Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg telefon megcsörgetésekor egy relé működtetése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Simitomi hozzászólása Jan 4, 2006 /
 
Sziasztok!

Egy kapunyitó megoldáshoz keresek olyat, hogy analóg mellék megcsörgetésekor egy relét kellene működtetni.(csengetési árammal)
Hogyan lehet ezt megcsinálni?
Leginkább nekem kész megoldás kellene, fizetek is érte.

Köszönettel.

ST
(#) _JANI_ válasza Simitomi hozzászólására (») Jan 4, 2006 /
 
Van egy alapkapcsolás. De most nincs időm kidolgozni az értékeket.
(#) Simitomi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 4, 2006 /
 
Köszönöm
(#) mspike válasza Simitomi hozzászólására (») Jan 4, 2006 /
 
Neked az kéne, hogy otthoni telefont x csöngés után felvegye egy masina, és xy mellékre húzzon meg egy relét ? Mert szerintem ez így egy kicsit komplikáltabb, igaz csak elméletben láttam ilyen kapcsolást, készet még nem csináltam. Amit láttam, az egy hívás rögzítő volt (megszámolta és letárolta a hívásokat, mikor kinek, kitől... stb) Ez egy PIC-kel és egy DMFT dekóderrel ment... aszem jól írtam... Tehát egy célIC-vel ami a TONE hangokat dekódolja digitre és egy mC, persze ez nem kell feltétlen PIC legyen... Láttam már olyan megoldást is ahol a PIC A/D átalakítóját használták erre, de az biztos bonyolultabb programozást kíván ! Léteznek erre kész termékek is, persze jóval drágábban mintha te csinálsz egyet...
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Jan 4, 2006 /
 
Vagy központod van, és csak az lenne a feladat, hogy csöngetésre húzzon meg ?
(#) Simitomi válasza mspike hozzászólására (») Jan 5, 2006 /
 
IP telefonközpont megvan, a feladat, hogy egy kaput lehessen nyitni.
Analóg telefonmellék használható, tehát amikor csörgetem az analóg melléket, akkor kellene, hogy áthúzzon egy relé.
Azt én megoldom a tkp programozásából, hogy csak 1-et csengessen (tehát nem zárom is be azonnal).
(#) mspike válasza Simitomi hozzászólására (») Jan 5, 2006 /
 
hm, akkor elég lenne egy flip-flop ami meghajtja a relét, azt meg meghajtja a telefon vonal, márcsak azt kell kitalálni, hogyan illeszd a telefonvonalat TTL-re... hm.... kéne valaki aki tudja, hogy is, mit is csinál a telefonvonal egy csöngetéskor, és akkor nyert ügyed van...
(#) _JANI_ válasza mspike hozzászólására (») Jan 5, 2006 /
 
Ha a telefonvonal kicsengetési ideje nem elég hosszú, vagy "öntartást" akarok megoldani, akkor MMV (Monostabil Multi Vibrátor)-rt alkalmaznék az OPTO csatoló után, elég hosszú időalappal.
Az elektromágneses reteszeket, (aszem) nemlehet tetszőlegesen hosszú ideig bekapcsolva tartani károsodás nélkül. Véleményem szerint, egy ajtó kinyitásához 15-20Sec bőven elég. De hanem, akkor új hívással bármikor ismét kinyitható az ajtó!

Az elvi rajzomat meglehet akár TTL - CMOS - vagy „BÁRMILYEN” feszültségre építeni. Csak az alkatrészeket kell az alkalmazott feszhez méretezni.

A mellékvonal csengetéskor hány voltot ad ki?
(De ha csak erre fogod használni, akkor mindegy...)

Az áramkör rövid leírása:
A telefonvonalról a jelet, a C1 - C2 kondenzátor szabad végeire kell kötni. Azért alkalmazok kettő kondit, hogy a vonalat 100%(!!!)-kosan leválasszam.
A C1 - C2-re érkező csengető jelet, egyenirányítás után az OPTO csatoló ledjére vezettem. Az R1, az OPTO ledjének az áramkorlátozását végzi el. A beérkező csengető jel hatására a led világítani fog, és a vele szemben elhelyezkedő fotótranzisztort (ami eddig zárt állapotú volt) nyitásba vezérli. A kinyitott fotótranzisztor, a D2 - R4-en keresztül feszültséget ad a T1 bázisára. A T1 báziskörébe tett C3 kondenzátor a beérkező feszültséget simítja. Az R3 ellenállás faladata a C3 kisütése, és a jelnélküli T1 tranzisztort zár állapotban tartása, bázisát határozott alacsony szintre húzásával. A T1 tranzisztor a nyitóirányú feszültség hatására vezetni fog, és feszültséget ad az RL1 relének.
A relé meghúz, és zárja az elektromágneses retesz áramkörét.... stb...

A T1 megfelelő méretezésével akár közvetlenül is lehet az elektromágneses reteszt vezérelni.
Az áramkört célszerű akkumulátorról táplálni közvetlen vezérléskor. Így áramszünet esetén is kilehet nyitni az ajtót.

Az UT = 12V DC; C1 - C2 = 100nF 100V ( < 200V ); Gr1 = 0.8A 250V ( B250C800 ); R1 = 1K; OPTO csat= 4N25 ( Vagy hasonló paraméterű ); R2 = 470K; D1 = 1N4148 ( 1N914); R4 = 2.2K (*); R3 = 2,2K (*); C3 4.7µF 16V (*/*); T1 = A kapcsolt teljesítményhez kell méretezni (Pld: BD135=45V/1A; BD239=45V/2A; BD241=45V/3A; BD243=45V/6A; BD245=45V/10A; BD249=45V/25A; de alkalmazható a TIP140=60V/10A-es darlington tranzisztor is.)
A "*" jelzett alkatrészeken módositani kell, a tápfesz változtatásakor.
(#) Frankye válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 6, 2006 /
 
Ha az emlékezetem nem csal, akkor az analóg CB vonalak 45 V-tal csengetnek, az LB-k pdig 110 V-tal. De azért rá kellene mérni!
(#) vicsys válasza Simitomi hozzászólására (») Jan 6, 2006 /
 
Én is "csináltam" egy rajzot csak az enyém nem olyan szép...

telcsi.jpg
    
(#) dbase válasza vicsys hozzászólására (») Jan 6, 2006 /
 
turtam a sok rajzom közt és ezt találtam Nemfogadott hívás számláló.Nem tom jó e de, sasoljátok meg,át lehetne alakítani.
(#) damatic válasza Frankye hozzászólására (») Jan 7, 2006 /
 
Jól tudod, 110V földfüggetlen váltóáram a csengetési jel. Szerintem egy kapacitív csatolás után egyenira, zener dióda, és ott a bebillentőimpulzus. Opto-n keresztül indítana egy 555-est, amivel be lehetne állítani, hogy a kapunyitó relé meddig tartson nyitva (3-5sec).
(#) Frankye válasza damatic hozzászólására (») Jan 7, 2006 /
 
Köszi a megerősítést!

Ez a megoldás - nekem - egészen jónak tűnik!!!
(#) Simitomi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 8, 2006 /
 
Köszönöm a sok szép választ!

Ez a mellék csak erre van használva.

Már csak az jelentkezzen, aki megcsinálja ezt nekem.
Mennyiért?
(#) Simitomi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 8, 2006 /
 
van még egy lehetőség, amit lehet hívni, ez egy un paging port, amely külső hangszoró, stb. megszólítására van.

Ezt is lehet használni analóg mellék helyett.

A leírása mellékelten:

guide.pdf
    
(#) _JANI_ válasza Simitomi hozzászólására (») Jan 9, 2006 /
 
Neked melyik megoldás tetszett a leginkább
(#) Simitomi válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 10, 2006 /
 
Nekem teljesen mindegy, lényeg, hogy működjön.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 29, 2006 /
 
Egy szilárdtestrerlé alkalmazása tünik a legegyszerűbbnek, aminek csak a bemenetét kell illeszteni!
(#) Simitomi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
Szervusz!

Most jöttem haza külföldről és továbbra is kellene nekem ez a kütyü.

Tehát a kérdés a következő:
Csinálsz-e nekem ilyet és mennyiért?

Üdv,

ST
(#) Báddzsó válasza Simitomi hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
üdv mindenki. én arra gondoltam, hogy ezt meg lehetne oldani egy 200-300 forintos PIC-el meg a kapumozdató motorhoz való relékkel +még néhány elhanyagolható áru alkatrészből. ebben az esetben a kaput csak az tudná nyitni, aki ismeri a kódot amit a mobilba kell bepötyögni tárcsázás után, mivel a PIC feltudja ismerni a számok hangját (DTMF kód)
(#) Simitomi válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
nem, köszönöm, nekem az a lényeg, hogy egy telefonközpont analóg mellékéről lehessen vezérelni.
Tehát bármilyen mellékről megcsörgeted az analóg melléket és nyilik a kapu.
(#) Báddzsó válasza Simitomi hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
ja, tehát csak a "benti", telefonközponthoz csatlakoztatott telefonokról akarod vezérelni. akkor tényleg felesleges a pic...
(#) Báddzsó válasza Simitomi hozzászólására (») Márc 3, 2006 /
 
ha kell én is tudok csinálni egy egyszerű csörgetésre csak a rélét záró áramkört ha esetleg Jani nem vállalná.... egyébként mennyit szánnál rá?
(#) _JANI_ válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Rajtavagyok a prolémán!
(#) Simitomi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
st@cia.hu az e-mail címem.
Szívesen "tárgyalok" itt is.
Szóval én kb. 10eHUF-ban állapodtam meg magammal, hogy ennyit szánnék rá max.
Ha 300HUF a bekerülési ktg, akkor is szívesen kifizetem a 10e-t, csak legyen meg.
(#) Báddzsó válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
ok, én úgyis vidéki vagyok... posta...
(#) Báddzsó válasza Simitomi hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Idézet:
„Ha 300HUF a bekerülési ktg, akkor is szívesen kifizetem a 10e-t, csak legyen meg.”
ez jó főleg a Janinak...
(#) _JANI_ válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 / 4
 
Azért enyibe nemfog kerülni. A panelterv már megvan.
Az alkatrészek nagyrésze (99%) szintén.
Holnap (azaz ma :wow1: ) nekifogok és öszerakom. A többit majd utánna.
(#) Simitomi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
ok, várom a jeletkezésedet.
(#) _JANI_ válasza Simitomi hozzászólására (») Márc 7, 2006 /
 
Ügynézki, hogy a prototipus elkészült. Vezetékes telefon nélkül csak trafón keresztül vezéreltem és 24VAC-val már kifogástalanul vezérelhető.
24V-ton a vonalat 3.3mA, mig 50V-ton 6mA-val terheli a vonavat csengetéskor.
A csengető impulzus megjelenése után a relé meghúz. Az elengedéi idelyét az NE555-ös integrált időzítövel kialakitott újraindítható MMV állítja be. Az időzítés értéke a megydott alkatrészekkel 3-25 másodpec melyet a trimmer potenciométerrel lehet beállítani.

Az első elkébzelésem egy kicsit módositottam a stabilabb működés érdekében, de még ígyis elfogadhtó az árfekvése.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem