Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1060 / 2489
(#) mraulajos válasza sound.man hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Csak a képen látszik úgy.
(#) mraulajos válasza sound.man hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Bocsi, jobban meg néztem, az tényleg nyomorék szegény, de az a ventilátor táp ellátásához szolgál.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Úgy érted 270 ohm-al fejeljem meg? Igen, azt én is látom, hogy nem egyforma a két oldal. Az áthidalást hagyom, ez kapcs.pont, ha jól látom a sztereó, a párhuzamos valamint a híd kapcsolás lehetőségeit adja. Ha nem iktatom be, akkor szerintem marad az alap sztereó, nekem ez megfelel.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
A 330 és a 270 párhuzamos kapcsolása 148,5ohm lesz, az tűrésen belül van a másik csatorna 150ohm-os ellenállásával. Ettől rendbe is kéne jönnie az erősítődnek.
(#) mraulajos válasza emersys hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Igen, nagyon tetszik, mint ha láttam volna a ki mit épített oldalon.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Köszi, próba!
(#) Beringer 600 válasza saraha hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
El készitettem a tárgyalt kapcsolást egy nyákon sztereóba,és fázis forditó nélkül kötöttem hidba,a nyákon oldottam meg a fázis forditást.Szerintem ahogy hallom,többet tud mint egy Qvad 405-ös.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Hali!
Be üzemeltem az erősítőt, a kérdéses ellenállást megfejeltem, ezek tök egyformák most már, mind két oldalt, nincs változás a hangerőbe. Próbáljam meg az általad javasolt DT12-es kondit kicserélni? Nagyon tisztán szól min a két oldal, de a kérdéses oldal teljes gázzal továbbra is gyengébb. Úgy érzékelem, mit ha a poti 2-óra állástól tovább nem reagálna, de már az kezdő fokozatokban is sokkal gyengébben növekszik mint a másik oldal. A potit már méregettem nem tapasztalok nála problémát.

TA1050-2.jpg
    
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Nézd meg a bemenetnél ugyan így az R90 és az RN ellenállásokat.
Szerk.: a poti a mérésed ellenére is gyanús.
(#) emersys válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia.
Esetleg a jelkábelt is felcserélhetnéd (ha még nem tetted volna meg)
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Mellékelek két képet, amin a potik vannak. Az R90-est megtaláltam, egyforma mind kettő, de visz. az RN-eket nem találom. Nem igazán értem, hogy a rajznak a bal felső sarkában, ahol a bemenet, valamint a poti bemenet van jelölve, ez hol helyezkedik el az erősítőben.? Kettő db EN5532-es nek kellene lenni a rajz szerint, de én csak egyet találok.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Már minden cserén túl vagyok, meg cseréltem a két potit is, ugyan azzal az oldallal van a gond, fele a teljesítmény a másik oldalhoz képest.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az RN ellenállás háló, nálad fekete színben.
Az NE5532 két műveleti erősítő egy tokban.
Az erősítő panelen az ellenállás háló mellett van a bemenet, az IC 1-es lába előtti A82-be kell dugni a potira menő csatlakozót.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az R89 bemeneti ellenállásokat is vesd össze, az is okozhat anomáliát.
Szerk.: az A82 csati mellett vannak, színkódjuk láthatóan eltér.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Oké, bocs, tiszta minden. Az ellenállás hálónak ha egyforma jelölése az oké? (B103J) Az R89 az, amelyik jól szól 47 kohm, amelyik nem jól szól, 4,7 kohm.
(#) kuka88 hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Sziasztok,

Még mindig EZT tervezgetem megépíteni, viszont ott egy kapcsolási rajz ami ki-be kapcsolja az erősítő áramköreit jeltől függően.
-Ha egy az egyben kihagyom és az erősítő jeltől függetlenül áram alatt lesz akkor mi történik?
- A rajzon ott van "L" és "R" bemenet, de nekem csak hangfalkimenet van. Akkor oda hangfalkimenetet kell kötni?

Egy másik kérdésem , hogy a szűrőre is a hangfalkimenet kell-e kötni?
Ha a hifi egyik hangfalkimenetére kötöm a subládát , akkor honnan megy tovább a jel az eredeti hangfalhoz?

Köszönöm
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ez a 4,7k komoly? Törd el, tegyél fölé 47k-t
(#) reloop válasza kuka88 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Lerajzoltam.
(#) kuka88 válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Köszönöm
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Győztünk!!!!!!!! Nagyon hálásan köszönöm a segítséget, türelmet! Nem tudom ez eddig volt e, de most azt tapasztalom hogy a ventilátor zaj nagyon kicsit behallatszik a hangfalakba, főleg amellyel nem volt gond.
(#) emersys válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia. Sajnos sok gyártó sem foglalkozik azzal, hogy külön segédtápfeszről hajtsa a ventit, -és az földfüggetlen legyen a végfok csillagpontjától. Ha van valami köze a ventilátor vezérlőnek a csillagponthoz, akkor sajnos az be is fog hallatszód-ni..
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Az jó, mert kifogytam az ötletekből
A venti szűrője a CD11. Gondolom nehéz megközelíteni a forrasztási oldalról. Barkács módszerrel a ventillátor vezetékére is ráültethető pótlólagos kondenzátor, ügyelve a helyes polaritásra.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Hát ez az, hogy pont ennek az oldalnak cseréltem ki a kondiját, mert meg volt roggyanva. Nem veszélyes, akkor hallom ha mellette ülök. Még egyszer köszönöm mindenkinek, de főleg reloop-nak
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Sziasztok.

Bontásból sikerült olyan komponensekhez jutnom, amivel erősítőt is lehetne építeni (remélem).

Egy ipari berendezésekből bontottam a következőket:


Siemens Transzformátor:
Primer: 230V 50-60Hz
Szekunder: 2X8,5V 2X6,3V 2x16V 2x22V

A transzformátor 110W -os.

FET: BUK453 FET -ek és 12CTQ045 duo sottky diódákból felépített graetz híd

16V 10000µF kondenzátorok
50V 2200µF kondenzátorok

Ezekből az alkatrészekből el lehet kezdeni építeni egy erősítőt? Természetesen tudom, hogy ez önmagában még nagyon kevés, csak kiinduláshoz kell, mert szeretném leváltani a jelenlegi 2X 11W -os változatot mert néha elfogy a teljesítmény egy egy dinamikacsúcsnál.

Előre is köszönök minden segítséget.

Ebből a tápegységből egyből kettő is van.

DSCN5511.JPG
    
(#) peter1995 hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Heló. F12C20C duo diódákból csinálhatok graetz hidat erősítőnek?

IMG_0039.jpg
    
(#) hibbantpasi válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Szia!

Ha max. 12 A, 20 V elég ,akkor igen.

üdv:hp
(#) pucuka válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Ha találsz közös anódúakat, akkor igen. De ha találsz szólj, mert nekem nem sikerült, F12C20A kellene.
A baj az, hogy ezekben csak közös katódúval találkoztam, és a greatzhoz kellene közös anódú is. Vagy háromból elkészítheted, egy ilyen közös katódú, meg két hasonló paraméterű szóló diódával.
(#) peter1995 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Mint a képen is látszik meg van oldva a közös anód.

Nem 20V-ot hanem 200V-ot bír.
(#) pucuka válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Háát, tényleg, baltával. Ez nem jutott volna eszembe.
(#) peter1995 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Mivel sok ilyen duo dióda áll rendelkezésemre így fel tudtam áldozni azt a kettőt...

Így használható graetz-nek erősítőbe?
Következő: »»   1060 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem