Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   224 / 308
(#) zenetom válasza Bubuka57 hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Köszi a választ!
kissi: az a 2ohm is sok, én 0.68 ohmot raktam be, ami tranyón keresztül kapcsolja a LED-et, de a reed relés megoldás a legjobb, csak nincs reed relém, de lehet majd szerzek egyet.
(#) sastas01 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Linkeld be a HSZ-t, mert így nem igen tudunk segíteni!
(#) kissi válasza zenetom hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
A 2 ohmon a kb. 2 A 4 V-ot ejt és ezért kap csak 20 - 21 V-ot a páka, aminek én örülök !
Steve
(#) jani1987 válasza sastas01 hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Itt vannak árak is. De keresd Alkotó kollégát, olcsóbban sokkal szebbet és jobbat csinál. Itt is van.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2013
(#) Frankye válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Alkotó mester munkáját én is nagyon tudom ajánlani, nagyon jók! Kifejezetten elektronikához készülnek, nagyon profi minőségben, és tényleg nem drágák!
(#) Schnitt válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Ilyen tárolót nemrég Attila86 fórumtárs vett a szekrényéhez. Nagyobb méretű alkatrészekhez és falra szereléshez ez a jobb, de ha sokféle apró alkatrészt szeretnél szortírozva tárolni, én is az Alkotó féle fiókos tárolót ajánlanám. Nekem 2 év alatt nem sikerült megtöltenem.
(#) meszi_1985 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretnék venni egy forrasztópákát és egy ónszippantót. Amire használnám: lengő csatlakozókba kábel forrasztása, paneleken kondi, ellenállás ki- beforrasztására. Két linket mutatnék, nem pont erre a kétfélére, de hasonló kinézetűre és árkategóriájúra gondoltam:
Forrasztó állomás 1
Forrasztó állomás 2
Az lenne még ezen felül a kérdésem, hogy a forrasztópákának illetve az ónszippantónak is kell cserélni időnként a hegyeit?
Most szeretnék venni egy normálisabbat, hátha később komolyabban belemerülök az elektronikába.
Előre is köszönöm!
(#) l48 válasza meszi_1985 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
"Most szeretnék venni egy normálisabbat, hátha később komolyabban belemerülök az elektronikába."
Na most ennek az idézetnek a 2 bemutatott darab nem felel meg, nagyon nem.
Reálisan, ebben az árfekvésben nincs altarnatíva
(#) szamóca válasza meszi_1985 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Ami valamire használható is, az 15-20-tól indul.
(#) nzozz válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Sajnos nem vagyok olyan szinten, mint Ti, de szerintem némi szerencsével (ha sikerül olcsón/ingyen trafót szerezni) 15 000Ft alatt meg lehet építeni egy digitális forrasztóállomást, ami majdnem minden célra megfelel.
(#) szamóca válasza nzozz hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Olyan szinten? Nekem a Weller kattogós a szekrénybe pihen, a másik meg azt se tudom hol van. Csehszlovák trafópákával tanultam meg, és azzal is készítek mindent. Jó, SMD-t mondjuk nagy ritkán forrasztok vele, de kireszelve hosszúra hagyva az is előfordult. [off]És lehet megbotránkozni.
(#) berobbantam válasza meszi_1985 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Helló
Elöljáróban leszögezném,hogy én csak hobbi szinten űzöm az elektronikát.Fél évente évente építek valamit kizárólag magamnak.Én azt mondom a vaterát felejtsd el.A fahrenheit 28020 5000 forint a hestorén.Nekem ilyen van.2 éve hibátlanul működik.SMD-t nem forrasztok mert a kezem és a szemem sem alkalmas rá.A 8w meg alapból kicsi szerintem.Annó én is úgy vettem,hogy a bedugós 40w 220v-os pákánál egy kicsit jobb legyen aztán majd építek egy digitálisat.Nos ez az utolja elmaradt,mert az én igényeimet ez tökéletesen kielégíti.Ha rendelsz mellé még 5000-ért a hestore-ról alkatrészeket,akkor posta sincsÉn is betáraztam cinből nyáklemezből meg hasonlókbol.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Szintén 80%-ban Én is egy gyerekkoromban kapott (13. szülinapomra) csehszlovák páka belsejéből átalakított "eszközzel" forrasztok. Kell egy kis gyakorlat hozzá, de számomra előnynek számít, hogy ha bedugom a hegyét a gyantába, akkor az ott marad rajta, nem ég rá, hiszen nem meleg mindig.
És ha kicsit tágabban értelmezem a hőfok-szabályozás fogalmát, akkor ez is az, mert tetszőleges ritmusban tudom be-ki kapcsolgatni.
Pedig nekem teljes üzemben ott van két másik forrasztó állomásom is, amik szintén jól működnek. Ritkán használom őket együtt, de volt már rá példa
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Biztos összetört a fekete bakelit háza... de ennek a fa kivitelnek nincs nyele. Csak úgy marokra fogod és hagy szóljon? Nem kényelmetlen?
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Olyat még nem hallottál, hogy valamit a zsinórnál is "meg lehet fogni"?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) (Felhasználó 46585) válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Dehogynem. A függőónt! De kiváncsi lennék, hogy forrasztasz be a drótnál fogva mondjuk egy 1206-ot...
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Igen marokra fogom. Nagyjából úgy mintha egy gerejt fognék, csak ezt nem dobom el. Szinte kényelmes. A mérete a trafó miatt adott. A fadoboz praktikus, mert hőszigetel, elektromosan is szigetel, és mechanikailag jól véd. Sok évig csak szigetelő szalaggal volt betekerve, de az elég vakmerő mutatvány, és egy idő után süti az ember kezét a vasmag.
Ez nem mintának szánt konstrukció, hanem a nálam lévő barkácsmegoldás, amit az idő visszaigazolt. (Ez már a második doboz. Az első is bírta vagy 25 évig, de az nem volt bontható, ezért a hálózati kábel kitörése miatt szét kellett robbantani. Ez már szerelhető, és sokkal precízebb tartást biztosít belül a vasmagnak, kimondottan ehhez terveztem.)
Kieg: SMD-t nem forrasztok ezzel, sőt mással se nagyon mert nem látom csak nagyítóval. De van nagyítóm, többféle is...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Az eredetivel sem tudtam forrasztani, pedig nyele is volt. De hát ahány ház annyi szokás.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Gondoltam... az ember minden kényszermegoldást meg tud szokni...

Azért próbáld ki az smd-t. Sokáig én is azt hittem, hogy nem látom rendesen, de simán szemüveggel is megy a dolog. A nagyító kényelmetlen, de egy 1206 azért nem olyan kicsi. Körömmel odaszorítom, aztán mehet a forrasztás. Annál kisebbel meg tényleg nem kell foglalkozni, kivéve, amikor az ic olyan, hogy lehetetlenül közel vannak a lábak. De abból viszont keveset kell egy panelre betenni.
(#) CIROKL válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Jó nagy köritést csináltok ebből a forrasztó szerkenytyűből , nekem is van olyan pákának nevezett izé és én meg azt nem tudom használni illetve nem szeretem gyerekkoromban a 70 -es években kaptam a bátyámtól ilyen cshe izét és a mai napig azt kattogtatom ...ja és én az smd -is lövöm vele , aki nem hiszi megmutatom akár élő egyesben is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Volt már több példa is a használatára, de olyankor forrasztó állomás "játszik".
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Pedig nem rossz az, az első tíz évben ilyet használtam. Sok-sok rézdrótot elhasználtam "pákahegynek". Aztán lett egy kattogós Wellerem. Ma is ugyanazt használom, örök darab.
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Ha jól számolok, akkor az enyém a tiéd testvére lehetett.
(#) CIROKL válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
75 -ben kaptam
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) zenetom válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
A fadobozos páka nagyon tetszik!
Egyébként én sem vagyok oda a hőfokszabályzós pákáért, pedig sokszor dolgozom SMD-vel. A kattogós Wellerrel ugyanolyan jól lehet dolgozni, mint a drágább testvéreivel (tudom, mert kipróbáltam). De gondolom ezt nem kell mondanom.
Szerk.: persze ahol kell, ott biztosan precízebben lehet vele dolgozni, de itthonra tökéletes a kattogós.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Kattogós Wellert használok több mint harminc éve amit nagyító alatt látok, megforrasztom vele. A pillanat pákát is sokat használtam antennaszerelő koromban, de sosem szerettem és nem is tudok vele rendesen forrasztani. Úgyhogy minden elismerésem a tiéd.
(#) (Felhasználó 46585) válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Nehogy azt hidd, ez nem egy nagy szám. Ha tudod, hogy EZ a páka, akkor megtanulod használni. Különösen, ha nem tudsz arról, hogy létezik jobb is...
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Aki ezzel tud, az vasalóval is, tehát tiszteletet érdemel.
(#) nagy hoho válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Faházy strandpapuccsal is pinpongozott és nyert.
Következő: »»   224 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem