Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sertéskábító
Lapozás: OK   7 / 22
(#) viktor757 hozzászólása Jan 22, 2012 /
 
Köszi a segitséret MINDENKINEK , megcsináltam 85 v a kimenet beszurós nagyon jól müködik jobb nem is lehetne ha valakit érdekel segitek friss tapasztalatokkal rajzot is tudok adni
(#) majdán péter hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
sziasztok. hol tudnák veni otholra egy elektromos kábitot? segitsetek.köszönöm
(#) Inhouse válasza majdán péter hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
(#) gergelygotthard1 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Üdv. mindenkinek - láttam egy videót, ahol diszno kábításra akkumulátort alkalmaztak. A kérdésem az volna:- feltételezhetem ebből, hogy egy trafó 12-15V-os egyenirányított feszültsége is megoldja a kábítást?
(#) mindenes válasza gergelygotthard1 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia! Nézz csak jobban bele a témába.. Mindenhol 80-110 voltról irnak, teljesen kizárt hogy a 12-15 vnak bérmiféle hatása lenne akármilyen disznóra is. Az a kapcsolás valamiféle invertert tartalmazhatott ami feltornázta kellően a feszültséget, csak így működhettett a dolog..
(#) gergelygotthard1 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Ok - köszönöm a válaszod - és ahhoz mi a véleményed, ha a 80-110V-ot egyenirányítanám?...köszönöm.
(#) mgy válasza gergelygotthard1 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Egyenárammal kábítani nem lehet !
(#) gergelygotthard1 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Ok - köszi neked is - szeretnék én is egy kábítót csinálni és próbálok informódni olyanoktól, akiknek már van tapasztalatuk e téren
(#) Atis41 válasza gergelygotthard1 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia!!! Az általam készített sertés kábító csak 48 voltos mégis simán elbánt egy 120 kg disznóval úgy hogy az állat meg sem mozdult amikor meglett szúrva.
Az általam készített sokkolóról van fenn kép és leírás a fórumon . Várom esetleges kérdésedet a használatával kapcsolatban.
(#) gergelygotthard1 válasza Atis41 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia és köszi. Megkeresem a leírásod.
(#) Vadász Csaba válasza pjg hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szia!
A füle mögé. Üdv :csaba
(#) Antennaman válasza mgy hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
És ha szaggatjuk impulzus szerűen? Hasonlóan a fiziko- terápiás készülékekhez. Persze nem rehabilitáció végett.
(#) mgy válasza Antennaman hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Úgy működik !
Tudomásom szerint 200-400 Hz közötti érték az ajánlott.
Sőt, pozitív és negatív váltása az igazi, de ezt már váltóáramnak nevezhetnénk, csak négyzög jelalakkal.
Ezek pontosabb ismeretét hiányolom a régebbi hozzászólásaimban is.
Üdv mgy
(#) Antennaman válasza mgy hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Igen! Csak szegény sertések manapság olyan gyenge véredényekkel rendelkeznek, hogy már minimális kábító áram hatására is bevérzik a husi, és az már nehezen eladható az Uniós előírások és a kényes felvásárlók végett. Érdekes, hogy azonos súlyú hízók más-más módon viselik a kábítást még azonos szállításból is.
(#) Antennaman hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Láttam egy Német gyártmányút, az meg olyan szagú volt mint amikor nagyfrekvencia süti meg a bőrt. Valyon mekkora talán Megahertzes tartományban is lehetett ??
(#) gaben62 válasza Antennaman hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Nem hinném,hogy megahertzes tartományban adott volna ki impulzusokat.
Inkább az 50Hz-200Hz, es impulzusok a megfelelőek, mert a szívritmust ezen frekvenciájú jelek lassítják ,illetve gyorsítják fel.
Emberre nézve a 16Hz, 25Hz, sokkal veszélyesebb, a szív fiblirációt /halált is/okozhat, már 48V-nál is, pl.vizes kéz, láb érintés esetén.
(#) Antennaman válasza gaben62 hozzászólására (») Ápr 6, 2012 /
 
Az a gond, hogy valójában talán nem is létezik pontos adat a tuti megoldáshoz, mert maga a sertés mint elszenvedő alany mindig más és más. Az egyik nem kábul , a másiknak bevérzik a hús stb.
(#) kozso31 válasza Antennaman hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Halihó:Nekem nincs gondom az enyémmel tökéletesen megfelel szépen lehet vele kábítani és nem vérzik be a hús,és mindegyik elkábul mint a kis angyal,normális leválasztó trafó kell hozzá ennyi az egész.Pár oldallal visszább meglehet nézni a saját gyártmányomat.
(#) Antennaman válasza kozso31 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Igazad van kozso31! A fentebbi cikkben nem fogalmaztam pontosan, hogy elektronikus sertéskábítóról van szó. A te leválasztó trafós alkalmatosságod kiválóan működik otthon Miska bácsi háztájiában, én is tapasztaltam. De egy nagyüzemi pl. vágóhídon való alkalmazásra 77 Uniós és érintés védelmi előírásnak kell megfelelnie és persze a felvásárló kényes igényeinek is. Mert mi van akkor ha pl. kissé italosan a disznótorban Józsi térdébe szúródik a kábító villa hegye miküzben a trafós cucc be van kapcsolva?? Hol itt az impedancia figyelés, amely csak a sertésre engedi ki a kábító feszültséget?
(#) kozso31 válasza Antennaman hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Hali:Én nem vágóhídról beszélek,hanem az otthoni vágásokról vagy esetleg másutt,egyébként aki ilyennel foglalkozik (disznóvágással) annak tudnia kell,hogy piásan nem veszünk a kezünkbe ilyen eszközt,egyébként meg van rajta kapcsoló,és csak akkor kapcsolom be amikor a coca mellett vagyok senki nincs a közelbe én legalább is elküldök mindenkit míg nem végzek.
(#) Antennaman válasza kozso31 hozzászólására (») Ápr 7, 2012 /
 
Igen Zsolt! Te legalább figyelsz a részletekre, ez így is van rendjén. Az meg külön jó megoldás, hogy van kapcsoló a kábító villán vagy az odavezetésen. Szép hétvégét, Kellemes Húsvéti Ünnepeket! Gábor
(#) kishentes válasza Atis41 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia kedves Atis41!

Rossz olvasni azt a hülyeséget amit írsz! Az elektromos kábítás nem arra való hogy játszon vele az ember hanem hogy dolgozzon vele indokolt esetben (olyan 150Kg fölött)! Azokat a kis vakarcsokat püföld le egy kilós kalapáccsal, hidd el ez a leg humánusabb. Egyébként én is csináltam egy pár kábítót ebből az egyik nagyon jól bevált 400W-os trafó 70, 90,és 110-os Kábító fogóm van hozzá házi készítésű fogazott alu lemez pofákkal amiben szivacs van. Ugyan olyan tökéletesen működik mint bármelyik drága gyári gép. Minden méretű jószágnál ki próbáltam és tökéletesen bevált. Nagy jószágnál vigyázni kell mert ha lecsúszik dühöng és nehéz rá vissza tenni. Egyébként nem tudom hogy sikerült ilyenre megalkotni de nincs bevérzés nincs csonttörés és hamar elkábul, a test mozdulatlan és tökéletesen laza. A kivérzés mindíg tökéletes mondjuk ez köszönhető a szakmai tapasztalatomnak is
Bárkinek szívesen segítek kábító építésben van tapasztalatom mind a beleszúrósból és a fogós kábítókból egyaránt.
(#) gergelygotthard1 hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok...tőlem csak ilyen kivitelre tellett.
(#) csuryzoli hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Sziasztok!

*Ez itt a fórum, nem hirdetési felület.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) Antennaman válasza gergelygotthard1 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Ránézésre szúrni lehet vele De mi van akkor ha történetesen elcsúszik a pocsolyán a manus és pont abba a latyakba tenyerel amibe a szerkezet is elmerült? Suicide stunning. Ez nem lehurrogás csak alapvető oda figyelés.
Üdv. és sok sikeres vágást !
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) fpali53 válasza Antennaman hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Semmi baja nem lesz, mert a jól megépített készülék földfüggetlen, és az áram csak a két tüske között folyik.
(#) jucsaba válasza Antennaman hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Antennaman valószínűleg az IP68 kivitelre gondolt.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) fúró hozzászólása Jan 14, 2013 /
 
Sziasztok olyan kérdessem lenne hogy gyújtó trafóból / 15 Kv / lehelte kábítót csinálni ?
(#) zolika60 válasza fúró hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Nem.
(#) fúró válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Mert mi ennek az oka?
Következő: »»   7 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem