Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   494 / 1384
(#) mammut hozzászólása Szept 10, 2010 /
 
Jó reggelt!

A HeStore-ban kapható kétoldalas, 160x100mm méretű mindkét oldalán fényérzékenyített nyáklemezen levő kék színű védőfoliát el kell távolítani, vagy az maga a fényézékeny bevonat?
Erről van szó.
(#) oxygen válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Azt sajnos nem, kémiából soha nem voltam jó. Az áramerősség témának meg megpróbálok utána járni.
(#) mammut válasza mammut hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Már megvan. Találtam leírás itt az oldalon.
THX.
(#) Frankye válasza mammut hozzászólására (») Szept 10, 2010 /
 
Minden, gyárilag fényérzékenyített NYÁK lemezt bevonnak egy kívül kék, belül fekete műanyag fóliával, hogy a természetes fény ne tegyen benne kárt. Természetesen ezt a fóliát a levilágítás előtt el kell távolítani.
(#) mammut válasza Frankye hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Viszont volna még valami.
Ennél a nyák-nál levilágítás után nem látszanak halványan a vezetősávok és forrszemek.
Ez így természetes, vagy itt is látszania kell?
A levilágítási idő 5-7 perc volt ahogy elő van írva.
(#) vicsys válasza mammut hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Látszik az, csak nagyon-nagyon halványan. Szerintem elég a 6 perc körüli idő, ha jó a filmed.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Így van. Általában a 6 perc elég szokott lenni, de fényforrástól is erősen függ. A "halványan látszik"-ot eléggé nehéz elmagyarázni, lefotózni egyenesen lehetetlen, igazából akkor érted meg, amikor élőben látod egyszer. Kissé sárgás színű lesz ahol fedte a film. Súrlófényben lehet jobban észre venni.
(#) mammut válasza Frankye hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
Igen megfigyeltem és tényleg látszik előre fényérzékenyített nyákon is.
Viszont most döbbentem rá, hogy az inverteres fénycsöves megoldás felejthető.
Szerintem építek egy ledes, vagy "normál" fénycsöves levilágítót.
(#) gulasoft válasza oxygen hozzászólására (») Szept 11, 2010 /
 
A nátriumperszulfát+kénsav vitte az ónt is, az amóniumperszulfát helyett meg amóniumszulfátot kaptam, de legalább a nátriumperszulfát helyett is nátriumszulfátot kaptam, úgyhogy megyek vissza hétfőn a dobozost nem nyitottam ki, remélem visszacserélik.
Az amóniumszulfát viszont zacskós, csak tudnám mit kezdjek vele (mondjuk 350Ft volt, nem azt viszem vissza)
(#) vka hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Helló Mindenkinek!

1 éve kezdtem fotózni, sokat segített a fórum olvasgatása, köszi.
Mostanság az a gondom, hogy nem tudok jó nyomtatást készízeni a fotózáshoz. P20-at(Kontakt Chemie, Lomexböl) használok, csináltam PIC-es lakkszárító és levilágító dobozt döglött mikróból, de nem tudok igazán jó paneleket készíteni. :no: Lézernyomtatót (HP Laserjet1000) használok és 3M lézeres fóliát(jó drága volt,5000). A kinyomtatott fóliák elég haloványak, messze nem feketék. Ha egy réteggel fotózok, akkor a kész panelon szép kontúrok lesznek, még TQFP toknál is, viszont mindenhol alámar, föleg a nagy egybefüggö részeken. Ha 2 vagy inkább 3 réteget világítok át, akkor nem lesz alámaródás, de "szellemképes" lesz a kész nyák, nem lesznek szép kontúrok, a TQFP toknál meg egymásra érnek a csikok.
Meg szeretném kérdezni a rutinos öreg rókákat, hogy van-e olyan filmkészítési megoldás amivel nem kell több réteget használni, tényleg profi nyákokat lehet fotózni, és házilag is müködik?
(#) Attila86 hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Ha kell valakinek egy rossz scanner hogy mondjuk levilágítót építsen belőle, szóljon! Ingyen odaadom csak el kell érte jönni az Örs-Vezér térre minél hamarabb mert különben kidobom.
(#) CHZ válasza vka hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Próbáld ki sima géppapirral , én azt használom .
Hibátlan fekete nyomtatható rá , PAUSKLAR használatával még jobb takarás érhető el . Egyetlen hátránya , hosszabb levilágítási idő (25-30 perc is lehet ) , amit igazán mérni sem kell , mivel nem szűrődik át kis mértékben sem a fény .
Bővebben: Link
(#) gulasoft válasza vka hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Sokszor mondtam már, ha ennyire elborult finomságú nyomat kell, akkor nyomda.
Annál jobb otthonilag semmi nem lesz. Fotózáshoz szerencsére egy kell, 360Ft egy a4 a duotone repro-nál. A lényeg, hogy fekete fehér pdf-et küldjetek, 2 óra alatt kész.
(#) gulasoft válasza CHZ hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Megfújod valami átlátszóval is vagy csak a toner sötétítővel.?
(#) CHZ válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Pausklar vagy színtelen lakk tökéletesen megfelel .
Áttetszővé válik a papír és a festéket is oldja kissé , így homogén fekete felületet kapunk , sehol nem látható átszűrődés , jól takar . Előlapra feliratok is készíthetetők így .
(#) NagyKrisz hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Tescos Holam-03 eagle rajz, általam visszafejtve, nem 100%. Javítás esetén kérlek értesíts.

holam03.sch
    
(#) vka válasza CHZ hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget!
A Pausklart ki fogom próbálni. Biztosan a Duotone-t is. Simpi, az a helyzet hogy nemtudom elég pontosan összerakni a két fóliát, vagy elcsúszkál, vagy összetekeredik. Van erre valami jó módszer?
(#) sucuka válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm, hasznos lesz...
(#) gulasoft válasza vka hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
össze kell ragasztani celluxal mielőtt rárakod. Fényfelé összenézed, és mikor jó akkor cellux-al összefogod.
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
egle tud invertált ps-et abból meg bármi tud pdf-.et csinálni van opensource is.
(#) slogan hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Sziasztok !

Haladok én -bár lassan - a laminálóval.
Egy szenzort próbálgatok ,ami a panel bent létét hivatott figyelni.
Néhány kép a laminálómról ...
(#) slogan válasza NagyKrisz hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Én is köszönöm !
(#) slogan válasza dinokal hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Köszi mindenkinek még egyszer a stepper problémámmal való foglalkozást !
A fentebb képen látható motorral 5V 600mA el hajtva tökéletes erős hajtás jött létre.
(#) Zsika válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Hello. A PS=Bővebben: Link. Eagle-ből egyébként elég egyszerű invertált pdf-et csinálni Bővebben: Link. Ha szeretnéd hogy a a pad-ek közepén legyen látható a fúrat, akkor a CAM-be a fill pads-ból kiveszed a pipát. Ha kész a pdf akkor bármelyik szerkesztővel lehet még módosítani.
(#) gulasoft válasza Zsika hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Hát pont ezt mondtam.
Egyébként nehogy úgy csináljátok mint a videón mert az egy rémálom módszer, hogy ott szedegetjük ki a layereket ahol nem látszik hogy mi marad.
Előbb válaszd ki a layert amit nyomtatni akarsz, utána nyomj egy save-t és utána cam process, és akkor eleve csak az a layer lesz bekapcsolva ami képernyőn is be van kapcsolva.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy Nixie órához készítettem paneleket, és egy kérdésem lenne. Olyan ”kemény” a laminált festék a NYÁK-on, hogy könnyen sérül már akkor is, ha kézzel kicsit megdörzsölöm(?) A laminátor kb. 180 fokon dolgozik, nagyon lassú előtolással használom, 2* - 3* átengedve. Ekkor történik az, hogy néhány helyen egyszerűen lepattan kis darab a vezetősávról, hiába óvatosan és vas-kloridos oldattal maratom. Ez most egy új tonerrel működő Laserjet 5P nyomtatóval készült, de egyáltalán nem vagyok megelégedve ezzel. Kinek van tapasztalata ilyen eszközzel nyomtatva, és milyen a minőség, amit tud ez a szerkezet. Néhány felvétel a panelekről. (A hibák az S_02.jpg-én láthatók, szerencsére kevés számban.)
(#) gulasoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Használj sast, bér szerintem az eps-ből is lehet pdf-et csinálni.

Itt egy link, ahol azt írja, hogy az is postscript, hogy azt hogy kell invertálni nem tudom, ezért is használok sast, mert az sok mindent tud.
Bővebben: Link
(#) efiscp hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Üdv!

Miután átnyálaztam a fél HE fórumot okosságok után kutatva, elkészítettem életem első nyákját.

nyák.JPG
    
(#) gulasoft válasza efiscp hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Hát nem biztos hogy ezzel kellett volna kezdened, de jó lett!
Fotóztad vagy vasaltad, sajnos a feltett kép kicsi nem látom a részleteket.
Kicsit mesélj róla, hogyan forrasztottad, mivel marattad...
(#) efiscp válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 14, 2010 /
 
Kösz. Első körben vasalással próbálkoztam, de helyenként nem olvadt át a tinta, máshol meg szétlapult, így maradt a fotózás.
A fújás trükkjére kellett egyedül rájönni, úgy csináltam, hogy beraktam egy dobozba, és abban fújtam (így vízszintes volt, és szépen terült a lakk). Ami kis probléma volt, hogy pár porszemcse beleragadt (lehet, hogy ki kéne porszívózni néha ).
A maratást hidrogén-peroxiddal és sósavval csináltam (meg egy kis vízzel, mert csak 30%-os sósavam van), és sehol nem mart alá, meg zárlat se maradt. Annyi hibája volt, hogy ahova porszemcse került, ott szakadás keletkezett (nem sok, kb 5 helyen), de azok meg lett oldva forrasztásnál egy kis csepp ónnal.
Egy haverom forrasztotta be, simán húzásos technikával (óncsepp a pákahegyre, és végighúzza a lábakon).
Következő: »»   494 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem