Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   395 / 839
(#) Georgee válasza vargaf hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Íme a program, azért nem mellékeltem, mert már rengetegen utánépítették (külföldön is) és a külföldi fórumokon nézelődve sem találkoztam olyannal aki hasonló hibára hivatkozott volna.
(#) nedudgi válasza Georgee hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Ezek a kondenzátorok szükségesek, függetlenül a tápforrástól. A céljuk a feszültségszabályzó IC működésének stabilizálása, az esetleges gerjedési hajlam minimalizálása.
(#) Georgee válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Délután mindenképpen felpakolom rá és tesztelem. Köszönöm Mindenkinek a gyors segítséget
(#) Georgee válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Még annyit segíts kérlek, ha a 7809-et elhagyom, akkor ugyanúgy 100µF/100nF kell oda?
(#) nedudgi válasza Georgee hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem javaslom elhagyni a 7809-et. A mikrokontroller a magasabb tápfesztől jobban melegszik, (a belső szabályzó fűti), ez is okozhat fejvakarást, hümmögést.
Nem tudom, a panel másik oldalán van-e kondenzátor. Ha van, akkor talán elhagyható, bár a 100µF csak jó, ha ott van, mert lenyel a zavarokból valamit.
(#) Georgee válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Marad a kondi, és remélem a legjobbakat
(#) vargaf válasza Georgee hozzászólására (») Nov 15, 2017 / 1
 
Az "L" LED villogása az Arduino-ban futó program működését jelzi vissza, ha nem villog akkor leállt a program futása. Ez megegyezik az általad tapasztaltakkal. Az, hogy sokan megépítették a kapcsolást nem jelenti azt, hogy Nálad nem lehet építési hiba.
(#) Georgee válasza vargaf hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Az építési hiba jogos vagyis fenntartom a hibázás jogát A szoftver részére mondtam, hogy eddig arra nem érkezett panasz Azért mertem azt kizárni.
(#) csatti2 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Arról nem is beszélve, hogy az indulási tranziensek miniatűr termit bombaként robbanthatják be az ócska kínai tantálkondikat, amiket az ilyen lapkákra sokszor szerelnek.
(#) dokidoki válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nálam a tapasztalat a pro-minivel, hogy a RAW bemenetét csak óvatosan szabad megkínálni feszültséggel, mert kipurcan a smd 5lábú stabilizátor, és viszi magával az ATmegát is. Nálam már a másodikon cserélek uC-t, mert mindig kimegy a fejemből, hogy mellőzzem ehhez a gyors próbatápomat, ami 3s2p Li-ion 14 éves akkupak cc 11.4Volt feszültséggel, 1méter csíptetős vezetékkel. Már célszerszámot is applikáltam a tok könnyű kiforrasztásához...
(#) atus1981 válasza Georgee hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Én is csináltam, igaz UNO-val és 3,5"-os TFT-vel OBD2-ról kapja a tápot egy 7805-el stabilizálva.
Mit tud a tied, ha nem titkos a projekt, láthatnánk képeket?
(#) Georgee válasza atus1981 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
klikk NEm valami full extrás még lehetne bővíteni, illetve vannak dolgok a szoftverben amit nem ártana átszervezni. Képeket még nem csináltam, igazából kevés alkatrésszel dolgozik. Jelenleg már stabilnak tűnik. TID kijelzőt kezel. Zavart, hogy nem mutat semmit, és nem tűnt drága beruházásnak.
(#) Georgee válasza vargaf hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Érdekes dolog történt, volt egy kijelző teszt program, ami csak annyit ír "TID display test". No ez is megfagyott, kétszer feltöltöttem az eszközre, eljátszotta újra, feltöltöttem vissza a board computer softwaret, amit írtam, hogy lefagy, mára ennyi, gondoltam magamban. Levezettem 10 kilométert egyszer nem fagyott le. Utána még ment fél órát, eddig úgy néz ki magától meggyógyult.
(#) jeges hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Tudja e valaki Teensy 3.0 lehet valami olcsó klonja kinaiaknál más néven ?
(#) RoliNyh hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Helló!

Következő projektemhez úgy néz ki implementálnom kelesz RTC -t is.
Tudnátok mondani összehasonlításképp néhányat? Már úgy értem melyíknek mi az előnye, hátránya, esetleg extra funkciói vannak -e, programozhatóság szempontjából van -e köztük különbség, esetleg egy kaptafára készül mind? Ilyesmikre volnék kíváncsi.

A cél egyébként fogyasztó(k) adott időpontban történő ki/be kapcsolása lesz...
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
DS3231-et ajánlok, mert hőkompenzált, tartalmazza a kvarcot az IC tokján belül. Én eddig DS1307-et használtam, de ahhoz pontos kvarc kell. Ami kvarcot én szereztem ebayről, azzal siet az összes RTC-m hetente 4-7mp-et. Persze programból lehet korrigálni, egyik órám így is tesz, de ez felesleges programkód. A DS3231 mérete nagy, a DS1307 kicsi. Lehet választani, hol akar az ember spórolni. Programon, vagy nyák méreten?
Lehet, ha 36fok-on lenne a kvarc, mint a karórában levő, amelyik átveszi a test melegét, akkor pontos lenne. De szobahőmérsékleten ennyit tud.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Na most dobtam egy hátast, megálmodni se mertem volna, hogy egy kvarcvezérelt eszköz hetente képes akár 4 mp -es pontatlanságra is...

Én inkább a programkóddal spórolnék ha lehet, nem vágom én annyira a programozást.
Méret az nem nagyon számít, mert lesz még melette néhány dolog, még így is az óra rész lesz a legkissebb része úgy gyanítom.
Szóval most inkább a pontosság a legelső szempont, meg egyébként mégis mi más lenne, ha épp nem ez, egy óramodulnál...
(#) pjg válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Akkor DS3231-et vegyél. Ebay-n van kész modul.
(#) game4812 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Létezik kis DS3231 is, az akváriumvezérlésnél a nagy NYÁK-os verziót használom, jól működik, de 2 perc eltérést összeszed fél év alatt, szerintem főleg azért, mert a környékén vannak a FET-ek és a relék, így egy napon belül van 6-7 fok hőingadozása.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) csatti2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Egy átlagos kvarc tűrése mondjuk +-50ppm, azaz 50 egység per egymillió. Egy hét picit több mint 600 ezer másodperc. Ebből kifolyólag a 4-7 mp hiba teljesen reális.

Ha ennyire aggódtok a hiba miatt, léteznek TCXO-k, illetve annál is pontosabb kristályok. A másik lehetőség, hozzáadni egy wifi IC-t (pl ESP), majd időnként le lehet kérdezni az időt egy NTP szerverről, elég egyszerű a protokollja.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) kissi válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Szia!

Én is a DS3231-et ajánlom, jó kis szerkezet !
(#) pjg válasza csatti2 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Vagy egy GPS modul. Az elég pontos időt szolgáltat.
(#) csatti2 válasza pjg hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Persze. Attól függ melyik könnyebben elérhető a használat helyszínén.
(#) szeg76 válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Másik véglet (?) DS3231-re: augusztus 26 óta nem szedett össze 1 másodperc eltérést pontosido.hu-hoz képest. Szobahőmérsékleten, nem zajos környezetben működik.
(Ez a modul, másik eladótól)
(#) RoliNyh hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Jól van, akkor a DS3231 lett a befutó, kemény 0.99$ ért (hogy bírom én ezt majd kifizetni ).
Ha kell majd valami segítség jövök.

Köszi mindenkinek...
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) tbarath válasza RoliNyh hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Én is a DS3231-et javaslom, ha pedig korrigálnád/szinkronizálnád, ahhoz egy helyi NTP szervert. Vagy GPS-t, amelyik olcsóbb.
(#) Tys23 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok mi a módja annak hogy arduino nano board-nál lecserélhessem az LCD lábait
úgy értem hogy nekem szükségem volna a mosi miso lábakra de azon az LCD engedélyező és rs lábai vannak a példaprogramban. Átírtam két másik i/0 lábra és nem működik...
(#) gerleimarci válasza Tys23 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ha 1602-es LCD-t használsz, akkor javaslom, hogy szerezz be egy ilyet. Sok lábat spórolsz vele.
(#) juhasz10 válasza Tys23 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Átírod a programban.
LiquidCrystal lcd(7, 6, 5, 4, 3, 2); például. Nekem is így van bekötve,
(#) mateatek válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
A lábspóroláson kívül pedig kevesebb idő alatt lehet vele kiíratni a dolgokat az LCD-re, mint a hagyományos módon.
Következő: »»   395 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem