Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   134 / 308
(#) SzervízMacska válasza Ballage hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Ott a link.. Annyi van nekik, hogy még adnak is el belőle.
(#) rascal hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok!

A napokban fejeztem be a képeken lévő műhelyasztalt és az alatta levő fiókos szekrényt. Az asztallap 150x80-as, a polcok 150x40-esek. Az alsó három fiók a háttérben látható szekrényből lett átszerelve, mert az asztal lába miatt ott már nem lehetett volna kihúzni őket. A felső három pedig régi vágyam: lapos fiókok, amiben nem egymás hegyén-hátán vannak a szerszámok, mint a mély fiókokban, hanem átláthatóan. Ahol eddig laktam, ott egy kis kemping asztal volt a műhelyem, szóval most egy kicsit kompenzáltam...
(#) zolika60 válasza rascal hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Látom, a tartószerkezetet nem bíztad a véletlenre. Remélem sok szép dolgot készítesz majd itt.
(#) Doncso válasza rascal hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Nekem nagyon tetszik, én is szeretnék beköltözni a lakásba, de jelenleg ki vagyok taszítva a műhelybe, de mi ez a fél centrifuga? Csak nem ülőke lesz belőle felhajtható tetővel arra az esetre ha sokat vagy pákaközelbe és nincs kedved kiugrani?
(#) rascal válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Igyekeztem szilárdra építeni. Próbaterhelésként ücsörögtem pár percet a polcokon. Összerakás előtt lemértem az alkatrészeket, együtt több mint 70 kg. Így már több kedvem lesz bütykölni, mint eddig.
(#) rascal válasza Doncso hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Köszi, esetleg a közelgő télre hivatkozhatnál, hogy miért a lakásban akarsz bütykölni. Nem rossz ötlet, csak a lyukakon egyből kifolyna. A dobozát újítom éppen fel, mert a kifolyónál meg még pár helyen ette a rozsda. Lefestettem, és hamarosan összerakom.
(#) satlokk válasza rascal hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Szép Munka,Gratula!
(#) rascal válasza satlokk hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) Attila86 hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Egy olyan fiókot szeretnék készíteni, aminek az elejét kézzel kicsit benyomva kipattanna és ki lehetne húzni. Visszatolás után pedig ismét egy kicsit erősebben kellene benyomni ahhoz hogy 'bepattanjon'.
Olyasmire gondolok mint a régi tévéken ami volt kis ajtó, ami mögött a gombok voltak. Ez a kis ajtó is így volt lenyitható, csak ott nem fiók jött ki hanem az ajtócska vált lenyithatóvá.
Van esetleg ilyesmire ötletetek?

Találtam ilyet hogy "önzáró golyós fióksín". Szerintetek ez ilyesmi lehet?
(#) Gafly válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Attila: Én itt szoktam vásárolni (mert nem messze dolgozom és csak odasétálok). Mondjuk ami náluk nincs azt másutt sem igazán kapsz.
Egyébként ha a neten turkálsz, akkor a kulcsszó: bútorvasalat.
(#) Attila86 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Köszönöm, ez a bolt kell nekem!
(#) blackdog hozzászólása Okt 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Az asztali multimat Bővebben: Link kiegészítettem egy VC920 -al.

Épp 4-20 mA vezérlő jelet mérek %-os osztással.
Már csak egy közösítő szoftver hiányzik, de az is folyamatban van.

DSCF4816.JPG
    
(#) koczka válasza blackdog hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Amindenit! Nekem is valami hasonló 5digitesre fáj a fogam.
(#) satlokk válasza koczka hozzászólására (») Okt 14, 2011 /
 
Szép kis jószág,meg kell hagyni,minden elismerésem hozzá!
(#) joetaylor hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok,
Én is megosztom az otthoni asztalom veletek

otthon.jpg
    
(#) Alkotó hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Szinte mindenkinek van itt mindene, csak nekem nincsenek ilyen eszközeim. (De így is elvagyok, ami lehet megoldok, amit meg nem tudok az méretlenül marad, pontosabban ha szólnia kell > meghallgatom, ha működnie kel > azt ellenőrzöm, ha villognia kell > azt is látom, és így tovább...)
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Gyalog is eléri az ember a célját, még ha messze is van, de azért egy jó kocsival, gyorsabb,kényelmesebb.
(#) CIROKL válasza mex hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Teljesen igazad van de elhiheted egy árva pisztoly fúrógéppel is lehet csodákat művelni , ha nem hiszed gyere el hozzám !
(#) SzervízMacska válasza joetaylor hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Én beérném ennyivel... Gratula!
(#) SALáta válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
16 helyzetfuratot és hozzá zsákfuratot fúrtam aluba, pontosnak kellett lennie meg ráadásul egy anyag volt csak, egy pontozóval egy asztali fúróval (legolcsóbb, mindenfelé lógó verzió) egy 10 es fúróból köszörült "zsákfúróval" megoldottam fél nap méricskélés előkészület után. És a legszebb hogy a dolog sikeres, századra megoldva a felfogatott 4 kocsi együttfutása. Persze tizedes, mm es fúrási hibákkal de utánállíthatóan megoldva. Én egy kis cnc vel gazdagodtam.
Egy már ezzel készült gyertyatartó, 100% ban gépen készült, csiszolva, lakkozva. Nem megy a képfeltöltés, külső linket szúrtam be:Bővebben: Link (Halkan de megjegyzem a kereszt eredeti képről lett vektorizálva, íveknél ezért van "hiba", gyakorlatilag a felét nem is látni mert a szem az csal)
(#) CHZ válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Ez a módszer csak akkor járható (esetleg) ha nem akarsz fejleszteni, már teljesen kidolgozott, bemért kapcsolásokat próbálsz megépíteni. Megfelelő műszerezettség nélkül, még ezeket az áramköröket sem egyszerű beállítani, optimumot kihozni belőlük.
Munkáid látván, szerintem érdemes lenne beruházni, sokat segíthetne. Én meg sem hallgatom addig egyik erősítőm sem, míg mérve nem teljesíti a minimális feltételeket.
(#) satlokk válasza joetaylor hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Nagyon szép,és jó! De nagyon nagy a rend!
(#) Alkotó válasza CHZ hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Igazad van, jó lenne pár műszer, de a szándék megléte még nem jelent reális vásárlóerőt is. Nálam ez utóbbi az akadály.
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Mélységesen egyetértek. Igazából az tud értékelni egy jó gépet/technikát/lehetőséget, aki kipróbálta már milyen nélkülük létrehozni valamit.
(#) mex válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Idézet:
„elhiheted egy árva pisztoly fúrógéppel is lehet csodákat művelni”

Ez Így van, magam is sokszor rákényszerültem kvázi esztergaként is használni. Történt, hogy elrepedt a miniplex minidrillhez adott fúrópatron, esztergám akkor még nem volt, ígyhát réz hegesztőpálcából a fúrógépbe fogva reszelővel alakítottam ki a patron formáját, a furatot pedig a miniplexbe fogott vékonyabb fúróval fúrtam bele, természetesen mindkettő gép forgott. A furatbővítést már egyszerűen egy kombináltfogó, segítségével, és a befogni kívánt átmérőjű csigafúróval végeztem.
Ja még annyit: egyéb alapszerszámokkal is lehet "csodákat" művelni, de én a leguniverzálisabb csodatévőnek a kéz és az agy összmunkáját tartom.
(#) CIROKL válasza mex hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Azt mondják könnyen beszél aki nem dadog , én azért könnyen beszélek mert egy olyan helyen dolgozom ahol szinte minden gép megtalálható és még ráádásul remélhetőleg használni is tudom őket .
A pisztolyfúró az marad otthonra , jó azért vannak még gépeim is meg műszereim is de nincs semmi extra , ezért a legtöbb esetben marad a barkácsolás ha azonnal kell valamit alkotni .
Totálisan egyet értek !
(#) blackdog hozzászólása Okt 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Azért én úgy gondolom, hogy az alap műszer egy multiméter és egy szkóp.
Akár milyen is e kettő nélkül hamar lemarad az ember.
Az viszont nem értem, hogy sokan miért teszik olyan helyre a szkópot ahol szinte láthatatlan/kezelhetetlen. :no:
Amatőr szintem kifiztehető szkópok nem éppen kicsik és könyűek, hogy ha kell akkor magamelé teszem.
És azért sugaras szkópnál az is számít, hogy milyen szögből látom az ernyőt.
Szóljatok, ha tévedek....
(#) blackdog válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Részemről annyit a pisztolyfúróról, hogy szükség törvényt bont
Én is fúrtam vele 0,8-0,6mm furatokat egyszerre akár 100+ és HSS szárral.
Azóta akcióban vettem egy XY gazdaságos fúrot ami jobban kézre áll, de állványt továbbra sem használok. Van hátránya, de állvány nélkül viszont gyorsabb.
(#) CIROKL válasza blackdog hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Gondoltam lesz aki majd megragad ennél a pisztolyfúrónál de lépjünk már túl rajta , ezt csak példának hoztam föl !
(#) blackdog válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 15, 2011 /
 
Én csak annyit próbáltam elmondani, hogy minden megoldható alap eszközökkel, de az alap akkor is kell és egy szint után (ami hamar eljön) nem lehet csak szemre s fülre hagyatkozni meg egyéb érzékszervekre.
Áramot csak nem mérünk megfogom alapon.
Következő: »»   134 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem