Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 72
(#) (Felhasználó 924) hozzászólása Feb 22, 2006 /
 
Hello! A TDA7265-ös erősitőmhöz keresek előerősitőt.
(#) szabi83 válasza (») Feb 22, 2006 /
 
lm1036
(#) Takee válasza (») Feb 22, 2006 / 4
 
LM1036:

2saveq.gif
    
(#) (Felhasználó 924) válasza Takee hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Köszi szépen tökéletesen megfelel.
(#) (Felhasználó 924) válasza Takee hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Ja és még az árát durvén meg tudnád mondani?
(#) (Felhasználó 924) válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
És hogy mekkora a tápfesz
(#) Tomi20 válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Az IC ára a Hqvideo-nál:
kb 700Ft
(#) (Felhasználó 924) válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
Kösz és a tápfeszt is meg tudná vki mondani ?
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
vcc: min 9v max 16v
(#) Takee válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 22, 2006 / 1
 
(#) (Felhasználó 924) válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 22, 2006 /
 
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
már felállhatsz!
(#) (Felhasználó 924) válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 23, 2006 /
 
:yes: El is fáradtam egy kicsit
(#) (Felhasználó 924) válasza Takee hozzászólására (») Feb 24, 2006 / 1
 
Megcsináltam a kapcsolást, de nem jól működik, búg. Nem tom mi lehet a gond az igaz hogy 0,9µF- helyett csak 0,47µF-et kaptam, de ez remelem nem gond és néhol nem rendes kondikat használtam hanem elektrolitokat. Ezek renélem nem okozzák a gondom. Tudna vki segitteni.
(#) pedrock válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Hello! Ezzel az ic-vel már én is dolgoztam. Az előerősítőbe mindegyik potit beraktad, mert ha csak a hangerőszabályozot, akkor azért búg. Mindegyik potit be kell rakni, vagy ha nem akarsz hangszínt szabályozni,akkor értelem szerűen 2-2 ellenállást be kell rakni. Valamint egyik régebbi hobbyelektronikában megtalálható egy komlett cikk, hozzá nyákrajzal stb...
(#) Tomi20 válasza pedrock hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Hi
Ugye a tápszűrő koniról nem feletkeztél el??
(#) (Felhasználó 924) válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 24, 2006 /
 
Na itt a megoldás! Sokáig gondolkoztam mire rájötte hogy a régi táp amit hazsnáltam nem biztos hogy jól van szűrve. Szétszedtem és észrevettem hogy egyátalán nincs szűrve. Rákötöttem egy számitógéptápra és már ment is De van még egy kérdésm a kapcsoló ami a kapcsolásban van az mire szolgál? Mert ha bekapcslom akkor a hangerőt nem tudom állitani, maximumon megy, de a tübbi dolgot tudom állitani ugyanúgy. Szóval nem jöttem rá mire jó. Ha ebben tudna vki segitteni az jó lenne. Köszi!
(#) Tomi20 válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Akkor szerintem kikapcsolja a hangerő szabályozást, és maxon megy.
(#) Placi84 válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
LOUDNESS a neve annak az "üzemmódnak"! Annyit tesz, hogy mindent a maximálisra felnyom... (De most nézem, hogy a TDA 1524 esetében ez van írva: " A hangszínszabályozás fiziológiai. Ha erre nincs szükség, akkor a Loudness pontot kössük 0V-ra")

ŐŐŐ Ez is feszvezérelt előerölködő ugye? Jobb, mint a TDA1524? Amint néztem ez dettó ugyanazt tudja!
(#) Bukall válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Feb 25, 2006 /
 
Hello! Nem akartam en is ezért uj témát nyitni de keresek egy jó előerősitő kapcsolást. Ha vkinek lenne es elküldené az jó lenne. Köszi!
(#) Placi84 válasza Placi84 hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
Pff. Megnéztem mindkettő IC adatlapját( LM1036, TDA 1524) és majd kitéptem a hajam, hogy mért nem néztem az elött jobban körül, mielött még megépítettem volna az erőlködőmet... A TDA1524-el felépített előfoknak min 10x akkora a kimeneti zaja, mint az LM-esnek... Ja, és ez az az adat, amit beismer a gyártó Tanulság:

NÉZZ SZÉT MIELÖTT BÁRMIT IS MEGÉPÍTESZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) tatabike válasza Placi84 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Nem akartam új topicot, ezért itt kérdezem: Ha van egy négy csatornás erősítőm, 2x(2x20W), és ehhez beépítek két darab sztereó előfokot (LM1036), akkor szabályozhatom egy potiról mind a két előfokot? Az LM1036 ugye egyenáramokat kerget a potikon, csak azt nem tudom, hogy két független sztereó előfok ilyen vezérlése működik-e egy darab potiról. Ha igen, az jó, mert akkor egy 6 vagy 8 csatornás erősítőt is tudnék vezérelni egyszerre (hangerő, mély, magas, balansz), és nem kellene tekerőrengeteggel beépíteni a doboz homlokfalát. Aki többet ért hozzá, remélem tudja, hogy lehet-e így csinálni. Köszi szépen.
(#) szabi83 válasza tatabike hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
2 db lm1036 -ot max 1 db stereo potival tudod egyszerre szabályozni.
két áramkört :no: ne kössük össze 1 potival, mert ott az IC meg purcanhat.. és csak költenél rá.

üdv
(#) Takee válasza pedrock hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
hello! nemtudod véletlenül hogy melyik HE-ben található?

üdv
(#) szabi83 válasza Takee hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
tessék itt van
(#) Takee válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
thx
(#) tatabike válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Köszi Szabi, akkor ez nem nyert. Még egy akadékoskodás: 50k potikat írnak az LM1036-tal épített előfokhoz. Nekem megvan a gyári doboz, egy régebbi Rotel erősítőé, benne a gyári potikkal, amik viszont 100k-sak. Nagyon gáz azokkal vezérelni?
(#) vicsys válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
hüm-hüm...
Nem értek hozzá,de:
Szerintem a potik csúszkáján a leosztott referencia fesz van...ergo, innen (ha nem terhel be nagyon a többi IC) levehető a vezérlő fesz. Tehát szerintem több is ráköthető! Ha nagyon "terhelne" az IC, akkor egy tranyós kapcsolással kiegészítve-elvileg- illeszthető lesz akár 6 db IC is...
Idézet:
„...ne kössük össze 1 potival, mert ott az IC meg purcanhat...”

(az lehet, de szerintem nem)
(#) dilan válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
50-100kilós potin keresztül? Nem hiszem. Főleg, ha csak egyenfesz van rajta. Tökmindegy honnét kerül rá (akár pl. DA átalakítóról is jöhet)
(#) Sebi válasza dilan hozzászólására (») Márc 31, 2006 /
 
Minél több bemenetet huzigálsz 1 potival, annál kisebb értékű legyen a poti. Semmi gond nem lehet a 100k-ssal, hiszen minden bemenettel sorban ott van még 47k, ezeket ne hagyd el!
Következő: »»   1 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem