Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pioneer erősítő
 
Témaindító: amex, idő: Okt 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 9
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
És mégis 10k, valamit elszúrtak.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szerintem is, node sebaj!

Viszont most vettem észre, hogy a Blance SEM AZ IGAZI, kicsit meg kell mozgatni, ahogy érintkezzen, de ahhoz ki kellene szednem az egész panelt, hogy lássam milyen értékű. Vagy nem? Ez is egy sima poti lehet vagy egy spéci? Láttam a HEstore-n (vagy valahol) hasonlót ami kattan középállásban.
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Rajzon 1M poti van, sajnos speciális (nem a kattanás miatt), monó, van egy plusz kivezetése, sima poti nem lesz jó helyette. Tisztítsd ki , ilyet nem fogsz kapni.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Most éppen eltaláltam, jól szól. Majd valamikor rá szánom magam és szét kapom.
Köszi.
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szerintem a 10k poti miatt nem szabályoz megfelelően, nagyon terheli, ez az alacsony érték egyébb más problémákat is okoz. Loudnes hatásossága is csökken, beépített phono erősítő kimenetét is jobban terheli, növekedhet a torzítása, stb..
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Ha legözelebb járok a városban veszek egy VALÓBAN 250k-s potit. Ám ha nem kapok ilyen étéküt, akkor a 100-150k-s is megfelelne, vagy 250 feletti?
Egyébként lehet, hogy nem is a balansz potméterrel van a gond - bár átforrasztottam - hanem a választó-kapcsolóval, ugyanis véletlen azt nyomtam meg mikor amúgy is az volt aktív és megszólalt a másik oldal is.
Úgyhogy ezért nem kell teljesen szétkapni.
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Már írtam, hogy a bemenetválasztó kapcsolók lehetnek kh-sak, ezért érdemes tisztítani. Poti 50-250k, alatta nem javasolnám. Ne kapd szét, tisztítsd ki a kapcsolókat.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Ok úgy lesz. Esetleg kontakt spray-el vagy csak egyszerű portalanítás?
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Spray feltétlenül szükséges.
(#) Kari55 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szia!
Nem kellett a spray, mert átforrasztottam a lábait.
Amúgy sem tudtam volna kitisztítani, mer akkor mind az öt kapcsolót ki kellett volna forrasztanom, ugyanis egy Sin? re van szerelve.
Most már jobb int új korában!!
Köszönöm a segítséget, remélem már nem kell, hogy zavarjalak. :integet2:
(#) CHZ válasza Kari55 hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Szívesen. Zavarj ha kell!
(#) sirály12 hozzászólása Nov 23, 2011 /
 
Egy kis segítséget kérnék.

Vettem egy hibás erősítőt Pioneer vsx-d510-s, aminek szerintem nem lehet túl nagy baja. Meg szeretném javítani.
A hiba a következő: Az erősítő bekapcsol, utána pedig kikapcsol magától!
A végfokok szerintem jók, mert a tápot elvéve tőlük a hiba ugyanaz. Viszont kis nézelődés után az amp input assy nevű kábelt lehúzva az erősítő már nem kapcsol ki! ezen megy át a hang és még 1-2 dolog. kérdésem mi lehet a hiba oka? A kapcsolási rajzot mellékelem.

Előre is köszönöm a segítséget. Bővebben: Link
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
A kérdésem úgy néz ki tárgytalan, mégis végfokhiba.
A front kimeneteken 50V körül mérek.
Már csak az a kérdés, hogy hol találok ic-t bele.
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Eredetileg a végfok ic típusa a következő: pac010a.
Az interneten utánanézve azt találtam, hogy ennek az ic-nek a helyettesítője az STK411-230E.
Mi lehet a különbség az STK411-230E és az STK411-220E között? Mert 230E-t nem lehet kapni viszont az utóbbit lehet kapni.
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Esetleg nincs meg valakinek a legalább a két ic adatlapja? Akkor már talán el tudom dönteni én is.
Már vagy 2 órája keresem, de kevés sikerrel, mindenhol csak más végűt találok.


Bár egyre jobban hajlok arra, hogy egészen más, végfokot teszek bele. Talán még a hangja is jobb lenne. 5db conduktor szerintem szépen szólna.
(#) gsxr400 hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem Pioneer VSX908RDS erősítővel kapcsolatban....
Mit nézzek meg első sorban a túlmelegedéssel kapcsolatban (Fan Stop) jelzéssel kikapcsol. A venti szerintem jó bár még nem adtam neki direkt áramot teszt miatt. Mert még nem szedtem szét...
(#) gsxr400 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Szia. Szétszedtem , de nemrég volt takarítva ezért ezt ki is zárnám... nincs benne por szinte. Azt a keveset is kitakarítottam süritett levegővel és a hiba még mindig megmaradt.
(#) tamas12321 hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Pioneer GM-600 autó erősítőm (állítólag működött mielőtt kaptam). A vezetékek "természetesen" le lettek vágva kiszereléskor. Megfejtést szeretnék, hogyan szereljem össze. Mellékelek pár képet, az enyémről és amit találtam a neten, hogy milyen volt a csatlakozó eredetileg (DIN?). Valamint ahogy nézegettem azt találtam hogy ez csatlakozott egy cd-rd100(előerősítő?) egységhez ami nekem nincsen. Szétszedtem és a fényképekre odaírtam a megfelelő vezetékekhez, amit a panel hátulján olvastam (acc, ilm, btb, g, ...).
(#) Gabó hozzászólása Márc 15, 2012 /
 
Pioneer az460 erősítőmön valamiért a standby funkció nem működik. A standby trafő és standby áramkör (AWZ2735)ös panel kimérve, az jónak tűnik. A kimeneteken megvannak a feszek. A DISPLAY panelon(AWZ2738) megvan az 5,6v és a 12V AC fesz. Az IC-n megvan a táp, tehát addig eljut. Merre keressek tovább?
(#) CHZ válasza Gabó hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Sajnos nem értem a hiba leírásod.
Mi nem működik? Nem lehet bekapcsolni, semmi nem funkcionál? Vagy csak kikapcsolni nem tudod?
(#) Gabó válasza CHZ hozzászólására (») Márc 16, 2012 /
 
Semmit nem csinál. Nem lehet bekapcsolni.
(#) CHZ válasza Gabó hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Ez így már érthető, erre tippeltem, bár leírásod alapján minden elképzelhető volt..
Mérd meg a nagy trafó primer tekercsének ellenállását, lehet, hogy a hőbizti megszakadt, ezért nem működik.
(#) Gabó válasza CHZ hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Mind a 2 trafó jó (semmi szakadás és ad ki feszt is). Ha úgy kapcsolom be, hogy rövidre zátom a bekapcsoló relén a 230at (amit kapcsolna, ha bekapcsolna) akkor világit rajta a led ami jelzi a standbyt vagy a bekapcsolt állapotot és láthatóan halványul-erősödik a led fénye, ill a standby tápon az 5,6v és 12v ugrál.
(#) CHZ válasza Gabó hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Akkor sajnos ehhez már kapcsolási rajz kell.
(#) Gabó válasza CHZ hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A rajz megvan, bár nem jó minőségbe az elektrotanyáról. Onnan néztem le a feszeket is.
(#) CHZ válasza Gabó hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Így már el lehet indulni, ellenőrizni kell minden tápfeszültséget, kisebb stab. tápokat is.
(#) Gabó válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
A képen bekarikáztam amiket már bemértem. A táp eljut az ICig a kijelzőpanelon.

az460.JPG
    
(#) CHZ válasza Gabó hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Proci környékén is mérj, időalap oszciját is érdemes megnézni szkóppal, . quartz, vagy a rezonátor kivezetésein mérni, DC feszültséget is (1,5-2,5V).
(#) Gabó válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Az IC lábán (29, 30láb) megnéztem a testhez képest (2láb) megvan a 4Mhz de feszt nem néztem. Viszont a reset (28láb) ott is mérni az 5,6Vot.
(#) CHZ válasza Gabó hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Továbbra is szisztematikusan ellenőrizd a feszültségeket kapcsolás alapján, valamelyik hiányozhat szerintem.
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem