Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   213 / 579
(#) lalika56 hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Sziasztok ha valaki tud segiteni meg köszönném. A Indezit 102 mosogép centrifugája nem indul el csak kattan mi a baja lehet.
(#) palko0125 válasza mrrack hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Hát igen itt ez jelzi, hogy valami hiba van. Valószínű, hogy van rajta valami led is ami villog.
(#) zolika60 válasza lalika56 hozzászólására (») Márc 28, 2013 /
 
Legelőször a szénkeféket nézném meg.
(#) yulo5310 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy Candy cty 1246/1-03 S típusú m.gép javításom. A gépet szétkapták, és úgy hozták javítani. A vezérlőn van egy ohmos huzal ellenállás,és szét van égve.Nem tudom az értékét! A másik gond,hogy minden drótot lehúztak róla,nem tudom mit hová kell csatizni,megköszönném ha valaki egy rajzot,vagy fényképet feltenne nekem! Ja, a gép csak csapágyas volt! Rokonoktól ments meg Uram!!!
(#) yulo5310 hozzászólása Márc 28, 2013 /
 
Bocsi! Kicsik lettek a képek,ezt a nagyítás dolgot még nem vágom. Az elégett ellenállás az első képen legfelül a legnagyobb,a második képen középen van egy hasonló,értéke nem bizti,hogy ugyan olyan. Szép napot mindenkinek Doxa
(#) tevesbeci válasza Khimaira hozzászólására (») Márc 29, 2013 /
 
Szia
Szerintem elszállt a panel táp része,javítható pár alkatrész cserével.
Üdv!
(#) bjambor hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Üdvözletem !
Zanussi TL 803 V programkapcsoló paneljében elszállt a triac és kettő ellenállás R8 és R9
nem találok sehol egy rajzot ! Atyp ako 513 257
Valaki tudna segiteni, hogy a két ellenállás értékét lenyomozzam ?
Előre is köszönöm
(#) bjambor hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Bocsánat a fentiekhez megjegyezném mindkét ellenállás a tacho generátorrol jön és a hibajelenség kezdődött azzal hogy az egyik vezeték amely a tacho-rol jön elszakadt a hibát megelőzően.
(#) kaza hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségetek! Whirlpool FL 5604-es mosógépem meghibásodott. Bekapcsoláskor leveri az EV relét a villanyóra szekrényben. Van egy konnektorom EV relé előtt (amit az öntözőszivattyúhoz használok)arról működik rendesen. Van valami ötletetek? Ha igen,légyszi osszátok meg velem!
Köszönettel: István
(#) palko0125 válasza kaza hozzászólására (») Márc 30, 2013 / 1
 
Szia!
Lehet sok minden. Valószínűnek tartom a fűtőbetét csekély testzárlatát, mi már elég az ÉV relének, aztán motor testzárlat, valamint az EMI szűrő. (ebbe az egységbe jön bele a hálózati vezeték). Abba is szokott a szűrő kondi szivárogni, az is okozhat ilyet.
Elsősorban én ezeket nézném meg!
Üdv, Palkó.
(#) kaza válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Szia Palkó!
Köszi a hozzászólásod, logikus amit írsz... Nem az erősáram az erősségem, ezért kérdezem:szerinted lehet itt mérni valamit, vagy csak a szakaszosan kiveszem az áramkörből esetleg cserélem? Az a gond az utóbbival, hogy nincs mire...
Üdv: István
(#) botesz válasza kaza hozzászólására (») Márc 31, 2013 / 1
 
Ha nem digitális akkor az jó megoldás ha lehúzod a fűtőszálról a vezetékeket.Ha úgy működik akkor valószínűleg zárlatos a fűtőszál amit lehet cserélni.(interneten rendelhető,helyi alkatrészboltban is biztosan kapsz hozzá.)Természetesen ha digitális a gép akkor a lehúzkodás nem segít mert akkor már nem fog a gép elindulni.Ott akkor méregetni kell a testre.
(#) palko0125 válasza kaza hozzászólására (») Márc 31, 2013 / 1
 
Szia!
Ahogy botesz kolléga írja. Meg lehet mérni is, szerintem kezd a fűtőbetéttel, aztán a többit. Egy multiméterrel meg tudod mérni.
Üdv, Palkó.
(#) drawdog hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Sziasztok!
AEG Eletrolux Lavamat 485800 típusú mosógépünk mostanában mosás közben, de mindig vízben, megáll. Öblítésig sosem jut el. Külön kapcsolva a vízleszívással és felszívással, centrifugálással nincs baj. A szerelő szerint vagy panel vagy fűtőszál. A fűtőszálat kimértem, tökéletes. Egy próba 95 fokos mosáskor, kb 40 perc elteltével ismét megállt, de a víz max 40 fokos volt. A dob oldalán ahol a fűtőszál is van, található egy érzékelő. Mit érzékelhet? Nem tudtam kimérni rajta semmit. Hogy tudnám kideríteni a hiba forrását? Nem szívesen dobnám ki, nagyon jó kis gép.
Üdv: Károly
(#) botesz válasza drawdog hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Esetleg az lehet az NTC(de azt általában a fűtőszálba szokták tenni)Esetleg egy fotót csinálhatnál róla.Úgy tudom hogy a starthoz legközelebbi gombot a startal együtt nyomva tartva forgatod el a programválasztót akkor ki kéne írnia egy hibakódot(amennyiben kijelzős)
(#) drawdog válasza botesz hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Köszönöm, kicsit előrébb lettem! Sajnos visszaszereltem az oldalát, valamikor leveszem újra. Viszont megnyomtam a starthoz legközelebbi nyomógombot (zeit) és eltekertem az óramutató járásával megegyező irányba a programkapcsolót. Elindult egy diagnosztikai program. Az első a wash (21) lefutott. A következő prewash (13), itt már megállt hibával (mb alarm E35, ui alarm E00). Megnéztem a lavamatos hibakód táblázatban, de nekem nem mond semmit. Ha tovább akarom tesztelni, kihagyhatom ezt a lépést?
(#) botesz válasza drawdog hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Az E35 az a hibakód,milyen lépést?
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
E35 re ezt találtamBővebben: Link Valamilyen vízszintel kapcsolatos problémára utal gondolom nyomáskapcsoló hiba.
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
most látom hogy ez nem is AEG
(#) drawdog válasza botesz hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Ebből a kódból lehet tudni a hibát, a cserélendő alkatrészt? Gondoltam végigfuttatom nincs e más hiba is. Lépésenként lehet futtatni, a programválasztó kapcsolóval. Ahogy léptetem, úgy diagnosztizál programrészleteket. Az első volt a mosás ami hiba nélkül lefutott. A második az előmosás, itt hozta az E35-öt. Tovább nem léptem, kapcsoltam. Összesen 14 módot lehet tesztelni.
(#) drawdog válasza drawdog hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Sajnos most mennem kell. Köszi, este visszanézek.
(#) kaza válasza botesz hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Sziasztok!
OK! Mire hozzákezdtem (vendégek elmentek) sajnos nem állt elő a hiba. Ma délután elindítottam ua. a programot az EV relé utáni tápon, de sajnos a hiba nem jelentkezett, így nem tudtam az általatok említett szakaszolásnak és mérésnek nekilátni! Két napja szellőzik a gép, hátlap és a tető leszedve. Alján találtam vizet, amit kitöröltem...Nem láttam az egy mosás utáni folyást. Lehetséges hogy a vízpára okozhatta a hibát valahol? (monjuk a motornál) Kiszáradt ezért lett jó (de meddig?)?
Kösz: István
(#) zolika60 válasza kaza hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Lehet, addig amíg újra párás nem lesz.
(#) botesz válasza drawdog hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
A kód csak egy tájékoztatást ad hogy mi a hiba illetve mit hiányol a gép.
(#) drawdog válasza botesz hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Végigpörgettem. Ezek a hibakódok jöttek ki:
Prewash-E35
Third elv-EF4
Heating-EC2
és a legvégén MB alarm EF4
UI alarm E93
mind valamilyen vízzel kapcsolatos hibára, szenzorra utal. Holnap lefényképezem a délután említett érzékelőt. Talán mégsem panelhiba.
(#) tamast2 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Sziasztok! Whirpool mosógépünk van. Lejár a program, de nem nyomja ki a vizet és nem is centrifugál. Mi lehet a baj?
Köszönöm előre is!
(#) zolika60 válasza tamast2 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
A szűrőt és a szivattyú működését ellenőrizd. Amíg benne a víz nem centrifugál.
(#) palko0125 válasza tamast2 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Ha falba épített a kinyomó cső, akkor azt is ellenőrizni kellene, hogy nincs e eldugulva! Na és persze amit zolika60 kolléga írt!
Üdv, Palkó.
(#) tamast2 válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Nem jön ki a szűrő. Nem tudom miért. Be van vízkövesedve már szerintem.
(#) zolika60 válasza tamast2 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Pedig muszáj lesz neki. Ha sehogy sem megy, meg kell kerülni és leszedni róla a csöveket, kiszerelni az egész alkatrészt és kint áztatni ecetben, vagy venni másikat.
Következő: »»   213 / 579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem