Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 208
(#) ReFi hozzászólása Szept 17, 2007 /
 
Sziasztok.


Egy ismertől kaptam egy hibás 8"-os LCD tvt-t, amin nem volt kep.
Jobban megvizsgalva eszre vettem hogy megfelelo szogben tartva a TV-t van kep a kijelzon, csak a hattervilagitasa nem jo és ezért nem latható.
Szetszedtem es talaltam egy pici elektronikat a kijelzo mogott ami elegge melegedett es egy kicsit budos is volt. Zgy sejtem ezzel lehet a bibi
Veletlenul jutott eszembe a dolog a forumokat olvasgatva ezert hirtelen tobb infoval nem tudok szolgalni a hetvegeig. Annyira emlekszem hogy Shapr altal gyartott a kijelzo.

A kérdésem addig is az lenne, van-e esély a javitasra, illetve milyen jel vezérli az ilyen LCD panelek vilagitasat.

Ha szerintetek javithato akkor teszek fel kepeket a hetvegen.

Meg jobb lenne ha lenne valakinek egy ilyen TV-je.
Nova TFT 805

Előre is köszi,
Üdv.

(#) Norberto válasza ReFi hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Az a kis elektronika nagy valószínűséggel az inverter lehet, és szerintem az ment tönkre. Nem túl olcsó, de nem is komplett TV árban szokták az ilyet adogatni...a fénycsőhöz valót ajánlatos csak beszerelni...
(#) Dudus válasza ReFi hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Elvileg lehet kapni a Sini-nél univerzális modult. Hogy bele lehet-e applikálni, nem tudom.
(#) titi válasza ReFi hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Ha esetleg nem tudod javítani, csinálj belőlle projektort.
(#) ReFi válasza titi hozzászólására (») Szept 17, 2007 /
 
Hmm, nem rossz ötlet

Kicsit kutakodtam es ezeket talaltam
Sharp Display-k

Ennek a specije megfelel a sajattal:
Ez lehet benne

Idézet:
„Backlight System 1 x CCFT”

(#) djmagoo válasza ReFi hozzászólására (») Szept 18, 2007 / 4
 
Szia!


Van nekem egy működő Super 8 inch LCD tv-m szerintem ugyanaz a bele mint a tiednek
Me gvan még egy nova tft 505 típusú is nálam javításon, abban is jó az inverter. Egyébként jó eséllyel javítani is lehet ezeket... Nézd meg a benne lévő tranyó(ka)t, ezek általában ellenütemű konverterek, nézd meg a fénycsővel sorbakötött kV-os kondit nem e égett vagy szakadt, illetve a ccfl csövet is hogy nincs e eltörve. Ha mindezek jók és mégsincs fény akkor többnyire a trafo nagyfesz tekercs része menetzárlatos (melegszik) vagy szakadt(ilyenkor áthúz és büdös)... ha helyettesíteni akarod akkor vegyél számtech boltban házat dekoráló színes ccfl csövet, annak a meghajtása jo lesz bele, ugyanugy 12V-ról megy, beépítheted a dölgött inverter helyett...ha nem boldogulsz dobj egy mailt a djmagoo@freemail.hu címre és megprobálok segíteni, végső esetben akár javítani is.

Üdv!
(#) ReFi válasza djmagoo hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Szia,

Köszi ez jónak hangzik.
Hétvégén leszek vidéken, előszedem a TV-t és megnézem amit irtál.

Üdv.

(#) ReFi hozzászólása Szept 25, 2007 /
 
Nah hétvégén elővettem.

Ez a display van benne ahogy sejtettem:
Display

Teszek fel pár képet a beléről.
Az első a készülék látható kibontva
A tobbin pedig aza valami ami az inverter lehet.
(#) ReFi hozzászólása Szept 26, 2007 /
 
Nah mindenki kidölt? Csak en szedek itt egyedul beres cseppet?
(#) titi válasza ReFi hozzászólására (») Szept 26, 2007 / 6
 
Hali!
Szerintem kezd azzal, hogy megnézed, az inverter rész megkapja-e a megfelelő tápot.
(bár most olvastam vissza, azt írtad melegszik, akkor biztos)
Aztán nézd meg, hogy D1 jó-e?
Mérd ki a tekercseket, nem szakadt/zárlatos valamelyik?
Szerintem kondikat is ellenőrizd/cseréld. Nézd meg a C7-et is.
Persze az is lehet, hogy az IC szállt el.
Egyébként biztos javítható. A kérdés az, mi a hibás, és mennyibe kerül?
Egyébként konkrétan mi melegedett?
(#) ReFi válasza titi hozzászólására (») Szept 26, 2007 /
 
Most osszeraktam es konkretan a D1 melletti IC2 volt olyan forró hogy beleegett az ujjamba a SOP8-as forma
Az az IC halott lesz.

Ez van az IC-re gravirozva:
P34GL
FDS
4935A
(#) titi válasza ReFi hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Akkor az IC biztos csere, de lehet, hogy valami más ütötte ki. Szóval mielőtt újat raksz be azért méricskélj.
Az IC-nek nézz utánna a google-ben.
(Ha időm engedi, megnézem én is.)
(#) ReFi hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Vajon egy ilyennel megtudom hajtani a csövet?
Bővebben: Link
(#) Benzol hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Barkácsolj fehér ledes háttér világítást. :heureka:
(#) Mate78 válasza ReFi hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Hali!

Ha az LQ080V3DG01 típusú (sharp) TFT panel van benne,akkor jó eséllyel meg tudom mondani neked,hogy milyen inverter kell hozzá.Ebből meglesz hogy milyen feszültség,és milyen áramerősség kell a csőnek.Lehet még invertert is tudok szerezni,de ha nem akkor is már jó eséllyel után tudod építeni,ha esetleg nem sikerül beazonosítani a vezérlő IC-t.

Üdv.
(#) uli hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
hi
egy ilyen projektor mi pénzben van amugy kb?
(#) Mate78 hozzászólása Szept 27, 2007 /
 
Itt az LCD adatlapja,a 8.oldalon van hogy milyen inverter kell a csőhöz.Ez alapján már megtalálod.
Remélem segíthettem,sok sikert!

üdv
(#) ReFi válasza Mate78 hozzászólására (») Szept 27, 2007 /
 
Hohóó, köszi.
Eszerint 860V-os 52kHZ-es jel kell neki és 6mA-rt zabal
Van valakinek ilyen inverter kapcsolasa 12Vrol?
(#) ReFi válasza uli hozzászólására (») Szept 28, 2007 /
 
Innen kezdve nem lenne sok pénzbe mert a legdragabb dolog mar meg va nhozza
(#) ReFi hozzászólása Szept 28, 2007 /
 
Hello,

ChipCAD-be lehet kapni konvertert aminek jok lennenek a parameterei, kiveve hogy 5V-os táp kell neki.
Ti hogy oldanátok meg a 12V-os táphoz?

Üdv.
(#) ReFi hozzászólása Okt 1, 2007 /
 
Nah vettem egy ilyen UV lámpát:

CCFL lámpa

Ez PC moddinghoz valo, tehát a Molex csatlakozobol volt kivezetve az inverterenek a tapfesz.
Sebaj rádugtam PC-re bekapcsoltam es ment az UV, aztán az UV helyere radugtam aTFT-t es gyonyoruen mukodott az is
Ahogy neztem a molex csatin a sarga vezetekre volt kotve ami ha jol tudom a 12V. Mondom franko mert a Tv is 12V -os adapterrel megy.
Át szereltem hogy a TV-bol kapja a tápot, bekapcsoltam és elfüstölt az inverter
Polaritast ellenoriztem ok. Nem ertem mit cseszhettem el....
(#) ReFi hozzászólása Okt 3, 2007 /
 
Megoldva, köszi mindenkinek a segitseget.
(#) Mate78 válasza ReFi hozzászólására (») Okt 4, 2007 /
 
Leírhatnád,hogy sikerült megoldani a problémát.
És tényleg pontot nem kapunk?

üdv.
(#) ReFi hozzászólása Okt 4, 2007 /
 
Hát ugye multimeter nelkul szimplan a logikara hagyatkozva sikerult az első invertert forditott polaritassal bekötni.
Szerdán visszaszalaldtam a boltba és szerencsémre az eladónak volt egy fölös ilyen pc modding lámpa szettje, amiből az invertert nekem adta egy 500-asért.
Tehát 500ft-bol is megtudtam volna javitani, de igy a végösszeg 1800ft volt.
Szerintem meg igy is megerte, mivel a tv 0 ft volt.



ui: Van itt ilyen pontrendszer vagymi? Új vagyok itt, de majd átnézem mi ez aztán adok pontokat.

Bye.
(#) Gabriell1 hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
Sziasztok.
Teljesen új vagyok itt. Viszont van egy kis problémám az Philips Lcd Tv-mel kapcsolatban. Szintén az a bajom,hogy nincs háttérvilágitás de amugy van hang és kép is ha oda tartok egy lámpt szemböl akkor látszik minden. Egyszer egyszer néha kivilágosodott de már nem csinálja. Elvittem szervizbe azt mondták dobjam ki mert gazdaságtalan a javitása. Hát ez nem igazán tetszett. Szétszedtem egészen a vékony kis neon csövekig aztán összeraktam de az invertert nem tettem vissza bele. Ugyan ugy müködik van hang és sötét kép is. Hogyan tudnám azokat a kis neonokat begyujtani? Vagy valami más megvilágitási megoldást rá? A tipusa : Philips 32PF5520D/10 és az inverter száma T315XW01V9 köszönöm a segitséget.
(#) ReFi válasza Gabriell1 hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Igaz hogy a tiéd 32"os de szerintem probáld meg ezt az invertert amit én tettem bele. Nagyobb baja nem lehet.

Egyébként a bele valo invertert 132euroért adják valami francia oldalon.
(#) Gabriell1 válasza ReFi hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Szia. Igen akkora. ÉS hól lehet venni ilyet? A kilyelzöt lefotoztam arra 24V 3.5A van irva. Haza értem belinkelem. Addig is köszi.
(#) Gabriell1 hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Sziasztok. Eladó az Lcd tv. Mondjatok valami jó árat és az viszi aki többet ad érte.
(#) Moderátor hozzászólása Gabriell1 hozzászólására (») Okt 17, 2007
 
Hali!

Az Apróhirdetési részleg felül található, jobbról a második opció.

Köszi!
(#) Gabriell1 válasza (») Okt 18, 2007 /
 
Bocsi.
Következő: »»   1 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem