Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Keltető hőfokszabályozó
 
Témaindító: Bfg10k, idő: Máj 21, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 41
(#) zamatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
A megépített kapcsolás ciril -európai "orosz" karakteres lcd -vel működik helyesen. A programja viszont hibás volt.Innen letöltve már jól működik.
Bővebben: Link[/url]http://radiokot.ru/circuit/digital/home/139/
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) pittosi válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
milyen a vezérlése pWM vagy két állású ,
Mert ha csak 2 állású akkor nem csinálom meg
(#) zamatőr válasza pittosi hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Látom, a technika rabja vagy (nem sértés csak megjegyzés).
PWM rendszerű a hő és a pára is.
Egyébként ahol megfelel egy ék mint emelő nem kel mindjárt hidraulikus vagy bármilyen más gépezetet csinálni. 25 éve kezdtem étermembrános érzékelővel (több tízezres gépek működtek vele nagyüzemekben) majd egy modernebb "összeollózott" kapcsolást megépítve
még mindig 2 állású vezérléssel (már több mint 10 éve megy hibátlanul évi 4-6 keltetés).
A technika mellett legalább annyira fontos a technológia ismerete és lelkiismeretes betartása.
Ez nem olyan,hogy elfüstöl egy megépített áramkör csinálok másikat.3-4 hét míg eredményt láthatsz és a kudarc nagyon lehangoló (befulladt,nyomorék állatok).
(#) Iszkakof István válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Kedves Zamatőr
Egy ideig én is bosszankodtam a témán, hogy csibét akarnak keltetni, vagy csúcstechnikát építeni. Rájöttem, hogy inkább az elektronikus része érdekli a legtöbb fórumozót. Az, hogy csibekeltetőre szereli a gondosan megépített elektronikus áramkört, csak indok az alkotásra. Én is ha csibét akarok keltetni, a háromtranzisztoros termosztátomat nem cserélem le semmire. Más termosztátot csak úgy használnák, ha az előbbi ellenőrizné.
Tisztelettel, Iszkakof István
(#) pittosi válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Kedves barátom én se most jöttem le a "cseresznyefáról ".Múlt hóba lettem 59.
A keltetést gyermek ként kezdtem . Étermembránnal 33 évvel ezelőtt
Aztán jött a tranzisztoros és akkor ismerkedtem meg a P szabályzóval . RT 99/6.
Szijj István cikje.
Ez a szabályzó nagyságrendileg változtatott a helyzeten . mert ez a hőforrást stabilizálta .távolról. Pl .a tojások hőjét mérte.
Digitálisba a két állású . Az lassúság miatt nem jó.
a páratartalom az nem kell PWM oda jobb a két állású 3% -+ az nem számít .
Én több tíz évet fektettem a tökéletesítésbe . A tyúk sz változtatja a hőjét perceként.
A diginek egy előnye van nem kell annyit állítgatni .38c az egyből 38
az analógnál az 2 nap.
(#) keenrolo hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Keltetőgépet építek de szükségem lenne egy ki segítségre.Nem azt szeretném ha most a semmiről építeni tudnék egy höm.szab.-t hanem tanácsra, vagy ha valaki vállalna ilyen építését akkor tőle egy email vagy vmi.
mivel én hülye vagyok az elektronikához ezért kész termosztátok után nézelődtem:

http://elektronika.zsibvasar.hu/muszer-alkatresz/erzekelo-szabalyzo...7.html
ez a termosztát volt ami a legmegfelelőbb számomra (Kimenetek száma: 2 (tranzisztoros - védődiódával)) ez a része homályos mit takar hogy tranzisztoros

http://egyeb.zsibvasar.hu/allattartas/allattartashoz-eszkozok/papag...3.html
ezt is néztem de a relés kimenet miatt sztem nem előnyös a forumon úgy olvastam hogy tönkremegy a sok kapcsolgatástól

http://epitkezes-otthon.teszvesz.hu/barkacs_szerszam_ipari_gep/ipari_gep_barkacsgep/erzekelok_szabalyozok/wh7016e_220v_homerseklet_szabalyzo_peltier_vezerlo_1678796507.html
ez is relés :/

Vélemény ezekről?
Én úgy gondoltam hogy a fűtés fűtőbetétettel vagy ellenállással oldanám meg azt szeretném ha csökken a höm. akkor annyit fűtsön amennyi szükséges szóval folyamatosan menjen de kis teljesítménnyel, nem tudom hogy jó lenne ez így vagy sem.
(#) demcsizsazsa hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni van egy régi Mini-Max keltetőm P szabályzóval Ic U217 B. Hibás ellenállások értékei nem láthatók.Ha valakinek van kapcsolási rajza sokat segítene.Hozzászólásokat előre köszi.
(#) proli007 válasza demcsizsazsa hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Hello!
Ha mégsem lenne rajz hozzá, az ez az adatlap sokat segíthet, mert több hőfokszabályzó rajza van benne. Gyanítom valamelyik van megvalósítva, csak szűkített beállítási tartománnyal. Meg végül is nem oly nagy panel, hogy ne lehetne kirajzolni, és összevetni az adatlappal..
üdv!
(#) mindenes válasza demcsizsazsa hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Szia! Na ez az a z áramkör amihez kapcsolási rajzot nem igen találni.És szerintem Te sem fogsz mert az egész "home made", vagyis valaki egy kapcsolási rajz,vagy hozzáértés birtokában egy adatlap alapján legyártotta. Ilyenkor a lehetőségek elég korlátozottak ,többnyire a vezérlő áramnkör alapkapcsolásából lehet csak kiindulni..
(#) joededy válasza demcsizsazsa hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Szia
Konkrétan a minimaxost nem ismerem de van itt egy orosz rajz hátha segit
(#) frázis válasza demcsizsazsa hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Vigyázz! Csak 60 W-ig terhelhető! A szín skála alapján meg tudod állapítani az értékeket.
(#) killla hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Sziasztok annyit szeretnék kérdezni hogy valaki nem tudna valami kiindulást adni hogy honnét tudnék 100kohm ptc termisztort szerezni mert akárhogy keresek nem talállok.

Köszönöm!
(#) proli007 válasza killla hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Hello!
Biztos, hogy 100kohm kell, és PTC? Ha van rajz, esetleg más megoldás is számításba jöhet..
üdv!
(#) killla hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Hali!

Rajzom sajnos nincs, lemértem műszerrel szobahőmérsékleten 100k ohm körül mozog kisebbel próbáltam de sajnos nem volt jó egyébként vannak régebbi hozzászólásaim azokban van fénykép is. ( http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_6062.html?pg=14 )
( http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_6062.html?pg=15)
Jó lenne megjavítani mert jön a keltetési idő és nem szeretnék újat venni, egyébként egy jó régi keltetőről van szó.
Köszönöm a segítséget előre is!
(#) proli007 válasza killla hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Hello!
A linkek kb. "sehova sem mutatnak". De vicces ez a "kapkodás". Már három éve, hogy ezt a problémát felvetetted. Jó magam már rég elfelejtettem. De azóta sem rajzoltad ki az áramkört? Pedig idő lett volna rá. Ha kirajzolod, szerintem lesz aki javaslatot tesz más megoldásra, mint a 100kohm-os PTC.
üdv!
(#) sk95 hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Szeretném megépíteni ezt a hőfokszabályzót, és az érdekelne, hogy az R9-nek és R10-nek milyen értékű ellenállást kell beépíteni?

Köszönöm!

hőfoksz..jpg
    
(#) fongab válasza sk95 hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Szia
Az R8 R9 egy feszültség osztó, a műszer felé. Ha tudni lehet a műszer adatait, akkor számolható a R9 ellenállás.

A R10 ellenállás akkor kell, ha 0°C alatt is akarsz, mérni, kapcsolni, de ebben az esetbe Több alkatrészt is át kell gondolni (Pl.: IC t is negatív tápra kell tenni, és a R2 se ártana. )

Nézd meg a LM35CZ adatlapját ott 1,2V ra 18K használ. elvileg elég 0,6V is (egy dióda) Akkor elég a fele is, de akkor se tévedsz, ha 7K…..12K között valamit teszel.

Ezt a LM35CZ adatlap 7oldalán találod, a 7megoldás ( FIGURE7 )
Bővebben: Link
üdv.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2013
(#) killla hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Hali!

Ha értenék hozzá akkor nem tettem volna itt fel a kérdésem, a linkeknél pedig a felhasználónevemet kell keresni mert vannak képek feltöltve gondoltam hátha a képről valamit ki lehet deríteni.
Ez a kirajzolás dolog nem fog menni, nekem az magas. Itt profi építők vannak, legalább is nekem úgy tűnik, mivel nem értek hozzá.
(#) proli007 válasza killla hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Hello!
Az rendben van, hogy nem értesz hozzá, de távolbalátásból és jóslásból itt a népek elég gyengék. Az életlen képeken nem sokat látni. Legalább azt megtehetnéd, hogy az alkatrész oldali képen. Beszámoznád az alkatrészeket, és leolvasnád az ellenállások-kondik értékét és összeírnád. Hogy lehessen azonosítani és tudni az értéküket. Ha azt szeretnéd, hogy előrelépés legyen benne.
De a fórumot meg tanulhattad volna kicsit kezelni, legalább annyira, hogy egy linket be tudjár szúrni, valamint használnád a Válsz gombot is.
üdv!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2013
(#) killla válasza proli007 hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Hali!
Okés megpróbálom beazonosítani ha jutottam valamire jelzem!
Köszi.
üdv!
(#) imre30 hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Sziasztok:
A problémám a következő van egy Hajdú hőfokszabályzóm, amit beépítetem egy csirke inkubátorba
A probléma hogy 7-8 fok eltéréssel kapcsol ki- be, hogy lehet ezen állítani?
Kérlek segits KŐSZŐNETT
(#) kadarist válasza imre30 hozzászólására (») Márc 15, 2013 /
 
Szia!
Sajnos nem lehet állítani rajta. Használj elektronikus szabályzót!
(#) imre30 hozzászólása Márc 15, 2013 /
 
Szia!
Menyibe kerül egy olyan?
A hátulján Van egy kis csavar, avval mit lehet álítani?
(#) borza77 válasza sk95 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítség kellene ehhez a hőszabályzóhoz. Milyen műszert lehet rákötni? Analóg műszerben nem találta hőmérőset de a ledesnek vagy folyadékkristályosnak meg kell 9V ehhez akkor kellene egy külön táp? Vagy hogy tudok 12V-ból 9-et csinálni? Bár jobb lenne analóg műszer mivel lényegesen olcsóbb.
Köszönöm a segítséget.
(#) borza77 hozzászólása Ápr 5, 2013 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a termosztátot! kapcsol rendesen. De szeretnék rárakni egy panelműszert és hiába próbálkozom nem tudom kiszámolni a szükséges ellenállásokat ahhoz hogy tisztességesen mérjen tud valaki segíteni?
Ja ezt a műszertM438S
http://www.hestore.hu/prod_10023466.html
Már csak ez hiányzik ahhoz, hogy kész legyen.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza borza77 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hello! A műszer alapesetben 200mV-ig mér. A hőmérséklet jeladó, meg 10mV/fokC jelet ad. Így csak 20 fokig lehet vele mérni. Vagy is a műszer bemenetre 1:10-es osztó kell. (Ha mást nem mérsz vele, akkor jó a 10k/1k osztó is, mert a belső referencia potival a hiba korrigálható. Vagy is hogy 1V-ra 100fokot mutasson.) De a műszer az áramkörödtől galvanikusan független 9V-os tápfeszültséget igényel. üdv!
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2013
(#) borza77 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Kap külön levédett 9 voltot! Tehát a műszer hátulján az osztásba rakjak egy 10K és egy 1K ellenállást? és akkor fog mérni rendesen?
Ja köszi a gyors választ!
(#) proli007 válasza borza77 hozzászólására (») Ápr 5, 2013 /
 
Hello! (Gondolom nem "levédett", hanem "leválasztott".) Igen ott van a helye a panelen, (felső tag jelenleg át van kötve.) rajza meg a lapon amit adtak hozzá. üdv!
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2013
(#) borza77 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Hali
Nagyon ki van a faxom ezzel. Nem jó az 1K és 10K sem. Elég sok variációt kipróbáltam már. Ha megkapja a jelet a LM35-től akkor rögtön (-1 . ) Lesz rajta úgy, hogy az egyes az utolsó helyértéken van nem a tizedes előtt vagy után és így is marad amíg ki nem kapcsolom. Így most kölcsön higanyossal mérem az értéket. Viszont a termosztát szuperül üzemel. Már melegíti a kacsa és pulyka tojásokat és valóban azon a hőfokon tart és precízen kapcsol. Bár én finomítottam rajta hogy ne berregjen a relé, raktam elé egy elektrolit kondit és utána egy tárcsa kondit, hogy ne húzzon ívet a relé. így vezérel közvetlenül 220V-ot.
(#) proli007 válasza borza77 hozzászólására (») Ápr 6, 2013 /
 
Hello!
Valamit nem jól csinálsz. A jelzés azt jelenti túlvezérlés van. Vagy is az alapműszer 200mV-nál nagyobb feszültséget kap.
Ha a bementi osztót a műszer panelen helyezted el, akkor a rövidre zárt helyre (RA) kerül a 10kohm, alatta a 10Mohm (RB) helyére az 1kohm. A műszer COM bemenetét a hőfokkapcsoló GND-re kell kötni, az IN bemenetét az LM35 kimenetére. (Mondjuk ésszerűbb lett volna, ha azt javaslom, hogy az RB-t tedd át az RA helyre, és az RB helyére meg egy 1Mohm-os ellenállást tegyél. A különbség csak annyi, hogy így 10Mohm lenne a bemeneti ellenállás. Mert ha a kapcsolási értéket is szeretnéd mérni a poti közepén, akkor nem terheli a feszültségét a műszer bemeneti ellenállása.)
Megtáplálni meg ideiglenesen egy 9V-os elemről javaslom, hogy biztosított legyen a hőfok kapcsolótól a galvanikusan független megtáplálás.
üdv!
Következő: »»   27 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem