Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp gyújtáshoz
 
Témaindító: szunyog2, idő: Márc 26, 2006
Lapozás: OK   4 / 19
(#) sct51hegyko hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
Hú akkor tuti énvagyok a hülye ,de a 14es és a 7es lábat is bekell kötni vhová??
Gondolom a testre akkor...amugy nekemis ezvolt ,hogy gyenge a fénye és már hagytam is a végén ,mert annyit szórakozni amennyit én ezzel...
(#) watt válasza sct51hegyko hozzászólására (») Jan 22, 2008 /
 
Ez annyira egyértelmű, hogy a rajzon nem is szerepel! De belátom, hogy teljesen antielektrósoknak ez probléma lehet.
Szóval a 7-est a testre, a 14-est a tápra(12V, akku)) kell kötni.

Azért érdemes megnézni az adatlapját az IC-nek, ha már egyszer fel felhasználjuk! (google a barátunk!)
(#) sct51hegyko hozzászólása Jan 22, 2008 /
 
Kösz és bocs! majd legközelebb...
(#) zizu válasza sct51hegyko hozzászólására (») Jan 23, 2008 /
 
sziasztok,

én is megépítettem és először sehogy sem villogott, aztán nagyon gyengén.

ekkor megnéztem a 4011 adatlapját.
a 7es láb testre
a 14es a +V-ra
nem mindenkinek evidens.

köszi a segítséget!
(#) még1MbR hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Ja és a test alatt nem az építő saját testét kell érteni, hanem a tápfesz negatív pontját!
(#) hbusa hozzászólása Jan 23, 2008 /
 
Hello mindenkinek!

Én nem igazán tartozom közétek, így igazából csak a segítségeteket tudom kérni, max erre terjed ki a tudásom.
Inkább a motoros társadalmat gyarapítom...
A kérésem is ide tartozna: sokszor előfordult már velem, hogy az autósok "nem láttalak" megnyílvánulással próbáltak az "életemre törni" motorozás közben. A jobb láthatóság reményében (+persze design) gondoltam felszerelek a motorra egy stroboszkópot( a két tükörre). Vettem is két félét, egy erre a célra kijelölt szaküzletben(H...sita ).
Az egyik két fénycsövecskét használva villog állítható villogási sebességgel. A másik 2*6 ledet próbál villogtatni, de sajna nem állítható a villogási sebesség. Az lenne tehát a kérdésem, hogy vki tud-e a kettőből (vagy egy újat) készíteni úgy egy stroboszkópot, hogy a ledeket felhasználva állítható legyen a villogási időintervallum??? E-mail: levelhelye@freemail.hu
A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) csepy80 válasza hbusa hozzászólására (») Jan 24, 2008 /
 
Szia.
Az 555-ös IC-nek van ilyen egyszerü kapcsolása.
Lehet kapni még szerelö kit-ben is.
De az 1 magasfényü ledre jo.
Viszont lehet változtatni a sebességet az egész lassutol a stroboszkophatásig, a végén szinte világit.
Azt kell megodani, hogy több ledet tudjon villogtatni.
Gondolom +tranyo kell bele és müködik is.
(#) Peti.Janka hozzászólása Jan 27, 2008 /
 
Sziasztok! Megépítettem a 4011es icvel a ledes strobit. müködik tökéletesen. Egy bajom van vele kisebb fordulatnál néha olyankor is villan amikor nem kellene. ettöl mondjuk használható jól csak ha ezt meg lehetne szüntetni valahogy az jó lenne. előre is köszönöm a választ!!! ui: csatoltam a nyáktervet hátha azzal van a baj.

strobi.LAY
    
(#) csepy80 válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 10, 2008 /
 
Helo.
A nyáktervet mivel csináltad?
(#) Peti.Janka válasza csepy80 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
hali
Sprint-layout 5.0
(#) elektroláma hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
Én is megcsináltam.
Nekem a csipesz nem lett jó, rá kell tekerni a kábelre 10cm hosszan, és úgy jó.
Azt hogy lehet meggátolni, hogy a kábelmozgatásra ne legyen érzékeny? Mikrofonkábellel próbáltam, de nem lett túl jó. A fénye kicsi. 12cd-s LED-et tettem b, -et. Majd kipróbálom vmi erősebbel is.
A jelet picit nyújtja. Azzal lehet vmit kezdeni? Vagy nézegessem a LED-ek adatlapját, melyiknek milyen a görbéje?
(#) watt válasza elektroláma hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
A jel "nyújtását" a potival kell beállítani. A LED fényerejét az ellenállással kell beállítani, de kb 100ohm már elég. Te bekötötted a tápot is?
(#) elektroláma válasza watt hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Be.
A poti tekerésével a Led halványodik.
Vmi jobb megoldás, mint a kábelrátekergetés? Ha egy kisebb tekercset csinálnék, és azt tenném a kábel mellé?
(#) Peti.Janka válasza elektroláma hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Hali! Hülye kérdésem van az nem lehet az a probléma hogy az áramkörnek a negatív polusa nincs testre kötve a kocsin vagy motoron és ezért kell hosszan rátekerned? mert nekem pl épp elég hozzáérinteni a gyújtókábel szigeteléséhez és már villog is rendesen. és nem is érzékeny szerintem elég jól használhaó kis strobi lett pedig én nem bíztam a ledes strobiba csak kiváncsiságképpen építettem meg de azóta ezt használom ja egy 4 ledes fejlámpa lett az áldozat mert ott van foncsor meg minden.
(#) watt válasza elektroláma hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Normális jelenség, hogy halványodik, de közben beállítódik a megfelelő időtartam. A soros ellenállással be kell állítani a LED-ek fényerejét. Ha nem elég, akkor több LED-et kell használni, vagy nagyobb fényerejűt.
A tekercset próbáld ki nyugodtan. Elvileg egy sima csipesszel is műkszik, de ez függ a szikra energiájától is és a gyújtásvezeték szigetelési ellenállásától is.
(#) elektroláma válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Az akksi negatívjára tettem rá. Az meg oda van kötve a karosszériához.
(#) elektroláma válasza Peti.Janka hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Te milyen kábelt használsz?
(#) elektroláma válasza watt hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
LED kinézve, de csak hétfőn lesz bolt
(#) manduo hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Segítséget szeretnék kérni ami egy LED-es gyútásvizsgáló stroboszkóp elméleti kapcsolási rajza lenne. Valaki már megépítette és bevált neki .
Segítséget előre is köszi.
(#) watt válasza manduo hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Mi a kérdés? (vagy lekopott a kérdőjeled? )
Egyébként beleolvastál a topicba, mert a válasz is meglenne...
(#) manduo hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
Segítséget szeretnék kérni ami egy LED-es stroboszkóp gyújtáshoz elméleti kapcsolási rajza lenne. Aki megépítette megelégedéssel írt erről a kapcsolásról. Előre is köszi .
(#) kobold válasza manduo hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Aki megépítette, azt is elmondhatta volna, melyik kapcsolásról beszélt.
Te pedig visszalapozhattál volna pár oldalt ahelyett, hogy kétszer mondasz valamit, ráadásul ugyanazt, és még mindig nem világos belőle, hogy kapcsolási rajzot szeretnél, vagy építés közben elakadtál.

Watt kolléga áramköre bevált, működik, és pár kattintás után önállóan is megtaláltad volna...
(#) manduo válasza watt hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Szia Watt !
Akérdés hol találom meg az elméleti kapcsolási rajzot az említett LED-es gyújtásvizsgáló strobiról?
Ezt megköszönném amennyiben tudsz segíteni. Ne haragudj, ha nem reagálok rögtön de nem vagyok egyfolytában a gép közelében csak ránézek néha.
(#) manduo válasza kobold hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Ha egyfolytában lenne időm a gép elött lenni lehet, hogy megtalálnám de ez nem így van . Megépítés elött vagyok és egy kapcsrajzra lenne szükségem. Köszi
(#) elektroláma válasza manduo hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
5 perced nincs rá?
Átállítod 50-re a méretet, és csak lejjebb kell görgetned. Ott watt hozzászólásánál a V2-re végződő csatolmány.
Amíg beírtad a kommentjeited, 3*megtaláltad volna...
(#) elektroláma hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
Akkor már nekem is lenne kérdésem.
Madaras áruházban volt 900-ért 7ledes fejlámpa. Az jó lehet ehhez? Nappal árnyékban talán azzal is lehetne látni.
Most nem akarok egy zpower ledet venni. Bár árban már majdnem ugyan ott lennék..
(#) watt válasza elektroláma hozzászólására (») Feb 20, 2008 /
 
Szerintem igen.
(#) elektroláma válasza watt hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Ha hozzáérek az egyik kondihoz, akkor olyan, mintha vakuztak volna. Vmit rosszul raktam össze
(#) DMZ hozzászólása Márc 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy nem-e tudjátok hogy a ZTR32 6KV-os gyújtótrafónak hogy van a láb kiosztása,ennek 4 lába van azt tudom hogy 2 közös lába van, de azt nem tudom hogy melyik a gyújtó és a KV! Régebben meg volt nekem a rajza,de eltünt,így utánna néztem a googlén és egy kocsit összezavarodtam! Raktam fel képeket a lábkiosztásról,tudna nekem valaki segíteni hogy 2 kép közül melyik a helyes lábkiosztása?
Köszi!
Üdv.: DMZ
(#) DMZ válasza DMZ hozzászólására (») Márc 22, 2008 /
 
Kocsit!!!
Kicsit
Következő: »»   4 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem