Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   125 / 570
(#) briki válasza emese41 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Szia!
Bővebben: Link
7. oldal 21-es alkatrész az áramlásérzékelő. szerintem ez nem kapcsol rendesen. Kitisztítani, érintkezést ellenőrizni, vízszűrőt megnézni ( 22-es alkatrész ).
Elképzelhető még a szekunder HMV hőcserélő dugulás, vízkövesedés.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) briki válasza emese41 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
ha véletlenül beindul a HMV készítés, amikor leáll akkor hány fokon áll a kazán hőmérséklete? Nem melegszik fel / túl a kazán?
(#) briki válasza kraver hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Amikor magától beindul, akkor mennyi ideig megy, és mi megy. Lángja is van, vagy csak a ker. szivattyú megy?
Elképzelhető, hogy csak a fagyveszély miatt kapcsol be időközönként. Hol van helyileg a kazán? Lakásban, pincében, kazánházban?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) kraver válasza briki hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
A kazan egyes fokozatban van, es 22 - 23 fokot csinal a lakasban, es nem tudom lejjebb venni.
Mukodik a kazan rendesen, csak nem tudom szabalyozni.
A kazan a pinceben van. A szivattyu is mukodik, A kazan addig megy, mig a viz hofoka fel nem megy 80 90 fokra kb.
Es bekapcsol mikor lehul kb 40 fokra
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) briki válasza kraver hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hibára áll a kazán amikor 90 C°ra felfűt, vagy automatikusan leáll, és ha kell újraindul magától. Nézd meg elsőre a fűtési NTC érzékelőt jól felfekszik a csőre, érintkezik, stb.
Jó helyre van bekötve a termosztát? Jól működik a termosztát- mechanikus, digitális? Amikor bekapcsol, és magától üzemel ( szobatermosztát nem kéri a fűtést ) akkor ha kikötöd a kazánból a termosztát vezetékét, mit csinál - próbáld ki?
(#) kraver válasza briki hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hiba nelkul all le es magatol ujra indul.
Jo helyre van kotve a termosztat, ha kikotom, akkor ugyanezt csinalja, teljesen mindegy neki, hogy van rakotve termo vagy nincs, es az is mindegy, hogy a termosztatot hova allitom, illetve ha leallas utan feltekerem a termosztatot, elobb kapcsol be a kazan. De ha visszallitom attol meg nem all le a kazan.
Az NTC nem tudom micsoda
A kazan tipusa vk 41 es allo kulon forroviztaroval, a melegviz ellatasa jol mukszik
Hasonlo ,mint a kepen
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) briki válasza kraver hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
NTC- hőmérséklet érzékelő.Csőre pattintható, vagy menetes.
(#) kraver válasza briki hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hol talalom ezt a kutyut?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2012
(#) briki válasza kraver hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Amikor magától beindul, nem lehet hogy a melegvizet kéne neki készíteni, és azért kapcsol be? Melyik cső meleg a kazán elmenőjénél olyankor? Csak a tárolóé, vagy a fűtésé, esetleg mind a kettő egyszerre? Elképzelhető a tárolód vízköves, és ezért az érzékelője nem pont a valós értéket méri a vízkő miatt. Ellenőrizd le a csövek melyike meleg, és mikor.
(#) kraver hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
amikor beindul egyertelmuen futeni akar, csak a futes meleg. Amikor a meleg vizet kesziti, akkor a futest leallitja. Ameddig nem inditottam el a futest ,addig a melegvizellatas tokeletes volt, es most is az, azt tudom rendesen allitani a hofokallitojaval.
(#) szerviz válasza briki hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Ezt a kazánt, amit belinkeltél, Magyarországon nem forgalmazták!
A Beretta a Mynute tipusnevet régóta használja, a régi, ferdeelejű , Idra hidraulikájú típustól kezdve a Colibri-belsejű kazánon át a Green verzióig .
Emesének akkor tudunk válaszolni, ha tudjuk, milyen kazánja van!

Tehát, Emese, fényképet kérünk!

A linken szereplő kazán egyébként a "félkondenzációs" kategóriába tartozik, Sinthesi néven került nálunk forgalomba a Super Exclusíve szériára épülve.
Sajnos, az összes elődjének és utódjának a rossz tulajdonságait egyesítette, ezért kerülendő!
(#) briki válasza kraver hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Passzolom, lehet a vezérlőpanelja bolondulhatott meg- de pontosan nem ismerem ezt a kazánt így. Gyári tároló van hozzá, vagy buherált?
(#) kraver hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Gyari tarolo van hozza, koszi a valaszokat.Koszonom,hogy probaltal segiteni
(#) Papp Jakab Kriszti hozzászólása Okt 13, 2012 /
 
Tegnap még működött ma már a hibajelző sem világit pedig van áram mi lehet a probléma remélem nem panelcsere! (( Termomax Inka 24 plussz itt vannak a rokonok jajjjjj de gáz
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
(#) kocsora válasza kocsora hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Először is bocs a további offtopikért.

Tisztelt szerviz!

További agyalgás miatt kérem a segítséged a zajnyomozás miatt.
Baxi Mainfour 240-nél, mikor a kijelzőn eltűnik a láng szimbólum, utána milyen sorrendben áll le a szivattyú és a turbóventi? Jól gondolom, hogy az első a szivattyú? Valami rezonancia lesz a zaj oka, mert a rézcsövek is érezhetően rezegnek.
Kedden jön a szerelő, kíváncsi vagyok, hogy mire megy.

Üdv, kocsora
(#) kraver hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Sziaztok
Nekem olyan problémám van, hogy a Vaillant kombikazánom önálló életet él.
Nem tudom milyen szisztéma szerint, de a szobai termosztáttól teljesen függetlenül kapcsol ki be.
A termosztát bekapcsolja ha magasabb hőfokra állítóm, de ha leveszem nullára, akkor is beindul a kazán valamikor.
Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) szerviz válasza kocsora hozzászólására (») Okt 14, 2012 /
 
No, fussunk neki akkor mégegyszer!
Azt akarod mondani, hogy a sípoló zaj akkor is megmarad, ha a láng kikapcsolt??
Amit írtam neked, az a zaj úgy jelentkezik, hogy a láng megjelenésekor szinte semmi zaj sincs, aztán a hőfok emelkedésével megjelenik, és egyre erősebb lesz. A láng kialvásával egyidőben pedig megszűnik, mivel az elégtelen hőátadás következményekénti hőrezgés okozza.

Ha a zaj nem köthető a láng meglétéhez, akkor az áramló anyagokat kell végignézni.
Ebből három van: víz, levegő, gáz.
A gázáramlás kicsi, ez szerintem kiesik.

A zaj azonnal jelentkezik, amint a kazán indulni akar? Láng nélkül is? Zárd el a gázcsapot, hogy láng ne legyen, és fülelj! Legjobb levenni az égőtér borítását, úgy láthatod a ventilátort is.
A légáramlásra nem jellemző a zajosság, legfeljebb rossz összerakásnál sziszeg a fals levegő.
A víz okozhat ilyen zajt, meg kell nézni, a fűtésrendszer jól van-e szerelve!
Nincsen-e valamilyen szűkítés, termofej, szabályozó, torló, amin keresztül nagy sebességgel áramlik a víz.

Persze okosságot akkor tud mondani a szegény szerelő, ha ott áll a kazán előtt.............
(#) ninjadozso hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy régi ferroli elite n.e. 120 -as kombi kazánom. A problémám a következő...Meleg vizet rendesen ad de fűtést nem. Teszt üzemmódban sem. Ha megengedem a melegvizet és utánna elzárom kb 10 -másodpercig a tesztről és a termosztátról is tud fűteni.
Voltak kinn szerelők és azt mondták panel hiba...vegyek újat. de a penlon semmilyen hibát nem találok..TANÁCSTALAN VAGYOK. Tud valaki esetleg segíteni??? Előre is köszönöm!!!
(#) bbalazs_ válasza ninjadozso hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Ezt kicsit pontosabban, lecci.

Szoval melegviz elzaras utan tiz masodpercen belul beinditva a fűtest, rendesen megy ezutan hosszan

vagy

elzaras utan csak 10 masodpercig mukodik fűtesi uzemmodban es tiz masodpercen tul mar nem fűt?
(#) ninjadozso hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
a víz elzárás után....kb. 10 másodpercig.. mind teszt üzemmódban mind pedig termosztátról bekapcsolva megy...utána leáll....és csak egy újabb melegvíz engedéssel tudom újra tesztüzem móddal ill. termosztátról indítani...
Nem értem az egészet!!!

Köszönöm hogy reagáltál a problémára.
Üdv.
(#) storm28 hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
SziasztokEz most nem elektromos,stb hiba-de Ti mindig segitőkészek vagytokKérdezek-de ne röhögjetek
Fernox f5 express-t hogyan tudok a radiátorba juttatni?-szőkenőeffektus-
Megrendeltem kihozták és akkor szembesültem,hogy nem csak rátekerem a radiátor légtelenitő szelepre a másik végét,hanem a kithez tartozik egy méretre vágando?kis összekötö is amit állitolag a kihuzott?szelep helyére kell pöckölni,arra megy rá a 1/2c applikátor vége?
Purmo radiátoraink vannak,mit kell még elzárnom hogy ne eresszem le az összes vizet a rendszerből?Van alul is egy kupakkal védett pöcök-visszatérő ág elzáró?Nem akarok offolni itt,de nem is szeretném elxarni a párezres flakont-ha felvilágosit Valaki mit hogy zárjak el,és szedjek ki,dugjam be- megköszönném
(#) bbalazs_ válasza ninjadozso hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Neked is van ugye egy membran, ami erzekeli, hogy engeded a meleg vizet vagy nem. Ez mozgat egy kis rudat, ami altalaban 2mikrokapcsolot kapcsol, az elsonek el kell engednie, a masodik meg nem kapcsol be, a vegen a masik is bekapcsol. Ha a koztes allapot van (az elso mar bontott, de a masodik meg nem kapcsolt), akkor egyik sem megy) Nezd meg, hogy nalad ezek a kapcsolok jok-e.
Egyebkent attol, mert a panelon nem LATSZIK semmi, meg siman lehet hibas.
Szivattyu megy-e kozben?
(#) ninjadozso hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Pontosan így történik minden ahogy leírtad viszont a mágnes kapcsoló teszt üzemmódban 15-másodperc után leáll és 30 másodper pihi után ujrakapcsol....(jelen pillanatban így fűtők)
rendes termosztátos inditásnál pedig sajnos ez csak kb 5- másodperc. ergo szerintem is a panel lesz a hibás. Köszönöm a segítségedet holnap sajnos úgy érzem muszály lesz egyet vennem (36.000 Ft.)
Mindent Köszönök neked. Üdv.
(#) bbalazs_ válasza ninjadozso hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Van-e a paneleden valami mikroproci vagy csak sima muveleti erositok?
A korabol gondolom, hogy csak utobbi.
Akkor viszont egyszeruen visszafele kellene vizsgalni, hogy mi az, ami nem marad bent.
Nem tudom, mennyire vag foldhoz a panel ara, de 40e-ert sokmindenre kepes az ember. Rosszabb lehet, mint hogy ugyis veszel MAJD egy uj panelt, ha MINDEN befuccsolt?
Na, szoval szerintem meregess. 230-ra vigyazz, bar szerintem azt relek kapcsoljak nalad is.
A muv. erositoket szerintem cserelheted egybol, altalaban szazforintos tetelek, hacsak nem valami kulonleges sorozat.
Egyebkent hogyan ment tonkre? Egyik pillanatrol a masikra vagy fokozatosan lett rosszabb?
(#) VIM válasza storm28 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia! Nem tudom ki ajánlotta a csőőr használatát de nyilván ismeri a nálad megépített rendszert és tudnia kell, hogy hol a legmagasabb pontja ahol megbontva kevés vízvesztéssel betölthető ez a folyadék. Szaki nélkül ne fogj hozzá a feladathoz. (kötések megbontása, légtelenítés stb. ...)
(#) kocsora válasza szerviz hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Kösz a választ. Elnézést, hogy csak most reagálok. Tettem rá figyelőt, de valamiért nem jött mél.
Igen, akkor is van zaj, ha már nincs láng. Én is a vízre gondolok. Nincs termoszelep, mivel van vegyestüzelésű is és így a nőszemély miatt nem mertem A borítást már megvizsgáltam, de szerintem nem a levegő lesz a ludas, hanem a fűtési víz, mivel HMV esetén nincs az a hang.
Még annyit kipróbálok, hogy minden radiátorszelepet kitekerek csutkára, aztán megáll a tudomány.
Kíváncsi leszek a szerelő megállapítására. Majd tudósítok.

Köszi a tanácsokat még egyszer!
(#) vderby hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
Üdv mindenkinek! Immergas Eolo Star 23 kw-os kazánnal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Nem az enyém, hanem édesanyámé, őt kergeti sírba a szerelő, már lassan élettársi kapcsolatra lépnek, annyit van nála. Kár, hogy fogalma nincsen, hogy mi lehet a következő probléma oka:
A kazánban állandóan leesik a nyomás. A radiátorokat a nyáron már lecserélte, vadi újak, a csövek rendben. A szerelőnek fogalma nincsen miért esik le a nyomás, de most kitalálták a vízszerelővel, hogy valószínűleg a tágulási tartály a bűnös, azt kell kicserélni. 35 ezer forint állítólag. Tud valaki segíteni, vagy van valami kérdése, tanácsa stb.? Nagyon köszönöm előre is.
(#) killprince hozzászólása Okt 15, 2012 /
 
A tágulási tartály cseréje előtt győzőgy meg arról, hogy a tartály menbrám felső felében a levegő nyomás 1-1,2bar -nak kell lenni. A tartály belső fele két részre van osztva egy gumi menbrámlappal. A tartály felső felén találsz egy bicikli szelepet. A kazán fűtési rendszréről a vizet engedd le, hogy a nyomásjelző 0bar-t mutasson. Most mérd a bicikli szelepen keresztül a nyomást.
Ha kevesebb mint 1bar, akkor pumpáld fel bicikli pumpával v. kompresszorral. Engedd vissza a rendszerre a víznyomást.
A következő alkalommal mikor a rendszren a nyomás leesik ellenőrizd a bicikli szelepen a tágulási tartály levegő oldali nyomását. Ha megvan az 1 bar akkor a tágulási tartályod jó, máshol szökik el a víz. Ha nincs meg akkor tartály csere. A tartálynak nem kell feltétlenül a kazánban lenni, mert ez a legdrágább megoldás. A kazán mellé a fűtési rendszerhez hozzákapcsolható egy külső tartály. Az kb. 10.000,-Ft. A kazán a fűtési rendszerhez valószínüleg flexibilis tömlővel van bekötve. Oda vegyél egy "T" elágazót és kösd be a tartályt.
(#) killprince válasza vderby hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
A tágulási tartály cseréje előtt győzőgy meg arról, hogy a tartály menbrám felső felében a levegő nyomás 1-1,2bar -nak kell lenni. A tartály belső fele két részre van osztva egy gumi menbrámlappal. A tartály felső felén találsz egy bicikli szelepet. A kazán fűtési rendszréről a vizet engedd le, hogy a nyomásjelző 0bar-t mutasson. Most mérd a bicikli szelepen keresztül a nyomást.
Ha kevesebb mint 1bar, akkor pumpáld fel bicikli pumpával v. kompresszorral. Engedd vissza a rendszerre a víznyomást.
A következő alkalommal mikor a rendszren a nyomás leesik ellenőrizd a bicikli szelepen a tágulási tartály levegő oldali nyomását. Ha megvan az 1 bar akkor a tágulási tartályod jó, máshol szökik el a víz. Ha nincs meg akkor tartály csere. A tartálynak nem kell feltétlenül a kazánban lenni, mert ez a legdrágább megoldás. A kazán mellé a fűtési rendszerhez hozzákapcsolható egy külső tartály. Az kb. 10.000,-Ft. A kazán a fűtési rendszerhez valószínüleg flexibilis tömlővel van bekötve. Oda vegyél egy "T" elágazót és kösd be a tartályt.
(#) storm28 válasza VIM hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia VIM
Találtunk immerhez értő szerelöt a "közelben",csak annyi a meloja,hogy nem ér rá cc 1 honap mulva jár erre ujra,addig jo lenne ha futna pár kört a cuccos a rendszerben...Nem volt készleten tisztitoszer amikor tudott jönni,90km-ről nem rángatnám/+pnzért/.Megmutatta hogy melyikbe nyomjuk ha megvettük a cuccost-csak azt nem hogy hogy tök egyszerűnek tűnik a dolog,de amikor megláttam a légtelenitő szelepet ki kell vennem(elméletben)elbizonytalanodtam.Ha alul elzárom a radit és fent a szabályzócsapot elméletben kizártam a körböl a radiátort nem?Ha a légtelenitőt megbontom akkor nem az 1,3 bar nyomás jön egyböl a fejembe ugye?Mondjuk nem vagyok fütésszerelő-de azt hittem ez menni fog-jo tudom ,ha fáj a belem nem műtöm magam,orvoshoz megyekKönnyebb lenne ha lenne+ adagolo"szelepem"magába a cirkoba-de ilyen kis aproságra nem gondoltunk tervezésnél....szoval ne birizgáljuk
Következő: »»   125 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem