Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Behringer keverőpult javítása
 
Témaindító: huhuu, idő: Okt 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) sound.man válasza seffe hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Nagyon kicsi benne a táp és full kínai. EP2500öst vegyél az sokkal jobb.
(#) seffe válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
köszönöm szépen az infót!
(#) djlaliboy hozzászólása Aug 22, 2011 /
 
Sziasztok.Az lenne a problémám hogy ledet szeretnék cserélni a keverőmben (Behringer djx-700) de viszont nem tudom hogy hol vegyek és hogy mi a neve ennek a lapos oldalú lednek.Köszönöm mindenkinek előre is a válaszát.
(#) Balaa16 válasza djlaliboy hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia!
Bővebben: Link Gondolom a LED 3V-os
Üdv!
(#) djlaliboy válasza Balaa16 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
szi.köszönöm igen ilyet csak kékben szeretnék bele rakni.
(#) fairplay hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
sziasztok!
egy hónapja koncertezés közben, rendeltetésszerű használattal elfüstölt a kölcsönkért Behringer keverőpultunk tápja. Elvittem szerelőhöz a tápot, és mondta, hogy búcsúzzal el tőle. Gondoltam, hogy akkor veszek egy új tápot, de azt mondta hogy ahonnan ők rendelik ott 22 ezer Ft körül van. Ez tényleg ilyen drága? Nem tudtok valami olcsóbb megoldást? A cucc tulaja már rágja a fülemet mert már kell nekik a keverő!!!segítsetek!
(#) Gyu válasza fairplay hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Hali!
Szerintem ha leírnád a keverő típusát, akkor könnyebben lehetne segíteni.
(#) fairplay válasza Gyu hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
az a baj, hogy az már nincs nálam. Visszaadtam azzal, hogy hozom a kijavított tápot. Mert hát gondolhatjátok, hogy sokat értek hozzá...de szerintem meglesznek az adatok holnapra.
(#) lorylaci válasza fairplay hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Nekem is van egy Behringer MX3282A keverőm külső táppal.
Nem olyan vészes cucc, trafó, meg lineáris stabilizátorok. Kizárt, hogy nem lehetne megjavítani.
A trafó nehezen éghetett le, valószínűleg a lineáris stabilizátorokban a tranyók mentek ki. Ott meg nem is annyira kritikus, ha nem tudod a valószínűleg japán tranyókat belerakni.
Szerintem állj neki a javításnak, szúrj be az egészről képeket, biztos tudunk segíteni.
(#) pintad válasza lorylaci hozzászólására (») Aug 30, 2011 /
 
Én voltam a "technikus" a neveztes eseményen. A keverő egész pontosan egy castone e8 volt (nem behringer). A tápja hasonló a behringeréhez (egész pontosan a csatlakozója: megegyezik a Topi által korábban közölttel)
A keverő valóban rendeltetésszerű használat közben mászott el, legalábbis ahogy tudtam, kizártam a személyemből fakadó hibalehetőségeket. A lényeg: a keverőnek a tápáramköre a keverő egységén belül van, egyedül a trafó van kivezetékezve egy kis, tápkinézetű dobozba. A pontos paraméterei: 2x16.8V, 2x700mA. Ez a kis trafó szó szerint szétégett. (A szekunderoldal még élt emlékeim szerint de a primer szakadt). A tápáramkör épségéről nincs infom, a keverőbe eddig nem néztem bele.
Kérdésem egyfelől: találtam 17V-os toroid trafót. Ennél közelebbit sajnos nem. Szerintetek ha a szétégettet kicserélem erre, akkor az okozhat problémát a keverő életében, vagy vígan élhetnek együtt amíg meg nem halnak?
Másfelől: Okozhatott-e a fenti incidens alkatrészhalált a keverő táprészében, esetleg máshol benne? Érdemes szétnézni a keverőben magában is? (kihalt kondik, stb..?)
(#) lorylaci válasza pintad hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
A stabkockáknak mindegy, hogy most 1%-al több van a bemenetükön vagy nem. Pont az a lényegük, hogy változó bementre is változatlan kimenetet produkáljanak.
Ennyivel több feszt bírniuk kell, mert ekkora ingadozás a hálózatban is előfordulhat.
Érdemes lenne belekukkantani a keverőbe, mert lehet pont az egyik pufferkondi zárlatos és az szívja az áramot. Az ilyen cuccok folyamatos áramfelvételűek, épeszű körülmények között ráhagyást adnak a trafóra meg a stabilizátorok hűtésére. Minimum érdemes lenne megérni a keverő áramfelvételét.
(#) pintad válasza lorylaci hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Értem, tehát figyelni kell arra hogy az áramfelvétel ne lépje túl a 700mA-t, feltételezem. Pufferkondikat csekkolom majd. Tehát az hogy ez a trafó toroid, az eredeti pedig nem az volt, semmiben nem befolyásolja a működést?
(#) pintad válasza pintad hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Íme pár kép a halott trafóról, és a halál okáról. Jól hiszem hogy ezekután a keverőbe felesleges belenéznem?
Gondolkozok panaszlevél írásán. Jó, hogy tüzet nem okozott ez az otrombán összerakott kínai hulladék.
(#) pintad válasza pintad hozzászólására (») Aug 31, 2011 /
 
Megtörtént a javítás, tökéletesen működik. Kapott biztosítékot is az új trafó, nehogy újra előfordulhasson ilyesmi (habár biztos vagyok benne, hogy normálisabban forrasztottam oda a csatlakozót, mint ahogy a kínai jómunkásemberek tették)
Köszönöm a segítséget, lorylaci!
(#) djgaby hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Sziasztok. Adott egy behringer djx700as keverő. A gond az vele hogy a master, booth kimenet bal csatornája 0db jelszint fölött torzít. Ez mitől lehet és hogyan javíthatom ? Kábel és bemeneti eszköz nem lehet hiba mert több kábellel és lejátszóval próbáltam. Illetve a 3fet ami sztem a gain erösítésért szolgál eléggé meleg, néha alig lehet hozzárni. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) James01 hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 1 Behringer vmx200 típusú keverőm, sajnos a tolópotik behaltak, valaki megtudná mondani, hogy milyent rakhatok bele helyette?
Ami benne volt csak simán "alpha" nevű és lemértem 60mm, semmi más adat. Nem vagyok tisztában a dolgokkal, hogy lineárist vagy logaritmikust szabad/lehet belerakni.
5K, 10K, 50K, 100K nem tudom, milyent szabad/lehet és azt sem, h mit jelent a "K", ha valaki kiokosít azt megköszönöm, forrasztást megoldom.
Kérem valaki szánjon rám pár percet, szép napot.

Itt találtam párat, valamelyik remélem, hogy jó lesz:

www.etronic-parts.com
(#) djgaby válasza James01 hozzászólására (») Nov 22, 2011 /
 
Hello!
Szerintem ez lesz a legjobb bele:
http://bolthely.hu/galaxisdiszkosbolt/id/02224_Tolopotmeter
(#) garbons hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok.
Kellene egy kis segítség nyújtás?
Adott egy Behringer vmx 200-as keverő.Bele ömlöt kb 0.5dl kóla és azóta a master kivezetés az 0db allatt is recseg mint az állat a csatornák kifele nem de fülesbe áthallaccanak egymásba
meg a csatornák hangereje nem egyforma
meg néha még változik is..
Szerintem kondenzátor csere biztos valamenyit javítana,de sajnos nem értek annyira a keverők javításához..
Ebben kérnék segítséget..

Elöre is köszönöm üdv:Gábor
(#) djgaby válasza garbons hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Próbáld meg kitakarítani a toló potmétereket.
Esetleg a forgókat is.
Ha így is torzítani fog akkor vmi másban is kárt tett a folyadék.
(#) gida hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Van 1 König Kn-djmixer20 keverőpultom és valami miatt nem szól az 1-es csatorna egyik oldala
Valaki tudna segíteni mi lehet a hiba oka?
(#) mugab válasza gida hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Én elsőre potméter, kapcsoló, táp vonalon gondolkodnék, kb. ebben a sorrendben.
A potinál és a kapcsolónál kontakthiba, a tápnál meg elfáradt ic, esetleg zéner lehet elsőre gyanús.
(A pontos típust nem ismerve)
(#) mugab hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Ha esetleg a djx750-ről lenne valakinek rajza vagy tapasztalata, hogy miért zajos a kimeneti erősítő, megköszönném.
(Meg esetleg azt is hogy a djx700-as rajza használható e ezügyben.)
(#) gida válasza mugab hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Köszi a választ.
ugyan azon csatornán a másik oldal az miért szol ha ott van a hiba amit irtál
(#) mugab válasza gida hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Mert a poti is sztereó és a kapcsoló is oldalanként is kapcsol, valamint külön tápot is szoktak adni van hogy oldalanként , vagy csatornánként.
(#) epyn hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok.
Szükségem lenne a Beri VMX-300 vagy VMX-200 tipusú dj keverő service manual-jara.
Anno elektrotanyáról le lehetett tölteni,de már megszigoritottták a file-ok elérhetőségét.
Segitségeteket előre is köszönöm!
(#) kokozo válasza epyn hozzászólására (») Jan 2, 2012 /
 
Szia. Ez kell?
(#) epyn válasza kokozo hozzászólására (») Jan 2, 2012 / 1
 
Igen!
Nagyon szépen köszönöm az ultragyors reagálást!
A 700-nak megtaláltam itt a pdf-jét,de a kettő nem egyforma.
Mégegyszer köszi!
(#) Gyu hozzászólása Jan 7, 2012 /
 
Sziasztok!
Nincs véletlenül rajza valakinek DJX-400 as keverőhöz?
(#) kovi84 hozzászólása Ápr 2, 2012 /
 
Nekem a VMX-200 hoz kellene rajz ha valakinek meglenne megköszönném.
(#) djlaliboy hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Sziasztok!Elsönek is ha lhetne akkor megkérném a moderátorokat hogy ne helyezék már át ezt a nyitot topikot mrt fontos lenne hogy hétvégére megjavitsam a készüléket!Sajnos a mai napon elromlot a keveröm nagy feszültséget kapot és egy 3lábas ic vagy nem tudom pontosan mi elfüstölt benne és szeretném holnap megjavitani ehez kérném a segitségeteket!Az van ráirva hogy LM 7815 FA R1138 köszönöm előre is mindenkinek!
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem