Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   151 / 570
(#) tripponlaci hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Sziasztok! Saunier Duval (Renova Star) típusú kombi cirkóm van. Az utóbbi napokban az alábbi hibát produkálja: a fűtés beindulása után rövid idő alatt felmegy a nyomás 2,5 bár fölé és kinyit a biztonsági szelep és elkezd csepegni. Ha leengedek belőle egy kis vizet a rendszer egy kis idő múlva újra túlnyomásos lesz. Ha viszont leáll a fűtés és lehül a rendszer a nyomás annyira visszaesik, hogy nem indul be újra a fűtés, hanem hibaüzenettel áll.
(#) istvan5555 válasza tripponlaci hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Szervusz!

Ilyen akkor fordul elő, ha nincs tágulási tér. Le kell engerdni a nyomást és a tágulási tartályt, amennyiben membrános, legalább 1,- 1,2 bar nyomásig fel kell pumpálni.

István
(#) kokaix válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Bocsi 0,1-gyel csökken
(#) bbalazs_ válasza kokaix hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
OK, de mennyi ido alatt es folyamatos-e a csokkenes vagy tart valahova?
Mondjuk ha ket hetg nem lennel otthon, akkor mennyi lenne?
(#) kokaix válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Hát tegnapelőtt (vasárnap) leeresztettük a tágulási tartályt. Feltöltöttük 2,1 barig most 1,7-nél van, de majd nyomon követem.
(#) toro válasza BCS1 hozzászólására (») Jan 23, 2013 / 1
 
Lásd Tgyuszinak írt hozzászólásomat.
5-7 év után indul a lerakódás. Nincs rendes átfolyás a készülék fűtőköri ágán.
Ha az egyik oldat megbontod és az ujjad bedugod fekete lesz. No, "ő" a hiba okozója!
(#) BCS1 válasza toro hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Visszaolvasva én is erre jutottam, bár szívesen megnézném, amikor ez a hiba éppen keletkezik.. Most keltem, megint bedobta a hibakódot, de érdekes, hogy a szivattyú mintha keringette volna a hideg vizet.. Kipróbálom a Sentinel X400-at, kapok egy gépet is hét végére amivel meg tudom oda-vissza forgatni a rendszerben, aztán meglátjuk..
Köszi
(#) toro válasza BCS1 hozzászólására (») Jan 23, 2013 / 1
 
Ok, sok sikert!
(#) Bali0307 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Az én problémám a következő lenne:
Van egy Ariston TX23 MI kombi kazánunk(6 éves) és mostanában elkezdett elég gyakran működés közben leállni, majd rövid időn belül újraindulni. Van, hogy pár másodprecenként leáll és újraindul, de van, hogy rendesen működik. Hibajelzés nincs, csak egyszerűen újraindul. Van valami ötletetek, hogy mivel kezdjük? Szerelőt már hívtunk, ő szétszedés nélkül a panelcserét javasolta. Köszönöm!
(#) kalocsai hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Sziasztok!!

Van egy Buderus Logamax U 102 tipusú fűtőkészülék melyhez egy Buderus U102 tároló van csatlakoztatva egy VFT 01-es HMV előnykapcsolóval, a készülék van hogy hetekig problémamentesen működik, és amikor úgy gondolja folyamatos hibára áll ki!!! A ventillátor megy lefut a tesztelési folyamat és kimegy hibára. A nyomáskülönbségkapcsoló jó a füstgázelvezetés tiszta.
(#) VIM válasza Bali0307 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia! Erről az esetről már volt szó régebben itt, DE csak akkor próbáld magad megoldani a javítást ha tisztában vagy a "mit, hogyan és miért" kérdésekkel.
(#) Bali0307 válasza VIM hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia! Igen, azt olvastam és meg is örültem, hogy talán olcsón megúszom, de tegnap kicseréltem az ominózus kondit és a probléma nem oldódott meg. Annyit még kipróbáltam, hogy a szokásosnál feljebb emeltem a beállított hőmérsékletet a termosztáton és akkor szépen ketyegett, de amint kezd közelíteni a bállított hőfokhoz, kezdődik minden elölről.
(#) toro válasza Bali0307 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Van a vezérlés előlapján egy E és egy C betűvel ellátott kapcsoló.
Azt állítsd a C betűre, így nem gyújt sokszor. Ilyenkor nem melegíti fel a hőcserélőt!
(#) Tudatlan01 hozzászólása Jan 24, 2013 / 1
 
Immergas Zeus...

Az égő vezérlő elektronika kicserélve. (Brahma) Meg valami CM, a többit nem tudom, de már volt itt róla szó. (2013. jan. 15.-17.) Nem volt drága egyáltalán, munkadíjjal együtt 42.000 HUF.
Csak éppen még mindig ugyanazt csinálja.
Éppen most kezdte újra. Hívtam a szerelőt, azt mondta, hogy "pech", meg már 5 éves a kazán, ezer oka lehet még a leírás alapján, a vezérlő elektronika meg amúgy is cserélődik ennél a típusnál 5 évente, így nem ment kárba a pénzem, nyugodjak meg...
Holnap reggel nálam kezd, s megnézi, ám előre mondta, hogy nem fog semmibe kerülni... (egy hete is látta(!) hogy hogy működik, s ugyanazt mondta, mint itt toro)

Szerintetek valami átok ül a kazánomon?
Mi van vele???
Azt már nem is írom, hogy 23 fokra van állítva, ám hagyja lemenni a hőmérsékletet 19 fokig, majd felfűti 24-ig, itt leáll, de még utána a hőfok -ugye- felmegy legalább 1 Celsiust, így állandóan 5-6 fokos hőmérséklet változással járó időintervallumok vannak.
Bánná a fene, csak jó lenne...
(#) Tgyuszi válasza toro hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
A meleg víz hőcserélőjét átmostam, az tiszta. A meleg víz jön, azzal nincs probléma, lehet szabályozni, egész forró is jön, de minél feljebb viszem a meleg víz hőfokát, úgy annál jobban zúg, a pincébe van a kazán és a tetőtérbe hallatszik. Az égőfej feletti melegítő egység vagy minek hívják az zúg nagyon, vagy csak átadja a hangot, nem tudom.
(#) toro válasza deka78 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Karbantartás hiánya!
Szennyezett az égő. esetleg alacsonyabb az induló gáznyomás.
(#) toro válasza Tgyuszi hozzászólására (») Jan 24, 2013 / 1
 
Bitermikus a hőcserélőd, a hiba a fűtőköri szennyezettség.
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Jan 24, 2013 / 1
 
A kazánt át kell vizsgáltatnod.

A hőmérséklet probléma a szobatermosztát pontatlanságából eredhet.
(#) toro válasza Tudatlan01 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ilyen a CM!
(#) Alkatel hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok baj van, elkelne 1 kis segitseg. Van 1 C 25-os kazanom, minden ok, de meleg vizet nem hajlando adni. A valto szelepet mozgatja a motor a hocserelo forro, de meleg viz nincs.Lekotottem a hideg viz betaplalast es a meleg kimenetet, ebbe a korbe bekotottem 1 szivattyut tomeny vizko oldoval. Cirkulaltattam vagy 5 orat a rendszerben a let, bizvast abbam, hogy a hocserelo retkes, de meleg viz tovabbra sincs. Mi lehet a baj?
(#) szazo82 hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok! Sanuier Thermaclassic 24 típusú kazánom van és egy kis problémám van vele. A fűtőkörben ingadozik a nyomás: fűtéskor felmegy 2-barig, amíg a biztonsági szelep elkezd csöpögni. Ha visszahűl a hőmérséklet a fűtökörben, akkor lemegy egészen 0,7 bar-ig. Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy a tágulási tartály lehet a gond, illetve az abban lévő levegő nyomása. A kérdésem az, hogy utóbbit hogyan tudom beállítani ennél a típusnál?!
ha valaki tud segíteni, kérem válaszoljon!
Előre is köszönöm!
(#) toro válasza szazo82 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Engedd le a kazán nyomását "0"-ra.
A kazán hátulján van a tágulási tartály, pumpáld fel 1,2 bárra- Utána engedd rá a vizet.
(#) VIM válasza Alkatel hozzászólására (») Jan 25, 2013 / 1
 
Szia! Azt nem írtad, hogy a teljesítményt modulálja-e a készülék. A HMV vízmennyiség érzékelője (átfolyás mérő szenzor) "turbinalapátos" kialakítású és az szokott elkoszolódni. Ha nem tud könnyedén forogni a mágneses lapátkerék, úgy nem lesz megfelelő nagyságú impulzus a tekercsében, így a vezérlő egység nem megfelelően modulálja a teljesítményt a HMV vételezéshez, ami közel maximumnak kell lennie. Valami hasonló érzékelőnek kell benne lennie.
(#) VIM válasza szazo82 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia! No comment!
(#) szazo82 hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
toro és VIM nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Már csak egy autópumpát kell szereznem
(#) szerviz válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Hello VIM!

Hadd tegyek hozzá annyit a tágtartályos témához, hogy soha, semilyen indokkal nem használjuk a biztonsági szelepet a kazán leürítésére!
Mert az nem arra való. Mert abba a biztonsági szelep tönkremehet.
És sok kazánban speciális csatlakozású szelep van. Oszt' akkor mégiscsak szervizt kell hívni...
Oszt' ha látom, hogy matatás, főleg szakszerűtlen matatás volt a kazánban, akkor ugye más a tarifa....
Oszt' az meg már nem tetszik a tulajnak!
(#) toro válasza szazo82 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Ok, sok sikert!
(#) VIM válasza szerviz hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia! Nézd a dolgok jó oldalát, én csak a kezed alá dolgozom. Már régóta magyarázkodni kellett ezt a történetet, gondoltam így könnyebb lesz nyomni bármelyikőnknek egy linket a kérdésre és nem telik vele az oldal haszontalanul.
(#) szerviz válasza VIM hozzászólására (») Jan 26, 2013 / 1
 
Hello!
Ez így nagyon pozitív hozzáállás! Kösz!
Ezt a tágtartály témát már annyiszor körberágtuk, hogy már unalmas!
Elvárható lenne a minimális visszaolvasás!
(#) kokaix hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Ma reggel (már 2.) nem kapcsolt be a kazán. Töltött bele vizet utána bekapcsolt. A meleg vízzel is gond van megnyitjuk a csapot felmelegszik, majd szépen fokozatosan lehűl, aztán megint felmelegszik, megint lehűl. Mi lehet a baj? Legalább már nem zúg.
Következő: »»   151 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem