Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   31 / 74
(#) proli007 válasza bakker11 hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Hello!
Valamikor volt az Rt-ben egy rajz, ahol időalapnak használták a bent lévő kavicsot. A hátlapra belülre ragasztottak egy vékony nyáklemezt, és arról kapacitíven vették le a frekit. (Mondjuk egy MOS bemenetű OPA-val.) Ezt meg lehet próbálni. De hogy az az óralapon keresztül is "kihallatszik-e belőle", azt nem tudom.
üdv! proli007
(#) bakker11 hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Hali! Igen, ezt a rajzot keresem, emlékszem rá hogy volt ilyen. Köszönöm a segítséget! Üdv! Laci
( óráimat szeretném vele mérni: http://youtu.be/hRnQZ_HCq2s )
(#) gerenk válasza deak francis hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Lehet...
Rajz, progi ...
(#) deak francis válasza gerenk hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Köszi szépen.Ez a frqmeter.asm mi az? A progi amit bele kell égetni a PIC ba?Ezt mindenképpen megoldanám ha segitetek.Van-e valakinek konkrét megoldása?
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) Hp41C válasza bakker11 hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!
Milyen pontossággal szeretnéd mérni?
Egy normál quartz, ami a frekvencimérőben van 20 ppm potosságú. Ez a 1.728 mp eltérés / nap. Az a frekvenciamérő, ami egészre írja ki a frekvenciát Hz -ben, 2.636 mp/nap eltérést nem vesz észre.
Egy kis terhelés ezen a teljesítményszinten nagyobb eltését okozhat.
A legpontosabb mérés, ha több napig járatod és megnézed mennyi eltérést tapasztalsz ezen idő alatt.
(#) Hp41C válasza deak francis hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ezt lehet a 16C54 -be beprogramozni.

frqmeter.HEX
    
(#) deak francis válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Köszi szépen.
(#) bakker11 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia! Köszi az infót! Jelenleg egy TR5284 tip. frekimérővel próbálkozom ami 9 digites, kristálykályhás, ( termosztásos ) tehát elég stabil. Ami a fő gondom az, hogy a jelet becsatlakozás nélkül tudjam mérni.
Még nem sikerült mérést produkálnom.
Ezeknek az óráknak a pontosság nem a fő erényük ( a bennük lévő kvarc mennyire érzékeny a hőmérséklet változásra, kézen van-e vagy letéve, nem mindegy )
Tehát semmilyen módon nem lehet úgy beállítani őket hogy " atom pontosan járjonak )
de szeretném ha egy nap nem 15-40 másodperc eltérés lenne bennük.
Üdv! Laci
(#) gerenk válasza deak francis hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szinte meg szólasásig hasonlít a Vicsys féle mérőre, adoptáld az alapján, a pcb átalakítod
a PIC16C54-nek megfelelően, a program megvan, atöbbi ugyanaz.
(#) deak francis válasza gerenk hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
OK .Kösz.Most már csak a pic programozo kell valahonnan ,oszt neki is állok.Mint kezdő ,tanulási célbol csinálnám végig az egészet.Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) kyrk válasza deak francis hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
C-s PIC-et csak egyszer lehet egetni. Szerintem dobd ki a kukaba es vegyel valami rendeset fejleszteshez. Kulonben marekszamra fogod oket kidobalni.
(#) Hp41C válasza deak francis hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
A 16C54 csak egyszer programozható és a nagy áramigénye miatt a PICKIt2 vagy PICKit3 nem tudja programozni. Egy külső tápról járatott LPT -s programozó lenne a legjobb, de egy szintillesztőt tartalmazó, külső tápos soros portra illesztett programozóval is lehet kísérletezni.
Mégis inkább a többször programozható, a PICKit2 / PICKIt3 által támogatott 16F54 -et ajánlanám. Ha venni kellene, akkor már a 16F628A -vel felépített frekvenciamérő, ami a cikkek között is megtalálható...
(#) Hp41C válasza kyrk hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Idézet:
„C-s PIC-et csak egyszer lehet egetni.”

A 16C83, 16C84 kivételével, amik többször programozhatók.
(#) deak francis hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
OK .Kösz.Most már csak a pic programozo kell valahonnan ,oszt neki is állok.Mint kezdő ,tanulási célbol csinálnám végig az egészet.Köszönöm.
Kösz testvérek,azért a rosszat mindig előre teszem.Tehát nem szorakozok ezzel a pic-el ennyi.
(#) Jáger László hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Helló mindenki! Ehhez a frekimérőhöz nincs meg valakinek a programfájl. Próbáltam regisztrálni magam, írtam a moderátornak stb. de semmi válasz. Remélem valakinek van hozzáférése, vagy már esetleg megépítette. Előre is köszönöm! Bővebben: Link
A frekimérő, a lap közepén kezdődik. Esetleg hasonló kifejezetten LED-es
frekimérő érdekelne ATMEGA8, PIC16F628, vagy ATTINY26 -tal.
Ezekből van itthon! A google-t már néztem, de a fenti lenne a legjobb.
Előre is köszönöm!
(#) gerenk válasza Jáger László hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ezt ajánlomBővebben: Link

counter2.hex
    
(#) erdgab hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Tisztelt Uraim!
Volna egy kérdésem a vicsys féle frekimérővel kapcsolatban.A műszer bemenetére a rajz szerint kb. 20V jelszintig lehet (szabad) jelet bevinni,nekem ennél sokkal magasabb fesz értéken kellene mérnem frekvenciát.Járható út az,ha a bemenetre készítek egy 10M-1M osztót a jel a 10M-ra érkezik és az 1M-ról veszem le a jelet?Természetesen a két ellenállás sorba van kapcsolva és az 1M a testre csatlakozik.
Köszönöm a segítséget.
(#) gerenk válasza erdgab hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Én is így csinálnám annyi különbséggel hogy a 10 megaohm helyett 9-et használnék és akkor 10-es osztást érnék el.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) Novak válasza gerenk hozzászólására (») Dec 27, 2012 / 1
 
Lévén frekimérésről van szó, teljesen mindegy az osztásarány, ha a leosztott feszültség 20V alatt van.
(#) granpa válasza erdgab hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia Gábor!
Csak úgy mondom: azé' az általad írt arány kvázi 200V-ig jó (kis ráhagyással, ha nincsenek esetleg fesz.csúcsok). Úgy számoltál úgy-e?
(#) pucuka válasza gerenk hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Viszont ha már van osztó, nem árt kompenzálni, és nincs meglepetés.
(#) gerenk hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Sziasztok !
Keresek rajzot és programot 50 Mhz-es frekvenciamérőhöz PIC16F628-ra többféle IF beállítási lehetőséggel két soros LCD kijelzőre.
(#) erdgab válasza granpa hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!
Igen,kábé úgy számoltam,a váltást egy kapcsolóval oldanám meg.Mivel a bemenet BNC,így ide csatlakozhatok szkóp mérőkábellel,amin szintén van 10-es osztás.
(#) erdgab válasza pucuka hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!
Írnál nekem erről egy kicsit bővebben,köszönöm.
(#) pucuka válasza erdgab hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Ha csinálsz egy osztót, akkor óhatatlanul frekvencia függő lesz, a szórt kapacitások miatt. 50 MHz -nél már jelentős problémát, szintcsökkenést okozhat. Persze lehet, hogy semmi gond, de jobb a biztos. Mint a szkópok bemeneti osztójánál.
Ha az osztó R1/R2, akkor ha az R1*C1=R2*C2, az osztó frekvencia független lesz. Az R2 az áramkör bemeneti ellenállása, a C2 a bemenet kapacitása.
Az osztó felső tagjával akkora kapacitást kell párhuzamosan kötni, hogy az előbbi feltétel teljesüljön. Mivel a bemeneti kapacitás többnyire nem ismert, az C1 kapacitást célszerű trimmerrel megvalósítani.
De neked ezt a szkóp mérőkábele elintézi, ha azt használod.
(#) Jáger László válasza gerenk hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Köszönöm, kipróbálom!
(#) Kera_Will válasza Jáger László hozzászólására (») Dec 28, 2012 /
 
Itt van 2 3 féle frekvencia mérő dokumentáció, tanító jellegű projektek.

tanuló projektek

Igaz nem 16f628 de rábeszélhető arra is 16f84ről.
Persze portokat és egyébb periféria regisztereket meg kell jobban nézni a forráskód és adatlapok alapján.

további kész projektek közte 4 féle frekimérővel pl.:16f628 1Hz-1GHz közé

Remélhetőleg elegendő lesz.
(#) attila_v válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ha jól értem az asm file elején leírtakat, akkor: igen, szoftveresen. Nem is tud, csak kb. 8MHz-ig menni...

csak a név azonos, vagy te követted el ezt (87/8 37-38 oldal)? most építettem rá egy órát
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Szia!
Elkerülte a kérdés a figyelmemet...
Timer0 -t használja, így kb. 50 MHz -ig mér úgy, mint a 16C84, 16F84, 16F628(A), amit itt is megvannak a fórumon. Egy másodperces (esetleg 10, 1 0.1 másodperces) kapuidővel számolni hagyják a külső órajelre állított timer0 -t 256 -os előosztóval. A bonyolultabbak a programozott kapuidő alatt a timer0 túlcsordulásait is számolják. A kapuzás egy multiplexerrel, egyszerű kapuáramkörökkel történik a timer1 bemenetén. Van olyan, ahol egy másik portkimenet is rá van kötve erre a lábra - mérés alatt bemenet, a kapuidő lejárta után kimenet. A timer0 előosztója nem férhető hozzá programból, így indirekt módon állapítják meg az állapotát: a mérés után a program órajeleket adogat a timer0 -nak és figyeli mikor vált a tmr0 regiszter....
(#) attila_v válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Akkor ő egy másik simpi

A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
Következő: »»   31 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem