Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   1 / 114
(#) dcsabi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Már tudom több témában is előkerültek az inverteres hegesztők. Én vettem is már, a másodikat... Nem vagyok egy hegesztőbajnok, a másodikra azért lett szükségem mert nem tudtam megjavítani az elsőt. Aki akar venni annak a másodikat ajánlom ez egy Energia 90, 130...sorozat tagja. Az ára 45e körül volt egy éve.
Elnyőhetetlen. Viszont a régebbivel szerintem szebben lehetett hegeszteni. Ő a "Partner" tipus. Azóta került hozzám egy hasonló tipus Mos90; szinte ua.csak a meghajtóban smd alkatrészek vannak. Természetesen ezzel is "levitézlettem" . Sorra cserélgettem az IGBT-ket,
-még nagyobbakra is, meg a végfok gyors diódáit. El is indul addig nincs is gond, amig nem hegesztek vele egy percig, aztán furcsa "kerregő" hang a trafó légréséből, vége... Valószínü nem elég alapos amit csinálok. Itt kéne a segítség, mert ez már zsebre is sok, ez nem led meg bc182, vagy 555.
Ha valaki tud jó ötletet, -a szemétkosáron kivül, vagy jártas az adott tipusban, segíthetne. Kösz.
(#) Frankye válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Ebben van hőérzékelő? Gondolom, igen, mert már az olcsóbbakban is van. Ha igen, akkor azt kellene bekalibrálni rendesen, szerintem azzal van a baj. Vagy nem kapcsolja le a tápfeszt. Azt is meg lehet tenni, hogy egy kis, PC hűtő ventillátort ráteszel a szellőzőjére.
(#) dcsabi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Szerintem ennél bonyolultabb a felvázolt problémám. Van benn hütőventilátor , meg hőérzékelő is a kimeneti dióda hidon, valami xilinx 200... Fél perc alatt nem hevülne fel igy. Különben is a kicserélt Igbt-k már 40 helyett 50A-sek. Valami meghajtási gond lehet, tul nagy áramot enged folyamatosan a végfokra, vagy ... Itt 400V= van a legkisebb megingás és vége mindennek, az igbt meg 1100ft.
(#) locseimisi válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Hali ! Nekem van itthon egy Esab-Caddy-m ha gondolod alkatrésznek elviheted .Én is rosszan szereztem a javítása költséges lenne úhgy eladó
(#) dcsabi válasza locseimisi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Nem biztos, hogy az alkatrészellátás segítene, inkább az elmondott információk alapján valaki ráismerne egy megtapasztalt hibára és ez alapján,én is tovább tudnék lépni.egyébként, kösz.
(#) dcsabi hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Ha valaki egy kapcsi rajzot tudna ezekről az IGBT-s inverterekről, az nagy segítség lenne. Az IC ami benn van
valami sg2545, vagy hasonló, és lm324. A kimeneten
200A-es gyors dióda.
(#) László zs hozzászólása Szept 24, 2007 /
 
A régebbi inverterekben mindíg MOS-FET volt. Úgy látszik fejlődött a technika.
(#) dcsabi válasza László zs hozzászólására (») Szept 24, 2007 /
 
Van mos fetes inverterem is az még nem "vitézlett" le.
Itt van a nyakamon két majdnem egyforma IGBT-s
ezeket kéne valahogy megjavítani, már írtam az elején mi a gáz...
(#) osi válasza dcsabi hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
Sikerült már megoldanod a problémát?
(#) Mekk_Elek válasza dcsabi hozzászólására (») Okt 24, 2007 / 4
 
Szia!

A javítást szerintem műterhelés mellett kellene kezdeni és szkóppal nézni közben a jelalakot az IGBT-k lábán. Esetleg ilyen irányban nem próbálkoztál?

Üdv.:

Mekk_Elek
(#) mustang válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Szia!
Ha visszarajzolod v. szerzel egy kapcsolási rajzo lehet hogy tudok segíteni. Valószínű, hogy az áramkorlát nem jó.

(#) mustang válasza locseimisi hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Szia.
Megvan még az az alkatrésznekvaló Esab-Caddy?
Ha igen, érdekelne! Más típus is jó.
(#) R.József hozzászólása Jan 2, 2009 /
 
Nem tud valaki kapcsolási rajzot vagy a nagy teljesitményű meghajtókról valami adatot? (ESSETI 250A inverteres hegesztő AWI üzemmódot is tud) köszönöm a segitséget
(#) imjuhasz hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy legalább 160 amperes hegesztő invertert. ehhez kellene kapcsolási rajz. ha valaki segítene nagyon megköszönném.
(#) magyars hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni...Van egy TEC_UP 161 jelzésű inverteres hegesztőtrafóm,kölcsön adtam,visszakerülésekor se kép,se hang...állítólag megpróbálták helyrehozni ,eredménytelenűl...
Javító céget vagy magánszemélyt keresek,aki vállalná javítását...Köszönettel,
magyars
(#) mpisti válasza magyars hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Szia magyars!
Helyileg hol a gép? Ha a közelben vagy,talán segíthetek.
(#) mpisti válasza mustang hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Én inkább arra tippelnék hogy valamelyik IGBT nyitva marad, (a Gate elektróda töltése nem ürül ki)tehát a meghajtó rész lehet hibás, vagy a kitöltési tényezőt beállító trimmerhez hozzányúltak.Én az utóbbira tippelnék.Mindkét esetben IGBT halál a vége.
(#) magyars válasza mpisti hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Bocs,régen ültem gép elé..Budapest,de bárhol vagy,elvinném,így hasznavehetetlen,de szeretném rendbehozatni
Köszönettel,magyarrs
0670 557 4299
(#) rettich hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
dcsabi, sikerült megoldani a problémát?
(#) Pogpetike hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Szia mpisti

Az egyik ismerősömnek is van gépe Fimer T1100.
csak annyit tudok róla hogy nem működik.
Ha tudsz esetleg segíteni akkor egy elérhetőséget adjál meg légyszíves.
e-mail: pogpetike@freemail.hu

Üdv Pogpet
(#) mpisti válasza Pogpetike hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szia Peti!
Elérés elküldve. Vagy már nem fontos?
(#) picur1977 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok! Tudna valaki kapcsolási rajzot, einhell I.S.G. 1000-es inverteres hegesztőhöz.??? Ha igen, előre is köszönöm..!
(#) ryche hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Sziasztok! Inverteres (DC 12V AC 230V) kérdésem lenne. (Bár nem pont ebbe a topicba tartozik, de itt van "élet".. Egy kb 1200W-os porszívót szeretnék egy 1500w-os inverterröl üzemeltetni, kb 20-25 percig folyamatosan. Amire kíváncsi lennék, a porszívó motort miben befolyásolná, hogy "valós szinusz" vagy "módosított szinusz-hullámú" az inverter? Nem találtam konkrét infót, vagy hullámalakot, a "módosított"-ról. Mivel több darabra lenne szükségem, erösen számít az ár (kb 40% különbség van köztük). Viszont, ha hosszabb távon károsítja, vagy jelentösen rövidíti a motor élettartamát, akkor nem érné meg. Köszi elöre is a válaszokat, tippeket, ötleteket!
(#) mpisti válasza ryche hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Szia!
Mivel a porszívók univerzális motorral vannak szerelve, a motornak elvileg mindegy. De a porszívók bemenetén van egy zavarszűrő egység,azt viszont kifejezetten utálja a négyszögfeszültséget kibocsátó inverter, mivel ez a négyszögfeszültségnek rövidzárként viselkedik.
A módosított szinuszos inverter sem valószínű hogy elviszi, erre a célra csak valós színuszos inverter,vagy aggregátor jöhet számításba. De a legnagyobb problémát neked a porszívó indítási árama fogja okozni.
(#) Peti027 hozzászólása Jún 16, 2010 /
 
Sziasztok!

Kaptam (ingyen) egy inverteres hegesztőt, mondván hogy rossz.
Sikerült megtalálni a hiba okát, a FET-ek szálltak el benne, szám szerint 5 darab FET.
Ezek típusa: IRFP450

Ezeknek az ára elég borsos, kérdésem az lenne, hogy lehetne-e helyettesíteni valami mással?
Első találatra az IRF460-at találtam, de gondolom túl szép hogy igaz legyen..
(#) mpisti válasza Peti027 hozzászólására (») Jún 17, 2010 /
 
Szia!
Jó az IRFP460,ha nem túl magas a kapcsolási frekvencia. De először keresd meg az okát, hogy miért szállt el a végfok,nehogy újabb garnitúrát kelljen vásárolnod a próbaüzem után.
(#) stoneka18 válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
üdvvözletem! nemtuttok valami jó üzletet ahol a hegeztőkbe tudnák beszerezni komojabb alkatrészeket? főleg védőgázas hefeztőkbe és automatákba. ( egyik haver eszi a fejem hogy csináljam meg neki a hegeztőit ) köszönöm előreis
(#) stoneka18 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
üdvvözletem! nemtuttok valami jó üzletet ahol a hegeztőkbe tudnák beszerezni komojabb alkatrészeket? főleg védőgázas hefeztőkbe és automatákba. ( egyik haver eszi a fejem hogy csináljam meg neki a hegeztőit )
köszönöm.
(#) erbe válasza stoneka18 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Milyen védőgázos hegesztőbe? Inverteres vagy hagyományos?
MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Inverteres hegesztőtrafó
De esetleg nyelvtantanárral is tudunk szolgálni.
(#) stoneka18 válasza erbe hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
köszönöm a válszod. inverteres és hagyományos is. nem 1 hegeztőrőről van szó.
a hejesirásom nem tökéletes. nem magyar vagyok csak félig. meg mindig kapkodva irok
Következő: »»   1 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem