Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1298 / 2208
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 30, 2011
Ok Zolikám. Talán így egyszerűbb lesz neki.
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Dec 30, 2011
És a graetz elé tenném, hogy ne koppanjon a hangszóró, amikor meghúz a relé.
(#) djhans válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 30, 2011
Igazad van én is oda szoktam csak elírtam. Egyébként a relének is jobb a váltót kapcsolni.
(#) ticko válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 31, 2011
Az ötödik képen szereplő "jószágot " ismerem.
Ha nem tévedek, akkor az egy zuhanykabin fogantyú.
Nem is gondoltam, hogy így is fel lehet használni.
(#) djhans hozzászólása Jan 1, 2012
B.U.É.K.! 2012 Mindenkinek boldog újévet kívánok!
(#) dragon073 hozzászólása Jan 1, 2012
Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok !
(#) bleeez válasza dragon073 hozzászólására (») Jan 1, 2012
Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!
(#) fleta hozzászólása Jan 1, 2012
BUÉK!
(#) ticko hozzászólása Jan 1, 2012
B.Ú.É.K mindenkinek.Megépítettem első csövesem 6n2p/6p14 se.Mellékelek pár képet a deszkamodellről és a rajzot a jelenlegi mérésekkel. A végcsövek beállításai még nem a legjobbak,de ezzel el tudok boldogulni,valójában az elő fok beállítása érdekelne.Úgy tudom kb. féltápra szokás belőni ami az esetemben kicsit több. Mit változtassak rajta? Kisebb katódellenállás vagy nagyobb anód ellenállás? Egy kis útbaigazítás kellene. Ami a a tápcsövet illeti "ck 1006"az bosszant a legjobban. Bekapcsoláskor felfűt, de nem gyújt be csak akkor, ha ki-be húzgálom a dug-villát (mivel még tápkapcsolóm nincs beszerelve)ekkor mintha egy elektro-sokkot kapna begyújt és ettől a pillanattól működik tökéletesen.Mit tegyek? Esetleg be kellene fűteni és késleltetve adni rá a feszt?
A segítségeteket előre is köszönöm.
Itt jegyzem meg, hogy teljesen kezdő vagyok.
(#) sturbi válasza ticko hozzászólására (») Jan 1, 2012
Féltáp+maradék feszültség (kb az anódfesz 20%-a, de nem kritikus), úgyhogy a 6N2P-nek jók a feszültségei, nem kell semmit változtatni (az anódellenállását nem rajzoltad be a kapcsolásba). A CK 1006-nak bizonyára kevés a gyujtófeszültség (nem ismerem a csövet, ha van fűtése, kicsit nagyobb fűtőfesz is megoldhatja a problémát).
(#) Gery78 hozzászólása Jan 1, 2012
Sziasztok!

B.U.É.K. Mindenkinek!
Volna hozzátok egy kérdésem. Szeretném az EAG AE-782/A kapcsolását átalakítani úgy hogy az ECC83-ak helyett be szeretnék tenni E88CC-t. Hallottam, hogy ez egy nagyon szép hangú cső. A fűtést azt tudom, hogy majd át kell kötni, de nem tudom, hogy milyen beállítást válasszak ehhez a csőhöz. Azt néztem az adatlapján, hogy ez a cső kibír 10mA-es nyugalmi áramot. Most ez a kapcsolás van megépítve. Tudnátok nekem ebben segíteni?
(#) s.sanyi hozzászólása Jan 2, 2012
Sziasztok.Készülőben a VT 225 se.Még sok meló lessz rajta,de addig is ITT meg tudjátok nézni az elképzelésem.Lehet szokatlan a kinézet és nagy darab,de most ez az ötlet ugrott be.
(#) bakos13gab válasza s.sanyi hozzászólására (») Jan 2, 2012
Már írtam, nekem tetszik.
(#) s.sanyi válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 2, 2012
Sok még vele a meló.Furkálás homokozás festés és persze a beszerelés,de majd lassan elkészül.Remélem szebb lessz mint most.
(#) ticko válasza sturbi hozzászólására (») Jan 2, 2012
Köszönöm a választ! Tényleg lemaradt , de csak a rajzról. 100K-s ellenállás van rajta.
(#) ticko válasza s.sanyi hozzászólására (») Jan 2, 2012
Ezt a Vasat élőben is láttam, nem kis darab, az biztos.
(#) korgs2 válasza ticko hozzászólására (») Jan 2, 2012
a ck1006 a vt 249es csőnek nemtudom milyen változata. 1,75V a fűtőfeszültsége ,itt 2A-t zabál.Szerintem Nálad keveset kap Aben,képről eléggé kevéskének látszik az a táptrafó a vagy 4-5Aes fűtéshez.Remélem tduitam segíteni
(#) pucuka válasza ticko hozzászólására (») Jan 3, 2012
A CK1006 gáztöltésű cső. A benne levő gázt ionizálni kell, ehhez nagyobb feszültséget kell rákapcsolni, kb. 6 - 800 V -ot. Ebből persze magasabb egyenirányított feszültséged is lesz. És természetesen az 1,75 V fűtőfeszültségnek is meg kell lenni, hogy a katód megfelelő hőmérsékletű legyen.
(#) spirik hozzászólása Jan 3, 2012
Boldog Új Évet Kívánok Minden Barkácsoló Honfitársamnak és családjának.
Szeretném elkérni ennek a kapcsolásnak a táp kapcsolási rajzát,köszönöm szépen
.
(#) Gery78 válasza spirik hozzászólására (») Jan 3, 2012
Szia!

Szerintem, csináld meg az EAG AE-782/A tápját ehhez az erősítőhöz, szerintem jó lesz ehhez is. néhány hozzászólással ezelőtt megtalálod az enyémet, amelyben benne van a táp rajza.
(#) spirik válasza Gery78 hozzászólására (») Jan 3, 2012
Szia .Köszönöm szépen
(#) ticko válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2012
Köszi az infót,deIttnem oly nagy Voltok vannak a kapcsolási rajzon. A táp rész innen lett lenézve, lehet, hogy a trafó 2x290 V lenne?
(#) pucuka válasza ticko hozzászólására (») Jan 3, 2012
Igen, 2×290 V a trafó feszültsége, de abból az egyenirányítás után magasabb feszültségnek kellene lejönni. Az adatlapból némileg más tűnik ki.

CK1006.pdf
    
(#) Gery78 válasza spirik hozzászólására (») Jan 3, 2012
Szia! Nagyon szívesen, ha van még kérdésed, akkor csak szólj, megoldjuk.
(#) ticko válasza pucuka hozzászólására (») Jan 3, 2012
Hát akkor ezt benéztem. Nekem 2x250 V van. Az a kérdésem, hogy maradhat e így, hogy addig kapcsolgatom, még be nem gyújt, vagy mindenféleképpen trafócsere szükséges, esetleg táprész megváltoztatása?
(#) bakos13gab válasza ticko hozzászólására (») Jan 3, 2012
Igen, van ott egy olyan, hogy abszolút minimum peak starting voltage, 420V. Ez azt jelenti, hogy alatta nem gyújt be??? (mint egy glimm?)
(#) Imi65 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 4, 2012
Pontosan. A begyújtás előtti állapotban csak a villamos tér ionizál, ha ez nem elég nagy, nem jön létre a szabad úthosszon akkora felgyorsulás, ami ütközési ionizációt váltana ki. Ha viszont begyújt, már csak a csatornát kell fenntartani, ehhez az alacsonyabb tér is elegendő, a nagyszámú szabad töltéshordozó miatt.
(#) FeketeVipera hozzászólása Jan 4, 2012
Sziasztok!
Származik valami hátrány abból, ha egy előfokcső anódfeszültségét feszültségtöbbszörözővel állítom elő?
(#) Bassmester válasza FeketeVipera hozzászólására (») Jan 4, 2012
A képen látható gitárerősítőmben feszültség ötszörözővel csináltam a két darab 6N2P-EV előfok csőnek tápot, 120u/330V kondikból és SUF4007 diódákból. Nálam jól szólt, azóta sincs rá panasz

DSCF6402.jpg
    
(#) FeketeVipera válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 4, 2012
Ugyanerre a célra és csőhöz kell, köszönöm szépen!
Következő: »»   1298 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem