Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő készítése házilag
 
Témaindító: attila26, idő: Szept 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 45
(#) attila26 hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Sziasztok a kérdésem,hogy házilag lehet e pontheggesztőt gyártani?
És ha igen,mégis mik kellenek hozzá.
(#) Topi válasza attila26 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Alumínium ponthegesztéséhez 200MPa / mm2 nyomóerő kell kb.
És egyes források szerint, emellé kell 3000A / 48V körül.

Ezekből látszik hol lesz problémád. Nyomóerő még összehozható, de a 3000A, már eléggé sok...

Nem vagyok a ponthegesztés szakija, csak az internetről informálódtam. Egy átlagos ponthegesztő 1800N-al nyomja egymásnak a lemezeket és 11kVA-es hegesztő teljesítménnyel rendelkezik...

Szerk: Elektródák beszerzése is probléma lehet. Biztos kapni hozzá tápot, elektródát, pneumatikus rendszert. De akkor már lényegében vettél darabokban egy ponthegesztőt.
(#) attila26 válasza Topi hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Nekünk a gyárban volt olyan amit egykézel simán elbirtunk,Bár nem emlékszem volt e külön trafója mint a hegesztőnek.
(De nem én dolgoztam vele hanem a lakatos.)
(#) Topi válasza attila26 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Én most egy angol doksit bújok, ha jól fordítom magyarra a fajtáját, akkor Te valamilyen "fogós ponthegesztő"-vel találkozhattál... (van ilyen magyar szaknyelvben?!?!) Ennél a hegesztő külön kis fogó szerűen van, és az állomásban benne a trafó.

Bővebben: Link
(#) Topi válasza Topi hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Ha az segít valamit, angolul ezt "Ellenállásos/Ellenálláson alapuló hegesztés"-ként kell keresni:

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) Topi válasza attila26 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Számolások, tényezők, képletek: Bővebben: Link

Itt kimerültem... Majd az okosok, akik értenek is hozzá biztos adnak jobb tanácsot...
(#) dbase hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Nekem egyik haverom akart készíteni,nem tudom meddig jutott vele, annyit tudok hogy nagyon kicsi fesz, és marha nagy áram kell hozzá.Trafóra kb 1 menet de nagyon vastag.
(#) attila26 válasza Topi hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Hm Ekkora mint a képen biztos nem volt!

Sokkal kisebb,volt ez jóval erősebb lehet.
Ha ekkora lett volna biztos nem akarnám megépiteni.

De kiindulásnak jo.
Köszi.
(#) attila26 hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Na valami hasonlóra gondoltam.
Ijes fajta volt a cégnél is.

Egy halott kép hűlt helye...
-- kobold
(#) Macsek71 válasza attila26 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Nálunk az ellenállásheggesztő-gépek trafói mázsa közeli súlyúak. Adattáblán valami ilyesmi van :3-8 V xx kA

Láttam-használtam kézi ellenállásheggesztő-gépet, 380V-ról ment, emberesen nagydarab volt.
(#) attila26 hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Találtam pár oldalt eröl a készülékröl vannak rajta adatok is.

(10 kg a készülék.És 220 rol megy.)

A készülék

A készülék 2

(#) dbase hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Az a lényeg én tudtam jól.Büszke vagyok magamra
(#) gulyi88 hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
hy csak egy kérdés :
azt a 3,8KA mennyi ideig kell fenntartani??
ha csak egy pillanatig, akkor egy böszme nagy kondival nem lehetne megoldani???
mintha rémlene hogy csak egy pillanatig kell

feltölteni egyszerűbb, mint 3,8KA rövidzáráramot létrehozni..

csá
(#) fongab válasza attila26 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Kicsit készítetem, csak a elektromos részét. Ott 1kW trafó 4V érintkezők között, a huzal 350A bírt.
Gépkocsi küszöb felrakásához elég volt (3 lemez ponttolt össze)
De láttam kissebet is igaz az kemény forrasztást csinált ( szalagfűrészlap ) A trafó ~300W 2,5V érintkezők között, de két forrasztás után pihentetni kellet.
üdv.
(#) patexati válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Szerintem meg nagyfrkis inverter hajtja és ezért lehet kissebb fajta is!
(#) attila26 válasza fongab hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Esetleg az elektromos részét meg tudod osztani velünk?

Pont hasonlókra akarom hasznalni vékony lemezek össze pontozasahoz.
(#) dcsabi hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Évekig használtam egy cégnél ph-t. viszonylag kis teljesítményűek voltak 0.3 rézlemezeket és 1-es vaslemezeket is hegsztettünk vele. Elektródának berilium
bronzot haszálnak, ez nem egy olcsó dolog a normál réznél 3-4szerese az ára, de sokat bír. A szekunder tekercs pl 0,3x70mm vörösréz szalag 1-2 menet a trafótól függően. Hegesztéskor 1-2V van és 2-3000A ezt speciális. A szalagot term.szigetelni kell. Megfelel helyette vastag vörösréz sodrat is 2-3 szál párhuzamosan .
tirisztorral szokták kapcsolni akár a másodperc töredéke is elég, természetesen a szekunder oldalt kell szabályozni. Áramot és időt. A szorítást mechanikusan is meg lehet csinálni áttételesen, és öntertó amig ráadjuk az inpulzust. Ha nem egy gyárit koppintunk le, ezen felsorolt tartományokban kisérletezéssel kell mindenképpen kitapasztelni az optimális paramétereket. Az elektródák átmérője 12-20mm lehet.
Vannak mikrokontrolleres vezérlésüek ezekkel precizebben lehet hegeszteni. A trafó 1-1,5 kVA bőven elég,mert nagyon rövid időre a többszörösét elviseli.
Pacemaker-esek ne álljanak közel hozzá.
(#) fongab válasza attila26 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Amire emlékszem:
A 230V oldalán 5 megcsapolás volt. átmérő 2 huzalból a megcsapolásokkal 2,7V,2,9V,3,2V,3,6V,4V lehetet be állítani. A szekunder 4,5x25mm profilból készült. (mind a kettő bontót huzal volt )
Időzítés a pofák összeszorítása után nyomógombra indult. Ezt egy 555IC csinálta kb. 1-30 másodpercig lehetett állítani. A trafót egy szilárdtest relé kapcsolta be, ki.
A trafó és a fogó 3,5m hosszú munka kábellel lett összekötve. ( ez kb 2cm átmérőjű volt )
Trafó szekunder tekercse 5,5menet volt azzal meg szemvettem mire rátekertem.
A fogót erőcsípő hoz hasonlított, bakelit szigeteléssel ( amivel a lakatot lehet csípni )
A többit újra ki kéne találni. (a kb.15év az régen volt)
(#) McGyver hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Az express.hu-n láttam kézi ( karosszériás ponthegesztőt. Nem volt nagy darab + 220-ról ment
Üdv: McG
(#) zsoltee0001 válasza gulyi88 hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
hali
negatív, ekkora böszme kondit ami ki tud köhögni 3800 A-t több másodpercen leresztül, többe kerülne mint az egész szerszámosbolt,
ennek a ketyerének a trafója kicsit hasonlithat a pillanatforrasztóra ( nagy áram , kis feszültség) persze nagyban
üdv
(#) dcsabi hozzászólása Szept 16, 2007 /
 
Kivitelezésnek példa: Bővebben: Link

Itthon forgalmazott techna ,vagy tekna Néven 150e körül.
(#) angelero hozzászólása Okt 6, 2007 /
 

Nos, igaz ugyan nem áll szándékomban építeni egy ponthegesztőt, de találtam egy ilyet:Bővebben: Link
Remélem valaki hasznát veszi
Üdv!
(#) Sarok Adrián válasza angelero hozzászólására (») Nov 10, 2007 / 1
 
Én csináltam egyet házilag, de még nem tökéletes (0,15mm-es rézlemezeket simán át lehet vele égetni, ha óvatlan az ember).
Az alapanyag: MIKROHULLÁMŰ SÜTŐ
Onnan jött az ötlet, hogy volt egy mikrosütőm, aminek a trafója szekunderzárlatos volt (2000V körüli fesz. könnyen átüthet...), így hát lefűzészeltem a szekunder tekercset, majd kifúrtam (mivel be volt ragasztva), majd tekertem a helyére 1 menetet 20mm2-es sodrott rézkábelből, majd a végére forrasztottam két vörösréz fűtéscsövet . A trafó primeroldalát egy relével kapcsolom, amit egy nyomógomb működtet.
A hegesztő csúcsoknak még csinálok egy erősebb felfogatást és kész is a remekmű
Remélem más is kedvet kap a hulladékká vált mikrosütők újrahasznosítására
(#) lidi hozzászólása Márc 8, 2008 /
 
Azon gondolkodtam, hogy nagyon pici hegesztéseket nem lehetne pillanat páka trafójával megoldani ? elvileg 75VA, és 0,29V váltófesz fan rajta. Ez kb 250A ha igaz.
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
A sárgaréz hegy nem jó. Vörösrézből kell késziteni.
(#) mex válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Az jólenne,de kétlem,hogy házilag sikerül porózusmentesen előállitanod. A sárgaréz rossz áramvezető,és az ötvözők kiolvadnakbelőle a nagy áram hatására.
(#) Sarok Adrián hozzászólása Máj 5, 2008 / 1
 
Privátban kérték, hogy csináljak fényképet, de sajnos szét volt szedve a fényképezőm (belső elem meghalt, ezért mindíg elfelejtette a dátumot és az időt...), Ma előkerestem az egyébként még nem teljes ponthegesztőt .
(Krónikus időhiányban szenvedek hála a 3 műszaknak...)
A privát kérésekkel viszont úgy vagyok, hogy joga van a többieknek is látni a kért képet,
Tehát a kép:

Egyébként a tartószerkezet egy ideiglenes megoldás, mert jóval erősebb kivitel szükséges. A forrasztás helyett meg ajánlatosabb belepréselni, vagy odacsavarozni a vezetéket.
-Vaslemez hegesztéshez nagyobb feszültség kell, hogy a megfelelő áram folyhasson, így ajánlott legalább másfél-két menetet csinálni a szekunderre.

pontheg.JPG
    
(#) AtomCorporationINC. hozzászólása Máj 30, 2008 / 1
 
Sziasztok. Én is összedobtam egy ponthegesztőt, annyit változtattam Adriánéhoz képest, hogy 1 menettel megtoldottam a szekundert +primert szabályozni lehet. Nagyon frankón müködik 1mm-es vas lemezt már hegesztettem vele.
(#) AtomCorporationINC. hozzászólása Máj 30, 2008 / 1
 
A szabályzóról csak annyit hogy egy sima telj. szab. csak a triakot nagyobbra cseréltem BT16/600 v. BT25/600 megfelelő. Kimenetet egy relé kapcsolja a trafóra amit egy vezetékes távszabályozóval kapcsolok.
(#) gulyi88 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
csá
a heg1 képen a felső elektróda tartószerkezetében van egy bazinagy rugó, ami az állványhoz a felfüggesztési pont föfött kapcsolódik, így arőt tud kifejteni....

szerintem ez szorítja le az elektródát..
csak, akkor meg az hiányzik amivel felemeli
szeva
Következő: »»   1 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem