Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   166 / 166
(#) mlaci989 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 10, 2018 /

Csak nyugodtan. A sok kapkodás sose vezetett jóra.
(#) latyakosa válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /

Sikerült ismét kicsit foglalkoznom az erősítővel. A tápegység mosfet gate-jére kötöttem szkópot.
A kép alapján a táp max kivezérléssel működik (50% mínusz holtidő), a primer betáp változtatására a szekunder oldalon is változik a feszültség.

A görbék rondák mert egy 100ohm-s ellenálláson keresztül hajtja a feteket.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2018
(#) dB_Thunder válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 24, 2018 /

Idézet:
„megvan a +-31V, de kevésnek tűnik.”

Megfelelő lehet! Hitványvilágban nem magasabb a táp! 14.4-15Vról járasd akkor mennyi?? Illetve mekkora az elkók fesz tűrései?
(#) latyakosa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 24, 2018 /

A primer oldalon a nagy elko 35V-s. Ha a betáp 15V, a szekunder oldalon 37V-ra kúszik fel a magasabbik tápfeszültség. De nem javul a helyzet annyira, hogy végfok munkaellenállásain nyugalmi áramot lehessen mérni.

Szekunder kondik fesz tűrése az érdekes. A 37 volt már egészen emészthető!!
Volt a kezembe olyan hitványka ahol a 30V is épphogy megvolt!

A szekunder oldalon 2 tápfesz van. Az alacsonyabb a vég fet-k részére, ott 1000uf/35V-s kondik vannak és 15V primer tápfesz esetén van +-27V feszültség.
A végfokot meghajtó fokozat jár -+37V-ról, a meghajtók tápfesze rá van ültetve a végfok tápfeszére (a kondenzátorok sorosan kötve) ennek a kondenzátora 25V-s feszültségtűrésű (csak 10V van rajtuk).
Ha Mlaci méréseit veszem alapul még mindíg hiányzik 5-10V a szekunder oldalon.

Ellenőrizem a szekunder tápfeszek AC komponens mértékét, de elenyésző, a kondenzátor hibát kizárnám.

Végigfutottam az oldalt..
Neked elviekben ugyanolyan izéd van mint mlacinak, teljesen azonos? nyák REV száma is?

Egyébként a tápfeszek teljesen rendbe lennének, ezzel simán tudna az erő csatornánként 4 ohmon 100 wattát szinuszban.

Ami nekem még sántít: Mlacinál aszimmetrikus, kvázi véget diagnosztizáltunk.

Viszont Te beszélsz negatív segédtápról is, ami viszont a kvázi véghez nem kell, csak max a pozitív.
Milyen típusú a végtranyók?

Zárójelben jegyzem meg elég lenne 4-5 tranyónyit visszarajzolni a véget, abból már sokat tudnánk segíteni!

Rev-re nem azonos, az nálam lévő V1-s az övé talán V1.1 ha jól rémlik. CEP75N06 fetek vannak mindenhol (táp, végfok) a nálam levő példányban, ennek is valami kvázikomplementer vége lesz ebben nincs különbség. A segédtáp biztosan neki is +- megoldású.
Rajzot remélem nemsokára fogok tudni feltenni.

+1 infó, a nálam lévő példányban csak a tápban találtam eddig egy zárlatos kerámia kondit, a végfokok érintetlenek!

Most hagyok időt vissza rajzoni a véget!

Van szkópod megnézhetnéd, hogy a trafó primerjére milyen fesz megy! Ha megvan pár tized híján a betáp 14,x volt akkor okés. Illetve a szekunter csúcsfesz is érdekes lehet.
Jó lenne tudni a trafka áttételét, lehet hogy az is változott a REV számmal!

Köszi a szabadidőt a rajzoláshoz

A primer méréssel kapcsolatban viszont nem értem a kérdésedet, a fet drain és pozitív táp között mérjek vagy pontosan mely pontok között gondoltad?

A szekunderen 4 tekercs van sorosan:

- segédtáp pozitív
- főtáp pozitív
- közös pont (szekunder test)
- főtáp negatív
- segédtáp negatív

A közös pont és a főtápok között mindkét oldalt 64Vpp-t állít a szkóp.
A segédtáp és a főtáp között oldalanként 25Vpp-t mond.
A közös pont és a segédtáp végei között 88Vpp-t mond ami 1 V hibával végül is elfogadható lenne.

Pontos áttételhez bontani kellene a trafót, sajnos több soros nem tudom megszámolni az arányokat A segédtápot 4-nek számoltam, az van legfelül. A szekunder fő táp 11 menetes (az egyik ágat külön színnel tekerték). A primerrel vagyok bajban

A primer táp változatlanul 15V-t DC.
(#) mlaci989 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 24, 2018 /

Nekem sem volt időm foglalkozni vele mert le vagyok kötve más javítani való dolgokkal. Ha segít valamit csatolok egy fotót a rajzról,vagyis a végéről részlet. Eddig jutottam. Meg én erősebb töltőről tápláltam az erőgépet,nem mértem de lehet 15 Volt vagy talán még több is megvolt.
(#) latyakosa válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /

Köszi! Azt mondjuk jó lenne ellenőrizni mennyi volt a bemeneti oldal DC-ben ha lenne rá kis időd
(#) mlaci989 válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 24, 2018 /

Nincs mit. Nem garantálok a pontosságért!
(#) dB_Thunder válasza mlaci989 hozzászólására (») Okt 25, 2018 /

Pont az nincs a rajzon, hogy kap előfeszítést, munkaáramot az alsó végfet!
Annak a kapuja valamivel, kb 2 volttal pozitívabb, mint a negatív tápfesz, azaz S elektródája.
Következő: »»   166 / 166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu