Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1077 / 1670
(#) elektrorudi válasza csongore hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ez a lyukasztós dolog, valami zseniális! Amíg nem láttam a videót –a kép alapján– el nem tudtam képzelni, mi célt szolgálhat?
(#) kadargeri válasza sz_ferko hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Gratulálok Nagyon szép lettttt...
(#) pjg válasza djloui hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szerintem tök ugyanaz.
Itt az eredeti A török oldal innen ollózta.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) papus51 válasza kadargeri hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia!
Én tekercseltem vadász töltényhüvelyre detektoros rádióvevő rezgőkörét gyerekkoromban. Tök nagy élmény volt.
Viszont az érintésvédelemre figyelj. A hosszabítód nem tűnik életbiztosításnak.
A 230V Kárpátalján is megb..
(#) Mybuster hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Sziasztok!

Bemutatom legújabb művem egy motor driver-t. A motorvezérlő egy LMD18200T H-bridge IC. A contoller pedig a szokások msp430. A program és a kapcsolás saját készítésű amire nagyon büszke vagyok. Mivel még most kezdem tanulni az ADC alap elveit erre ez a munka tökéletes volt. Amit tud PWM vezérlés illetve forgásirány váltás. A programot az Energia8 nevű programmal fordítottam, az lcd-t is sikerült elsőre feléleszteni. A méret most is az első volt.

Bővebben: Link
Várom a véleményeket, meglátásokat.
(#) mrobi válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szép munka! A huzalozásról tudnál mutatni egy képet?
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Köszönöm! Megfogadom tanácsod Hát most hátra került két status Led.

mrobi: Inkább nem tennék fel róla képet próbálok mindíg szépen huzalozni és nem egy dzsungelt létrehozni.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) mrobi válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ha nem dzsungel akkor nincs mit szégyellni!
(#) Mybuster válasza mrobi hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Ez most sajnos "dzsungel" lett de általában külön szinekkel szoktam jelölni az egyes vezetéket.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) nagy hoho válasza pjg hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Gondolom csongore ezt meg magyarázza. A videó 2007ben készült és még a török címet sem változtatta meg.
(#) Doncso válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Az egyik linkelt oldal román nyelvű...
(#) (Felhasználó 46585) válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Nem rossz ez, ezt könnyen lehet követni. Régen volt olyan, hogy wire-wrap kötés. Az a tekerős, egy kis géppel. Ott nagyjából minden drót egyforma színű volt. Én fehéret láttam többnyire. Aztán ezeket összekötegelték...
(#) Moderátor hozzászólása Aug 28, 2013
 
Uraim!
Elnéztétek a topic címét! Ez nem a "Ki mit koppintott, avagy ki a másoló és ki nem", hanem a "Ki mit épített" című téma. Maradjunk a topic témájánál, mint vezérfonal, és ne azt vitassuk, hogy koppintott-e valaki, avagy sem. Fogadatlan prókátorokra sincs szükség. Ha a hozzászólás írója úgy érzi, meg kell védenie magát, bizonyosan meg fogja tenni. De ugyan így semmi szükség arra, hogy bizonygassuk: más tollával ékeskedik valaki. Még ha igaz is, akkor sem, hátha még nem is "bizonyítható".
Köszönöm a megértést.
(#) Moderátor hozzászólása Aug 28, 2013
 
Hányszor kell még szólni?
(#) djloui hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Sziasztok megmutatom nektek a készülőben lévő labortápomat, 723-as ic a lelke 0-50V 3A dupla változat ez most a teszt üzemmód még csak. Kap majd egy PIC-es panelműszert LCD-vel, és egy hőfoktól függően pörgő ventilátort.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) kameleon2 válasza djloui hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Alakul ... A dobozra van elképzelésed?
(#) djloui válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Konkrét elképzelésem még nincs mert nincsenek meg még a műszerek. Az biztos hogy amennyire lehet keskeny lesz hogy nem foglaljon nagy helyet. Lehetséges hogy plexi előlapja lesz amibe belegravírozom a feliratot és ledekkel megvilágítom. Vagy egyszerűen kinyomtatok egy öntapadós papírra megtervezett előlapot és ráragasztom a perforált előlapra. Sok időt nem kellene beleölnöm mert ha kész lesz úgy is felveszi egy idő után a műhelyélet ráncait. Bár egyszer kell jól megcsinálni és akkor örökös.
(#) vladcepes hozzászólása Aug 28, 2013 / 6
 
Sziasztok! Felteszem a rég megépített(díszt),igaz még nincs teljesen befejezve,meg igaz kevés benne az elektronika,de azért van benne . A házba két led, az ernyő alatt egy, a póznába is egy,na meg a tűzrakóban véletlenszerű led pislogás van. Mind gyufaszálból van,meg fogvájó is van benne

Üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) Mybuster válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Ez nagyon szép! Ötletes!
(#) sz_ferko válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Nekem is tetszik
üdv. sz_f
(#) vladcepes hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Köszönöm szépen!
A led pislákolás kapcsolási rajzban "proli007"-nek köszönhetem sokat segített kitartó volt (ez már vagy 3-4 éve és fogalmam se volt a rajzon mi micsoda).
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) sz_ferko válasza djloui hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Tetszik a munkád. Kíváncsian várom a komplett verziót.
(#) nik válasza vladcepes hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Hófehérke megsüti a csacsit...nemá
(#) vladcepes válasza nik hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Mai világban? ....
(#) djloui válasza sz_ferko hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Köszönöm szépen. Remélem hamarosan be is tudom fejezni.
(#) csikosgabi hozzászólása Aug 29, 2013 / 1
 
Sziasztok. Én is megosztom Veletek a készülő kis labortápomat. 0-30V, 2mA-3A és két fix kimenet. A cikkek közt találhatóak közül építettem meg egyet. Még nincs teljesen kész és elég nagy a kupi benne de működik. A doboz mérete miatt a panelműszereknek a tápja külön, a hátoldalon lett elhelyezve. A ventilátor vezérlése se valami esztétikus de így sikerült. Az áramerősség mérő ha minden jól megy holnap érkezik meg. (Az egyik képen látható kábel kötegelőzött relé csak ideiglenesen lett berakva )
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
(#) chopper800 hozzászólása Aug 29, 2013 / 1
 
Szerbusztok.
Ezt a kis UV levilágítót készítettem, és mellé még egy kép a vasalásos technikám és az első levilágításom eredménye közti különbség ezzel a kis készülékkel.
Üdv.
(#) lesliewednesday válasza chopper800 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A levilágítót inkább vasalhattad volna, mint utolsó vasalással készült művet a fotózás előtt, mert mintha az kézi rajzolásúnak látszana. A vonalvezetés is lehetett volna egyszerűbb a ledek bekötésénél. A levilágítási eredmény azonban szépnek látszik.
(#) chopper800 válasza lesliewednesday hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Megvallom vasaltam, csak itt se lett szép és inkább rájavítottam filccel. Nem nagyon érdekelt a külalak inkább azon izgultam hogy jól fog e működni. És úgy gondolom szép eredményt hozott a levilágító.
Üdv.
(#) Laslie válasza chopper800 hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szembetűnő a különbség.
A levilágító kapcsolási rajzát hol találtad?
Közben megtaláltam.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2013
Következő: »»   1077 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem