Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dinamika kompresszor és limiter
Lapozás: OK   4 / 12
(#) Rober_4 válasza damatic hozzászólására (») Jan 29, 2011 /
 
Szerintem ez elé mindenképpen kell egy mikrofonerősítő! Bár lehet próbálkozni az R7 változtatásával, de lehet, túlságosan meg kéne növelni, így valószínűleg a kompresszor sem ugyanúgy működne az R7 és a bf244 belső ellenállásának aránya miatt.

Ha zenei célú felvételt szeretnél, arra mindenképp optocsatolós kompresszort szoktak ajánlani, mivel az emberi fül érzékenységi karakterisztikájához az áll közelebb. Szöveges felvételekhez, megfelelő beállítás után, ez is tökéletesen megfelelhet.
(#) szkrep hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Megépítettem EZT a kompresszort. Számítógép kimenetén filmnézéshez fogom használni, amihez tökéletes a hangminősége, de kéne neki egy előerősítő. Most jobb híján egy utánépített Canamp fejhallgató erősítő van elé kötve amivel végülis jól működik, de elég ésszerűtlen párosítás.
Tudnátok ajánlani kész kapcsolást, ami meghajtja ezt?
(#) abcdabcd válasza szkrep hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Egy hangkártya kimenetére minek ilyen dinamika kompresszor?
Ha simán a hangkártyát kötöd az erősítőd bemenetére az miért nem jó?
Csak érdeklődök, mert ilyet nem hallottam még, hogy kellene...
(#) szkrep válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
A hangkártya nálam vagy a hifire megy, vagy fejhallgató erősítőre. Mind a kettő nagyon el tudja ereszteni a hangját ha valami lövöldözős-robbantós rész jön, ugyanakkor a beszéd idejére kell egy kis hangerőt adni neki. Ez egyszerűen lenyelni a hangosabb részeket, és nem ér meglepetés, nem kell a hangerővel matatnom.
Ha a fejhallgatót direkt a hangkártyára dugom, az a másik véglet, csak cincog.
(#) abcdabcd válasza szkrep hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Nekem sokáig volt a hangkártya a hifire is csatlakoztatva, meg egy ideje szinte csak fejhallgatóval hallgatom, és bár az igaz, hogy mondjuk adott film elején be kell állítani a hangerőt, de annyira nekem legalábbis nem jellemző, hogy nagyon kéne állítgatni... viszont ha mondjuk a kettőt egyidejűleg használnám, akkor lehet tényleg szükség lenne egy ilyen kütyüre, mert az erősítő bemenetére lehet tényleg olyan kis jelszint kéne, amin a fejhallgató tényleg csak "cincog"... szóval, ha neked jó akkor oké értem már

De mondjuk a zenébe azért talán "beleszól" egy ilyen kompresszor... bár csak elektronikus zenét hallgatva lehet nem is olyan észrevehető...

Mondjuk az én megoldásom a gyors hangerő állításra két parancsikon a start gomb melletti gyorsindító menüben az egyik "sndvol32.exe" a másik "sndvol32.exe /record", ez pl skype-nál jól jön a felvételi hangerő is 1 klikkre állítható
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 29, 2011 /
 
Multiband Copressorol hallot valaki?
(#) Hx-2 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
(#) Rober_4 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
A Voxengo-nak is vannak jó hangú multiband compresszorai.
Én a voxformert szeretem...
(#) Rober_4 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szerintem ő a DVD-k dinamikáját szeretné csökkenteni, ezáltal megakadályozni, hogy egy egy lövés, vagy robbanás esetén a szomszédok kihívják a rendőrséget...

Azért egy hangkarinak egy fülest meg kellene tudni hajtani!
Utána kéne nézni, hogy nem lehet-e valahogy följebb venni a hangerőt a kártyán, akár szoftveresen is, hogy elég legyen a jel a kompresszornak. (jumper?) Nomármost a gáz csak az, hogy ha jól beállítottad a kompresszort akkor a hangkártyán már nem állíthatod a hangerőt, csak az erősítődön, mert különben minden hangkártyás hangerőállításnál újra kell kalibrálni a kompresszort!
(#) abcdabcd válasza Rober_4 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Hát meg is hajtja viszont ha lehalkítom az erősítő miatt, , vagy épp felhangosítom a fejhallgató miatt, akkor ha a másikon akarom hallgatni, akkor mindig változtatni kell a hangerőt bizony de jó is az SB AWE64 (ISA) azon van külön fejhallgató kimenet... külön hangerőszabályzóval...
(#) Rober_4 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Ha van PCI-os foglalatod szerezz egy Live!-ot. kb 2500Ft.
Az szoftveresen kapásból tudja ami neked kell! (kxdriver)
(Persze az analóg kompit meg dobozold be szépen, mert manapság már egy kincs, egy jó kompresszor )
(#) abcdabcd válasza Rober_4 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Köszi a tippet, én cmedia-ban nyomom cmi8768 PCI (ahhoz is van kxdriver szerűség, bár nincs annyi csatorna, de nekem a stereo bőven elég, itt is van bitperfect digi kimenet meg bemenet) meg külső dac-ban gondolkozok emellett, amúgy a kompresszor nem nekem kellett, csak itt valakinek a hozzászólására válaszoltam, hogy először nem értettem minek neki, aztán rájöttem nekem is ismerős a gondja viszont mostanában szinte csak fejhallgatót használok úgyhogy így nekem nem is probléma ez most...
(#) Rober_4 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Bocs reggel összecsaptam a választ!
Persze mert tegnap szét is akartam szedni a hozzászólást, hogy nehogy félreérthető legyen, aztán meg ma én keveredtem bele!
(#) abcdabcd válasza Rober_4 hozzászólására (») Máj 31, 2011 /
 
Nem gond
(#) zsigribalint válasza Richei hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Anno a középiskolában igen komolyan és mélyen foglalkoztunk elektronikai berendezések építésével, de ennek már jó pár éve....
Szerettem volna építeni egy dinamika kompresszort, de tényleg halvány lilagőzőm sincs már hogy is kezdjek neki!
Se felszerelésem, se alkatrészeim, se időm...
Viszont szeretnék találni valakit aki építene nekem egyet, persze megbeszélt ár, paraméterek mellett, a lényeg hogy
ccsöves legyen kétutas és 19" rack kivitelű!
nem lesz olcsó tudom
a jelentkezőket várom!
köszönöm
bálint
(#) mr.anderson hozzászólása Ápr 7, 2012 /
 
hello mindenkinek kerdesem a kovetkezo: hogyan tudom a gyari auto radiorol az erositore szant jelet levenni? (a radion nincs erositore kimenet) valaszotkert elore is koszi
(#) reteck válasza mr.anderson hozzászólására (») Ápr 11, 2012 /
 
(#) fifadani hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Szóval, ez műköhet Bővebben: Link
Megy pc-ről is? Gondolom igen, hisz tök mindegy mi a jel forrása, vagy tévednék?

Köszönöm szépen!
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Arra ügyelj, hogy a mikrofon helyére jelentős leosztással érkezzen a hangkártya jele, mert a Q1 csak azzal működik elfogadhatóan. Ezt egy potival ki tudod kísérletezni.
(#) fifadani hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Értem, lenne még 1 kérdésem... Hogy is működik ez a kapcsolás?
Ugye a zeneszó az időben változik, hol 5mV, hol 25mV.
A ledecskéket hajtó "erősítő" ezektől függ.Na most van ez az ún. AGC. Ez minden bemenő X mV-ú jelet, erősít Y mV / V-ra?
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Ez a kapcsolás a belsejében annyit erősít amennyire csak képes a Q2 tranzisztor. Az erősítés mértéke 100-as nagyságrendű. Amikor a kimeneti jel már 600mV körül jár, akkor a C4 feltöltődik, és R8-on keresztül a Q1-et telítésbe kezdi vezérelni. A Q1 mint változtatható értékű ellenállás szerepel a kapcsolásban, az R1-gyel feszültségosztót alkot. Mivel ez a leosztás korlátozza a kimenő jel további növekedését, az beáll egy szintre. A szabályozás lefolyásának gyorsasága a C4 értékén múlik.
A C4-et a Q1 bázisárama folyamatosan meríti ezért, ha a bemenetre érkező jel átlagos szintje mérséklődik, a Q1 kisebb akadályt képez számára. A szinten tartás ebben az irányban is működik.
Az általad példaként említett 5-25mV-ot várhatóan jól tudja kezelni.
Érdekességként megemlítem, valaha így működött az egyszerű kazettás magnetofonok automatikus felvételi szint-szabályzása
(#) fifadani válasza reloop hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Köszönöm szépen a választ..
Amint lesz egy kis időm, megépítem és írok pár sort, hogy működik!
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Várom az eredményt. Ez a háromtranzisztoros tűnik a legegyszerűbbnek
(#) fifadani hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Megépítettem a három tranyós verziót.. Háromszor átnéztem, nem működik megfelelően...

Mikrofonnal csináltam, az eredmény pedig annyi, hogy ha ráfújok (nagy bejel) -- ledek felvillannak majd elalszanak.
Ha kicsit fújok, akkor semmi...
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Amit tapasztalsz, az hibátlan megépítés esetén is bekövetkezhet. A Q2 erősítési tényezőjén múlik. Próbáld ki nagyobb bemenő jellel.
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Ebben nincsenek ledek vagy vannak? Bővebben: Link Vagy nem erről van szó?
(#) reloop válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia! A kérdező az ütemre villogó LED-jét szeretné a jelszinttől valamelyest függetleníteni.
(#) teddysnow válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Oké, oké, elnéztem.
(#) fifadani válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Próbáltam nagyobb bemenő jellel.
Az eredmény:

- az összes led világít, bár érzékelhető rajtuk a "villódzás"
(#) reloop válasza fifadani hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Remek, már csak a kivezérlésjelző érzékenységét kell egy kicsit csökkenteni. A szabályzó kimeneti szintje adott.
Következő: »»   4 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem