Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB bekötése
 
Témaindító: (Felhasználó 1131), idő: Feb 16, 2006
Lapozás: OK   4 / 9
(#) Pex hozzászólása Dec 21, 2010 /
 
Potyo
köszönöm a gyors választ. még alaposabban utánna nézek.
Ahogyan elnézegettem a kapcsolási rajzokat a neten én is látom már, h egy spéci databus-nélkül ez nem lehet megoldható.
de ne hidd, h feladom
(#) TakiHUN hozzászólása Dec 26, 2010 /
 
Üdv!
Adott egy Navibe bluetooth-os GPS vevő a hozzá adott töltők és egy Sony Ericcson P990i telefon.

Lényeg a lényeg a vevő mini usb aljzattal rendelkezik és sima usb aljzatos hálózati valamint szivargyújtós töltővel amihez egy sima kábellal lehet hozzácsatlakoztatni. A vevő tölthető pc-ről és mindkét töltőjéről!

Namármost a telefon adatkábelével a telefont lehet tölteni pc-ről de se a hálozati se a szivargyújtós nem nyom bele delejt
Kiírja h usb csatlakoztatva még az usb-s töltés is engedélyezve van de nem tölt!

Kérdés adott: Miért?

Hozzáteszem a telefon oldalon az adatkábel érintkezősora más mint a töltőjé én igazából arra gondoltam lévén a sima töltője is 5V-al tölti egyszerűen elvágom a kábelját és a végére egy usb dugót forrasztok... :whistle:
Szerintem ez lesz a megoldás de mégiscsak érdekelne hogy miért nem tölti a telót!
(#) gubcsi hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kis gondom, van nékem egy Lacie 500GB külső vinyóm, aminek szerintem tipushibája, idővel eltörik a beépített USB kábele.
Gondoltam egyet, majd én kicserélem, és beszerelek helyette egy miniUSB csatit, na itt a gond olvasgattam, leírás alapján nekem ez jött le, lehet hogy tévedek, de nem nagyon akar működni, lehet hogy a valamit rossz helyre kötök, vagy ???

Szeretném még használni szegényt.
Előre is köszi.
gubcsi

Lacie.JPG
    
(#) potyo válasza gubcsi hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Mégis mi a hiba? Lemez fel sem pörög? Windows nem szól rá semmit, vagy azt írja, hogy nem ismeri fel?
(#) gubcsi válasza potyo hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
- Felpörögni felpörög.
- Windows sokat gondolkodik, majd nem ismeri fel, az ikon látszik, hogy usb eszköz lett rácsatlakoztatva.
- A winyó érdekeseket kattog
(#) Dudus válasza gubcsi hozzászólására (») Jan 25, 2011 / 1
 
Túl nagy a feszültségesés a kábelen, használj jó minőségű minnél vastagabb kábelt. (Nem dupla volt a PC felőli vége a gyári kábelnek? )
(#) gubcsi válasza Dudus hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Ez mókás, mert a gyári így néz ki.
Ok, kipróbálom.
Esetleg hajtsam meg külön tápról, már úgy értem van saját tápkábele, amit nem kellett használni a gyári kábellel.
(#) Dudus válasza gubcsi hozzászólására (») Jan 25, 2011 / 1
 
Igen a plusz táp a legjobb megoldás. Láthatóan ők is jó rövid kábellel próbálták, szerintem nem véletlenül!
(#) gubcsi válasza Dudus hozzászólására (») Jan 25, 2011 /
 
Ez szuper, így már működik rendesen.

Köszi mindenkinek.

Azt értem hogy hosszú kábel gond, viszont, ha a gyárit használom, toldóval akkor ok.
Ez miért?

De ezez már annyira nem gondolkodom , de mégis, ha rövid kábelt csinálnék...
Milyen rövidet milyen kábellel?
(#) pittyu2 hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Hali. Az a problémám, hogy van egy FY-90 Q repülés vezérlőm - amit USB kapcsolattal lehetne beállítani. Csakhogy a leírásokban D- és D+ Szerepel ,a vezérlőhöz pedig Rx és Tx kellene csatlakoztatni.
Mi minek felel meg.
Köszi előre is :pittyu
(#) potyo válasza pittyu2 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Biztos USB kellene oda? Mert Rx és Tx az soros portnál van, az USB egészen másként működik.
(#) pittyu2 válasza potyo hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Lehet hogy RS232 ?Van itt egy kép http://www.feiyu-tech.com/wp-content/uploads/2011/03/NO3.jpg
Ez a leírás :GuiLin FeiYu Electronic Technology Co.Ltd ť Blog Archive ť FY90Q ...
- [ Oldal lefordítása ]
Connect USB FTDI adapter to the computer and install the cable driver if ... You can read the settings on the FY90Q after you Open and connect and then ...
www.feiyu-tech.com/?p=261 - Tárolt változat
(#) zenetom válasza pittyu2 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Hali!
Idézet:
„Connect USB FTDI adapter to the computer and install the cable driver”

Amit linkeltél képet, azon egy ilyen átalakító kábel van, azt kell csatlakoztatni a PC-hez, illetve a másik végét az eszközhöz (valami tüskesorra megy rá).
(#) pittyu2 válasza pittyu2 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Most találtam a leírások között :http://static.rcgroups.net/forums/attachments/1/4/0/5/4/1/a3850859-135-FY-90Q%20FTDI%20cable%20jesollins.jpg?d=1299515618
Van RS232 átalakítóm, a COM1 portról remélem fogok tudni csatlakozni. Köszi
(#) Herczegdavid hozzászólása Szept 14, 2011 /
 
Sziasztok! Egy óvatlan pillanatban az iphoneomból kirántottam az adatkábelt és hát a telefonba csatlakozó része szétvált, szeretném megtudni valaki tudja e hogy azt a 4 fémszálat, ami belül található hogy kell vissza kötni, dugni? Kollégiumba nagykincs a töltő hozzá biztos tisztában vagytok vele milyen hamer lemerül ez az órjási találmány , ha valaki tudna segíteni a herczegdavid@gmail.com címre írjon már nekem előre is köszönöm.
(#) bbb válasza Herczegdavid hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
A telefon ment gallyra, vagy a kábel?
(#) abcdabcd válasza Herczegdavid hozzászólására (») Szept 14, 2011 /
 
(#) target_LaCie hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Bár nem biztos, hogy hardveres a problémám, de az itt is említett LaCie-vel kapcsolatos.
1,5 éve vettem egy Starck tervezte LaCie 500Gb külső merevlemezt. Már elsőre nem volt egyszerű, mert nem indult, visszaküldtem, 2 hónapra rá megjött az új ami most MEGHALT!!!
Közel 500 gigányi cucc, fontos dolgokkal... Szerettem, mert jól néz ki, meg eddig prímán működött.
Bedugom az USB-t (van neki egy külön csatolós is) de semmi, nem olvassa be. Máskor win alatt egyből beolvassa, de most nem is látja. Más gépeken is néztem ott sem indul. Kb. 10 sec-ig felpörög, aztán leáll.

Találkozott valaki ezzel a problémával? Mi a bánat lehet vele?
Valahol olvastam, hogy az elektronikája döglik be és hogy a LaCie átver a szuper-designos cuccal, de egyébként nem megbízható. Ez eddig stimmel...
(#) Inhouse válasza target_LaCie hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Mivel külső vinyó, lehet a külső elektronika (vagy annak a tápja, ha külső tápos) is hunyó. Vedd ki a vinyót és nézd meg, hogy milyen csatolófelületű. Sok variáció nem lesz, valószínű, hogy SATA, vagy IDE (PATA). Kell egy ilyet fogadni tudó asztali gép, és abban ki kell próbálni...

Üdv
Inhouse
(#) target_LaCie válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Köszönöm a tippet.
Sajnos ez az ami csak vmiféle brutális beavatkozásra derülhet ki, bár szerintem SATA, nem egy régi cucc ez:

Bővebben: Link

Egy ismerősöm azt ígérte megnézi, hogy táppal, vagy a meghajtómotorral van-e baj, de még nem látta a LaCie-t.
Gőzöm sincs egyáltalán hogyan szedhető szét. Angol fórumokat vadászok hátha vki túl van egy ilyen procedúrán.
Persze van gyári recovery assistant, de közel 1000EUR-ba fájhat az adatmentés.

Hibalehetőségként még vírust is írnak, bár durván hangzik, mert minden más USB-s cucc működik mind a 4 Laptopon amiken kipróbáltam a delikvenst.
(#) Inhouse válasza target_LaCie hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Ezt sem a vasudvarban öntötték ki egyben...
Ahogy látszik a köpeny körben egy lapított cső. A 2 végén kell lennie egy rögzítésnek, és valamelyik irányban kitolhatónak kell lennie, valahogy össze kellett szereljék. Nem hinném, hogy műagyantába lenne öntve...
Egyébként akkor ez külső tápos?

Üdv
Inhouse
(#) sanykaraj hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Üdv az érdekelne hogy hogyan lehetne gy elektrét mikrofont USB keresztül rákötni a gépre
(#) Inhouse válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Egy USB-s hangkártyán keresztül.

Üdv
Inhouse
(#) sanykaraj válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
NA igen és hogyan ha nem olyan esetleg a gép vagy én nem tudok róla?
(#) Inhouse válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
???
Na, te megint egy olyan kérdező vagy, hogy csuda!
Nem tudom milyen gép, mert csak annyit írtál, hogy "gép".
Az USB egy adat be és kimenet, digitális. A mikrofon jele analóg. Rákötni rá lehet, csak minek, nem fog működni. Kell venned egy USB hangkártyát ezer párszáz forintért. Ezen lesz mikrofon be és vonal kimenet. A mikrofont a 3,5mm-es Jacken keresztül beledugod az USB hangkártyába, az USB-s hangkártyát meg a gépbe...és kész!

Üdv
Inhouse
(#) sanykaraj válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Hangkártya van de mind a 3 kimenete le "van terhelve" az 5,1 hangrendszer kimenetivel de valahova kelen mikrofont kötni? valahogy biztos lehet
(#) pucuka válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Azért kell még egy hangkártya (USB -s hangkártya), mert ami a gépben van, az foglalt.
(#) Inhouse válasza sanykaraj hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Te ezt direkt csinálod? Kérdezted, hogy hogyan lehet rákötni mikrofont USB-re...ebből feltételezi az ember, hogy van szabad USB-d és mikrofonod. Megveszel egy USB-s hangkártyát, összedugod és ezzel az eredeti hangkártyádon kívül lesz egy plusz, amiből használod a mikrofon bemenetet...

USB-s hangkártyák mikrofon bemenettel olcsón kb. 1000Ft

Üdv
Inhouse
(#) karpi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Tudja a gep kezelni a ket hangkartyat ?Ehez kell egy megfelelo program .
(#) Inhouse válasza karpi hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Ha pl. raksz a gépedre egy USB webkamerát és abban van mikrofon, azt is tudod használni... az audio programokon belül ki lehet választani a gépen adott lehetőségek közül, mi legyen a bemenet és a kimenet...

Üdv
Inhouse
Következő: »»   4 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem