Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   51 / 51
(#) Joe_001 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 15, 2017 /

Öregszem...
(#) Inhouse válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 19, 2017 /

Meg volt a dugasztápos (12V) próba, jobb lett, de nem lett jó vele. Bejött a kép, de ugyanazzal a ritmussal akadt meg, mint előtte változott a jelerősség. Felmentem elfordítottam pár fokot az antennán. 97% jelerősség fixen és tökéletes. Kivettem a dugasztápot, vissza a tuner 5V-ja és így is jó, pár %-al kevesebb, de tökéletes. Reflexió volt tényleg, nem a tápfesz. Az érdekes, hogy előtte is forgattuk és sehol nem volt jó...mondjuk akkor én voltam lenn és a néni fia fenn...lehet, hogy pörgette, mint a ringlispírt...
Köszönöm a segítségetek!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2017
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 19, 2017 /

Idézet:
„Az érdekes, hogy előtte is forgattuk és sehol nem volt jó...mondjuk akkor én voltam lenn és a néni fia fenn...lehet, hogy pörgette, mint a ringlispírt...”

Ez egy klasszikus
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 19, 2017 /

Amikkor elkezdtem a szakmát hamar lett egy műszerem, vettem egy Bézárd tájolót. Mikor megkérdezték műszerrel lett az antenna beállítva? Természetesen! volt a válasz! Jelszint mérőt csak évek múlva sikerült intézni. Mondjuk ez inkább képre lehet megoldani. (Most ilyet használok. (lavórra is jó, és nem kell kiabálni))
(#) Kardos074 hozzászólása Jún 24, 2017 /

Sziasztok! Szerintetek érdemes-e átalakítani egy silver dagger 144-170MHz URH antennát úgy, hogy használható legyen egy Baofeng uv5r rádióval? Adásra nem használnám, csak a vétel javítása lenne a cél. Jelenleg a gyári antenna sokkal jobb, mert a gaggerrel semmit nem fogok. Ha érdemes, akkor hogyan?
(#) Gafly válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /

Valaki most nagyon "turkál" HE adatbázisban, hogy ilyenek felbuggyannak.
Remélem jó lészen a végén
(#) valve hozzászólása Júl 11, 2017 /

Sziasztok,

Egy LoRa modulhoz illesztett kerámia antennával kapcsolatban kérném a segítségeteket.

A modulhoz kellene terveznem a kerámia antennát illesztő áramkört, viszont a leírás szerint ki kell képeznem egy 50 Ohm impedanciájú vezetősávot a modul és az antenna közt. Hogyan tudnám ezt kiszámolni, illetve EAGLE-ben úgy megrajzolni, hogy eljussak a várt eredményhez. Az antenna adatlapjában a Layout Recommendation #1/2. Az áramkört fotózom, vagy CNC-zem.

Az áramkör:
A lemez anyaga: FR4, üvegszállal megerősített epoxigyanta
A lemez típusa: laminát
A lemez verzió: egyoldalú
A laminát vastagsága: 1.5 mm, 2.4 mm
A lemezburkolat fajtája: réz
A rézbevonat vastagsága: 35 µm, 70 µm, 105 µm

A laminát és a rézbevonat vastagságát szabadon választhatom.
(#) Kera_Will válasza valve hozzászólására (») Júl 11, 2017 / 1

Serenad nevű RF tápvonal szimulátor / méretező programot keressél.
Nagy Gyula Írt róla cikket a Rádiótechika valamelyik 200x év eleji évkönyvben.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2017
(#) pucuka válasza valve hozzászólására (») Júl 12, 2017 / 1

Egy kis bemutató
Bővebben: Link
Következő: »»   51 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Aug, 18. Pé
8:44:47
Jelenleg 216 fő olvassa az oldalt