Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   132 / 1677
(#) vicsys válasza Medve hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
maTaKee !
Szép munka! A toroid különösen tettszik!
Medve:
Sztem védelem...
(#) maTaKee válasza Medve hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
ehh csak kiegészítelek:
- ez nem is lesz bedobozolva olyan értelemben, ugyanis ez egy templomi orgonához lesz és az orgona besejében lesz!
- az nem faforgács lap, hanem NYÁK lemez
- a bal oldali egység egy hangszóró védő!
(#) maTaKee válasza vicsys hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
THX!
védelem
a toroidot nem én tekercseltem( :felkialtas: ) enyém csak az elektronika többsége volt (csak a pufferes részt nem én csináltam)
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 14, 2007 1 /
 
Ez nagyonjó, gyönyörű munka, csodálatos!!!!
Az én erősítőmhöz mit szóltok? (pár oldallal elébb)
(#) vicsys válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Gondoltam, hogy nem te termesztetted...
Mindenesetre überállat a fekete bandázs! (a többi is csecse)
(#) Márk válasza Travolta hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Huh! Azok a régi E10-es karácsonyfaizzók a fényorgona részét képezték?
(#) maTaKee válasza Müszi hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Müszi: csak a hátulján az a bordaa nincsen rögzítve??
Vicsys: bandázs = ???
amúgy az a fekete "bandázs" (??) az sztem cipőfűző
(#) Travolta válasza Márk hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Igen,hozzá tartozik.Ugyanis nincs teljes 1Nirányítás,csak 1utas és igy csak 150V-os izzok kellenek.Az eredeti kapcsolásban úgy volt megcsinálva, hogy három izzósor volt hozzá,ami 2 a zene ütemére villogott,ez 11db izóból állt, a harmadik meg csak folyamatosan égett.És így volt felrakva a karácsonyvára.Ja mert tulképpen ez 1 karácsonyi cikk volt.
(#) huhuu válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Gratulálok! SZép munka!

Mit csinál ez egy orgona belsejében?
Elektromos orgona és a hangszórókhoz lesz?
(#) maTaKee válasza huhuu hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
Igen, digitális orgonához lesz, a mélynek 150W (asszem).
(#) Müszi válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 14, 2007 /
 
de rögzítve van
(#) fureszk válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Nagyon faja, gratulálok!
(#) zsoltee0001 válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Hi
Nagyon tetszik! szép! csak az a egyik panelt a másikkal összekötő jackdugó nem teljesen világos, dobozoláskor nem lesz az útba?
üdv
(#) Peti_85 válasza maTaKee hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Jól néz ki!
Komplett ksi darab.
Amúgy a bandázs, az olyam mint a szigszalag, csak inkább szövetesebb beütése van. De a jó fajta, az az elektromos tüzeket, is kioltja, mert meleg hatására szétolvad és a trutyi elfojtja a dolgokat!

Amúgy jók az egyes erősítők...
Én is nemsoká kész leszek a gitar combómmal. Már csak a hangszórót várom, és akkor kezdődhet az építés!
(#) csabee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
Üdv: Zsoltee0001!
megbütyköltem én is ezt a nyákvasaló kütyüt és szuperül be is vált, csak egy gondom van vele, hogy nem tudom megoldani az izzó szabályzást! csináltam egyet de az nem igazán jött be! Neked mint tapasztaltabb ebben a témában, nincs valami jó ötleted , hogyan tudnám ezt megoldani(NTK és TL071 nélkül) mert az nincs éppen! minden megoldás érdekel! Köszi előre is
(#) zsoltee0001 válasza csabee hozzászólására (») Okt 15, 2007 /
 
hi
Nem tom milyen tipusú másológép v. nyomtató fixálóját használtad fel, de mindegyiken van beépítve 1 vagy 2 thermoszenzor (NTC), namost ennek a karakterisztikája változó, nekem szerencsém volt mert alapból 1,5 Mohm-os körüli, és majdnem 0-ra esett le 200 fok körül,eléggé érzékeny, tehát ez a mellékelt rajz nem biztos, hogy neked be fog válni, kísérletezgetni kell, én is úgy csináltam, ha van hőérzékelős multimétered akkor eccerű.
Van az áramkörbe egy relé, először azzal kapcsolgattam a lámpát, de eléggé szikrázott a közel 1 Kw-tól, úgyhogy betettem egy triacot, de a relét meghagytam mert ennek a terheléséhez lett méretezve az áramkör, meg olyan jó halgatni, hogy kattan a relé.
Majd üzend meg, mire jutottál , de inkább privátba, mert nem akarok offolni
üdv
(#) soskajoska válasza Fery hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Szia Fery!
Elküldenéd a kapcsi rajzot?
THX
(#) Fery válasza soskajoska hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Szia
Persze, a kapcsolási rajza a vezérlőrésznek ugyanaz mint ami Attila86 cikkében van itt a HE-n. A táprászekről nincs rajzom mert fejből terveztem nyákra. A beültetésiből simán össze lehet rakni ha minden ok biztosan indul.
Ha gondod lesz vele keress meg MSN-en.
(#) Fery válasza Fery hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Bocsi a kapcsolási rajzot linkelnem kellett volna hisz itt van a HE-n. Elnézést.
(#) voodoo hozzászólása Okt 17, 2007 /
 
Hali!

Én építettem magamnak egy GPA-300M típusú professzionális erősítőt itthoni célokra. (viszont az itthoni célokat jócskán túlszárnyalja, mert zenekari) Gondoltam megmutatom nektek. 300Wattos, 4 ohmos és nagyon keményen szól!!!! Giant termék, neten rendeltem meg a cuccokat hozzá + egy régi Panasonic DVD lejátszó doboza volt a segítségemre..... KIRÁLY !!!
(#) watt válasza voodoo hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szép, de az a trafó hány wattos?!
(#) valve válasza voodoo hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Szep, de az a diodahid nem pici 300w erolkodonek?
(#) Kovidivi válasza voodoo hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Huh... Jó kis gépezet! A hangfal se semmi, ami a fejed mögött van Ott már bólogatni sem kell a mélyre, mert viszi a fejed Előttem szólók kérdéseire én is kíváncsi vagyok. Gratulálok!
(#) voodoo válasza valve hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Hellosztok!

Kösz mindenkinek! (GHT400) 4amperes 400 VA trafó 2x50volt, KBU805 8amper (az már bőven elég neki) diódahíd, és 2db 80voltos 10.000µF-os elkó. Huhh az biztos is Kovidivi!!!! reng a gyomrom is, ha odadörrentek neki egy gyönyörű zenét. Mikor először beindítottam majd azt hittem leszakad a fejem a hejéről !!! Noname 48 centis, 4 ohmos nemtom hány wattos zenekari mély. KHS-120 somogyi tölcsér magas.......
(#) watt válasza voodoo hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Kissebbnek tűnt, de így is alsó hangon elég, ha zenét hallgatsz. Egyébként 500W-os kéne.

Ha a trafó 2*50V-os az egyenirányítás után 70V körüli egyenfesz lesz.
Ekkor ha 4ohm-al terheled, akkor az 600W körüli teljesítményt jelent! (gondolom nem kell jeleznem, hogy nem erre tervezték sem a trafódat, sem az erősítőt).
A folyó áram 12A körüli, azaz a diódahidad is karcsú(ide 35A-s kockát szoktak használni.)
Tudom, még nem ment tönkre semmi, stb. Hát majd fog!

(#) valve válasza watt hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Egyetertek, watt kollegaval; akarmilyen erostot epitek, a trafot min duplajara a hidat meg triplajara szoktam meretezni ha ketszerezem, hanem elegnek tunik a duplaja is, ekkor ketot hasznalok,.. Ne vedd kotekedesnek ez csak velemennyilvanitas! Es hadd kerdezzek meg valamit; a hidad nem szokot langyosodni sem? En egy TDA7294 re raktam egy 5A hidat huttoborda is van rajta gyarilag ;o) De egy ora zeneles utan ezis megmelegxik,.. Nem tudom elhinni h 300w nal 8A vertikalis kocka eleg,..
Amgy gratula az erolkodohoz!
(#) soos csaba hozzászólása Okt 18, 2007 /
 
Szevasztok gondoltam csatlakozok en is ehez a temahoz,en most nem regen ezt az alimentatort csinaltam meg magamnak,3Vtol 37Vig tudom valtoztatni a feszultseget,maximum 5Aig.egy A723ic vezerel egy BD241est,aBD 241es pedig 4db 2n3055ost hajt meg.tetem kepet rola.
(#) Gery válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Azok az analóg kijelzók marha jól néznek ki! Grat A dobozt is te csináltad?
(#) soos csaba válasza Gery hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
igen a dobozt is
(#) Fery válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 18, 2007 /
 
Nem rossz. 5 Amper már jól használható.
Következő: »»   132 / 1677
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem