Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kerti tavak elektromos rendszerei
 
Témaindító: Andrew3, idő: Jún 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) gubi válasza gubi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Jaj lemaradt:
50%-on vizben (terhelve) :4volt terheletlenül :6volt
boost on vizben :5,6 volt terheletlenül : 10,5 volt
1% vizben: 1,2 terheletlen: 5,5volt
(#) CIROKL válasza gubi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Az tuti nem olyan egyszerű a történet ? mert ha nincs vizben az elektróda akkor egyből hibát generál ! Ha lenne rá lehetőséged akkor meg kellene az aranyost minden féle szempontból méregetni . Mikor melyik fokozatnál mekkora fesz van és milyen jelalak ? Vagy ez az utóbii az álandó . Annyi biztos mostmár megnézem ismételten az enyém belvilágát Hát ha ? lehetne koppintani belőle valamit . IGEN a réz a lényeg csak az élővilágra nem mindeggy hogy mennyit adagolsz belel a vizedbe ? Pont ez benne a lényeg .
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Végig négyszög.
típusa it-35 a nagyobbik testvére it-75 és az elektronika ugyan az mind kettőnél csak a "szonda" mérete más.
(#) CIROKL válasza gubi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Hát ha végig négyszög csak a fesz változik akkor egyszerű !
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Hát ami számíthat igen az az adagolás vagyis + - közötti távolság ugyan annál a fesznél de ez már kivitelezési kérdés, viszont így elvben 555+lm 317 (ha megvan a freki)?
(#) CIROKL válasza gubi hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Így van ! Mérd meg a frekit!
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Na az nem megy csak 1mhz-töl, és holnap be kell építenem a kütyüt.
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Hali!
Rájöttem hogy a multiméterem mér 10mhz-ig
na a lényeg: 1khz-en megy a négyszög.
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
És egy két kép.
(#) CIROKL válasza gubi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia : Szép ez a tiéd ? Szóval a szerkezet 1khz -én megy minden fokozatnál ! És négyszög jelet ad ,csak a kimeneti feszt állítsa a fokozat ?
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszönöm.
Nem az én tavam ezzel foglalkozunk, igen mindenhol 1khz és igen csak a feszt emeli.
De azért a luxus az a gyáriban benne van mert nem engedte 8% főlé emelni szóval azért a pic felelhet, de szerintem egy nagyjából egy állandó (nem hal döglesztő)
értéket ki lehet játszani nélküle is.
(#) zatrok válasza gubi hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Talán tudna valaki csinálni ilyet ,jó pénzért???
(#) gubi válasza zatrok hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Nem is biztos hogy ugyan azt a hatást elfogja érni a házilag szögelt de ha véletlenül igen (ami 1-2 hónapon belül kiderül)akkor is nagyon oda kell figyelni mert a halaknak a növényeknek vége ha sok a réz, ha kevés akkor meg ugyan annyi a fonalas alga.(a gyárinál nem tudsz szinte hibázni).
(#) CIROKL válasza zatrok hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Már folyamatban van a gyári szerkezet elemzése ! Az eredmények csak később mert most még szezon van, én sem szivesen veszem most ki a rendszerből ? Szóval úgy ahogyan a gubi fórumtárs is leírta az eredmény még várat magára !
(#) joko1313 válasza gubi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szia.
ahogy olvasom ez a fonalhínár eltuntetésére szolgálo szerkezet?
rezet adagol a vízbe?
(#) gubi válasza joko1313 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Igen és igen.
(#) CIROKL válasza joko1313 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Bár nem nekem szegezted a kérdést , De engedd meg hogy válaszoljak ! Nem fonalhinár ? Fonal-alga ! IGEN a rezet adagolja a vízbe .I-tronic
(#) joko1313 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Naszoval, kellene tobb kép arrol a diodárol. a rozsdamentes cso pár lyukkal nem gond.
mi a + és mi a - polus?
gondolom valami elektrolízis alapján mukodik.
(#) joko1313 válasza joko1313 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
a kérdésekre megkaptam a választ.

A Velda I - Tronic magja speciális rézötvözetből készült diódából és rozsdamentes acélból készült anódból áll.
A microprocesszor kontrollálja a kijelzőegységet, impulzusokat hoz létre, amelyet visszavezet a
Velda I - Tronic magjába. Ezeken az impulzusokon keresztül a pozitív töltésű rézionok felszabadulnak
( Ezt a folyamatot mineralizációnak is nevezik. )

már csak igazábol tobb kép kellene!
(#) zatrok hozzászólása Jún 29, 2009 /
 
Sziasztok. Újra egy probléma.Vettem egy UV-C csövet 30w-os. Vettem hozzá egy előtétet és gyújtót,ahogy kell,de nem működik. Pedig a "villanyosboltosbácsi" azt mondta,hogy ez a tuti.
Létezik,hogy csak elektromos előtéttel működik?
(#) zatrok hozzászólása Jún 30, 2009 /
 
Tévedtem.Tökéletesen működik csak nem mertem annyira belenézni.
(#) zatrok válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Akinek van ilyen rézadagolós kütyüje vagy látott már olyan embert aki hallott már ilyenről ,attól kérdezném,hogy valóban működik és szép lesz a víz tőle?? De ha csak a réz a titka,nem jó ,ha rézgálic-ot nyomatok a vízbe???
(#) CIROKL válasza zatrok hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia : Ez a szerkezet valóban rezet adagol a vízbe , a rezet ionokká bontsa ! A rézgálic is jó csak egy fő probléma van vele hogyan tartod be a szükséges mennyiséget ? Ha több az sem jó ha kevesebb az sem jó ! Nálam már 3.éve megy ez a szerkenytyű és valóban müködik szóval a várt eredményt azt hozza . Viszont ez nem a víz tisztaságáért felelős ? csupán csak a "Fonálalgásodást" gátolja ! Ahhoz hogy a tó vize tiszta legyen ahhoz más berendezésekre van szükség . különböző szürők biológiai , mechanikai , uvc, STB ITT olvashatsz róla bővebben ! Üdv: CIROKL
(#) zatrok válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Ajjjajj.UV-C szűrőm van 2db , a vizem viszonylag tiszta,de melyik alga az amelyik napsütésben csak úgy bugyog fel a víz tetejére? Ha ez ellen jó ez a cucc akkor muszáj megvennem.
(#) tamitsrob hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Akkor mit is gondoltok a halogén izzókról?
nagyon felfűtik a vizet?
Vagy nem....
én gondoltam még arra hogy ledes spot lámpát szerelek a tóba...
de az hogy is működik? (12V váltófesz kell neki?)
mert a kis ledekkel elég macerás....
+ én nem szeretném egész este égetni így egy időkapcsoló is kéne rá.....
(#) zatrok válasza tamitsrob hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Nekem is van LED-es pilács benne, gyári cucc (nem én barkácsoltam) 18 Volt-ról megy, van egy trafó a konnektor dugó után. Egy sima mechanikus időkapcsolót szétszedtem (mert fele akkora helyet sem foglal)és az szabályozza egy elektromos kisszekrényben,amibe be van kötve egyébként az összes cucc.
(#) tamitsrob hozzászólása Júl 11, 2009 /
 
Akkor most hogy is van ez az UV-s víztisztítás?
Fontos az UV cső teljesítménye a szivatyú teljesítménye és a víz mennyisége?
És aki épített már ilyet annak könnyű volt megcsinálni?
(#) gubi válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Egy újabb tó és íme a gyári csoda amibe tán a nyolcas csavar lehetne akár rozsda mentes is.
Igaz 5éves eddig nem tudom mennyire foglalkoztak vele,
de bele barkácsoltam egy kor csavart.
(#) deguss válasza gubi hozzászólására (») Júl 12, 2009 /
 
Szép kép. Igen, ez történik, ha rézperselybe csavarodik az acél csavar. Ez nem pusztán korrózió, hanem az elektrokémiai feszültség miatt elektrolízis. A kevésbé nemes (az acél) redukálódik.
Épp ezért is fontos pl. a réz ereszcsatoznák réz szegecsekkel vagy réz bilincsekkel való toldása, véletlenül sem alumínium, vagy acél szegecsekkel, mert "megeszik" egymást.
(#) ktooom hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Kompakt uv fénycső kerti tavi alkalmazásáról tud valaki valami? Én egyszerűbbnek tartom a kivitelezését...
http://www.vatera.hu/uv_kompakt_cso_normal_foglalatba_e27_20w_takar...3.html
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem