Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   158 / 158
(#) Ge Lee válasza eadx hozzászólására (») Szept 11, 2017 /

Az ilyennek úgy van értelme, ha az általában használt körülmények között van lemérve. Azaz rá kell tenni az akkura, az elejére a jelforrást, a végére egy ládát meg egy szkópot, és megnézni hogy hol kezd klippelni járó és álló motor mellett.
El lehet játszani ezt egy combos 12V-os tápról műterhelésre is, nagyon nagy különbség nem lesz ha egyébként bírja a táp.
(#) eadx válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 11, 2017 /

Akkumulátorról gondoltam mérni, de nincs hangfal amit beáldoznék egy próba erejéig sem. Így gondoltam valahogy mérhető általam is valahogy(volt vagy amper).Feltételezem a hangszóró kimeneten valami kis áram kijön. A baj ott van, hogy nem tudom, a 3 V a sok vagy a 10 V a kevés. Túl sok a gomb rajta a hozzáértésemhez képest.
(#) dB_Thunder válasza eadx hozzászólására (») Szept 11, 2017 /

Nos.
-50Hz jelgenerátor,
-Oszcilloszkóp, a torzítás figyeléséhez,
-Műterhelés megfelelő teljesítménnyel
-Áram mérő.
- Tudás!!

Ezek kelleni fognak...
(#) uniman válasza norman02 hozzászólására (») Szept 14, 2017 /

Úgy tűnik erre a felvetésre nem érkezett válasz.
Most viszont nekem is be kéne szereznem 2 darab távirányítót ehhez a "M. N. C. Hurricane V1200" készülékhez... Tudna valaki ennek a beszerzéséhez tippet adni ?
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017

Hurricane.jpg

(#) trionaudio hozzászólása Szept 14, 2017 /

Sziasztok, van egy jensen mercury 4000 tipusú erősítőm... Véletlenül rövidrezártam a kimenetet két csatorna között, nem a test és a hangszóró kimenet, hanem a két hangszóró kimenetet...
A biztosíték jó, a végranyókat méregettem, viszont azokat jónak minősítettem, a védelmi áramkörben gondoltam, illetve a végfok bemenetén lévő tranzisztorok, vagy a tl494 előtt lévő 4558 ic (aminek szerintem a hibajel erősítésében van szerepe) lehet a ludas. Valaki javított már hasonló erősítőt? Kapcsolási rajzot nem találtam, viszont van egy ami hasonlo hozzá.

jensen xa4100
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2017
(#) trionaudio válasza trionaudio hozzászólására (») Csü, 9:19 /

Közben meg lett a hiba, a meghajtó tranzisztorok illetve a védelmi körben lévö tranyo ment tönkre.
Következő: »»   158 / 158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 25. Hé
2:53:09
Jelenleg 47 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu