Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   1 / 23
(#) speki hozzászólása Ápr 17, 2006 /
 
Van egy orion se 1025-ös erősitőm tudna valaki ajánlani valami megoldást mert az erősitő panel kiéget
(#) Dióda válasza speki hozzászólására (») Ápr 17, 2006 / 4
 
http://gilszkilabor.freeweb.hu/


Mentőöv az orion-hoz.
(#) speki válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 18, 2006 /
 
megszeretném kérdezni ,hogy az orion sc 1025ösnek a kivezérlésjelzője mijen tipusu ic meg hogy lehet olyat csinálni ,mert az a kijelző király
(#) kmil válasza Dióda hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Egy ismerősömnek szeretném megcsinélni ezt a kapcsolást, de a rajzon nem igazán igazodom el. Nem jövök rá, hogy a végfoktranyók bázisát hova kell kötni. Ebben tudna valaki segíteni?
(#) sixtek hozzászólása Jan 21, 2007 /
 
Olvasd mar el azt a par mondatot, ami a rajzok kozott van.
Ott le van irva a valasz a kerdesedre.
(#) kmil válasza sixtek hozzászólására (») Jan 21, 2007 /
 
Köszi, úgy látszik, gyorsan átsiklottam felette.
(#) hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Sziasztok! bár látom a topic már nem nagyon él, de remélem majd jön vki aki segít nekem Tehát adott a címben szereplő végfok, és azt produkálja, h a mélykiemelő poti tekergetésekor igen nagy amplitudóval kimozdul a membrán. Körülbelül olyan hatást kelt, mintha a tekergetés idejére egyenfesz kerülne a kimenetre /ez biztos hülyeség, csak szemléltetés.../. de pár oda-vissza tekerés után ez megszűnik, viszont kikapcs és újra bekapcs után megint ezt csinálja... szerintetek vmi kondi probléma lehet? lehet át kéne kondizni az egészet, mert pl hangszínszab. gomb ki-be nyomkodásakor is kattan a hangfal, méghozzá elég rendesen. tehát 5leteket várok...köszi előre is
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Szia GÉ. szerintem te magad megadtad a választ
(#) Mate78 válasza hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Hali!


Nekem egyszer hasonló problémám volt ezzel az erősítővel.Nálam kontakthiba volt a hangszínszabályozó FET-es bemenő fokozatánál.
Átforrasztgattam a pontokat,és megszűnt a hiba.Én helyedben ezzel kezdeném,illetve megnézném nincs-e máshol kontakthiba,pl.fóliasáv szakadás.Ha ez nem vezet eredményre,akkor jöhetnek a kondik.Van ott két előtét a zenereknek,ezek eléggé fűtenek,közelében van pár elkó,lehet szárazak.
Ha kikapcsolod a hangszínt,és tekergeted a mély hangszínszabályozót,akkor is jelentkezik a probléma?

üdv.
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Szerintem meg kicseréled a potikat meg a kapcsolókat vagy lefújod őket kontakt sprével és meg fog szünni... Szerintem
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
szamóca:
hmm....lehet hogy mondasz vmit... majd meglássuk...

Mate78:
Ok, ez így elsőre jól hangzik, kibpóbálok mindent amit írtál. Kikapcsolt hangszínnél nincs ilyen probléma.

Egyébként kontakthiba az simán lehet, mert néha bekapcsolt hangszínnél nem szól az egyik csatorna. ha kinyomom a hangszín gombot, máris szól, de ha vissza, akkor nem. bár ilyen ritkán van. /és nem tudom van-e köze ehhez/

sound.man:
ez tuti nem a poti hibája /szerintem /, mert akkor nem szűnne meg egy kevés tekergetés után, és nem feltétlenül újrabekapcsoláskor jönne elő megint...
habár ez a cucc 25 éves /8 évvel idősebb nálam /, szóval itt már bármi lehet...

---

Nah köszi minednkinek a helpet, holnap belekukkantok, h mi lehet a baja, aztán majd referálok az erdményről
(#) válasza hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Ja, és még valami:

Mivel az egész cucc mindössze 10 elkót tartalmaz, úgy döntöttem, hogy akár az a baj akár nem, ha már szétszedem, őket is kicserélem, nem nagy meló. A kérdés csak annyi, h a táp puffereit is érdemes cserélni? Bár azokat nem szívesen bántanám /vszínűleg nem találnék pont ugyanolyat/, és lehet hogy nincs is értelme.
(#) Parázs Gábor válasza hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Szerintem a puffereket ne cseréld.
(#) sound.man válasza hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Na mindegy te tudod Nekem is volt ilyen gondom és én csak a potikat cseréltem ki és jó volt..... :yes:
(#) válasza sound.man hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Fejlemények vannak: délelőtt vettem egy marék kondit a cucchoz, szépen ki is cseréltem mindet /4-5 már igencsak púposodott.../, meg kijavítottam néhány igen gyanús forrasztást a bemenetválasztó résznél. De sajnos az előerősítő/hangszínszab. résznél nem vettem észre 2 elkót, így azt nem vettem a boltban ezek után... 1µF/63V-osak, itthon meg csak 50V-os van, de azt nem szeretném megkockáztatni, hogy esetleg felrobbanjanak/hátha más is elmegy tőle/, úgyhogy most várhatok hétfőig, amíg kinyit a bolt...
Úgyhogy majd hétfőn jelentkezem ha kicseréltem azokat is
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Szia Gé. Most nem keresem meg a rajzát de úgy emlékszem +-22V-ról megy a gép Ugyhogy ha így van, szerintem beteheted
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 25, 2007 /
 
Szia, köszi a gyors választ, akkor még ma megcsinálom ugyanis nagyon türelmetlen vagyok, és már szeretném látni az eredményt Amúgy nem emlékszem pontosan a tápfeszére, de ott körül van amit mondasz. Szóval az 5let tényleg jó, ma összerakom és király lesz minden

És azt hiszem ez az oldal egy picit megijesztett, tehát gondolom akkor érdemes berakni azt a 4db biztit a tápágakba, nem? Bár eddig még soha semmi baj nem volt a cuccal, de hát az ördög nem alszik, tehát lehet hogy ezt érdemes lenne megcsinálni...
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Megkerestem a rajzot :Rosszul emlékeztem +-30V a végfok tápfesz, de az előfok +-12,5V-ról megy.Bár én nem látom a rajzon az 1mikros elko-t(10mikro?) .Mindegy itta rajz, másnak is jól jöhet.

SE1025.jpg
    
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Szia, köszi a rajzot. este összeraktam ,de már nem volt erőm kipróbálni. majd estefelé írok h mi a helyzet. egyébként nekem SE 1025B -m van, abban pedig nem ic, hanem végtranyók vannak a végfokban. bár azt hiszem csak ebben különböznek, de a rajzon én sem találom azt a bizonyos 1µF-os kondit...
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Valóban, a rajz a 84-es 0 szériás SE1025 . Kb1 évig gyártották ezzel az IC-vel, majd KGST cucokkal pótolták dollárspór miatt. Az lett a SE1025b. De a többi részhez tudtommal nem nyúltak.
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Na kipróbáltam, és szépen működik, de a hiba sajnos nem szűnt meg... bár most már észrevehetően kevésbé "rángatja" a membránt amikor tekerem a kiemelőpotit, de azért még mindig csinálja. Pedig minden elkót cseréltem, bemenetválasztóban, előfokban, végfokban is, kivéve a nagy táppuffereket. Holnap lehet belepróbálok egy új potit is, hátha mégiscsak az a baja /asszem sound.man is ezt javasolta/. De előtte még kinyitom ezt a potit is, és megnézem, hátha csak koszos belül.
Tehát eddig ennyire jutottam, majd még írok ha szétszedtem a potit.
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Lehet hogy igaza lesz sound.man-nek, biztonság kedvéért takarítsd ki a kapcsoló kontaktokat is.
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
OK, így lesz! majd jelentkezem ha készen vok
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Na kitisztítottam mindent, az összes kapcsit+potit megpucoltam belülről, de a kondicsere óta semmi változás nem történt. tehát úgy néz ki, hogy ez a megoldás most itt nem segített. Szerinted olyan lehet, hogy esetleg elkopott a poti csúszópályája, és nem érintkezik rendesen? Jobb ötletem már tényleg nincsen... azt hiszem ki fogom cserélni. bár lehet h a kontaktspray is segítene, de az most nincs itthon. Amúgy a poti belsejét alkohollal pucoltam, de lehet h vmi agresszívebb kellene /talán a fent említett spré/.
Lehet h az alkohol nem hozza annyira a koszt...

Szóval szerinted csere v pucolás?
De ha esetleg kicserélem és még mindig nem jó, akkor nem lesz több ötletem, és akkor lehet úgy hagyom az egészet... :-/
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Szia Gé. Ha a potipálya vagy a csuszka kopott azt hallod mert recsegne. Ha kiiktatod a hanszin fokozatot, akkor nem csinálja? És mindkét oldali doboz egyszerre?(valahogy be kell határolni a hibát) Én még mindig valami kapacitív hatásra gyanakszom.
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Szia!
Idézet:
„Ha kiiktatod a hanszin fokozatot, akkor nem csinálja?”

olyankor nem csinálja

Idézet:
„És mindkét oldali doboz egyszerre?(”

igen

Egyelőre ennyit tudok mondani, de magamtól nem valószínű h megtalálom a hibát. Szóval ha még van ötleted, akkor mondd, hátha összehozzuk ketten a megoldást
(#) szamóca válasza hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Nos, nézd meg a linear kapcsolót hogy valóban bont-e, (mérj rá ohmmérővel jó-e a kontaktja) és a panelt nagyítóval nézd át a K206 körnnyékén. forraszd inkább ujra a lábait + amit MATE78 írt .
(#) szamóca válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 
Még valami. Mérd végig és hasonlítsd össze a rajz fesz értékeit. Na megyek szuszózni , jó éjt, holnap megnézlek.
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 26, 2007 /
 

Ok, majd holnap megnézem, de most már én is megyek mer' megint a gép előtt fogok aludni.../volt már ilyen /. na szal holnap majd méregetek
jó éjt
(#) válasza szamóca hozzászólására (») Aug 28, 2007 /
 
Bocsi h csak most jelentkezem... Na közben arra jutottam, h megmértem mindenhol a feszeket, és minden stimmel. De igazából azt nem értem, h miért csak a poti pár tekerésésig rángatja a hangszórót? szóval szerinted ez miért szűnik meg egy idő után? persze ha kikapcsolom és megint bekapcsolom, akkor megint csinálja, de csak amíg megint meg nem tekerem párszor a potit. érdekes... olyan mintha egy kondi ezalatt a tekergetés alatt kisülne v feltöltődne v valami ilyesmi. talán csak az tud így állapotot változtatni, félvezetőkre nem gyanakszom.
Következő: »»   1 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem