Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 27 MHz távirányítós autó kérdések
Lapozás: OK   2 / 24
(#) cpumaster hozzászólása Aug 22, 2007 /
 
Ja és akik a fentebb említett IC párossal bajlódnak azoknak ajánlom ezt a pdf fájlt! Benne van minden! Kapcs rajzok is!!!

TXTD.pdf
    
(#) Magorh válasza cpumaster hozzászólására (») Aug 24, 2007 /
 
Engem nagyon érdekelne, mert még semmire sem jutottam a hatótáv növeléssel...
(#) cpumaster válasza Magorh hozzászólására (») Aug 24, 2007 / 1
 
Szoval! El kell h keserítselek mert ez nem a hatótáv növelésére szolgál amit én tettem fel rajzot hanem egy olyan eszköz amelyet kiegészítve egy fm vagy am adó-vevő párossal komplett távirányító és vevő szetted lehet 6 csatornára!
(#) cpumaster hozzászólása Aug 24, 2007 /
 
Szép napot mindenkinek!
Az ötletem az volt hogy építek egy etetőhajót énis, csak először szerettem volna vmi elektronikát összehozni. Arra gondoltam hogy "részegységekre" bontva építek hozzá elektronikát. Kerestem ezt a dekódert/enkódert! Szinte ez a két dolog a lelke mindennek! Nameg a rádiós kapcsolat! Mert a dekóderen van egy kimenet, ezt kellene az adóra juttatni, és a vevőből érkező jeleket az enkóder dolgozná fel ami pedig már a szervó motorokat hajtaná vagy egy H-híddal DC motort. Vevőnek én a TDA7000-re gondoltam. Adót pedig lehet találni sokfajtát FM sávra csak be kell hangolni! Na ez volt a rizsa a múltkori hozzászólásomhoz. És hangsúlyoznám hogy mindez egy elképzelés! Egyiket sem építettem még meg! Mindenki véleményére kíváncsi vagyok mert ha ez így menne, (persze komolyan megtervezve) akkor olcsón lehetne nagyon jó rádiós elektronikát fabrikálni akár autóhoz,hajóhoz,repülőhöz...(még akkoris ha nem kell mind a 6 csatorna) Nos?
(#) O.Lee válasza cpumaster hozzászólására (») Nov 11, 2007 1 / 1
 
Távirányítás szempontból sztem válasz valamilyen TESCO-s 2 ch kisautót. Megfelelően elhelyezett és hosszúságú vevőantennával én kb 150m-ert tudtan kihozni belőle, nekem (BIGFOOT-ot) vezérel. Volt egy szép kasznim, jó motororral és kormánnyal, de mivel 1988-as kiadású a drága, a paneli rossz volt benne, ezért a kisautóból oldottam meg. Felhasználtam a távot ugye, a vevőt pedig szétbelezve beépítettm a kocsiba. A motormeghajtását nagyteljesítményű H-hídra bíztam. Mivel nem tudtam, hogy mekkora tápot bír a moci, kikisérleteztem, most 12V-ről megy (10db 1300mAh-baby méretű akku), tökéletesen. Végsebesség: Váltó I: kb 15km/h Váltó II: Kb 25km/H A fentebb említett "turbo" lábat egy hangjelzésre használom, mert néha "lemegy a térképről" így a turbó nyomásakor szirénázik, könnyebben megtalálom... Ja TESCOs autó kb 3500HUF-volt komplett.

nikko2.jpg
    
(#) O.Lee hozzászólása Nov 11, 2007 / 1
 
A tesóm, eléggé ráérős, ezeket alkotta, persze mást is, de az még nincs itt. Most az IFA vezérlésén vagyok, egy akkus fúró mocija hajtja, kb 10A vesz fel induláskor és néha bezavarja a vevőt, "megymindállat" ...

Az AUDI fronthajtásos, még kszülőben...

autók.zip
    
(#) Lucifer válasza O.Lee hozzászólására (») Nov 11, 2007 / 1
 
Ez az IFA nagyon állat. A kasztnit te csináltad, vagy valahonnan szerezted?
(#) sirály12 válasza O.Lee hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Nem semmi. Szép munkák, nagyon jól összehozott darabok.





u.i.: nem kellett volna hosszú ékezetes fájlnevet adni, mert nekem is csak átnevezés után sikrült kitömöríteni.
(#) O.Lee válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Mint írtam, az Öcsém építette, lemezből van készítve, hajlítva, aszem eporapiddal illetszve és csiszolva, majd fényezve.
(#) gabyka13 hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Sziasztok. Előre is szólok,hogy nagyon noob vagyok az elektrónikához. Csak pár kérdésem lenne.Vettem nemrég egy rc kocsit. Semmit extra 2500ft. Ezt szeretném kicsit feltuningolni,ha lehet. 1 kérdésem:ha rakok bele egy 9voltos motort valamint 9voltos elemet,akkor az úgy működik,vagy nem bírja az elektrónika és tönkremegy.2kérdés:ha nagyobb antennát rakok rá vagy emelem a feszültséget a távirányítóban akkor nőhet a hatótávolsága?Előre is köszi a segítséget.
(#) aflmor válasza gabyka13 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
1. tönkre
2. nem nő (+fesz=tönkre)
(#) gabyka13 válasza aflmor hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Köszönöm gyors válaszodat.
(#) szabi_o válasza gabyka13 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Mikro RC autó tuningolás: Bővebben: Link
(#) O.Lee válasza gabyka13 hozzászólására (») Nov 19, 2007 /
 
Ha tunningolni akarod, a hajtó moci H-hidat erősitsd meg, jó nagy fet-el, vagy tranyókkal akkor oda mehet erősebb deley, persze mocit is cserélj. Tudd: Ezek az autók füsttel mennek! Ha kijön belőle a füst, akkor nem mennek. Visszarakni nem lehet!
(#) gabyka13 válasza O.Lee hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Ez jóó. Csak nem tudom miről beszélsz Berakok pl egy 9 voltos motort és a H-hídra forrasztok tranzisztort. Aham. Mi az a H-híd?
(#) menyus hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Sziasztok !

Ezeket a távirányító coder / decoder IC ket (RX2 - B / TX2 - B ) honnét lehet beszerezni? Vagy kibányásszátok a tescós óccsó modellekből?
(#) O.Lee válasza menyus hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Szerintem már valahol írtam: TESCO, kisautó most eksönben 2500HUF, ebben van minden. Komplett 27, vagy 40MHz-es adó/vevő,( VIGYÁZAT! A gagyik kompatibilisek egymással, tehát "A" 27MHZ adója viszi "B"' 27MHz-es vevőt is, pl. a haverodét!
Tesóm így nyírt ki egy egyszerű kinai repcsit, Bácsi felengedi unokának, nézd, hogy száll, Tesóm csak megnyomja a saját távját, erre repcsi boom, lezuhan. Mindenki sajnálkozott, persze mi röhögtünk) szo, ez a legegyszerűbb. Tunningolást már írtam, de ez a legprimkóbb tunning, gumit égetni, szomszéd gyereket kápráztatni tutti siker!!!
(#) O.Lee válasza gabyka13 hozzászólására (») Nov 20, 2007 / 1
 
Itt van!

H.doc
    
(#) tommy55 hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Helló!

A haverommal szemet vetettünk egy kapcsolásra, amiben van egy rx-2b és egy tx-2b. De nem tudok honnan ilyeneket szerezni. Tudna valaki segíteni?
(#) Ryder007 hozzászólása Okt 21, 2008 /
 
Hellósztok!
Az a helyzet hogy van nekem egy Tamiya autóm aminek nincs meg a távírányítója. Sikerült beszereznem egy szintén Tamiya márkájú távírányítót. Mind az autó mind a vezérlő 2 csatornás és 27Mhz-es. Sajnos nem akarnak működni egymással. Nos, az lenne a kérdésem hogy, - amennyiben ez lehetséges- miképpen tudnám őket összehangolni? Előre is köszönöm a választ.
(#) edgar válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Nem sokat lehet mondani igy.
Az ado frekvenciaja azonos kell legyen a vevo frekvenciajaval.
Lehet, hogy az adod 27.045 MHZ -en ad a vevod meg 27.145 MHZ vesz.
Igy nem is mukodik_esetleg nagyon kozelrol.
Amennyiben mind ketto Tamiya akkor a kod/dekodolas remelhetoleg megfelelo, amannyiben ez sem talal akkor szinten nem mukodik fuggetlenul attol, hogy a frekvencia talal.
Amennyiben nem kristalyvezerelt a rendszer akkor at lehet hangolni. Ellenkezo esetben csak kristalycsere segit.
Fenykepezd le az adot - vevot belulrol , hogy latszodjanak a feliratok is (tobb kepet), esetleg akkor el lehet kepzelni a kapcsolasi rajzat.


(#) Ryder007 válasza edgar hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Helló! Itt vannak a képek. Remélem jók lesznek. Köszi a segítséget.
Képek
(#) edgar válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
A vevo ugy nez ki, hogy egy szuperheterodin, abba a felkozepen lathato foglalatba jon a ktistaly.
A rajta lathato ic adataira meg nem bukkantam ra.
Az ado Ic-e jenek a kepe is kellene.
Ha jol emlekszem akkor a 27.145 MHZ nek a parja a 26.690 MHz.
Keress egy olyan kristaly vagy kerj kolcson es probal ki.
De ez meg nem jelenti azt, hogy mukodni is fog.
Nem tudom, hogy az adobol milyen jelek jonnek.
Amennyiben a ketto nem talal , hiaba jo a frekvencia mert nem fog mukodni.
Tobb kepet keszits, minden reszerol a rendszernek !!
Pontosan add meg a nevet mindennek, hogy keressek ra.
Ps. Utolag vettem eszre, hogy zipp file is van.
Letoltom es megnezem.
(#) Ryder007 válasza edgar hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Az autó egy Tamiya Midnight Pumpkin, a vezérlő pedig nem tudom pontosan mi, de ennek a vezérlője:

Akkor a képek megfelenek vagy készítsek ujjabakat?

Bővebben: Link
(#) edgar válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
A vevoben lathati IC adatait nem kaptam meg.
Az adot fenykepezd le de az IC-rol azt a ragasztott cimket szedd le, hogy lathato legyen az iras.
Te is egy kicsit keresgelj hatha kapsz valami adatot.
Hirtelen nem tudom, hogy mit mondjak.
Meg kerdezoskodj helyileg is, vagy keressd meg a rendszered parjait valakinel.
Altalaban az egy gyartmanyok kompatibilisek egymassal.
Kiserletezz.
A vevoben nem volt kristaly??
(#) Ryder007 hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Jelenleg nem tudok fényképezni mivel lemerült a gépem. De az írás eajta ez:
L9367
OKI
Japan 9109

És sajnos így kaptam kristály nélkül. Nem lehet valahol ebbe való kristályt vásárolni?

Jah és természetesen keresgetek.
(#) Ryder007 válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Bocsánat, pontosítanom kell, az adó ic-jén a felirat:
Trans R4244 Digi-Prof 0021 EH

Amúgy, nem lehetne valami egyszerű megoldással megcsinálni? Mondjuk egy másik autó kristály párjait belerakni? Vagy ha vennék egy új kristálypárost? Úgy működne? Vagy kéne még rajta vmit hangolni?
(#) edgar válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Mindegy hogy milyen kristalyt (azert ne poharat) teszel bele csak legyenek parban.
Nekem vannak kristalyaim csak az a baj, hogy egy kicsit messze lakom tolled.
Az ado icejere nem dobott ki semmit sem a Google.

(#) Ryder007 válasza edgar hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Szóval - ha jól értem- ha veszek bele egy kristálypárt akkor valószínű hogy működni fog. Nos, köszönöm szépen a segítséget.

Még egy kérdés: mindegy hogy hány mhzest veszek?A 40 is, vagy csak 27es jó? Miben jobb-rosszabb a kettő?
(#) Ryder007 válasza Ryder007 hozzászólására (») Okt 23, 2008 /
 
Plussz 1 kérdés:
Ezek jó lennének?
Link
Következő: »»   2 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem