Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FÉG K18-as kazán
 
Témaindító: baloghz, idő: Dec 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) istvanbakter hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Fég V4 télire ki lett kapcsolva, szerelő látta: szétfagyott a kazánrész;
alkatrészeket néztem neten, drágák. Találtam neten egy Hévíz-szuper V4-es típusút, ez beépíthető a V4 helyére?
(telj., méret megegyezik?)
(#) toro válasza istvanbakter hozzászólására (») Márc 29, 2012 /
 
Beépíthető, csak meg kell hosszabítani a csatlakozóit.
(#) szerviz válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Most tévedtem erre a lapra, és döbbenten látom azt, amit elsőre fel sem fogtam, meg se értettem!
Voodoo, iszonyatos a hozzánemértésed, a tudatlanságod és a bátorságod!
Az ilyenek kerülnek be a fosmédia rettegéskeltő híradóiba!
(#) Gafly válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 9, 2012 /
 
Én sem értettem.
Okosat mondani sem tudtam, azon kívül, hogy NE!
Azt hittem hogy nem jól értem, de sajnos igen
(#) Hugo57 válasza Apa Apus hozzászólására (») Ápr 13, 2012 / 1
 
Sziasztok! az Apa Apus által precízen leírt motor morgolódás legvalószínűbb oka a FÉG K18 kazán C21 típusú vezérlőegységében található beavatkozó szerv részleges hibája. Kiviteli változattól függően ez a beavatkozó szerv gyárilag lehet TESLA gyártmányú KT206/600 tirisztor, vagy a későbbi gyártású műanyag házas vezérlőkben alkalmazott KT207/600 típusú triac. Ezek a félvezetők meg tudnak úgy hibásodni, hogy alapjában véve működőképesek maradnak, de lecsökken a maximális záróirányú feszültség tűrésük és némi melegedés kíséretében gyújtójel nélkül is elkezdenek átvezetni. Érdemes a hibás eszközt cserélni, mert a morgolódás a szivattyú motort is rongálja. Fontos, hogy legyen az eszközzel párhuzamosan egy kb. 390 V-os VDR a motor okozta feszültség tüskék miatt és egy 100 nF/630V - 100 Ohm/1W-os soros komplexum - szintén párhuzamosan kötve - a feszültség emelkedési meredekség védelem miatt. Kisméretű hűtőlapka fölcsavarozása is erősen javasolt, ha eddig nem volt az eszközön. Nekem már volt ilyen hibám, ami a cserével megszűnt. Üdv. )
(#) Gafly válasza Hugo57 hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Igen nekem is a tirisztor vált "átvezetővé", de műszerrel mérve jó volt...
Tirisztorcsere segített (meg a szétégett helyett egy új panel), valamint az ellenállás helyett a dobozon kívülre tettem egz 60W-os izzót. Így már nem volt melegedés/szétégés/szivattyú állandóan működés...
(#) trudolf hozzászólása Okt 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy fontos kérdésem és meg köszönném, ha valaki tudna nekem segíteni. Keresek Fég k18-hoz lap termisztort 16-os csőre. pontosan a nevét nem tudom, és nem találok sehol se.
(#) magneto válasza trudolf hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Szia!
Hát, ilyet már sajnos sehol nem fogsz találni. A Honeywell-nek van valami hasonló értékű, de már azt sem láttam nagyon régen. Ha csak levált szorítsd valahogy vissza a lapra. (kábelkötegelő, stb.) Ha eltört, vagy leszakadt a vezeték akkor sajna nincs ötletem. Neked olyan NTC-kell, aminek az ellenállása 20 fokon: 74k-80k, míg 80 fokon 5,4k-7,5k. Nekem ilyet nem sikerült találnom...
(#) trudolf válasza magneto hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Köszönöm szépen a segítségét!
(#) s110l hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Sziasztok,

Nekem is Fég 18-as kazánnal lenne problémám. Olyan, mintha a szivattyú folyamatosan menne. Grundfos szivattyúról lenne szó, de nem fordulatszámszabályzós. Lehet vezérlőpanel hiba? Mit lehet vele kezdeni? Előre is köszi!
(#) Olife hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Sziasztok!

Hirdetés törölve!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) Jessypearl hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok! Látom, nem túl aktív a topic mostanában, de azért reménykedem, hátha néhányan olvassátok. Kellene nekem Bp-en egy FÉG K18-as szerelésben jártas szerelő! Különösen, aki váltószelepet tud javítani. A probléma: eddig évente/két évente cserélni v. javítani kellett a váltószelepet. Most is ilyen probléma lépett fel (fűtés tökéletes, nincs melegvíz). Csakhogy a régi szerelő már nem elérhető. Két gázszerelő próbálta javítani (nem FÉG-es), de csak egyre rosszabb lett. Az első után lett melegvíz, de nem volt fűtés (belobbant, próbálkozott, de leállt és hidegek maradtak a radiátorok, kivéve, ha folyt a melegvíz, mert akkor melegedtek). Szivattyúcsere után a helyzet uaz. A második szerelő szétszedte, mindent kitisztított (váltószelepet is), összerakta, és most már be sem lobban.... Se melegvíz, se fűtés. Van itt Fég-es szerelő, aki ismeri ezt a készüléket?
(#) nnmini hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Sziasztok!
K18 vezérlő kapcsrajzot tudna valaki linkelni......

Előre is köszi!
(#) Sendi hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok. Van egy nagyon öreg ZV4 átfolyós vízmelegítőnk. Minden rendben van, de a fő égő lángja túl nagy. Egy kissé visszavenném. Hol lehet ezt megtenni? Van C21-sünk is, ott egy gyűrű elforgatásával lehet. Ennek is van ilyenje?
(#) uniman válasza Sendi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Itt csakis "FÉG K18-as kazán"-ról szól a fórum...olvastad?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) Sendi válasza Sendi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Közben megnéztem a tartalék vízmelegítőt. Középen a nagy dugó alatti műanyag menetes dugót kell befelé csavarni egy kicsit?
(#) Sendi válasza uniman hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Igen, köszönöm, d nem találtam zv4-es topikot. Egy kérdés ttalán belefér, ha nem, akkor elnézést.
(#) Gafly válasza Sendi hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Igazándiból a ZV4-ben semmi elektomosság nincsen a lángőr termo elemét és a gázarmatúra tekercsét leszámitva. Azaz az egész kérdés nem erre a fórumra való, de ez még mindig nem annyira problémás hely...
Ezt olvastad?
Előlapon lévő tekerentyűvel és tolattyúval kell beállitani.
El leszel vele egy darabig.
Idézet:
„Középen a nagy dugó alatti műanyag menetes dugót kell befelé csavarni egy kicsit?”

Szerintem azt meg hagyd békén...
(#) Sendi válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Köszönöm.
(#) marcacorona hozzászólása Ápr 12, 2021 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. K18 kazán váltószelep oldalán van egy pici kis lyuk..a kazántest cseréje után ott kezdett szivárogni a víz. Mi lehet az ok?, illetve milyen megoldást javasoltok?
(#) uniman válasza marcacorona hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Javaslat...bizonyára a tömbszelence átereszt.
(#) marcacorona válasza uniman hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
A kis műanyag lapka repedhetett el? A régi váltószelepen kicseréltem fém korongra..
(#) uniman válasza marcacorona hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Tömbszelencét írtam! Tudod mi az?
(#) marcacorona válasza uniman hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
itt szivárog a víz..(melléklet)
(#) VIM válasza marcacorona hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Szia! A belső váltószelep "O" gyűrűje lehet a vízkőtől deformálódva és azért szivárog ott a víz a biztosító villa furatánál. Kapni lehet hozzá ITT felújító készletet de ha szét szeded látni fogod, hogy melyik tömítő gyűrűre van szükséged (de inkább csere az egész).
(#) marcacorona válasza VIM hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
Köszi! Cserélném én az egész váltószelepet, de nem nagyon látok sehol újat. Felújítókészlet az van több helyen is. A k18 váltószelep kompatibilis lehet valami másik típuséval?
(#) VIM válasza marcacorona hozzászólására (») Ápr 12, 2021 /
 
A ház az nem megy tönkre, azt csak vízkőmentesíteni kell (citromsav vagy foszforsavval) és a felújító készletet beletenni és összerakni.
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
De ne a magyart vedd, hanem az importot. Egy ezressel drágább és annyival erősebb a tengelye. A zacskóban van 2 db. kis gyűrű, amit a tengelyre kell rögzíteni. Legjobb, ha veszel zéger gyűrűt helyette. Kényelmesen összerakható!
A loctite-t tömítés helyett használj 3/4-es tömítést!
Az alsó gumi elöregedett ill. elkoptatta a vasiszap.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2021
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Szia VIM!
(#) VIM válasza toro hozzászólására (») Ápr 25, 2021 /
 
Szia "toro"! El voltál veszve vagy csak nekem tűnt úgy?
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem