Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED - LCD - PLAZMA TV-k: Vélemények tapasztalatok
Lapozás: OK   2 / 4
(#) Massawa válasza Topi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Akkor amikor lavinaszerüen zuhan a TV csatornák nézettsége, mindenki jön a korszakalkoto 3D zagyvasággal - ami ugy fog végzödni, mint a 5+1 vagy a 7+1 hangcsatornás mozi.
A beharangozoban minden remekül hangzik; a filmen a hangzás jobb esetben 20 percig birja, majd (sajnos tul gyakran) átmegy monoba, vagy jobb esetben egy zagyva sztereoba.
El tudsz képzelni mozizást ilyen szemüveggel a fejeden?
Addig amig ujdonság, igen, aztán megy a szemétbe.

De nem ezért van bajban a plazma technologia.....
(#) Topi válasza Massawa hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Ja értem mire gondolsz. Igen... Ez egy fájó pont. Valószínű, hogy nagy hátrány ez a szemüveg

Szerk: Egyébként az elején rossz. De egy IMAX nézésekor én ~ 15-20 perc múlva már nem is érzem a szemüveget. De ez már eléggé OFF ebben a totyikban.
(#) Massawa válasza Topi hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
A szemüveg az egyik baj, a produkcios kiadások a másik - egy olyan korban, amikor még a legnagyobb filmprodukcios cégek is a csöd szélén állnak, a TV-k még a HD-vel sem tudtak tisztességesen megbirkozni, ki fizetné a 3D-s produkciot és mennyit vagy hajlandó te, mint nézö, ezért fizetni?

A TV napjainkban egyre inkább a háttérszorakozást elégiti ki - mint régebben a rádio. A kutyát sem érdekli, hogy mit adnak, melyik csatornán, igy az uj technologia bevezetése (3D) majdnem, hogy reménytelen (vagy megfizethetetlen).
A nézö meg a TV csatornák végtelen során szörfözik minden este, és hányszor fordul elö, hogy egyik sem tudja megszolitani?
(#) Topi válasza Massawa hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Igen, ez sajnos valós kép. De kérlek térjünk vissza az eredeti témára, bár szívesen megtárgyalnám ezt a kérdést...
(#) Massawa válasza Topi hozzászólására (») Jan 19, 2011 / 1
 
A válasz a leirtakban van.

Abszolut semmi szükség 3 TV készülék technologiára (LCD-LED-PLAZMA). Ebben a sorban jóval több szempontból a plazma huzza a rövidebbet - de ezt látni a piacon is.
(#) forma1 hozzászólása Nov 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Lehetséges az hogy a 140-ért már 3D TV-t lehet kapni? Vagy 3D-ből is van ami parasztvakítás és nem is az?
(#) Inhouse válasza forma1 hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Menj el egy MM-ba és próbáld ki. Sógoromék most vettek TV-t és kipróbáltak pár ilyet is. Nagy különbségek vannak.
Azt azért átgondolnám, hogy miért éri meg 3D TV-t venni? Mit tudsz rajta nézni? Ha abban bízol, hogy majd lesz ilyen adás, vagy megszerezhető műsor, akkor addigra nem lesz elavult? Még HD adásból is szűkölködünk...

Üdv
Inhouse
(#) bbb válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 12, 2011 /
 
Ha vesz hozzá egy kínai 3D kamerát (~200$), akkor a családi felvételeket tudja fullHD 3D-ben nézni
(#) bmw320d hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni a következö témában:

Nemrég vásároltam egy Panasonic TX-P42C3E tipusu plazma tv-t. A készülék sd kártyárol képes video lejátszásra. A lejátszhato formátumok:SD-Video és AVCHD.

Az lenne a kérdésem, hogy az elöbb emlitett formátumok milyen kiterjesztésü file-okat takarnak?
Tehát milyen kiterjesztésüvé kell konvertálnom egy adott videot ahhoz, hogy lejátsza a készülék?

Előre is köszi.
(#) kadarist válasza bmw320d hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia!
AVI, MKV, WMV stb. Az SD a normál kis felbontású videókat takarja, az AVCHD meg a nagy felbontású változatokat. Próbáltál már lejátszani valamilyen videófájlt a készülékkel?
(#) bmw320d válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia.

Köszi a választ. Igen,ezeket probáltam: avi, vob,mpg,mkv,mp4, meg már nem is tudom,még mit. Nem játszott le semmit. Lehet, hogy hibás a készülék?
(#) Massawa válasza bmw320d hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
En már ugy is jártam már, hogy zsebemben volt egy USB memorián többfajta filmrészlet és az egyik TV-böl a másikba dugtostuk az egyik nagy boltban, és láttunk, hogy 20-ból 14-15 fel sem ismerte a video fájlokat.

Sajnos ide jutottunk...
(#) lajos-01 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Nem rég vettem egy 3D-s tv-t a márka most mind1.
Az a problémája meg ezáltal az enyém is, hogy bedugom a pendrivét (FAT32) megy minden oké, de ugye FAT-ra nem lehet azt hiszem 4Gb-nél nagyobb fájlt másolni. Gondoltam oké format NTFS-re bedugom és így már nem játszotta a .mkv-t. Utána megpróbáltam exFAT-re formázni, így fel se ismerte. Úgyhogy el is jutottunk a kérdéshez.
Szerintetek hogyan tudok orvosolni ezt a hibát?
(#) ata843 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok!

Elnézést, ha rossz topikba írok, de nem találtam hirtelen jobbat.
Van egy MPEG-4 dekóderes TV-m, ami CI modul fogadására alkalmas. A UPC-nél most van lehetőség arra, hogy a set-top-box helyett egy CI+ modul kódolja a kábeltévét.
Az lenne a kérdésem, hogy a CI modul helyett be lehet-e építeni CI+ modult és ha igen, mennyibe fáj? És ha mennyibe fáj, akkor ki tudná ezt megcsinálni?

Előre is köszi! Attila
(#) Massawa válasza ata843 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
A TV-dnek kell támogatnia CI+ (lehet, hogy a gyárnak van valami upgrade-je, de ezt igy nehéz megmondani.)
(#) ata843 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
A UPC-nél a támogatott készülékek közt nincs felsorolva és a tévé leírásában sem találtam. LG 42PQ2000
(#) Massawa válasza ata843 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Rosszul állsz a dologhoz.

Nem a leirásban kell keresni (az legalább olyan öreg mint maga a TV, és akkor még hol volt a CI+).
Az UPC is ugyanebböl indul ki - ök nem fogják faggatni a TV gyárakat.

Ezt neked kell megtenned - felhivni a gyárat, képviselöt vagy egy szervizt...!!!
(#) ata843 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Vagy keresni valakit akinek van CI+-os UPC modulja és kipróbálni. Esélyesebb, mint hogy az LG válaszol.
(#) Massawa válasza ata843 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Kiprobáltam, a CI+ modul megy a CI slotban, de csakis a CI funkciokat teljesiti (azaz mintha nem is CI+ lenne).
A CI+ hardware modositást igényel, amit nagyon valoszinü már nem lehet megoldani egy készüléken. (Vagy nagyon drágán).
(#) ata843 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Köszi! Ez a gyakorlatban mit jelent? A UPC Mediacard-ot meg sem hajtja, vagy nem dekódolja az adást? Vagy csak bizonyos funkciók nem érhetők el (pl. videótár)?
(#) Massawa válasza ata843 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Csak dekodol, és semmi más- nem lehet felvenni, EPG nem megy stb.
(#) ata843 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Tehát bejönnek az adások? Mert az nekem elég. Ha rendesen jön az adás, akkor már rendelem is meg.
(#) Massawa válasza ata843 hozzászólására (») Jún 18, 2012 /
 
Amit én probáltam azon bejött - de ez sajnos nem jelent semmit, minden hálozatnak megvannak a sajátosságai, igy elöre nem lehet megmondani mi lesz. Elvileg ugyanazok az aások jönnek be mint a CI-vel (más nem, sem az extra funkciok, de ezt nehéz általánositani.
(#) Bellavita hozzászólása Nov 11, 2012 /
 

Sziasztok,

2009-ben vásárolt Panasonic TH 37PV80-as plazmatévém meghalt. 7 villanásos jelzést ad a lámpája, külföldi oldalakon azt olvastam, hogy ez egy nagyon nagy bajt jelent, SV/SC/SD meghibásodás, aminek cseréje nem is biztos, hogy lehetséges, vagy ha igen horror áron. S azt is olvastam, hogy ez egy szériahiba, és emiatt a Panasonic meg is hosszabbította a garanciát, mert bizonyos számú óra után a tv -nél kijön a hiba. Mivel keveset néztem tévét, nekem természetesen a garanciális idő lejárta után jött ez elő. Mit tudtok erről? Mit csináljak? Azért elég luxus, hogy 3 évente új tévét kelljen vennem, főleg, hogy most pénzem sincs rá!!!! Segítsetek! A páréves hűtőmet is most nyáron kellett kidobni, totál kivagyok, hogy a baromi drága termékeket párévente le kell cserélni....
Ha horrorárú lesz a javítás, szerintetek fordulhatok a Panasonic-hoz jogorvoslatért? Ez egyébként normális, más tévé is meghal ennyi idősen?
(#) fénybenjáró válasza Bellavita hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Helló teljesen felesleges baromi drága elektronikai termékeket vásárolni és teljesen felesleges ugyan azzal a problémával két témát nyitni.
A panasonic problémádat majd itt az okosok megoldják.
Én annyira nem vagyok híve a a hiper márkás cuccoknak,mert elég hamar tönkre mennek.
Akkoriban (2006-ban) vásároltam egy NOVA LCD TV-t, hogy a műhelyemben legyen valami ami csipog,hogy a nagy csendben ne kukuljak meg, immáron hat éve napi 10-15 órát megy és eddig az ég világon semmi baja nem volt.
Ugyan így jártam a YAMADA DVD-vel egyszerűen nem akar tönkre menni.
(#) Bellavita hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Hát igen, most már én is tudom, hogy nem érdemes drága cuccokat venni. Azt hinné az ember, hogy a drága termékkel MINŐSÉG-et vesz, de ez nincs így. És semmilyen eszközöm sincs, hogy jogorvoslatot kapjak, sajna.
A célom, hogyha többen is hasonló problémával vagyunk, akkor talán együtt erősebbek leszünk a Panasonic-nál.
ELnézést a két azonos témáért, véletlenül volt, nyilván nem szándékos, gondolhatod.
(#) fénybenjáró válasza Bellavita hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Amikor megvásárolsz egy márkás terméket azzal csak az embélmát veszed meg a belsejében ugyan olyan gagyi kínai meg koreai alkatrészek vannak mint a NO NAME kategóriában.
Én mostanában belefogtam háztartási gépek javításába, mert a home elektronikából nem tudok profitálni, megélni.
Viszont azon sokat gondolkodtam, hogy mi kerül egy márkás készülékbe olyan sokba.
Alapul a mikrosütőket vettem, pl egy LG, SIEMENS, MILLE, PANASONIC vagy BOSCH mikró aminek az ára 30-50.000 Ft
mivel tud többet a BOMANN, DIMARSON, vagy egy egyszerű teszkós mikrótól aminek az ára 10-15.000Ft és arra jutottam, hogy semmivel.
Ugyan az a magnetron meg vasmagos trafó van benne mindkettőben és az elv is ugyanaz a vezérlést és a dizájnt most ne nézzük.
(#) Sarakawa hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Még 2007-ben vettem egy 106 cm-es Samsung plazmát. Számításom szerint azóta 20-30 ezer órát ment normálnál nagyobb fényerővel (egyedi beállítás). Még nincs vele semmi bajom, de úgy tudom, a foszfor idővel kiég belőle. Tud valaki valamit mondani, hogy ez mégis mikorra várható? Hány ezer üzemóra? Egyáltalán hogy jelentkezik? Gondolom, előbb elmegy valamelyik szín.
Ha kimegy, kicsivel nagyobbat tervezek, milyen típust javasoltok?
(#) Sarakawa hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Kiegészítés:...pixelenként megy el valamelyik szín, ami eleinte talán nem is annyira zavaró?
(#) tomszojer hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok.
Vettem egy Panasonic TX-P42UT30 plazma tv-t használtan.
A média lejátszása SD kártyáról és USB stickről is menne.
A gondom az hogy semmilyen mp3-at és semmilyen videó formátumot nem játszik le.
Felismeri a címeket,de érvénytelen fájlformátum a filmeknél,a zenénél mintha elindítaná,de semmi.
A képeket elindítja.
Frissítettem a szoftvert,de ugyanaz.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Üdv:Tom.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem