Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   52 / 188
(#) llaci56 hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
István!

Erről a kondiról van valami tapasztalatod?
Hőre értékváltozást ugyanúgy nem tapasztaltam nála, mint a stironál. Film kondi egyébként. Megtapostam, és úgy sem változott az értéke. 10 db válogatásából 2db -ot találtam 1000 pF -ot.
Mérete: 7,5 x 5 mm - ha a kábát lecsípem, SMD -nek is beépíthető. (...de könnyen le is törik a lába.)

Film_1n.jpg
    
(#) llaci56 hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
A minap beleakdtam egy 1kg-os alkatrészcsomagba. (100 HUF)
Volt benne - sok már értékes alkatrész mellett - 1 db ilyen kondi. Ilyen zöldet még nem láttam. Az "1000" kézzel írt szám rajta, és a mérés szerint is halál pontosan annyi. Azt hiszem, ezt tekinthetem etalonnak.
(#) Ideiglenes hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Tettem még néhány mérést a korábbi mellé az oldalra. Jó lenne összevetni más eredményével, hogy mennyire ad jó mérést a műszer.
(#) dB_Thunder válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Igaz, én nem István vagyok, de én nagyon szeretem ezeket a film kondikat. A most már működőképes LCM3-mal méricskéltem, ez a film kondi adta a legkisebb ESR értéket, azonos kapacitású egyedek közt.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésen nekem is Istvánhoz, hogy az "in circuit" előtétben lehetne ilyen film kondit használni, és hogy mennyire érzékeny az érték eltérésre (1µF helyett 1,5µF vagy csak 0,68µF )ill. elég lenne egy 100 voltos kondi is ??

A másik gondom, hogyha bedugva hagyom (ill. nálam bekapcsolva) ezt az előtétet, akkor az újbóli készülék bekapcsolásakor nem lehet vele mérni , mert az F0 érték nem akar eltűnni a kijelzőről. Ahhoz hogy meg lehessen kezdeni a mérést ki kell húznom az előtétet és vissza, vagy át kell váltanom tekercs mérésre és vissza .
Nem lehetne ez ellen tenni valamit ? (fw :1.20-as)

Egyéb értékeim:
F0= 503.0 kHz
Fcal= 361.0kHz

Esr mérésnél:
F0= 88.3kHz
Fcal= 87.1kHz
Uesr0= 121mV In Circuit előtéttel és mérő kábellel
Uesr0= 126mV simán mérőkábellel
Remélem ezek rendben vannak.
(#) dB_Thunder hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Kicsit más:
Valaki kérem tegyen helyre engem (minket) a kondi memória effektussal kapcsolatosan, MAGYAR nyelven .
Azt értem hogy mitől van, de hogyan mérik ill. a kijelzett érték (az LCM3-on) mit jelent, magyarul melyik a rosszabb melyik a jobb, azt nem tudom...
(#) hutale válasza Ideiglenes hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szia!

Nem tudnád kalibrálni az LCFesR-t a C- és ESR-méréshez valamilyen 1% kondi segítségével vagy legalább a multimétered által mért kondi értékére? Az ESR-mérés kalibrálásához elég 1 db 1 Ohm, 1% ellenállás.
(#) p_istvan válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szia!
Ahogy LLaci írta, a C2041 csak típus (Remix stiroflex)
Sokszor kézzel volt rá írva a pontos érték (0,5 - 0,25%)
(#) p_istvan válasza Ideiglenes hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szervusz!
Ha az ellenállást egyformának is méri a két készülék, a kondenzátor ESR értékét valószínűleg eltérően fogják mérni!
Az LCM3 85-90 kHz szinusszal mér a másik pedig ha jól olvastam 10 us négyszög impulzussal. Az elkók ESR értéke frekvenciafüggő egy darabig csökken majd utána nő a frekvencia függvényében.
A 10 us négyszög impulzus 50 KHz szinusz félhullám és annak "felharmonikusainak" összege, ott biztosan más lesz az értéke mint 100kHz színusszal, hogy menyire, azt meg kell mérni.
Egyébként, az adatlapok legtöbbször 100-120 Hz-re adják meg ezt az értéket vagy 100 kHz szinuszra.
A mérőműszerek legtöbbször 100 kHz-en mérnek, mert ott egyszerűbb mérni.
(#) p_istvan válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szia!
Régebben találkoztam vele, de mechanikailag nem voltam elégedett vele, a kivezetése, ahogy írtad is könnyen leválik, forrasztásnál leolvadhat.

A stiroflexek már bizonyítottak nem csak a kis hőfokfüggésükkel és veszteségükkel, hanem a hosszú idejű stabilitásukkal is. A hatvanas-hetvenes évekből való kondenzátorok értéke még mindig akkora, mint amit akkor ráírtak.
Válogattam nagyobb darabszámban 1974-ből való 1000 pF 10%-os REMIX stiroflexeket amelyeknek kb. a fele 1%-on belül volt, a 2%-osak több mint fele pedig 0,5% alatt volt.
(#) szabi83 válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szia!

Kézzel van ráírva, de nem tudom, milyen érték az?
60,4 től 64,8 -ig vannak Kb.

33n-s kondiból, Vima 100V-ssat vettem az nem jó?

Találtam egy stiroflex kondit új, "1n0 K" van ráírva, a K hány %-ot jelent?? ezzel az egy kondival, tudnék csak kondit mérni, válogatás céljából?
(#) p_istvan válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szia!
Többféle képen lehet mérni, kisütés utáni feszültség növekedést, vagy töltés utáni feszültség csökkenést mérünk.
Én a következőképp mérem:
- Az elkó mérése 1 V feszültségváltozás idejének
mérésével (47,2 us és 0,38666 s között) történik, nagy elkóknál pedig
amennyire fel tud töltődni a maximális (0,38666 s) alatt.
A mérés végén közvetlenül pontosan megmérem a feszültséget, majd 100 ms
múlva és újabb 100 ms múlva ismételten megmérem az elkó feszültségét.
- Memóriaeffektusról akkor van szó ha fesz. csökkenés logaritmikus (a
második 100 ms alatt már nem jelentős a feszültség esés. A kijelzett
szám pedig az első 100 ms alatti feszültségesés 1,6 mV egységben.
- Akkor szivárog ha a közel lineáris a feszültségesés.
- Persze ez csak nagyon durva közelítés, főleg a szivárgást tekintve
(nagyobb feszültség és több idő kellene), de másra itt nincs lehetőség.

Minél kisebb egy másik ugyanakkora kapacitású kondenzátorral összehasonlítva ez az érték, annál jobb!

Más: az InCircuit mérő kábelt mindenképp le kell venni a bekapcsolás előtt, mert a készülék bekapcsoláskor öntesztet végez és kalibrálja illetve nullázza a kapacitás mérést, az InCircuit mérőkábel viszont akadályozza az öntesztet!
(#) p_istvan válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
- Az ha csak szám van rajta az pF-ot jelent. 60,4 pF.
- Akkor jó a 33nF ha az előírás szerinti induktivitással 100mV fölött van az Uesr0
- A K az 10%-ot jelent
(#) p_istvan válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Az inCircuit előtétben nem kritikus a kondi, de inkább nagyobb legyen mint kisebb, nekem 1,5 µF van. A feszültség tűrésnél azt kell mérlegelni, hogy mekkora a mérendő készülékben véletlenül benne maradó feszültség amit biztosan ki kell bírnia az LCM3 védelme érdekében!
(#) dB_Thunder válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Igen valóban kicsit gyengécske a lábai, én használat előtt "átforrasztom" a kondi oldalait.

Közbe lassan a vége felé érkezik az LCM3-am, a kijelző környéke még nem tetszik, illetve kell még egy kapcsoló hiányzik a háttérvilágításnak, ezenfelül elmélkedek egy árnyékolás kivitelezésén ill a tekercset idővel zártra szeretném cserélni.
Ahogy már írtam a "In Circuit" előtétet beépítettem a készülékbe, ha bedugom a banándugót, akkor kapcsolódik a a főáramkörhöz.

Köszi a választ István ! Hosszú turkálás után találtam egy 1µF filmkondit most az van bent benne, de van belőle 1,5µF is később majd inkább azt rakom bele..
(#) llaci56 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Jól néz ki. Én most készülök ilyen dobozt gyártani.
(#) jano36 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Bocsánat, hogy közbeszólok a kondenzátor típusa hivatalosan C23xx (xx a raszter távolság) s nem film, hanem réteg kondi.
(#) Ideiglenes válasza hutale hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Vettem most már 1 ohmos ellenállást és éppen 1 ohmnak méri. Az 5 ohmot kettő darab 10 ohmos ellenállásból hoztam össze, de annál csak 4,7-et mutat. A kondival próbálkoztam szintén, de nagy eltérést nem hozott a kalibrálás után sem. Például egy 100µF 400V os kondi 83,433µF a mérés szerint abból a szériából, amit feltettem az oldalra is.
A kalibrálás hiányát azért is jeleztem, mert még egy jelentős átalakítás hátra van, méghozzá az, hogy a 4069 helyett a 40106 menjen és hozzá a legújabb program, amit megküldél. Csak idő lenne rá! Így is mindig bűnözök, amikor foglalkozok egy kicsit a műszerekkel.
(#) dB_Thunder válasza jano36 hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Én köszönöm a felvilágosítást ! Mostmár legalább tudom mi a hivatalos neve..

Én elég nagy gondba voltam a dobozzal, mert értelmes műszerdobozt, ami tényleg úgy néz ki mint egy kéziműszer sehol nem találtam. ami már mutatott volna az meg nagyon drága lett volna( közel a 10e Ft-hoz)

Körbenéztem az aukciós oldalakon, kerestem döglött multikat, így lett ez meg 500 Ft-ért... Ennyiért még tenyérnyi méretű dobozkát sem lehet kapni. Gyártani meg főleg nem éri meg...

Jajj most találtam kapcsolót a háttérvilágításhoz, hogy miért nem délelőtt..
(#) Ideiglenes válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
A két műszer eltérő mérését nincs szándékomban vizsgálni, mert nem ugyanazzal az elvvel dolgoznak. Én inkább arra gondoltam, mivel az LCM3-at sokan megépítették és gondolom, hogy használják is, kicsit látni lehetne, hogy a készülékek mérései mennyire esnek egybe, vagy mennyire különböznek egymástól. Ugyanígy az LCFesR mérőnél is. Mivel mindkettőt sikerült megépítenem, úgy érzem, hogy több információt kaphatok az alkatrészekről, mintha csak az egyik lenne. Mint azt már korábban jeleztem is egy hozzászólásban, vannak alkatrészek, amiknél egészen egyező eredményeket produkál a két műszer, de olyan is van, aminél aránylag nagy eltérés mutatkozik.
Délután próbáltam keresni gyártók által megadott ESR táblázatot a kondijaikról, de nem voltam sikeres. Pedig valahol mintha láttam volna. Hogy érdemes rákeresni?
(#) kapcsrajz válasza Ideiglenes hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Szia !
Itt van két táblázat Tóth Tibor oldaláról (http://nippur.hu)
http://nippur.hu/docs/YAGEO_ECAP_SX1.PDF
http://nippur.hu/docs/AL_ALL_E1001C_030107.PDF
Remélem nem gond a linkek itt történő megjelenítése
(#) p_istvan válasza Ideiglenes hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Pl. a lomextől tölthetsz le adatlapokat (elötte be kell regisztrálni) vagy esetleg google --> "gyártó datasheet"
ahol a gyártó: gluxon, yageo, luxeon, stb
(#) hutale válasza Ideiglenes hozzászólására (») Márc 4, 2010 /
 
Az LCFesR ESR mérésénél a 0-30 Ohm teljes tartományára vonatkozóan az áramkörön belüli pontosabb mérési eredmény érdekében 2 mérő árammal mér: 50 mA (0-1.5 Ohm), illetve 5 mA (1.5-30 Ohm). Úgy tűnik, hogy nálad az alsó tartomány ESR mérése így, ahogy van jó, de a felső tartomány még pontosabbra kalibrálható: az 5 Ohm külső ellenállás a REF_R=1000 változtatásával belőhető.

Beszerzek én is valami 400 V kondit, és kíváncsian mérem a Schmitt trigger IC-vel.

A szabad idő van a legkevesebb .
(#) mrbini hozzászólása Márc 4, 2010 /
 
Urak!
LCM3 -hoz kerestem alkatrészt és a fiókban találtam egy pár kondit.
Ha jól sejtem az első képen stiroflex a másodikon MKP kondi van?
Ezeket lehet használni a műszerhez.
Bocs a képekért.
Köszi a segítséget.
(#) llaci56 válasza mrbini hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
A Kép103 -as a stiro, és bármelyik használható. Az MKP-ben is fólia kondi van.
(Amit eddig szétszedtem, az mind az volt.)
(#) mrbini válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Remek köszönöm van belőle gazdagon
(#) l48 válasza mrbini hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Az jó ha van miből válogatni. Nekem is volt néhágy db különböző gyártoktól de a végén a pontosságot mégis csak a szoftveren tudtam beállitani. Ami nagyon egyszerű az ajánlás szerint. Az én esetemben 1027 nF lett a jó
(#) Beachway hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Üdvözlök mindenkit az oldalon! Az én műszerem is szépen alakulgat. Panell kész, és már találtam neki egy nagyon igényes dobozt is. Csak a kijelzővel vagyok bajba. Nem tudom melyik lenne jó. Találtam egyet a BOLYMIN cég oldalán: BC1602L Szerintetek megfelelne? És ha igen, akkor ők szoktak e küldeni? Előre is köszönöm a választ!
(#) jano36 válasza Beachway hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
A ChipCad által forgalmazott EW162G0GLY típus megfelel. Az általad kérdezett is megfelel, de a ChipCad olcsóbb
(#) CHZ válasza kapcsrajz hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Nekem már 1 mA árammal így világít , 2,4k ellenállással van bekötve a világítás LED , de adapterről nagyobb árammal megy autómatikusan , akkor már vakít .
Így elem használatánál sem okoz sokkal nagyobb fogyasztást (+1mA)

kijelző.jpg
    
(#) Beachway válasza jano36 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Értelek. Köszi a gyors választ! Nem voltam benne biztos, és nem akartam bebukni. Gondoltam írok egy udvarias levelet a gyártónak, és kérek tőlük egyet! Ennél nem lenne olcsóbb!
Következő: »»   52 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem