Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szerviz történetek
 
Témaindító: llaci56, idő: Márc 14, 2010
Lapozás: OK   5 / 7
(#) gergelyaki válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Jujj! Mi robbanhat még fel?
(#) Collector válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Tulajdonképpen bármi, ha van hozzá teljesítmény. Még vezeték is. Nagyobb IC-k, és tranzisztorok meg szilánkokra törnek szét, azok még veszélyesebbek.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) gergelyaki válasza Collector hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Kösz! De a melegtől?
(#) john94 válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Attól is felrobbanhat,de leginkább akkor robban fel,ha túl erős áramot akarsz rajta átengedni,vagy vannak olyan alkatrészek,amiket ha fordítva kötsz be,azok is felrobbanhatnak.(Ilyen alkatrészek pl.: az elektrolit kondenzátorok)
[OFF] Egyszer egy kondit direkt fordítva kötöttem be Apám gépébe,és miután beindította,kis idő múlva felrobbant.Biztos jól esett Neki,miután tizenakárhány óra munka után aludt egy 4-5 órát és erre riadt fel... Már tényleg komolyan megsajnáltam. Jó viccnek tűnik,de nem túl jó fáradtnak lenni...
(#) gergelyaki hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Nem tudja valaki hogy sok forrqasztás után miért érzem rosszul magam? Nem lehet ólommérgezés ha belélegeztem egy zárt térben?
(#) john94 válasza gergelyaki hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szerintem azért,mert amikor forrasztassz,akkor beszívod azt a füstöt,ami a forrasztóón-ból "kiszáll".
Nekem sokáig a szemem volt begyulladva tőle,de már nem.
[OFF]Mióta forrasztgatsz? Lehet majd megszokod
(#) sznyeg hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Hibaleírás: füstölt a tv kicsit.
Ember elhozza, kinyitom, és kiakadok.
Az üvegcsöves bizti helyére egy M6-os rézcsavar beerőszakolva...
Megkérdeztem, hogy ez ki volt, erre közölte, hogy Énmééé? Állandójan kilűdözte, ezt nem lűtteki...

Fel volt háborodva, amikor közöltem pár pillantás után, hogy nyugodtan elviheti a tvjét, és egy kuka felett engedje el. Javíthatatlan. Konkrétan az összes IC lukas volt, fél marék kondi megdagadt, vagy szétnyílt, az ellenállások egy része aktív szénnek nézett ki, a nagyfesztrafó láthatóan leégett... Talán a képcső lett volna menthető.
(#) john94 válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Hát igen
Annyi esze már nem volt,hogy valami oka csak volt annak,hogy mindig kiverte a biztosítékot... :no:
(#) sznyeg válasza john94 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Kb megpróbáltam visszaadni a 'jószág' beszédstílusát, de írásban lehetetlen... De kitalálhattad, hogy érdemtelen elhalálozása előtt a tv-jének magasabb lehetett az IQ-ja. Bocsánat... Biztos magasabb volt az IQ-ja
A jószág egyébként végigjárta a várost a tv-vel, és mindenhol elhajtották, mint a magzatvizet, kivéve a márkaszervízből. Ott megcsinálták neki. Nem kicsit drágábban, mintha vett volna egy újat
Nem kicsit röhögtem, amikor kiderült...
(#) elektrorudi válasza sznyeg hozzászólására (») Júl 19, 2011 / 1
 
Idézet:
„Az üvegcsöves bizti helyére egy M6-os rézcsavar beerőszakolva...

Szörnyű lehet nap, mint nap ilyen dilettánsokkal foglalkozni...
Az M6-os csavart tényleg csak erőszakkal lehet belegyimaszolni. Köztudott, hogy M5-ös kell bele.
(#) aty válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Volt szerencsém nekem is egy biztositékhoz, ami 5x20-as, eszetgán leszurt anyag volt. Azt már nem dobta ki a gép, hanem a kábelozás adta meg magát.
(#) sznyeg válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ennek is volt akkora alkarja, mint a combom, pedig nem vagyok én sem csontkollekció... De az értelmi képessége... Úgy lehetett vele, hogy ez jobban tart. a nyákbaforrasztható egyszerű biztialjzat meg engedett. Ő volt az okosabb
(#) john94 válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Lehet még azt is "kilűtte"
Azért rakta bele a nagyobbat.
(#) Ghoost válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Idézet:
„Köztudott, hogy M5-ös kell bele.”

Ezen rohogtem vagy 5percig! Ez nagyon ott van "gyerekek"
(#) Tomi94 hozzászólása Szept 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma délelőtt javítottam egy Samsung képcsöves TV-t, ami csak időnként, többszöri gombnyomásra volt hajlandó elindulni, de inkább csak ciripelt pár másodpercig, aztán kikapcsolt. Szinte első pillantásra észrevettem egy annyira púpos, megdagadt kondit a tápegységben, hogy először rá se jöttem, mi az (a teteje nem fémes volt, fekete szigetelés volt rajta, ami ráolvadt már az oldalára), csak amikor elolvastam az oldalán a feliratot. Körülnéztem a panelen, még 6 db ilyen kondenzátort láttam, persze mind erősen melegedő hűtőbordák tövébe szerelve, tehát élettartam szempontjából a lehető legrosszabb helyre. Összeírtam, miből mennyi kell, vettem, kicseréltem és azonnal indult a TV, tökéletes képpel és hanggal. Semmi túlzott melegedés, szikrázás, ciripelés. A régi kondenzátor, 100 µF helyett 33 µF kapacitású lett, így persze nem tudott elindulni a tápja. Állítólag ez a fajta tervezés jellemző a Samsung készülékekre, egyfajta beépített élettartamként. Ezt a tévét azért szerencsére sikerült helyrehozni!
(#) elektrorudi válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 17, 2011 /
 
Idézet:
„Állítólag ez a fajta tervezés jellemző a Samsung készülékekre, egyfajta beépített élettartamként. Ezt a tévét azért szerencsére sikerült helyrehozni!”

Szerintem nem csak a Samsungra jellemző. A legtöbb készülék tápja így van tervezve. Például a PC tápok is...
(#) Inhouse hozzászólása Jún 13, 2012 /
 
Jött ma egy fiatal, capuccino pár, egy öreg 2,8l-es dízel járgánnyal. Akkut vettek, 100Ah-st. Beraktuk és láttam, hogy megy egy vastag piros kábel a pluszra, de nem ám saruval, hanem oda volt csípve...
Mondtam, hogy ez nem jó így...
Mié?
Mert rossz érintkezés, sarut kell rá rakni és csavarral rögzíteni. (Az akkusaru is laza volt)
Ott a saru...és tényleg, valaki csak rászorította és kicsúszott.
Ezt le kellett volna forrasztani. Biztosíték?
Az minek?
Hogy ne égjen le az autó, ha valahol elnyíródik a szigetelés...
Á, biztos nem, főnök...
Nézd meg, oda van szorulva a toronycsapágy mellé...
Nem a...na, kijön ez...na...
Látod, ez ott elnyíródik és ég a vezeték, ég az autó...
Óooo...
Kell rá ide közel egy biztosíték.
Áaaa...
Nézzük meg az önindítót, meg a töltést. Indítsd be!
Nehezen indult, sokadik forgatásra, 430A.
Ez nem túl jól indul...
Adagolós főnök!
Meg kellene javíttatni.
Ááá, régóta így mén...
Nézzük a töltést. 12,5V?
Hé, nincs töltés!
Van a!
Nincs, semmi.
Leszíjja az erősítő.
Nem, nincs töltés.
Nézzed főnök, leveszem a vezetéket... (könnyen megy, csak oda volt dugva)
Látod, így is 12,5V, nincs töltés.
Akkor mit kell csinálni?
Meg kell javíttatni, mert rövid időn belül nem fog indulni az autó még így se, és nem fog menni a hifi sem. Ráadásul az akku is tönkre fog menni...
Húúú, miért?
Mert nem termel áramot, csak tárol, ha nincs visszatöltve, akkor lemerül és tönkre is megy egy idő után.
Akkor mit csináljak?
Javíttasd meg a töltést!
Jó....és dugja vissza a piros kábelt...
Nem kéne...
Miért?
Mert elég az indítás töltés nélkül, nem hiányzik neki a hifi is...
Bírja az...
Nem fogja, pár nap és vége, javíttasd meg, aztán mehet a hifi, de csak járó motornál, mert ugrik a garancia.
Há, jóóó...

Szerintetek?
Apró zönge az illat és a zokni lábujjközé papuccsal...

Üdv
Inhouse
(#) speed008 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 13, 2012 /
 
Én is láttam hasonlót, de attól majdnem sírtam.
Egy robogó 15V 5Ah s aksival. Sisaktartóba M.N.C 2 tekercses mélynyomó+ 500w os autós erősítő.
Egy szerencsétlen töltőtekercs hogyan bírna ilyen fokú megterhelést? Ez az aksi egy játék.
A panasz amivel behozták: Lemerül gyakran az akku.

Szerintetek?
(#) Inhouse válasza speed008 hozzászólására (») Jún 14, 2012 /
 
Szép!

Üdv
Inhouse
(#) botesz hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Az egyik ismerősömnek tönkre ment a régi energolux thermal mosógépe(túl sok perwollt tett bele és ,,valahogy"lefolyt a hab a motorra meg a szivattyúra)........szerelő kijön azt mondja motor leégett szivattyú hazament de ezt elviszi és (!) 40 ezer ft-ért hoz egy!felújított! sima hidegvizes en luxot oké belegyezett.nem telik el 2 hét vissza kellett hívni a szerelőt hogy nem melegít rendesen a gép.A szerelő meg elkezdett hitegetni hogy:,,mosás végén lehűti a vizet"és 90C os mosásnál normális az hogy a lúghűtés elött alig langyos a viz????A szerelő többszöri hívásra csak a régi lemezt nyomta,,lehűti a vizet".Sőt az utóbbi időbe erős kattogó hangja is volt a gépnek.Megunták vettek másikat...Én megkaptam a gépet.A gép nem hogy nem volt felújítva az eredeti szimeringek csapágyak voltak benne vastagon vízköves ráadásul rossz volt a programkapcsoló és lépésgátló és szét volt repedve a dob 3 helyen!
Ha én a helyébe lettem volna az ismerősömnek jól képen vágtam volna a szerelőt. :yes:
(gondoltam leírom hátha valakit érdekel.......)
(#) zolika60 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Tegnapi történet. Egy bizonyos fajta autómárkát javító szervizben dolgozom. Tegnap betelefonál egy kuncsaft, hogy itt ül az autóban és a klíma csak meleget fúj, pedig nem rég javítottuk. A kolléga mondja neki, hogyan állítsa hidegebbre, kapcsolja automatára, az emberünk mindenre azt mondja nincs változás, csak meleget fúj. Amíg egyszer csak elejt egy ilyen fél mondatot, hogy akkor most beindítom a motort. Álló motorral szeretett volna klímázni.
(#) lazi1234 hozzászólása Júl 12, 2012 /
 
Ebből baj lesz, de megszoktam már, hogy az igazság közlése mindig fájdalmasan érint valakit.

Szép történetek. Jókat lehet nevetni rajtuk. Már akinek ezek viccesek.

Velem lehet a baj, de én sajnos ilyenkor arra gondolok, milyen vidám lehet a bankártopik.

Bankárok egymás közt:

Képzeld, tegnap kivágott egy biztosítékot az autóm. Bedugtam helyette egy húszast, de valami füstölni kezdett a motortérben. Bevitettem szervizbe, láttam, milyen vidáman nézegetik, jól kiröhögtek.
Nem baj, holnap megyünk lefoglalni a teljes szervizt, mert nem fizetik a hitelüket. A nyereségből veszek egy új verdát, asszony is kap újat, gyerek is már egyéves autóval jár, azt is cseréljük, bőven fussa belőle.
Aztán majd megkérdezem, még most is annyira nevetséges a biztosíték?


*
(#) zolika60 válasza lazi1234 hozzászólására (») Júl 12, 2012 / 1
 
Idézet:
„Velem lehet a baj,”

Ezt gondolnám én is.
(#) lazi1234 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 12, 2012 /
 
Igen. Gondolkodom.
(#) elektroncso hozzászólása Júl 13, 2012 /
 
Anyumékhoz nemrég behoztak egy mikrót azzal hogy nem jó,vettek egy másikat a rosszat pedig ott hatták.A mikrót én kaptam meg.Otthon nekiáltam hogy ha sikerül megjavítani lesz egy tartalék otthon.Nekiáltam mérni benne mérve semmi hiba de a mikró mégsem indul el.Mikor apám hazajött vele is kipróbáltuk.Akkor bezzeg működött.Megoldás a következő:az ajtó három mikrokapcsolót nyom meg de az egyik kicsit háttrább csúszott ezért nem tudott bekapcsolni.Apám pedig úgy becsapta az ajtót hogy mégis megnyomta és ezért bekapcsolt.Azóta három mikró van otthon .
(#) botesz válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 13, 2012 /
 
Lehet hogy még a kuplungot sem találja meg.......nemhogy a sluszkulcsot (hogy kaphatott jogsit?)
(#) Rober_4 válasza lazi1234 hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Ez a kedvenc témám, amit mindig elolvasok!
Lazíts egy kicsit.
(#) Fery hozzászólása Júl 23, 2012 / 1
 
Sok-sok évvel ezelőtt egy szép nyári napon teszek-veszek a lakásban, a kint tomboló verőfényes napsütés remek hangulatot hozott aznapra. Túl voltam a második kávécskán is, éppen indulni készültem, mikor elkezdett vinnyogni csengő...

Kilép, ajtó kinyit, szem fennakad....Rendőrség. Na rögvest végigfutott előttem az elmúlt időszak, hiszen tudomásom szerint nem követtem el törvénybe ütköző dolgokat...
- Jó napot kívánok - köszön a közeg, majdan nevemet említve közli, hogy kit keres. Mivel polgárőrként elég jó viszonyban is voltam a rendőrökkel, beinvitáltam őket rögtön, foglaljanak helyet, kávé, kóla, stb...Persze nem fogadtak el semmit, sőt meglepően hivatalosan közölték, hogy körülnéznének házkutatást tartván. Persze közölték, hogy hatósági tanúk, stb....

Na fennakadtak a szemeim, Gondoltam, biztos jogos a dolog, hiszen volt már olyan, hogy szolgálatban kimentünk így a rendőrökkel együtt, igaz akkor egy rablót üldözvén jutottunk el a delikvenshez. Mivel titkolni valóm nem volt, mondtam nekik, hogy nyugodtan körülnézhetnek, nekem nincs ellenvetésem...

Próbáltam faggatni őket, de eleinte nemigen válaszoltak, de alaposan körülnéztek a lakásban, de ahogy elnéztem őket, eléggé tanácstalanok voltak.
- Segíthetek - kérdeztem - mert látom azt sem nagyon tudják, hogy mit is keresnek tulajdonképpen.
- Hagyjon minket dolgozni - felelte a szerv elég morózusan...
- Jól van, de ha elárulják mit keresnek, esküszöm odaadom, ha itt van...
Néztek egymásra egy darabig, majd az idősebb rám szólt.
- Kérném az igazolványát fiatalember. / Akkor még bőven az voltam / Átnézi majd hivatalos hangon a következőket mondja...
- Fáradjon be velünk a kapitányságra, mert egy feljelentés érkezett ön ellen, hogy rendszeresen nagy értékű műszaki cikkeket szállít haza, és ezt ki kell vizsgálnunk.

Na basszus, nagyot fordult velem a világ. Mert bizony én olyan vagyok, aki sok mindent megért. Ismertem nagyon rendes, nagyon értelmes rendőröket is. De ilyet...??
No, miután elkezdtem levegőt venni, gondoltam, megkérdek azért egyet s mást, mert ez mégiscsak komoly dolog, de a rendőrök nem voltak hajlandóak többet mondani. Magamban már forrt már - na nem az indulat - hanem a harsány röhögés. Nagy nehezen meginvitáltam a fiúkat, először ki az előszobába, majd onnan a folyosóra ahol becsöngettek, és a falra mutattam, nagyjából félméterre a csengőtől...Ahol ki volt téve egy majd 1 méter széles, 70 centi magas tábla, melyen a következő állt....:

FeryService

TV- VIDEO-SZÁMÍTÁSTECHNIKAI SZERVÍZ.



A történet utóéletéhez hozzátartozik, hogy a műhelyem a pincében volt, amit eszükbe sem jutott megnézni, és az, hogy az ominózus rendőrség, ügyeletes tiszti szobájában lévő televíziót kb. egy hónappal az eset előtt, mi javítottuk...
(#) Rober_4 hozzászólása Júl 23, 2012 / 1
 
Van egy Pioneer erősítőm amit már vagy 8 éve használok.
Betegen kaptam, elég nehezen javítható, és a végfok munkapontját sem lehet állítani.
Akitől kaptam egy régi motoros az elektronikában, megcsinálta, de nem merte beindítani. Én sem mertem, de úgy döntöttem, hogy a táp ágba, (szimetrikus tápfeszültség) beteszek 4 db 10 ohmos 10wattos ellenállást, hogy ha gebasz van ne száljon el minden. El is indítottam, gyönyörűen szólt, kiszálltam a szobából, viszont az egyik oldal eléggé melegedett, ezért úgy döntöttem maradnak az ellenállatok, és így fogom használni.
Azóta napi rendszerességgel ezt hallgatom. Az erősítőben van természetesen védelem is.
És a lényeg:
Mivel viszonylag gyakran tesztelgetek hangszórókat, így Murphy törvénye szerint úgy a 100. hangszórónál mindig van valami gebasz, rövidzár alacsony inpedancia, elbénázom összeér a vezeték stb.
Ebben az esetben a 10 Ohmos ellenállásokon szokott elengedni a forrasztás mint afféle biztosíték, mivel túlmelegednek, és elenged a forrasztóón kötése, mely pákával kb 1 perc alatt orvosolható, javítható! Előszőr azt hittem, hogy véletlen de tegnap megint ugyanúgy elengedett a forrasztás, és ez már a 3. eset volt az elmúlt néhány év alatt, mindig ugyanott ugyanúgy, de csak akkor, ha baj van. Szóval ezek az ellenállások, maradnak a jövőben is benne, így is 3szor olyan hangos mint ami nekem kell!
(#) botesz válasza Fery hozzászólására (») Júl 23, 2012 /
 
Ez marha jó!! Alig bírtam röhögés nélkül végigolvasni.
Következő: »»   5 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem