Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   79 / 197
(#) Skyline hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
nézegettem még és találtam egy SONY-t és egy Blaupunkt-ot.
Csak azon dondolkodtam hogy a crossover után pl magasoknak és közepeknek lehet sok lenne 75W RMS?
(#) GyurikaBx válasza Skyline hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Szia!
Van nekem egy soundstream erősítőm eladó tipusa: sa-164
, ha már erősítőt akarsz venni, nem tudom mekkora teljesítmény kell ez 4X45watt 4ohmon hídban 2X120watt 4ohmon 12.000-ért.
(#) oregtamas0202 válasza Skyline hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Üdv !
Amit felsoroltál , ennyiért már ÚJ garanciális erősítőt is kapsz.
Persze a Te döntésed.
Öreg T.
(#) Skyline válasza GyurikaBx hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Köszi!
Egyenlőre még nézelődőm/informálódom,ha kelleni fog jelentkezem
(#) misi1987 hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Üdv Mindenki !
Olyan kérdésem lenne hogy lancia lybra jtd autóba hol található a bose erősítő ?
(#) Inhouse válasza Skyline hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Idézet:
„Jel-/zajtávolság > 95 dBA
Csörgéstényező névleges teljesítménynél”


Mindig van új a nap alatt...

Üdv
Inhouse
(#) EcoPityu hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Tesókáim...
Ha már itt ennyire feljött ez az autótranszformátoros teljesítmény"növelés" (lehet, így is jobb mint egy 1562), akkor már túrtam egy kicsit, és elővettem az én jókis ezeréves DIN méretű EQ-s Booster-emet.
Ez is kimenőtrafós, az egyik oldal köhög, és jó lenne megmókolni végre...
Az elvről tudtok-e valami pontosat, mert ahogy szétnyitottam, elég káosz... Olyan mintha a kimenettel még sorba jönne a szekunder feszkó, és így lesz izmosabb. Egy síma ellenütemű végfok megspékelve a kis k.b. 30VA-es trafóval!
Sajna semmit nem találok kimenőtrafós autóerősítőkről a neten, még ezt a SAL-os vacakot sem szedte szét senki, hogy lerajzolja... Pedig az segítene!


Szörnyű!
(#) EcoPityu hozzászólása Júl 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem is mondtam, mi lett a sorsa az MNC-nek...
1 napig volt a Corsa-ban!
DB jam CD 34-es track "gyönyörűen" szólt rajta, és még a "cadilac vagy mi?" szám főleg!
Csak én nem hangnyomásra , hanem zenét hallgatni készítettem volna a rendszert... Háát kiesett belőle gyorsan!
Visszakerült a kis bandpassom, és, mivel nem adtam el a jó kis Dragstert, hanem megjavítottam, most az hajtja... Széjjel!
(#) pinyó39 válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Ha legközelebb valaki beállít egy ilyen rossz trafós erősítővel akkor a belét nem a MÉH-be viszem hanem eljöhetsz érte és kirajzolhatod mindannyiunk okulására.
(#) oregtamas0202 válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Üdv !
Ha elfogadsz egy tanácsot , akkor döntött hátlapot csinálnék (kissebb helyigégy), ami az ülés háttámláját követi .
Valamint a reflex nyilás két befelé fordúló darabját elhagynám és a nyilást hátúl párhuzamossá tenném a hátlappal.
A reflex nyilés hátlaptól való távolsága pedig a nyillás szélességével azonos legyen.
Gondolom a reflex nyilás méretét számoltad?
Öreg T.
(#) EcoPityu válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Szia!
Tegnap úgy felhúzott,(van egy szegmense az autóerősítőknek,amit homály fed a számomra) hogy eldöntöttem, kirajzolom!
Azért köszönöm a felajánlást!
(#) EcoPityu válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Szia T!
A hangfal (főként a reflex nyílás) méretét a net-en egy másik JBL GT 5-12 dupla ládáról koppintottam. Bár ott egy térbe dolgozott a két JBL és dupla széles volt a nyílás, ezt osztottam ketté a külön rekeszeknek, ha már ketté van osztva a láda... Az űrtartalom pedig a JBL gyári ajánlása alapján ~ 50liter/ hsz.
Amúgy a műhelyemben jól szólt, minden frekvencián, az is igaz, hogy az vagy 10 légköbméter, nem 2 mint a Corsa...
Sajna átfaragni már nem fogom, mert a szerszámok sem fértek be tőle, megmarad "buliládának"!
(#) oregtamas0202 válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Üdv !
Mivel több márkánál láttam az ajánlott megoldást , így mertem ajánlani.
Öreg T
(#) kiss1999 hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Hello mindenkinek! A következő lenne a problémám: A minap vettem egy kb 30 éves autórádiót, azzal a céllal hogy kiveszem az erősítőjét és úgy használom az. szétszedés előtt ment is rendesen (amúgy tda2004) de amikor kivettem a panelt mindent levágtam(vezeték) hogy ne legyen útba. rákapcsoltam a feszt ekkor búgás az volt a hangszórón, tehát megy az erőlködő. De amint a bemeneti lábhoz értem bármi fémmel úgy búgott a rendszer mint atom. próbáltam becsatoló kondival de akkor is... Az lehet gond hogy a rádióvevő réstről nem vettem le a bemenetet, és az zavar be?
(#) golyo20e4 hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
valaki szerelt már esetleg dls ca 50 erősítőt?
az a baja hogy mindig elengengedi a forrasztás a végfok ic ket. valami komolyabb baja lehet mert nem bírták még megcsinálni már 3 szerelőnél volt.EGY KAPCSOLÁSI RAJZ SEM ÁRTANA. SEGÍTENE VALAKI?
(#) subwoofer220 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Szia Sajna tévedtem, mégse szól az erősítő! EZZ

A diódát beleraktam,akkor szólt,de megint elérkezte az csinálni hogy, 10-15 percet kell várni (bekapcsolás után) aztán 5-7 másodpercig recseg és jön a zene..

Raktam fel pár képet,hátha megtalálaod a probléma okát!
(#) EcoPityu válasza kiss1999 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Szia!
Egy ilyet köss rá ha lehet, hangerőszabályzó nélkül nem lesz jó!
(#) EcoPityu válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Szia!
/jó lett volna, ha az a teló tud MAKRO üzemmódot.../
Itt az IC-d adatlapja, ellenőrizd, hogy a tápfeszültség a VCC lábakon megvan-e (12V), és a hangszóró kimeneteken van-e féltáp (közel 6V)! 11,12,15,16...
Ja, és a 4-es lábon van-e minimum 3V!

Pityu
(#) emmzolee válasza subwoofer220 hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Az ic-t 2 helyen lehet elindítani, és le állítani. Ez az 1-es, és a 4-es lába.
Szerintem a hibát is itt keresd.

Az 1-es lábát szokták némításra használni.
Beteszek egy kapcsolási rajzot, ezen látni fogod, hogy a 4-es lábnak hogy állítják elő a működéshez szükséges feszültséget 2 ellenállással. Lehet nálad ezen a lábon kicsi a feszültség, és nem tud be kapcsolni az ic.
2 oka lehet. Az áramkörödben lévő ellenállás kontakt hibás, vagy a tápfeszültséged kicsi. Ha a tápod kicsi, akkor méretezd át az ellenállás osztót, hogy a kisebb tápról is meg legyen az ic lábán a 3V.
Ha az 1-es láb okozza, akkor azzal is bánj el ugyan így.
(#) kiss1999 válasza EcoPityu hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Oké majd ma kipróbálom és írok.
(#) kisedison hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Hello

Van havernak egy ilyen erősítője: Bővebben: Link
Tegnapelőtt amikor mentünk szegedre akkor végig szénnéterhelve szólt (csutkára feltekerve) és úgy félúton egyszercsak csattant egy nagyot a mélynyomó és ek hallgatott az egész. Mi lehet a baja? Túlfeszt. biztos hogy nem kapott mert a PC-nek és egyéb cuccoknak semmi baja.
(#) nagy_david1 válasza kisedison hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Ellenőrizd az invertert majd utána a végfokot.
(#) kisedison válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Az invertert most nézem és leadja a +-80V-ot. A végfok meg külön egy trafóról lett kipróbálva és szólt. Csak akkor nem jó hogyha a saját inverteréhez van kötve. Nem értem.
(#) nagy_david1 válasza kisedison hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Akkor még nem lehet olyan rossz a helyzet. Valami védelem szólhatott közbe. Gondolom felszíni hibát nem látsz.
(#) kisedison válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Látszatra semmi hiba, és azt sem hiszem hogy hőmegfutás védelme lett volna mert a dobozt amiben az erősítő van azt 12db 9cm-es pc ventillátor szellőzteti (6 nyomja be, 6 szívja).
(#) nagy_david1 válasza kisedison hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Pedig ha a táp is jó és a végfok is csak együtt nem működnek akkor valami a kettő közt kell legyen. A végfoknál is nézd meg, hogy a tápfesz eljut-e odáig. Sok smd biztosíték is van amikkel még én sem vagyok tisztába.
(#) kisedison válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
HÁHÁ megvagy. Találtam a túfeszvédelem környékén egy hangya s.gge méretű biztit, kicseréltem és most jó az egész. Mint kiderült az előfoké volt az a biztosíték. Azért a segítséget kössz.
(#) kistotti01 válasza kisedison hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Az oké, hogy most jó. De a biztosíték nem szokott ok nélkűl kiolvadni (valami gubanc volt/van.) Tehát egy alapos átvizsgálásra megérett, továbbá próbáldd húzamosabb ideig terhelni. Ha nem lesz gond, akkor minden rendben van... Egyébként ez egy 850$-os erősítő, ha jól látom. Nem semmi erősítője van a haverodnak. :yes:
(#) kisedison válasza kistotti01 hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Fogalmam sincs hogy miért ment ki. Mert vagy 2 órán keresztül bőgettük (járó motor, szomszédok repkedtek az örömtől)és semmi baja nem volt. Úgy is kipróbáltuk hogy haver hirtelen belepadlózott és jó 5mp-ig padlógázal pörgette a motort és úgysem volt semmi azon kívül hogy a fesz felment 14.8V-ra. Úgyhogy fogalmam sincs mi volt vele de most JÓ!
(#) kistotti01 válasza kisedison hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Jólvan, ha jó akkor minden jó. De a biztosíték akkor sem szokott kiolvadni ok nélkűl. Ha megy és nincs baja, akkor minden rendben van.
Következő: »»   79 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem