Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   14 / 64
(#) laacika hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok,megint kérdeznék,Mi van olyankor ha az Ap-re két (mondjuk circle) antennát kötök?Mármint arra vagyok kiváncsi hogy feleződik a nyereség ha kettő van rajta.Köszönöm válaszaitokat.
(#) pucuka válasza laacika hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Ha két antennát kötsz rá, akkor biztos, hogy elilleszted, nemhogy nyeresége, de vesztesége lesz. Két antennából (akármilyenből) akkor lehet nagyobb nyereségű antennát készíteni, gha impedancia és fázishelyesen kapcsolod össze őket, egy illesztő elemmel (transzformátorral) azonban ennek vesztesége miatt nem lesz a nyereség a duplája. Az illesztő transzformátort ebben a sávban tápvonalakból készítik.
(#) laszlokunstar válasza laacika hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Nem fejtetted ki azt, hogy mit szeretnél. Nagyobb távolság áthidalására javaslom: mondjuk ezt, 3 antenna van rajta.
Egy kis olvasmány a hatótávolság kiszámítására: itt.
(#) laacika hozzászólása Márc 12, 2012 /
 
Nem távolságot akarok elérni,két emberkét szeretnék látni,ha jól gondolom nem két antennát kellene csinálnom hanem egy körsugárzó antennát kellene csinálnom.Nem tudom ezt jól gondolom e hogy egy körsugárzóval sose fogok elérni olyan távolságot mint egy irányitott (biquad,circle) antennával.
(#) pucuka válasza laacika hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Nos, két emberke "összekötése" összeköttetés. Három emberke "összekötése" (Te meg még kettő, ha jól értem) az már hálózat. Hálózatot már pláne tervezni kell, és a követelményeknek megfelelően kell kiválasztani az antennát, vagy antenna rendszert. És ez csak a rádiós rész. Az informatikai hálózatot is meg kell tervezni, hogy hova milyen képességű berendezések kerüljenek, milyen beállítással. Általában nem a gombhoz varrjuk a kabátot, veszünk berendezéseket, faragunk antennát stb. és abból akarjuk megépíteni a hálózatot.
(#) laacika hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok.Nem tud itt valaki egy net szakadás figyelőt ami egyszerű és bevált,lehetőleg magyar kellene.
(#) laszlokunstar válasza laacika hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Próbáld ki a pingplottert, sok angoltudás nem kell hozzá.
(#) laacika válasza laszlokunstar hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszi ,kipróbálom.
(#) laszlokunstar válasza laacika hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Még egy dolog, folyamatos internetkapcsolat fenntartására is jó, így kvázi fix az ip címed.
(#) zsa hozzászólása Máj 20, 2012 /
 
Sziasztok . Igaz nem igazán ide tartozik ,de hát ha tud segíteni valaki.

Kérdésem az lenne , hogy otthon vezeték nélküli wifi-n keresztül netezem ami jól is működik. A problémám a MSN, Hotmail fiók , és még jó pár oldalon ugyan ez a hiba . Valami tanusítvány miatt nem jön be az oldal (SSL) vagy blokkolja valami . Kábeles kapcsolatnál minden jó!

Mi lehet a hiba a wifi-s rendszernél ?
(#) kadarist válasza zsa hozzászólására (») Máj 20, 2012 / 1
 
Próbálj ki más böngészőt is. Megoldási eljárás.
Keresés A routered tűzfalát kapcsold ki, mert az is bezavarhat.
(#) Ninoo hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Új helyre költöztem albérletbe. A nappaliban van egy wifi-s modem egy szűrő után kötve. A szobám egy emelettel feljebb a túloldalon van. Így 1-es a jelszintem. Az a kérdésem, hogy lehet-e még egy wifi-s modemet bekötni a szűrő után egy elosztóval? Tehát kettő lenne párhuzamosan. Így azt felvezetékezhetném a szobámba. Mielőtt megkérdezné bárki is, hogy miért nem jó a vezeték, ha már felvezetékezek, vezeték nem jó, mert 3 gép van, ja és nem szeretném hurcibálni a kábelt sem ide-oda. Persze a lehető legolcsóbb megoldás kellene, mert külföldön kicsit drágább minden kütyü, viszont van még egy wifi a fiókban. Vezeték is volt. IP címek összeakadnak? Vagy mi fog történni?
hegusp
(#) Hury válasza Ninoo hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Pontosan milyen típusúak a wifi eszközök?

Néhány eszköz képes wifi repeaterként működni, csak 220 kell neki.

Esetleg az első wifi eszköz áthelyezésével is javul a jel.
(#) pucuka válasza Hury hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
De LAN -on is összedughatod egymás után. Csak a csatorna beállítására ügyelj.
(#) Ninoo válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Hi!
Azt hogyan kell? Mi az a csatorna beállítás?
hegusp
(#) pucuka válasza Ninoo hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Minden WLAN routert használatba vétel előtt konfigurálni kell. Ehhez az kell, hogy egy böngészőbe beírva a hozzáférési kódokat vezetékes LAN ról belépve elvégzed a beállításokat. Mikor a csatorna beállításokhoz érsz, vagy auto, vagy olyan csatornát állíts, ami nem ütközik az előző routeréval.
(#) Hury válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Valószínűleg 1 wifi eszközzel is meg lehetne oldani.

Hegusp, írd már meg kérlek hogy milyen eszközeid vannak pontosan!

Írva van itt wlanos modem, router, mindenféle. Elképzelhető, hogy a meglévő beállításain is lehet csiszolni valamit, hogy jobb legyen.
(#) Ninoo válasza Hury hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Az egyik eszköz Sky Broadband (Manufactured by Sagem), a másik is Sky, valószínűleg az is Sagemtől. Rá van írva még a MAC , serial, a kód, f.név, és a channel. Más semmi. Csatik: ADSL,1-4-ig kimenetek, táp. Van még reset, meg ki/be kapcsoló. Ledek: 1.:üzemben, 2.:egy pipa,3.:WIFI jele,4.:@ jel,és a 4 kimenet ledje. Azt hiszem, mindent leírtam. Ja, és 192.168.0.1-re kéri a felh.nevet meg jelszót, amik nincsenek rajta a burkolaton. Próbáltam az admint, de nem ette meg. Gondolom mert angol. Valami más kellene neki.
(#) kadarist válasza Ninoo hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Szia!
User Name: admin
Password: sky

Ha ez nem jön de, akkor resetelj és próbáld újra.
(#) Ninoo válasza kadarist hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Na a sky jelszó bejött. Hogyan tovább? Úgy irjatok, hogy nem értek a routerekhez. Köszi.
hegusp
(#) Hury válasza Ninoo hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Így egy kicsit nehéz lesz. Nem tudom leírni, hogy erre és erre kattints, mert nem látom / nem találom a routered menüjét.

Ha ez a szolgáltatód akkor segíthetnek a leírások:
http://www.skyuser.co.uk/tutorials/index.1.html
youtube-on is érdemes keresni.

Itt pedig 2 router összekapcsolásáról írnak: Link
(#) Ninoo válasza Hury hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
köszi
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jún 11, 2012 /
 
Sziasztok.

Szereztem a napokban egy RB411 -es AP modult 20dB -es 6Ghz -es adóval, kültéri UV álló szekrénnyel.

A kérdésem a következő lenne: Switch -elt hálózathoz kötném ezt modult, a hálózatban benne avan az összes gép meg egy PPPoE DSL modem.

Az eszközön keresztűl szeretném megoldani azt, hogy a helyi hálózathoz tudjak illeszteni egy laptopot.

Hogyan lehet beállítani az AP -t hogy a lehető legiztonságosabb legyen?
A hatótávolsága oriási, viszont ha rálátás van az adóra, akkor baromi messziről is megfelelő a térerő.
(#) ekkold válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
A wifi részt állítsd ap_bridge-módba, az ethernetet és a wifit pedig tedd közöz bridge-be. A wifin használj titkosítást (security profilt állítsd be)
Ha csak egyetlen laptopról van szó, akkor MAC szűrést is érdemes használni.
(#) ekkold válasza ekkold hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Ja és ether1-et érdemes DHCP kliensnek is beállítani (vagy fix IP-t hozzárendelni), hogy kényelmesen (IP alapon is) el tudd érni a hálózatban.

MAC szűrést pedig azthiszem az acces list fülön tudsz beállítani.
(#) Hury válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 11, 2012 /
 
Üdv!

Egy átlagos eszközben ezeket szoktam:

- Alap felhasználó, jelszó, esetleg IP megváltoztatása.)

- Az SSID broadcast kikapcsolása.

- MAC szűrés: csak azt az 1 notebookot engedné kapcsolódni.

- DHCP kikapcsolása

- WPA titkosítás, ha ez nincs akkor legalább WEP

- konfigurálási lehetőség tiltása a WLAN hálózat felől.

(Ez visszaüt, ha hirtelen szeretnél a wifin belépve másik MAC címet is engedélyezni.)

Fejtsek ki valamit bővebben?
(#) _ampervadasz_ válasza ekkold hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget és a képeket is.
(#) _ampervadasz_ válasza Hury hozzászólására (») Jún 12, 2012 /
 
Köszönöm nem kell, ezekkel én is tisztában vagyok, itt inkább az elmélet átvitele a gyakorlatba c. rész volt a fennakadás tárgya.
Még soha nem volt AP -m (főleg nem iylen komoly), csak Wi-Fi router korláltolt beállítási lehetőségekkel.
(#) végyé hozzászólása Jún 20, 2012 /
 
Sziasztok
Egy naiv kérdés.
Wifi router használható mint egyszerű usb wifi vevő?
Ami jelet akarok fogni a meglevő usb-s már nem vagy nem mindig látja.
Van egy wifi routerem azt helyezném el oda ahol még erős a wifi jel és lan kábelen hoznám el a géphez a hálókártyába.
Létezik ilyen megoldás?
(#) nedudgi válasza végyé hozzászólására (») Jún 20, 2012 /
 
Igen. Bridge üzemmódba kell kapcsolni.
Következő: »»   14 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem