Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   110 / 2208
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 7, 2008
Azta!! Nem semmi vagy! Mi lesz/lett ebből???
(#) djhans válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 7, 2008
Igen köszi. Én meg küldök Ey88-at. úgy jó?
(#) Müszi válasza djhans hozzászólására (») Ápr 7, 2008
Van EY88-ad?
Azt nagyon megköszönöm
(#) djhans válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 7, 2008
Vadi új! Méghozzá. Akkor a héten feladom Postán meg még más csövet amit nem használok fel jó lesz a gyűjteményedbe.
(#) Müszi válasza djhans hozzászólására (») Ápr 7, 2008
hány db-ot küldesz, mert nekem egy is elég lenne, milyen csöveket küldesz még, főleg hány db-ot?
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Ez, de teljesen még nincs befejezve, mert a haveromnak gyermeke született ezért nem ért rá kiesztergálni a forgatógombokat. Röviden GU50 PSE, varázsszemes kivezmérővel, kikapcsolható IC-s EQ-val, a bemenetválasztó a hangerő yaxley és a magas-mély szabályzó yaxley 25 pozíciós és 2-2 db nixie cső tájékoztat az aktuális pozíciójukról (nyilván nem én találtam ki de még sehol nem láttam ezt a megoldást!!!)

DSC02210.JPG
    
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
meg ez

DSC02278.JPG
    
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
meg ez

DSC02287.JPG
    
(#) Müszi válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Nagyon jó let
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Szia, az a baj hogy ez a rádió már ahozzám kerülése előtt sem volt esztétikailag türhető állapotban (törött skálaüveg hiányzó gombok, hiányzó hátlap - alsó borítás, hiányzó EM4+a foglalata. Lehet hogy csak a saját lelkiismeretemet akarom megnyugtatni de az azért jelent velemit, hogy a III. kerületben egy ószeres a mennyi kérdésre megrántotta a vállát és lemondóan azt mondta, mittom én... 500 Forint. Hazavittem, bekapcsoltam egy fadarabbal mire a csövek felfűtöttek és a hangszóró puha 50HZ-es hangon búgni kezdett. Na innen gondolom hogy használható lehet, persze érhet még meglepetés.
(#) l48 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Évek óta hajtok ilyen müszereket hiába ( a kicsikre gondoltam) Gvártanék hozzá korabeli sárgaréz házat. Az erősitöm már kész vagy 8 éve és két hatalmas nagy nyilás éktelenkedik az elején 45mm. Szerencsére a hangján nem érzödik, hogy nincs kivezérlés mérője.
(#) MrBrown válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Köszi, de még azt nem tudom hogy a 4 db pici műszer mit kéne hogy mutasson. Azért kerültek bele mert iszonyatosan tetszenek. Persze a cucc fele azéert került bele.
(#) MrBrown válasza l48 hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Neked is csak az elektroncső börzét tudom ajánlani vagy az ebay-t, bár ott Kínait lehet kapni gusztustalan kék háttérvilágítással (amit lehet hogy nem muszály bekötni)!
(#) l48 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Ha van kész terved a forgatógombokra és anyagod Én szivesen megesztergálom.
(#) MrBrown válasza l48 hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Iszonyat rendes vagy, asszem élek is a felajánlással csak vissza kell kunyerálnom a sárgaréz rudakat a haveromtól.
Egyébként a terv a lehető leg egyszerűbb-letisztultabb.
(#) MrBrown válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Müszi, az a baj hogy EF86-om vagy EF80-am nincs ellenben ECH21 van 4 darab meg külsőleg is pászol az EBL21-hez. arra gondoltam hogy az ECH21 trióda részével próbálom megépíteni az előfokot (most hogy köbzolinak nem tudok türhető állapotú rádiót adni cserébe) a baj csak az, hogy az adatlap szerint az csak 100V-ról jár.
(#) l48 válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Ha sikerült visszaszerezned, jelezd. A XVII kerületben lakom
(#) MrBrown válasza l48 hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Rendben, köszönöm.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Oké köbzoli, nyilvánvaló hogy ez a rádió már nem fog megmenekülni, viszont amit fel tudok ajánlani egy működő ECH21-EBL21 kapsolásért a rádió tápjával és kimenőjével az egy egycsöves nixie óra felprogramozott pic-je, driver IC-je és összes alakatrésze beleértve a nixie csövet (ZM560 foglalattal vagy Z573M) és a külön erre a célra gyártatott M40-es trafó (6V/50mA + 140V/15mA). Bocs ha szerény vagy érdektelen a felajánlás de ettől tudok megválni nem túl fájó szívvel!
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Csak egy apró kérdés, mi a fa az a há?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Így már megvan, köszi!
(#) kocos válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Nagyon durva!! Gratulálok!!
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Dehogy durva csak nagy, na jó háromszorosa a szokásosnak de a feleségem szerint kb a tízszerese. Azért köszi. Ja igen, átcipelni egyik szobából a másikba... az durva!
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Szóval akkor ZM560 vagy Z573M?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Az 560-nak a tetején vannak a számok, nincs tizedes pont a repertoárjában foglaltos a kialakítása és 15,5 mm a karakter magassága, az 573 pedig homlokkijelzős, van tizedespontja, 13 mm a karaktermagassága és drótlábú szóval nem létezik hozzá foglalat (kivéve ha leleményes vagy és egy 14 lábú IC tokot használsz annak). Hogy melyik a szebb, döntse el mindenki maga, asszem az 560-as a régebbi de tuti hogy a gyári foglalat miatt ezt elegánsabb és kevésbé macerás használni.
(#) djhans válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Szasztok "csövesek"

MrBrown! Nagyon tetszik az erősítőd!

Csendben termelek azért. nyákot terveztem a hétköznapi használatra szánt stereo pcl86 se-nek. Majd az lesz rákötve a gépre. A mostani el84 se meg megy pihenni a dobozába. Ha minden igaz a jövö héten kész lesz a doboz.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Holnap csinálok fotót az élő példányról kedvcsinálónak. Bizonyos értelemben ez is légszerelve van, de beszéljenek inkább majd a képek.
(#) burgdavid hozzászólása Ápr 8, 2008
Volt a vaterán 9db nixi cső potom áron és 100Ftal rámlicitáltak, mert nemvoltam gépközelbe :rinya: :rinya: :rinya:
Müszi: mentek a foglalatok
(#) MrBrown válasza burgdavid hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Milyen típusú csövek voltak?
(#) MrBrown válasza djhans hozzászólására (») Ápr 8, 2008
Köszi. Meglévő-működő projectjeim: GU50 PSE, EZ80-ECC83-EM80 sztereo előfok és kivezmérő, IN-1 dátumos nixie óra 12db kijelző csővel, 1 csöves nixie óra Nl5683-al. Félkész projectjeim: EZ80-ECC82-EM84 sztereo előfok és kivezmérő, EZ80-ECC82-EM83 sztereo kivezmérő, EZ81-ECC82-UM11 sztereo kivezmérő, dátumos nixie óra IN-18-al, dátumos nixie óra ZM1000-el, dátumos nixie óra Z560M-el és végül ami nagyon izgat és amiért a fiókban marad a többi cső pár hétre az az UBL21-es "alacsony kötségvetésű" mono21 névre hallgató project!
Következő: »»   110 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem