Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1318 / 2486
(#) MusicMan hozzászólása Máj 13, 2013 /
 
Van egy 3w kis erősítőhöz rajzom és az lenne egy kérdésem, hogy az ic-nek 1,9 lába hova megy, esetleg sehova?

tda7056.gif
    
(#) reloop válasza MusicMan hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Az IC típusát gugliba írva ilyet kapsz. A harmadik oldalán láthatod, valóban sehova.
(#) MusicMan válasza reloop hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Eszt láttam csak nem voltam benne biztos, hogy rá kell őket kötni a földre de akkor nem köszi
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Jó sok nyákot és maratószert dobsz ki, ha ilyen nagy méretben hagyod a nyákot a maratásra. Miért nem vágod le kisebb méretre mielőtt maratóba teszed. Én mindíg a nyákhoz méretezem az edényzetet, és annyi kloridott kap, hogy 1-2 mm-re lepje el a panelt. Ha meg olyan kedvem van, akkor még ringatom, hogy jól érezze magát a nyák.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2013
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Elrontottam.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 13, 2013 /
 
Készítettem egy meghajtót híd-kapcsoláshoz.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia Köszönöm,este elájultam aludnom kellett.Veszek kloridot és megcsinálom ez szimpinek tűnik. Trimmert teszek majd rá, hozzá igazítom a rajzot, még egyszer köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia a nyákok eleve ekkora méretűek,a marató az meg sósav,és hidr.peroxid volt, de többet nem használom,leszedi a festéket és a fóliát is nagyrészt amit nem kellene. Még a Mechanikai laborból maradtak minden méretű vágott nyákok,ezekkel kísérletezem,csak a legtöbb két oldalas,és igy soká tart maratni,,de dolgozom az ügyön.
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok! Reloop fórumtársamnak!Meg kérhetnélek arra hogy amibe segítettél erősítőbe,be tudnád tenni a lay rajzába az 560 ohmos ellenállás helyett egy 1k trimmert, mert ezzel tudom beállítani a kimeneti DC-t,és azt a nyugalmit állító kis kapcsolást,és ha már legközelebb készíttetek nyákot,akkor már ezek benne legyenek,mert így utólagosan be építve kicsit csúnyácska a panel.Segítségedet előre is köszönöm.Üdv,Zsolt.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szia! Milyen tápfeszültséget tervezel? A +/-45V a BD139- BD140-nek tűrésen kívül esik. A lábkiosztás miatt érdekes főként.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Az elképzelt tápfeszültség +-50v,és lényegébe ha jónak látnád át tervezheted,jelenleg mje340/350 van benne.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Hivatkozás. T4, T6 pozícióba BD239C- BD240C megnyugtatóbb lenne. A 4 ohm terhelésen elérhető 11A csúcsáram már erősen visszahat rájuk.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Szerinted bele tervezhető az 1k trimmer,és a nyugalmit szabályzó kapcsolás?
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Az természetes! Foglalkoztat a gondolat, milyen lenne egy TL431 a zener dióda helyén. Azzal is lehetne kimeneti DC-t állítani. Persze csak alternatív megoldásnak szánom.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Én úgy gondolom,hogy ne bonyolítsuk túl,ez így nagyon jó a kapcsolás ahogy van,de igazán akkor lesz jó,ha azt a két alkatrész bele illeszted a kapcsolásba.Én nem értek a rajzolgatáshoz,és azért kértelek,hogy meg csinálnád-e.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) subwoofer220 hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok!
A tescoban lehet kapni azt a 1000-1500Ft-os pc hangfalat,biztosan tudjátok melyik az.. Abban van egy pici erősítő,és az lenne a kérdésem hogy a két kimenet egy GND-ről osztódik ketté?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza subwoofer220 hozzászólására (») Máj 14, 2013 / 1
 
Szia!
Igen, azonosról.
(#) subwoofer220 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
(#) NaXuS válasza NaXuS hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
Üdv!
Megépítettem az előző hozzászólásnál található rajzot, és valami nem stimmel vele.
Ha bekapcsolom akkor zúg. Hogyha hangot adok neki, akkor halkan hallható a zene. Már kínomban mindent csavargattam, és egyszer csak eltűnt a zúgás, a zene szépen szól nem torzít, és minden funkció működik, de ha leveszem a tápfeszültséget, és újra csatlakoztatom, akkor ugyanúgy búg. Megint csavargatni kell, hogy ne búgjon. Általában a hangerőt, meg basszust kell felcsavarni, hogy átessen normál működésbe.
Vajon mi okozhatja ezt?
(#) Bolfi81 hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, és szeretném a segítségeteket kérni. Van egy AKG márkájú vezeték nélküli fejhallgatóm. Rádiós, tehát nem infrás. Rég tönkre mentek a hangszórói, ezért átépítettem a vevő részt egy dobozba, simán a hangszóró helyére kötöttem egy bármilyen erősítőt, tökéletesen működik, egy dolgot kivéve. Nem sztereó, és hamar megeszi az elemet. Hamar rájöttem, hogy hídkapcsolásban van a végfoka, szóval földelem a kimenetek felét a bármilyen erősítővel. Mivel annyira kicsi a jelszint, hogy mindenképpen kéne a fejhallgató végfoka, azt kéne csinálnom, hogy valahogy összegzem a jelet egy erősítő fokozatban, és földhöz képest kivezetnem. Igen ám, de amit próbálta egy sima 741-esel, visszacsatolás hiányában elszaladt az erősítés, és persze torz volt. Egy ilyen összegző kapcsolás kéne nekem, hátha van valamelyikőtöknek ötlete.

Köszönöm: Laci
(#) blasz hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
Szia Reloop, a fázisfordítón testre kötöttem az ic 5-6 lábait, és igazad volt, síri csend honol most.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Nem nekem, hanem a fizikai törvényeknek volt igazuk.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Nálam ugyan az
(#) Koncsar válasza blasz hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Sziasztok! St alakul?
(#) blasz válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Nem martam még, lekéstem a boltot,nem kaptam kloridot
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Nekem sem erősségem a rajzolás, nézd át alaposan! Nem tudtam megállni, hogy ne tegyek rá Bridge bemenetet

Monitor.JPG
    
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Szia! Úgy látom derekasan át tervezted,én bízom a tudásodba,legközelebb már ez a széria fog dobogni itt nekem.Köszönöm szépen.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 15, 2013 /
 
Akkor lássuk hogyan szuperál.
(#) fecus hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
Egy netrádiót építettem routerből. Szeretném bedobozolni olyan igazi asztali rádiónak. A kimenete egy olcsó USB-s hangkártya kimenete. Lesz benne 2 db 4ohm 100mm-es SAL széles sávú autóhangszóró.
Most 5V áll rendelkezésre erről jár a router.

Olyan erősítőt kellene bele építenem ami 5V-ról is tud pár wattot előállítani. Esetleg hangszín módosítással.
Kapcsolási rajz tanácsot vagy linket szeretnék kérni tőletek!
Nem Hi-Fi csak asztali rádió.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2013
(#) MusicMan hozzászólása Máj 15, 2013 /
 
Sziasztok, kéne egy olyan erősítőről rajz (ha van nyákrajz akkor az) vagy ic típus ami 4 ohm-on lead 4w körüli teljesítményt 9v-ról (elem)
Következő: »»   1318 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem