Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   2 / 26
(#) kondorzs válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ott is tranyó csere Én amikor cserélni akartam és mást tettem bele a ponthoz, mert oda mindegy alapon, akkor állt be a villogás, visszacseréltem a gyárira és ment megint Lehet, hogy nem zárlatos, csak megfáradt.

De tudományosan is, a tranzisztorokon keresztül megy a csőmeghajtás. És nem mindegy mivel van helyettesítve. (csak a lábakra kell figyelni, mert más a kiosztás)
(#) didyman válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Az orosz tranzisztorok béta-szórása és szivárgási árama remekül tanulmányozható ezeken az órákon .
(#) kondorzs válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ezzel egyetértek, két egymás mellettit sem szabad cserélni, mert ki tudja mi lesz
(#) kondorzs válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Vettem a neten pár tartalékot, KT361B2 mondván csak a feszültség más, (többet bír a D hez képest), de csak a sárga szín egyezett meg mert NPN volt és biztos, hogy nem KT361 típus.
Mert ugye csak egy betű van ráírva, amiből Ők mindent tudnak
(#) didyman válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Áh, a fólia hossza is ezekhez van kialakítva egyedileg
Na, de mi a helyzet az IVL1-es szépséggel? A rácsokon elvileg a muxolás miatt "valamit" kell mérni, de szkóppal jól látszik, hogy kapnak-e vezérlést, az anódokon is kell legyen valami, ha van kijelzés. Vagy a fűtést akkor kimérted, hibás?
(#) kondorzs válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Este kiforrasztom, a csövet, mert szemre minden szál ép, de már nem bízom benne, a vezérlés elvileg szépen muzsikál minden lábon az jön aminek kell, a feszültségek is jók, kivéve a fűtés fesz, ezért akartam volna méretni egy működőben, mert terhelés alatt, más lehet , meg a katalógus adat is más.

Este kiderül, hogy szakadt-e a fűtés, ha igen akkor becsapós a 3 ép szálacska. Lehet, hogy sok rajta a lerakódás és az látszik szálnak benne meg nincs fém

Írtad, hogy a cső beszerezhető erre a IVL1-7/5 re gondoltál?
(#) didyman válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Jaja, az. A szálakat elvileg feszíti rugó (fémnyelv), ha szakad, azt látni kell. De erre most nem veszek mérget. A feszeltérés egy része mindenképpen a 220->230V miatt van, de az ugye csak kb. 0,25V kellene legyen a fűtésben..
(#) kondorzs válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Na megnéztem a műszer szerint szakadás van, de a szemem szerint nincs, na majd napfénynél készítek képet, mert láttam már szakadt fűtést, de ilyet még nem, mind három teljesen ép, de mégis szakadás van.??
(#) kondorzs válasza didyman hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Tettem fel hirdetést, jó lenne egy pár kijelző, mert van más csökkentett fényű órám, abba is cserélném, ha nem lesz kénytelen leszek az orosz kapcsolattól rendelni
(#) kondorzs hozzászólása Máj 31, 2012 / 1
 
Egy pár kép az Elektronika-01 óráról, és az elektronikájáról, ha valaki látta már a kapcsolási rajzát az jól jönne. (Még tökéletesen működik, csak kiváncsiság miatt )

Már nem annyira homályos a képe, mert elég poros volt, de azért rá férne egy polír a szemére
(#) kisgeri válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ez nagyon komoly! Miket ki nem találtak... Képet már láttam olyanról is, ami autóba való napellenzőbe volt beépítve.
(#) kondorzs válasza kisgeri hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Láttam már képen Ördög fejet és házikót is, aminek az ablakába vannak a csövek
Visszapillantó tükröt én is láttam, az egyik típusnak meg is van az elektronikája
(#) didyman válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Besz.rás. Ez valami elképesztő.
(#) kondorzs válasza kondorzs hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szerintem a szakadás oka:

Mindhárom szál ép, fény és nagyító alatt is, a rugók feszítik.

Viszont a kijelző hátlapjára lapul a lábkivezető fólia és fölötte külön fémszerkezet tartja a szálakat.

Valamelyik oldalon szerintem a két lap (száltartó és lábkivezetés nem érintkezik) ezért van szakadás úgy, hogy a három szál ép.

Mellékelek képet, nem az én kijelzőm, de ez a kép volt kéznél.

Tanulság lehet az a kis becsapós hiba.
(#) zolika60 válasza kondorzs hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Az jutott eszembe, hogy tán megjavítható, ha akkora feszültséget kapcsolsz rá, ami már átüt a szakadáson. Például gyújtótrafó. Veszteni valód nincs, ha sikerül még működhet egy darabig.
(#) kondorzs válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ez jó ötlet, csak, amikor mondjuk átüt, lehet, hogy egyben elégnek a szálak is. Na de egy próbát megér.
Majd gyors leszek
(#) hbandy hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Hát ez elképesztő! Ilyen órát raktam össze vagy 9 éves lehettem. "konsztruktor"-ként árulták a magam fajta kísérletező kedvű "júnöj radio ljubityel"-eknek... Dobozt is magunknak kellett hozzá csinálni, az érintésvédelem akkor még nem volt nagy divat

Ha jól emlékszem az összes hibás volt, mert mindenki aki ilyet vett ki kellett cseréljen egy 100µF-os kondenzátort, meg talán 2k2 ellenállást, de ebben már nem vagyok biztos...

A kijelző fűtése szemre hiába jó, a kivezető fóliánál el szokott "engedni" és akkor már nem műxik. Ha van rajta fesz, gyönyörűen látszik három izzó csík nappali fényben is!!!
(#) kondorzs válasza hbandy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Remek, végre bebizonyosodott, hogy nem vagyok annyira vaksi, így, hogy alátámasztottad a (hipotézisemet).

Akkor valószínűleg ez kuka lesz és próbálhatok szerezni egy másikat.

De azért még kipróbálom a feszültségkezelést
(#) hbandy válasza kondorzs hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ezt a "gyújtótrafós" módszert nem javasolnám, mert esély sincs rá, hogy működjön. Ha fizikailag nincs kapcsolat a két rész között az ív attól áthúz, de elmúltával a kontakt is elillan...
(#) zolika60 válasza hbandy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Tévedsz, szerencsés esetben össze ragadhat. Elrontani pedig már nem lehet.
(#) hbandy válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Úgy legyen! Én is láttam már karón varnyút, de...
(#) zolika60 válasza hbandy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Próba szerencse. Ha csak 1% esély van az is több mintha meg sem próbálja. Méghozzá 100%-al. :yes:
(#) kondorzs válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Én sem adok 1% -nál többet neki, de hétvégén kipróbálom, ha sikerül jó ha nem az nem jó, de ez van.
(#) kondorzs válasza hbandy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nem ez az óra volt amit összepakoltál?
Az is lehet, hogy ezeket a képeket Te tetted fel, mert én is a nertől húztam le. (még valamikor)
(#) hbandy válasza kondorzs hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ez volt az!!! Nem hittem volna, hogy valaha viszont látom ezt a cuccot

A képeket nem én tettem fel... De azok alapján már az is beugrott, hogy C8 és R9 volt a hunyó a javításnál!
(#) kondorzs válasza hbandy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Igen, a régi szép idők, amikor még nem kellett nyomozni egy kijelzőért
(#) hbandy válasza kondorzs hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nem akarlak elszomorítani, de szinte biztos, hogy nem lesz ijelző. IV18-at talán még fel lehet hajtani... Mondjuk tesóm fent van az ukrán "vaterán" szólok neki, hogy nézzen már utána az IVL1-7/5 -nek... talán szerencséd lesz
(#) kondorzs válasza hbandy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Azt megköszönném, találtam orosz elektronikai oldalakon (webshopban) de nem tudtam még kideríteni a postázás lehetőségét, illetve már írtam pár orosz "ismerősnek" vettem már tőlük csöveket, hátha Ők be tudják szerezni.
Az egyik megy holnap az ottani bolhapiacra megnézi. Aztán több forrásból csak összejön.
(#) hbandy válasza kondorzs hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
ÁMEN!
(#) kondorzs válasza hbandy hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ép most írt a egyik "mennyi kell" na már csak az árba kell megegyezni. remélem nem lesz túl drága. Kíváncsian várom Ukrán üzletemberünk ajánlatát
Következő: »»   2 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem