Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   72 / 195
(#) sufni-tunning válasza Fatus hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Csak kérdés.
Hőmérő gomba ellenállását ellenőrizte valaki?
Ahhoz csak egy multiméter kell, és valamelyik oldalon megtalálod az értékeket. elképzelhetőnek tartom a meleg "tartományban" rossz értéket ad és elszegényíti a keveréket.
Lambdaszondát teszteltétek?
(#) sufni-tunning válasza thefreeman hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
első körben megnézném a fékfolyadék szintjét,
másod sorban az első fékbetétek vastagságát, valamint van-e rajta fékkopás jelző, nincs-e elszakadva a vezetéke.

Lambda szondából a két vagy a négy vezetékes van rajta? (esetleg három?)
(#) thefreeman hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Hogyan kell tesztelni a lambda szondát? 4 vezetéskes van rajta.
(#) Fatus válasza sufni-tunning hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Köszönöm a gyors reagálást.
Nem mértük egyiket sem, hiszen a szervizes teszteren a valós hőmérsékletek jelentek meg így azt jónak ítéltük.
Illetve garanciában szinte minden szenzor cserére került(jól bevált szakszervizes hozzáállás, hála az égnek nem nekem kellett fizetni)
Biztonság kedvéért rámérek, hiszen lehet új is rossz.
Ha jól gondolom akkor hidegindításkor még nem szól bele a lambdaszonda a vezérlésbe.
(#) _vl_ válasza Fatus hozzászólására (») Máj 16, 2012 /
 
Ha hidegindításnál nem akar sokáig elindulni, akkor reálisan vagy benzin, vagy szikra, vagy kompresszió nincs.
A benzint a legkönnyebb megnézni: amikor produkálja a jelenséget, a szívócsőbe egy spricc féktisztítóval: ha erre beröffen, akkor ez a gond.
A szikrát nem biztos, hogy ennyire egyszerű ellenőrizni, ha a trafó nem külön van, hanem rajta a gyertyán. Mondjuk lakatfogóval lehet mérni akkor is a trafó primer oldalát.
(#) thefreeman válasza thefreeman hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Üdv!

Az autómban most már a motorral indulnak a ventilátorok is a klíma és a hűtő is. Ennek mi lehet az oka? Utána olvastam a lambda szondának nem hiszem hogy az lenne hibás mert azt olvastam, hogy akkor megnő az autó fogyasztása de teljesen normális 5,4liter. A fékbetéteket megnéztem az elsőket kívülről azok nem kopottak a hátsókat nem néztem még meg a fékfolyadékot igen "Bremsbelag Prüfen" felirat jelent meg. Ez a hátsókra is vonatkozhat? Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) pompi hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Sziasztok, illetve Üdvözlök mindenkit

Az előzőekben leírtam a kocsim problémáját, de nem igazán válaszolt senki. Valószínű hogy én nem írtam le rendesen a gondokat.
Azóta több dolgok is megcsináltam, amit az előzőekben írtatok.
Kicseréltem a gyertyákat. kitakarítottam a fojtószelepet. Kicseréltem a hőfokjeladógombát. Vettem új gyújtótrafót, gyertyakábeleket. Kicseréltem a szervójeladót.
Van egy másik fojtószelepem azt is rátettem.
De a probléma megmaradt.

A gondom az hogy az alapjáratom 750 szokott lenni általában. De néha csinál olyat hogy elkezd ugrálni 1000-1250 között majd vissza megy 1000, és ott marad. A következő lassításnál, megállásnál pedig teljesen normális 750-es alapjáratom van. És ez igy megy állandóan , és rendszertelenül. Egyszerűen már kiakaszt.

Tanácsaitokat várom Üdv pompi
(#) delta1 válasza pompi hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Lambda vagy katalizátor....
(#) VIM válasza pompi hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia! Mondtam előzőleg már, hogy nagyon sok múlik a légszekrény és hozzá csatlakozó bizgentyűk tömörségén. ITT van a robbantott rajza ennek a résznek és ehhez a motorkódhoz mutatja ezt a vákuum egységet és együtt így néz ki a mágnesszeleppel.
(#) pompi válasza delta1 hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia

Köszönöm szépen, a gyors válaszod.
Az előbb elfelejtettem írni, hogy lambda-szondát cseréltem kb. három hónapja, és igy az valószínűleg jó.
Viszont tavaly motort cseréltem a kocsiba mert teljesen ki volt már , rengeteg olajat evett.
Ha jó a logikám akkor gondolom a rengeteg olaj oda rakodott le ( vagyis egy része ).

Köszönöm szépen Hálás vagyok

Üdv pompi
(#) pompi válasza VIM hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia VIM

Akkor lehet ez is még a baja? Van egy bontott szívósorom, és azt hiszem hogy ez is rajta van . Kicserélem hátha jó lesz.

Köszönöm a segítségedet, és gyors válaszod.

Üdv pompi
(#) mysykeee hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
(#) mysykeee hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok!

97-es Octavia 1.6 AEE autóm alapjárata hidegen jó, melegen ingadozik és hosszabb úton folyamatos gáznál rángat. Kapott egy BONTOTT fojtószelepet, de a hiba nem múlt el. van-e valami megoldás a hiba elhárítására? Ez típushiba? Aki tud az segítsen. Előre is köszi!
(#) VIM válasza mysykeee hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Szia! A kocsi 97-s kiadására gondolva, elképzelhető, hogy a főtengely fordulatadója nem biztosít megfelelő jelalakot és azért rángat. Biztosabbat csak akkor lehetne mondani, ha kiolvastatnád a hibatárolóját és az utalna erre a hibára a G28-ra.
(#) mysykeee válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Mennyire gyakori ennél a típusnál ez a hiba?Volt a kocsi hiba kiolvasáson,de semmit nem jelzett.Összegben mekkora tétel lehet a főtengely jeladó javítása?Lehet-e gyújtás hiba?Kompresszió hiány okozhatja-e?Köszi szépen az eddigi tanácsokat.
(#) örvájn28 hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok!! Lenne egy kérdésem. Eljött az este és nincs se tompitottam se reflektorom. Odáig eljutottam a biztositékok jók. Valami ötlet? Itt az ut szélén amit lehetne még megnézni? Relé merre van? Vagy hol keressek. Köszi előre. Nagy segitség lenne. Tegnap este még világitott ma meg semmi
(#) zolika60 válasza örvájn28 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Kapcsoló rendben?
(#) örvájn28 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Hogy érted?
(#) örvájn28 válasza örvájn28 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
NEmtudom hol mit kellene mérni. Hol keresem a hibát. Helyzetjelzöm van de tovább semi
(#) Ribald hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Sziasztok!

A kérdés a következő lenne! Van egy bnv motorkódú 1,4 pdtdi fabiám!
Van egy ikon a reflektor és a tompított fényszóró ikonja között ami néha menet közben fölvillan! Leírásokban és interneten sem találtam hasonló ikont és arra a helyre nem is mutat semmilyen lámpát!
Ha valaki tudja mi az kérem írja meg!
Az ikon piros és ülés alakja van a háttámla felé egy íves nyíllal! Legalábbis én ilyennek láttam a pár pillanat alatt amíg fölvillan!
A segítséget előre is köszönöm!
Szép napot!
(#) VIM válasza Ribald hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia! Talán elektromos ülés rögzítés hiánya vagy csomagtér ajtó nyitva? Érdekes ikon lehet.
(#) VIM válasza örvájn28 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia! Talán a gyújtáskapcsoló és kapcsolószála, vagy a világítás kapcsolója. A felső szál az akku +, a középső a gyújtás be és az alsó a kapcsolószál.
(#) örvájn28 válasza VIM hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
uhh ez igy nekem kicsit magas. Agyujtáskapcsolónál mit csináljak? Hogy tudom min laikus megnézni?
(#) VIM válasza örvájn28 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Volna még egy 97 és 99-ben használatos világítási bekötés a Simos vezérlős AKL motorkódú kocsikhoz. Mint laikusnak így nem tudok mit mondani, mert nem egyszerű a hibakeresés.
(#) örvájn28 válasza VIM hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Köszi szépen holnap nekiállok kibogózni
(#) Amarton hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Sziasztok,

Van egy Octavia2 (1Z).
A hibatárolóban gyújtáskapcsoló hibabeíródás van, ami nem törölhető.
Szétszedtem a kormány borítást.
Megtaláltam a gyújtáskapcsoló elektronikát 6 pólusú csatlakozóval. A 4-es és 5-ös láb között (ha lehúzom a csatlakozót), akkor 6K Ohmot mérek 0 Ohm helyett.
Ha visszadugom a csatlakozót és kap tápfeszültséget, akkor pedig csak 1,5V-ot mérek a 4-es lábon 12V helyett.
Ha a gyújtáskulcsot gyújtás állásba forgatom és szándékosan összezárom a 4-es és 5-ös lábat, akkor a hiba törölhető és nem íródik vissza (csak akkor, ha a szándékos rövidzárat eltávolítom).


Kérdésem:
Hogyan lehet kiszerelni az elektronikát a gyújtáskapcsoló házából?
Ha kiszerelem, akkor még tovább szedhető-e?
Külföldi fórumokon azt írják, hogy a zsír az érintkező közé jut és ez okozza a kontakthibát.

Mellékleten csatolok képeket, amiket a neten találtam, hogy melyik elektronikáról is van szó.
(#) Amarton válasza Amarton hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Sikerült szétszedni.

Nem kellett leszedni a kormányt.
Csak a műanyag kormányburkolatot.
Ezután már 2 vékony csavarhúzóval kijött a gyújtáskapcsoló elektronika.
Szétszedtük, és kiderült, hogy nem is a KL15-el van baj, hanem "csak" a kulcsot nem érzékelte.
Ezért is volt hibabeíródás.

A mérések során kiderült, hogy a lágygumi van elkopva, ami akkor érint össze két fémlapot, amikor a kulcs benne van.
A kopott lágygumira fel lett ragasztva alufólia darabka. Ez már teszi a dolgát.
Összeszerelés után már nem íródik vissza a hiba a hibatárba.
(#) örvájn28 válasza VIM hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Sikerült! Megvan a hiba. A kapcsoló adta be a derekát. Jött egy vilamossági szerelő és kimérte. Most ideiglenessen áthidalt valamit úgy hogy van világításom. Köszi a tippeket
(#) zolika60 válasza örvájn28 hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Javasoltam, hogy nézd meg.
(#) Lóri_octavia hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Sziasztok!
'98-as Octavia 1,6i a következőt csinálja: ráadom a gyújtást, az ablaktörlő elkezd törölni, csinálja egy darabig majd abbahagyja, ahol kedve van, általában a szélvédőm közepén. Ok, beindítom, megint csinálja és megint általában a szélvődé közepén áll meg, karistolva az üveget. Amikor meg kellene állnia lent, a helyén, akkor valahonnan a biztosítéktábla, műszerfal felől relés kattogó hangot hallok, és szintén ilyen hangja van, amikor megáll. Régen, amikor tökéletes volt nem csinálta. Szóval, miért, mit és hogyan csináljak? ((
köszönöm előre is.
Következő: »»   72 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem