Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő trafó
 
Témaindító: hili13éves, idő: Máj 5, 2007
Lapozás: OK   22 / 74
(#) ovismusimon válasza mpisti hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Üdv. A trafó eredetileg 2 szállal volt tekerve, de nem tudom a vastagságát. Javításkor 1 szál 2mm-es huzallal lett megtekerve, de a tekercs két oldalán nem egyforma a menetszám. Ha ugyanígy megtekerem nem a legjobban működik, ezért szerettem volna eredeti állapotába visszaállítani.Eredetileg működött 220V-ról, és 380V (400)-ról is, a javítás után csak 220-ról.Nem lehetne-e úgy megtekerni hogy 380V-ról működjön?
(#) ovismusimon válasza mpisti hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Felrakom a hegesztő adattábláját,ebből nem lehet-e kiszámolni a primer tekercs menetszámát?
(#) ovismusimon válasza ovismusimon hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
A fotó.

hegesztő.jpg
    
(#) Mályi László válasza ovismusimon hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
El kell felejteni a380-400 voltot,ez egy hobbi trafó. Számold meg a szekunder menet számát szorozd meg 4.5-tel ez a primer menet szám. Ellenőrizd hogy az állíthato mágnessönt működik e.De egy képet a teljes vasmagról feltettél volna könnyebb lenne a tanács
(#) Mályi László válasza Pety_ hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Csak azért nem kapcsol le mert ez nem hobbi trafó, az ára is mutatja
(#) Mályi László válasza gömb hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Sajnos ebben a formában nem fog működni. Még 1.5 pálcát sem égeti el. Mind a két tekercs a középső oszlopra kell tekercselni.
(#) Pety_ válasza Mályi László hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Vagy nincs benne hőkioldó?!?
(#) ovismusimon válasza Mályi László hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Üdv. Köszönöm a választ, a trafó elkészült, egy ugyanilyen gyári trafó mintájára, és tökéletesen működik.
(#) AccessDenied hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Eddig egy einhell cen 150-est használtam, olyan 2 doboz elektróda erejéig. Most vettem egy "bömbölőt", valami német cucc, 180A 220/380V, összehasonlíthatatlan a kettő, a bömbölő 50A körüli állásba csinál olyan varratot, mint az einhell 90A-nél, felcsonkolva meg vágni lehet vele az 5-ös laposvasat. Az einhellbe a szekunder 3,5mm-es átmérőjű alu, a bömbölőbe 3,5*6mm-es profil alu(9,61 és 21mm^2) A munkakábelek 8-10 és 20mm^2.

Egy problémám lenne csak, a bömbőlő 3-ból 2-szer levágja a biztit. Van erre valami bevált egyszerű megoldás? Vagy kezdjek el feltuningolni egy mikró sütő lágyindítót, vagy esetleg egy null-átmenetben kapcsoló szilárdtest relét szerezzek be?

Közbe a polcon már áll a kicsit izmosabb vasmag (36cm^2), és a hozzá való primerek, arra vár, hogy feltekerjem rá a 25 vagy 35-ös alu kábelt, mert ugye az építés öröme...
(#) steve25 válasza AccessDenied hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Üdv. ha jól megy akkor szerintem elég lenne egy fázisjavító kondenzátort beiktatni, nekem is volt beépitve egy amig csak 16amperes megszakitó volt, asszem egy 25Kvar os szereztem hozzá, de megsem kottyant neki, és még nemis pislákolt a lámpa..
(#) AccessDenied válasza steve25 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Van 2db 25µF-os üzemi kondim, 1db elég?
(#) steve25 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
A fázisjavitó kondenzátor nem olyan mint a villanymotoroknál használatos
ilyen mint ez csak 1 fázisu kellene:
http://epitkezes-otthon.vatera.hu/epitkezes_felujitas/elektromos_tartozek_kabel/fazisjavito_kondenzator_2_5kvar_1521585944.html
(#) mlaci96 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Üdv van egy hegesztőtrafóm két 24 voltos trafóval a szekunder sorba van kötve de állítólag le van égve
de én ezt nem hiszem mert egy müködő 24 voltos 630w-os ellenálásával megegyeznek a paramétereivel.
Állitólag elázott és az miatt szar ,csak a huzal szigetelése műanyag és az a tippem hogy vizesen bedugták és áthúzhatott, lehetséges ez ?
(#) AccessDenied válasza steve25 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Jajam, én is googlizgattam, de nem találtam csak 6000-ért vaterán 25Kvar-os kondit, a 25µF-os kondi meg 0,5Kvar-os kondinak felel meg elvileg.
(#) Mályi László válasza Pety_ hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Az első javítás után jön a hideg zuhany "a nagy teljesítményű félvezetőkre gondolok"
(#) Pety_ válasza Mályi László hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Még nem került rá sor hogy javítani kellene.
IGBT-s dimmer kapcsid nincs?
Megköszönném. Triac-os van rengeteg, de nekem IGBT-s kellene.
(#) erbe válasza AccessDenied hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Üzemi kondenzátor megfelel fázisjavításra. Az 50 µF kevés, legalább 80 kellene. Nem a maximális terheléssel kell megegyeznie, hanem a terheletlen meddőáramot kell kompenzálnia. Ettől függetlenül még vígan levághatja az automatát. Egy relés lágyindítót kellene elétenni. Bár több inverteres hegesztőben is láttam már, sőt cseréltem is NTC ellenállást.
Ha jól gondolom, a "bömbölő" is inverter, amiben állandóan süvít a ventillátor? Mert abban kellene lenni lágyindítónak. Viszont ha inverter, nem sokra mész a fázisjavítóval.
(#) Mályi László válasza mlaci96 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Ha jól értem ez két trafó,válaszd szét egyenként próbáld ki. Amelyik melegszik vagy leveri a 16 amperes automatát az a rossz.Ha még lesz kérdésed tedd fel valaki ugy is fog válaszolni. Lehetőség szerint inkább hiba jelenséget írjál.
(#) Mályi László válasza Pety_ hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Sajnos nincs, amit írtam az inverteresekre általában igaz az idő hosszúsága dönti el hogy melyik fajta az igazi.50 év az nagy idő ilyennel is heggesztek.
(#) Pety_ válasza Mályi László hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Köszi . Lehet hogy 50-év múlva már nem hegesztek :kalap:
(#) Mályi László válasza AccessDenied hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Kis pénz kis foci, kicsi automata kicsi élvezet. Cserélni kell az automatát ha lehet nagyobbra"az automaták is öregszenek". Kíváncsi lennék arra amit most építel menetszám, tekercs elhelyezés a vason.
(#) AccessDenied válasza Mályi László hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
De nem az automatával van gond, hanem a bekapcsolással Meg ha máshol akarok hegeszteni előtte ott is cseréltessem ki a biztosítékot? Jó lenne, ha egy sima b16-os elbírná, bár lehetne lasabbat feltenni, vagy újabbat, mert monduk már lehet hogy tényleg van vagy 17 éves a bizosíték, de nem volt kiképezve, amikor kivettem a garázst a villanyórába 5,5KWh volt. Az itthoni az már más tészta, be van járatva.

Képet becsatoltam, azon van a vasmag vázlata, 0,5mm plakettvastagság.
Felépítése:
3cm széle - 4cm ablak - 6cm mag közepe - 4cm ablak - 3cm széle
A vasmag közepe 6x6cm=36cm^2
1,6T gerjesztéssel 3,3KW
A két szélén és a közepén is tekercsek voltak, a két szélén lévő tekercs lesz a primer, 380menet d=1,4mm, ami 1,514T gerjesztés jelen állapotban, ebből a tekercsből lesz 1-1 a két szélén, sorba kötve, így az összes primer keresztmetszet 3,0772mm^2. 1,514T gerjesztésnél a teljesítmény 2970W, az áram 12,91A, így a primer áramsűrűsége 4,1973A/mm^2, ami nagyon közel van a 100%-os terhelési időnél megengedett maximum 3,5A/mm^2-hez(a külső tekercsbe), így ez nagyjából rendben is van. A szekunder kerül a közepére a vasmagnak, ezzel gondolom, hogy laza lesz a csatolás, a tekercsek nem közvetlen egymáson-egymás mellett helyezkednek el, hanem bizonyos távolságra. A szekunderre 0,8265menet/V jött ki, 48V-os üresjárási feszültségnél ez 40menetet jelent. Ide akkora kábelt terveztem, ami befér, ócskavas telepen a pvc szigetelésű alu kábelnek 300Ft kilója, így vettem 3kg(17m) 35mm^2-es alu vezetéket, amit leblankoltam, és a tekercsbe majd papírszalag-szigeteléssel fog kerülni, ám ez valószínüleg nem fog beférni, mert arra tippelek, hogy 36 menet férne be belőle, így majd 25mm^2-es alu kábel lesz a nyerő, ami megfelel 16,66mm^2-es réz kábelnek, ami szintén elfogadható. A szabályozást úgy gondoltam megoldani, hogy a 380menetes primerre feltekerek még 100 menetet 2-3 részletben, amivel a gerjesztést lehet szabályozni 1,2T-1,514T-ig, ami 1866W-2970W szabályozást tesz lehetővé, ezen kívül a finom fokozat beállításhoz még triakos szabályzó is kerülne rá.
És elkészülne bömbölő2.

heggoló.jpg
    
(#) kralikandras hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Szervusztok! A ruszki szines TV (Color Star) hálózati trafója (hiperszil) Hány W-os?Köszönöm,ha segítesz!
(#) kralikandras válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Köszi -úgygondoltam,hogy max menyit lehet kivenni belőle -márhogy meny az a bőven - áttekerve-nincs adat róla?!
(#) mlaci96 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Üdv van egy hegesztőtrafóm két 24 voltos trafóval a szekunder sorba van kötve de állítólag le van égve
de én ezt nem hiszem mert egy müködő 24 voltos 630w-os ellenálásával megegyeznek a paramétereivel.
Állitólag elázott és az miatt szar ,csak a huzal szigetelése műanyag és az a tippem hogy vizesen bedugták és áthúzhatott, lehetséges ez ?
(#) VIM válasza mlaci96 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia! Puding próbája az evés ! Ha műanyag a szigetelés, akkor elázásról nem nagyon lehet beszélni, ellenben a túlterhelésből eredő melegedés okozta szigetelő olvadásból keletkező menetzárlatról igen. Ezt nehéz volna kimérni ellenállás mérővel, de amikor terhelve van a tekercs, azonnal jelentkeznek a gondok. Az ilyen paraméterekkel rendelkező transzformátorok primer tekercse hamarabb tönkre megy mint a szekunder, talán valószínű, hogy az lehet a meghibásodva.
(#) Ge Lee válasza kralikandras hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Ha egyre gondolunk az alapból is tud 500W körül (1,2-es primer van rajta ha jól emlékszem), de ha vékony szigetelőanyagot használsz ráfér az 1,4-es is. A legtutibb meg az, (már ha van türelmed hozzá) ha összeragasztod a vasat, leszigeteled mondjuk lakkal, és körbetekered mint a toroidot, akkor 1kW körül le tudsz venni róla. Egy ilyet csináltam, hát nem mondom... kellett türelem hozzá.
(#) kralikandras válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Úgy öszerakva mint a SM 102és mellé téve mégegy pár -ugymi az orosz mikrótrafó kijön belőlük egy combos CO trafó?!
(#) mlaci96 válasza VIM hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Heló! Én csak annyit tudok a trafókról ,hogy állítólag azért
vannak leégve mert eláztak mondjuk én ezt nem hittem el
De az lehetséges ,hogy még ki se száradt (persze felületesen ) és bekapcsolták, és áthúzott ?
(#) kralikandras válasza mlaci96 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Nyugodta elhiheted! a víz nagy ellensége a trafóknak.
Következő: »»   22 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem