Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 12
(#) kadarist válasza uziocsi hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Igen tud. Mi a gondod vele?
(#) uziocsi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Semmi gond,csak még nem csináltam ilyet.
Pc-re vagy Tv-re szeretném kötni,de úgy hogy több helyen is lássam a kamera képét. Mi kell hozzá? mit hová kössek?

Kamera leírása:
1/4'' Sharp CCD, Beépített DSP (Digital Signal Processor), Fix optika: 3.6mm IR, Látószög vízszintesen: 54°, Effektív pixelek száma: 500x582, Vízszintes felbontás: 420 TV sor ,Fényérzékenység: 0.5Lux (IR kikapcsolva), 0Lux (IR bekapcsolva), 23db IR LED, (880nm, 60°),Szoftveres Day&Night, IP66 védettség (kültéri kivitel), IR vezérlés 10Lux alatt,50cm-es kábel BNC aljzattal és 2,1mm DC csatlakozó, Működési hőmérséklet: -20°C~50°C, Tápellátás: 12V DC (stabilizált), 300mA
(#) kadarist válasza uziocsi hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Ha nem kell messzire 10-20 méteres távolságon belül egyszerű 75 ohm-os koaxkábellel összekötheted a kamerádat a tévé AV bemenetével, vagy a számítógép tunerkártyájával. Nagyobb távolságra érdemes utp-kábeles jeltovábbítást végezni, szimmetrizáló trafóval.
Nézz szét itt:Bővebben: Link
(#) uziocsi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
max 30.méterre szeretném vinni. Az hogy oldható meg hogy Tv-n,és Pc is lássam a képet? (Legalább 2-3 helyen szeretném látni) Pontosan miket vegyek hozzá és mire vigyázzak?,nem szeretném tönkre tenni a kamerát.
(#) uziocsi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Küldök leírást a Kameráról
(#) kadarist válasza uziocsi hozzászólására (») Okt 1, 2010 /
 
Itt van egy megoldás:Bővebben: Link. Vagy fordulj egy szerelési anyagokat árusító céghez, ott biztosan segítenek.
(#) joci1987 hozzászólása Aug 23, 2011 /
 
üdv,

Van egy PULNIX TM-6703 típusú ccd kamerám, amit be szeretnék kötni. Olyan megoldások érdekelnek, hogy pl.: rádugni számítógépre vagy monitora (esetleg usb-re is lehetséges?)
Találtam olyan kábelt, ami (legalábbis szerintem) monitorra való csatlakozást tesz lehetővé. Sajnos ilyet csak külföldi boltokban találtam. Ha valaki tud ilyen bekötési rajzot, amin rajta van, hogy hogyan kell ilyen monitorcsatlakozóra rákötni vagy esetleg olyan üzletet, ahol lehet ilyet vásárolni akkor jelezzen. (Elkészíteni biztos olcsóbb lenne.
Van a kamerán egy BNC kábel is az üzemeltetéshez a BNC-t és a 12 pin kábelt is be kell dugni? Ha lenne egy 12 pin-t monitor csatlakozóra átalakítóm akkor azt rádugom a monitorra és már működik is

Köszönöm előre is a segítséget.

Itt a kamera teljes leírása:
Bővebben: Link
találtam hozzá kábeleket is:
Bővebben: LinkBővebben: Link

A LINK gombot Te is használhatod ám! Action2K
(#) Tanzman hozzászólása Okt 18, 2011 /
 
USB-s videó kamera osztót szeretnék a gépre telepíteni de nem sikerül...tudna valaki ebben segíteni? van leírás csak nem magyar (csatolom ide)
(#) Inhouse válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Osztót?
Ez egy 4 csatornás, USB-s videó rögzítő...
Biztos, hogy ez ennek a papírja? Mitől lenne ez wireless?

Az USB cuccok telepítése alapból 3 féle lehet:
1. Semmiképp ne dugd be addig, amíg a telepítőt el nem indítottad. Vagy szól, hogy most már lehet, vagy ha végzett, bedughatod.
2. Bedugod, kéri a drivert, megmutatod neki a telepítőlemezt, vagy letöltöd a netről és azt.
3. Ha az 1-2 befuccsolt, akkor a jön a 3-as, ízlést szerint ki mennyit szeret szívni és mennyi kedve van hozzá, próba minden kombinációban, a net legmélyebb bugyraiból előkapart, vagy másik hasonló cucchoz adott driver megmókolásával...

Üdv
Inhouse
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Igen ennek a papirja...,kaptam hozzá cd-t is de nem tudom feltelepíteni...ha rádugom elkezdi felismerni és kéri a lemezt,berakom és elindítom a telepítést de mikor le finiselem semmi
(#) mugab válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 18, 2011 /
 
Külön van választva a driver és a software.
Te lehet hogy csak a drivert telepítetted eddig...
Azt is meg kéne nézni az eszközkezelőben hogy az jó e...
(#) Tanzman válasza mugab hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Megirnád pontosan mit és hogy csináljak? mert nem vagyok egy zseni ebben..,pont ezért kérek itt segítséget.....
(#) Tanzman válasza mugab hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Mikor telepítés után indítanám ezt írja ki:
not found valid video capture device
(#) Inhouse válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Amikor kéri lemezt, akkor azt hogyan kéri? Nem a drivert kéri véletlenül? Mert akkor hiába indítod el a telepítőt, inf fájlt vár. Vagy megkeresed a drivert a lemezen és azt mutatod meg neki. Vagy ha telepítős, akkor elindítod, ő felpakolja és utána már ha bedugod felismeri. Írtam már az előbb is.

Üdv
Inhouse
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Sikerült nagynehezen feltenni.előbb az usb eszközt kellet telepíteni,majd a programot..így már jó. Viszont mikor rákötöm a kamerát nem képet ad hanem egy zöldes vastagabb csik látszik a képernyőn......,Tv-re kötve gyönyörű képet ad a kamera,így azzal nem lehet gond.......,lelet valami beállitás kellene de szerencsémre az se magyar nyelvű
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Itt egy kép a kezelő felületről...,nem tudom ennek alapján tudsz-e tanácsot adni a beállitással kapcsolatban

ABCD0001.JPG
    
(#) Inhouse válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 19, 2011 /
 
Nézd meg a bemenetre vonatkozó beállításokat...
Pal, NTSC, ilyesmi...

Üdv
Inhouse
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Jelenleg így van beállitva és egy vastag zöldes csík látszik a képernyő alján.....

jelet érzékel a jelenlegi beállitás szerint,csak kép nem jó

Nézd már meg a vázlatot és írd meg mi nem lehet ok
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
vázlat
(#) Inhouse válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Jónak tűnik.
Minden bemeneten ezt csinálja? Próbáltál más videóforrást kötni a bemenetekre?

Üdv
Inhouse
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Csak 1.kamerám van,de az tv-re kötve jó...,ezek szerint nem mindegy milyen kamera van rácsatlakoztatva?
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Megpróbáltam,és minden bemenetnék csak egy zöld sáv alul
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Ami van kamerám az CCD,tudok kérni egy CMOS kamerát,de úgy tudom az csak Tv-re köthető,de lehet nem jól tudom.........
(#) Inhouse válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Nem tudom mit jelent neked, hogy csak TV-re köthető... Ha kompozit video kimenete van, mint a készülékek zömének, akkor jónak kellene lennie. Ez lehet RCA, SCART, BNC, manapság jack, meg ki tudja még mi...

Üdv
Inhouse
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Akkor a vevővel van a gond...,mert mindkét kamera megy a tv-n....dobhatom ki ezek szerint......
(#) Tanzman válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Van még valami ötleted mitől lehet a hiba?
számitógép amire kötve van?
gyenge a bemenő videó jel?
valami csak nem ok ha nem müködik.....

zöld sávban ami látszik ott "látható" ha mozgatok valamit a kamera előtt
(#) bundyland hozzászólása Okt 20, 2011 /
 
Sziasztok !

Nem tudja valaki hogy általában ezek a kamerák (12VDC) milyen tartományban működnek üzembiztosan? Valahol olvastam hogy 11VDC alá nem célszerű menni , de mi a felső határ? Nekem 13.8VDC-re kellene.
(#) Action2K válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Szia! Tegyél már fel egy képet arról a zöld sávról.
(#) Tanzman válasza Action2K hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Itt a kép mikor a kamera rá van kötve.....,és ezt csinálja mind a négy ablakban,bármelyikre kötöm..
.......halványan látni ha mozgás van a kamera előtt,de csak árnyak........

ABCD0001.JPG
    
(#) Action2K válasza Tanzman hozzászólására (») Okt 20, 2011 /
 
Vagy driver hiba, vagy a kütyünek nyekk. Ez nem beállításokban keresendő.
Következő: »»   2 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem