Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   502 / 1149
(#) Davidesz hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Sziasztok ez mi lehet? Ezt az apum cuccai között találtam és neki sincs semmi fogalma, hogy mi lehet.

DSC_0829.jpg
    
(#) nedudgi válasza tomi7 hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Ebben az esetben tényleg valószínűsíthető a biciklikomputer vagy lépésszámláló. Ennél többet kívülről megállapítani nem lehet. Ha mozgatásra, rázásra lép, akkor lépésszámláló.
(#) nedudgi válasza Davidesz hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
A vezeték végén levő csatlakozó milyen? Talán egy (fél)automata diavetítő vezérlője - a márkanév alapján.
(#) bbarna válasza Davidesz hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Nekem gitár pick-up-nak tűnik
(#) nedudgi válasza bbarna hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
(#) lucky hozzászólása Aug 19, 2013 /
 
Urak ( és hölgyek ha vannak)!

Ennek az 555-ös IC-nek melyik az 1-es lába? Nézem az adatlapot de nem tudok rájönni... Hátha van valaki nálamnál okosabb..

Ha rossz helyre ment elnézést kérek, ezúton kérem az admint, tegye a jó helyre.

üdv

P8190331.JPG
    
(#) efraim válasza lucky hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Meregetem a szemem és úgy látom, hogy a baloldalinak a végén van egy kis íves bemarás. No innentől az attól balra eső első láb az egyes. Bővebben: Link
(#) kadarist válasza lucky hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Szia!
A ferdén lecsapott oldalél felől van az 1-es láb: Bővebben: Link
(#) pjg válasza Davidesz hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Gitár PickUp. Csehszlovák gyártmány.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
(#) _vl_ válasza lucky hozzászólására (») Aug 19, 2013 /
 
Általában ha előtted van olvashatóan a felirat, akkor a bal alsó szokott lenni, de ez csak tapasztalati tény.
Bővebben: Link
A 23. ábra mutatja, hogy mi az irregularitás, amit keresni kell a tokon (az egyik éle 45 fokban van levágva, azon az oldalon van az 1-es láb).
(#) Pali79 hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Sziasztok! Adott a mellékelt képen látható panel. Bontásból, hiányosan került hozzám. Amit tudok róla az, hogy egy 24V-os motor volt rákötve és egy hozzá tartozó trafó. Több vezeték is csak szabadon lóg, elvágták. Az alkatrészekből nekem úgy tűnik, hogy egy fordulatszám szabályzó lehet talán csak az a kérdés, hogy a potmétert hova is kellene kötni, illetve mekkorát?
(#) lucky hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Urak!
Köszönöm a segítséget 555 ügyben. Az a letörés elkerülte a figyelmem...
(#) proli007 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Hello! 10..12 alkatrész esetén, lehet célszerűbb lett volna kirajzolni, mint egy homályos fotót feltenni.. üdv!
(#) reddot hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Szevasztok!
Találkozott-e valaki ilyen alkatrésszel?
Mi lehet ez?
Köszi!

DSCN5324.png
    
(#) Pali79 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Üdv!
Megrajzoltam, remélem nincs benne hiba... Amit hozzátennék, hogy a 9-es ponthoz volt kötve a motor egyik vezetéke, a többit nem tudom.

motor.lay
    
(#) Sebi válasza reddot hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Mérjél a lábak között dióda vizsgálóval, ha találsz egyik lábhoz képest két nyitóirányt, akkor nagy valószínűséggel tranzisztor. Ha nem, akkor Hall-kapcsolóra tippelnék, azt látni legtöbbször ilyen tokban...
(#) proli007 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Hello! Nem tudom miez. Mert vannak érdekességek.
- Ha a motor tényleg a 9-es lábra volt kötve az érdekes, mert az a plusz tápfesz. A nagy tranyó, viszont PNP. Tehát ha az a motort hajtotta, akkor a motornak a kollektor (7-8) és a negatív (2-3) között lenne a helye. Mert akkor lesz a BD-nek a motor a munkaellenállása.
- A 4,7ohm a nagytranyó emitterében van. Vagy is a BD maximum áramgenerátor lehetne, ahol a visszacsatoló ellenállás a 4,7ohm. Ha így lenne, akkor a poti "alját" a 10-re, "tetejét" a 4-re, csúszkát pedig az 5-re lehetne kötni. Ekkor egy vezérelt áramgenerátor lenne a BD. De hogy egy 24V-os motornál miért jó az áramszabályozás, azt nem tudom, mert igazából inkább a nyomatékát szabályozná, mint a fordulatát.
- A kis tranyónak fogalmam sincs milyen szerepe van, mert az meg NPN, és a két tranyó kollektora össze van kötve a 7-es pontra csatlakozó diódán keresztül. Vagy is csak terhelni tudná a motort illetve a BD-t. Maximum valami fék lehetne.
- Egyébként hiányos a rajz. A BSW bázisában van egy dióda (ha jól látom), és az 5-ös és 3-as pont között is van valami. (Ami a homályban inkább egy Diac-nak néz ki. Csak azok feszültsége 30V körül van, így 24V-nál nem sok szerep jutna neki.) Az 1k-val is volt valami sorban, a polaritás jelölést nézve, valami kondi helye. Az maximum bekapcsoláskor felpörgetné a motort, feltéve, hogy a poti nincs lecsavarva. (Ha ugyan ott volt a oti, ahova gondolom.
- A BD-vel sorban egy 1N dióda van, miszerint a motoráram, 1A felett nem lehet.
Egyszóval nem tudom mire akarod használni, de túl sok értelme nincs ha a felhasználáls nem ismert.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
(#) kistee hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Sziasztok,

Erről a "bigyóról" szeretnék megtudni valami közelebbit. Csomagban kaptam, egy csomó egyéb alkatrész társaságában, de ezt nem ismertem fel.

Valamiféle LED-nek nézem, de miért van 12 lába? Nincs rajta semmi felirat, csak az alján a panelra van írva, hogy "1100"... A gúglit már feltúrtam, LED modulokra keresve, de semmi...

Van a csomagban egy reflektor tükör is, nem tudom, hogy ehhez való-e, de a közepén pont akkora lyuk van, amibe ez simán belemegy...

Kösz: Tibor
(#) Medve válasza kistee hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
SZia, jól hiszed, ez LED. A 12 láb inkább a mechanika miatt van, de lámpázd ki, lehet, hogy több LEDből áll, (gyanús a nyák!) vagy a kivezetései össze vannak kötve belül.
(#) interferi válasza kistee hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
A doksija Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
(#) kistee válasza interferi hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Kösz mindkettőtöknek! Közben kilámpáztam, és én is 6 db LED-et találtam benne... Mind a 6 külön ki van vezetve, így akár LED sorként is használható.
(#) Medve válasza kistee hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Vagy a fényerejét könnyedén változtathatod!
(#) Dzót hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Sziasztok egy erősítőben kinyiffant 4 kis tranzisztor, ami szép kis galibát okoz. KRC101 és KRA103 típusok. Magyarországon nem igazán lehet ilyet kapni és helyettesítőt sem találtam, ami hivatalosan jó lenne ezek PNP és NPN transzisztorpárok. Viszont beléjük van építve egy kis ellenállás is.
Ha egy mezeibb tranzisztort ellátnék ellenállással hasonló lehet az eredmény?

Kra103.pdf
    
(#) Pali79 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Hello! Először is köszönöm a bőséges választ! Sok minden világos lett!
A rajz hiányosságát illetően, ha a nyák nyomtatott oldalán lévő két alkatrészre gondolsz, akkor azt szándékosan hagytam le, mert azok utólag lettek rátéve és egy helyen a huzalozás át lett vágva. Ami diac-nak néz ki az egy BZX85C típusú Z-dióda, a másiknak a típusát nem tudtam leolvasni.
Ha a képet nem felugró ablakban, hanem új lapon nyitod meg, vagy esetleg elmented és képnézővel nyitod meg, látni fogod, hogy nem is olyan homályos, ezek körbevágott 8 MP-s képek, persze nem a legjobbak, így sem.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2013
(#) Sebi válasza Dzót hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Igen, szinte bármelyik mezei PNP jó oda, ha az adatlapon megadott értékű két ellenállást kívülről pakolod a lábaira. Régen a videók tele voltak ilyenekkel, pedig ott volt hely bőven...
(#) BEMcorp válasza Dzót hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Üdv! Új KRC103 -mam van párszáz darab, csak annyiban tér el a 101-től hogy nem 2x 4,7Kohm , hanem 2x22Kohm van beépítve. Az apróhirdetések között is megtalálod.
(#) Inhouse válasza kadarist hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Idézet:
„A másik topikban már kaptál választ.”

Nincs visszajelzés, mintha csak kérdezne, de semmi egyéb életjel...
(#) pjg válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Write-only user!
(#) Sendi hozzászólása Aug 22, 2013 /
 
Helló Mindenki.
Keresnék bármilyen adatot az alábbi IC? -ről. RIFA U619 007810666.

Rifa.jpg
    
(#) Dzót válasza Sebi hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Szia Köszi a segítséget akkor megpróbálok beépíteni valami BCXXX tranzisztort ellenállással aztán lesz ami lesz.
Következő: »»   502 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem