Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Altium Designer
 
Témaindító: Pavel, idő: Feb 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 47
(#) Tomi20 hozzászólása Dec 9, 2005 /
 
Sziasztok!
A múlt héten megszereztem a Protel 2004 DXP-t, és nem igazán sikerült használni az auto route-t. A neten nem találtam magyar nyelvű leírást a programról. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hátha valaki rendszeresen használja, és el tudná nekem magyarázni. A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) Pavel válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
Ha megmondod hol lehet hozzájutni akkor segítek! Köszi
(#) zzz válasza Pavel hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
Ha kell felrakom egy ftp-re
(#) Norberto válasza Pavel hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
Tomi20!

Mi a pontos problémád az AutoRoute-tal? Melyik része nem működik? Hogyan próbáltad eddig?
(#) Tomi20 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
Hello
Én is arról az FTP szerverről töltöttem le
A forrszemek összekötése nem sikerül. Ha azt el tudnád magyarázni, akkor már sinen lennék.
(#) Norberto válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 10, 2005 /
 
Ez a probléma azért jelentkezik, mert a Protel egy összetett rendszer. Ő azt a helyzetet veszi alapelvnek, amikor mindent abban a programban csinálsz. Értve ez alatt a kapcsolási rajz részét (SCH), aztán a NYÁK-tervező részt (PCB).
Ha te kapcsolási rajz nélkül próbálsz meg tervezni, akkor hibát ír ki, vagy hibának észleli a helyzetet és nem enged egyes műveleteket. Illetve engedi, de nem annyira könnyedén. Pl. lehet erőszakolni egy forrszemhez való csatlakozást, ha nem a sokszorhasználatos 2-szer kattintást használod, hanem 3-szor kell kattintani az adott forrszemre egymás utáni gyors ütemben. Ez az erőszakosabb megoldás. Létezik azonban egy sokkal egyszerűbb megvalósítás is, mégpedig, amikor kikapcsoljuk az erre a hibára figyelmeztető/ilyen helyzetet előidéző jelölőnégyzeteket.

Ezek a jelölőnégyzetek a Design menüpontban találhatók a Rules (Szabályok) alatt, ha rámész a "Rules to check"-re. Ott minden egyes problémás dolgot ki lehet szűrni, vagy amire neked nincs szükséged, azt kikapcsolod, stb.
Pl. van itt olyan, hogy alkatrészek távolságát figyeli, és ha valahol "túl sűrűn lakott a NYÁK", akkor zöldre festi a közeli alkatrészeket, ezzel figyelmeztetve arra, hogy az ilyen közelség nem egészen jó eshetőség.

De most visszatérve a te aktuális problémádra, arra ugyanebben a menüben találhatunk megoldást; itt pedig valószínűleg az
Idézet:
„Un-routed Net”
és az
Idézet:
„Un-connected Pin”
funkciók kikapcsolásával el fogod érni a kívánt eredményt. Ha nem így van, akkor nyugodtan szólj
Csak mert már régen használtam így a Protelt, hogy kapcsolási rajz nem volt NYÁK-tervet megelőzően, és lehet, hogy rosszul emléxek ezzel a 2 menüponttal kapcsolatban.
(#) Tomi20 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 11, 2005 /
 
Köszi a segítséget, de még így sem megy. Igazábol azzal van a gond, hogy nem tudom hogy a lábak összekötését melyik menüpontból lehet elérni. Én idáig az auto route=>fanout menüpontban próbálkoztam.
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Dec 23, 2005 /
 
Köszi!
(#) Norberto válasza Pavel hozzászólására (») Dec 23, 2005 /
 
Protel DXP 2004-hez megpróbálok egy leírást kreálni a téli szünet ideje alatt...szerintem sokaknak jól jönne, ha lenne egy leírás hozzá!
Természetesen majd PDF formátumban adom közre...
(#) Tomi20 válasza Norberto hozzászólására (») Dec 23, 2005 /
 
Az szuper lenne, és előre is köszönöm!!!
(#) Pavel hozzászólása Feb 19, 2006 /
 
Hi!

Lenne egykérdésem a protel 2004 dxp - vel kapocsolatban! Szeretnék vele panelt terveztetni! A rajzot már megrajzoltam, de nem tudom áttölteni pcb- be! Tudna nekem ebben v.ki segíteni? Válaszokat előre is kösszönöm

Üdv: Pavel
(#) Norberto válasza Pavel hozzászólására (») Feb 19, 2006 / 4
 
Szia!

A rajz hiába van kész, sok kritériumnak meg kell felelnie! De reméljük, hogy jó lesz, ahogy megcsináltad

Szóval a lépések:
(minden létrehozott fájl egy mappában legyen!!!)

1. rajz megrajzolása (neked ez már készen van)
2. gondolom, lementetted valamilyen néven a rajzot
3. létre kell hoznod a Fájl menüben egy PCB Project-et
4. bal oldalon a rajzot, amit korábban már elkészítettél, rá kell húzni az újonnan létrehozott PrjPCB-hez...ezzel meghatározod, hogy a projekthez az a rajz tartozzon
5. a projektet lemented...ezt úgy tudod megcsinálni, hogy rámész jobb gombbal bal oldalon a PrjPCB-re (ezután a korábbi piros színű mentés ikon szürkére változik bal oldalt a Projects menüben)
6. a rajzzal egyező néven létre kell hozni egy PCB fájlt, a DXP-n belülről, de ezt már a PrjPCB ikonra kattintva kell megcsinálni (tehát nem bemész a mappába, és csinálsz egy ilyen fájlt, hanem a programon belülről készíted el az üres PCB-t)
7. ha megvan az üres PCB, akkor az SCH részbe bemész és a Project menüben lesz egy "Compile PCB project" nevű szöveg, arra kell majd rákattintani
8. létrejön a már nem üres PCB, és az alkatrészeket szabadon módosíthatod, stb-stb

8 és feles menüpont. A Design menüben a legelső lehetőséget kell választani, ami valami ilyesmi lesz: Update PCB Document xyz.PCBDOC Erre rákattintva, előjön egy ablak, amiben bal oldalon alul a Validate gombot kell elsőként megnyomni, majd ezt követően a mellette lévőt, Execute gombot! Ha minden jól ment, akkor ezt követően automatikusan a létrehozott "kusza" PCB dokumentum fog megnyílni.

9. de mindezt csak azután, hogy a létrehozott PCB-ben rámész egy üres helyre, ahol tart még a zöld csíkozott rész, de már alkatrész nincs benne...szóval rákattintasz a zöld részre bal gombbal és ilyenkor kijelölődik a zöld rész...ezután nyomsz egy Del billentyűt...a zöld rész eltűnik, az alkatrészek maradnak...

Szépen létrehozol ezt követően a Mechanical layer-en egy körbezárt részt...ezzel meghatározod, hogy mekkora és milyen méretű legyen a NYÁK. Kb. ennyit kell így elsőre tudni a dologról
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2006 /
 
Köszönöm szépen a válaszod mindjárt ki is próbálom!!
(#) Thomas10100 válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2006 /
 
Szia!

Nem tudod véletlenül, hogy honnét lehet letölteni ezt a programot?(Protel 2004)

Köszi
(#) Pavel válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 19, 2006 /
 
hát nemtudom megvan e még az az ftp cím de utánannézek lehet hogy már csak holnap tudom megmondani!!
(#) Thomas10100 válasza Pavel hozzászólására (») Feb 19, 2006 /
 
OKS!

Köszi!
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2006 /
 
Hi! még egy kérdrés! Mitől lehet ez a hiba üzi!

Class Document Source Message Time Date No.

[Warning] Erosito.SCHDOC Compiler Net OSC has no driving source (Pin poic-13,Pin xtal-1) 08:49:25 PM 2006.02.19. 1

pedig össze vannak kötve alábak!!
(#) Tomi20 válasza Pavel hozzászólására (») Feb 19, 2006 /
 
Itt a cím: Itt egy, mára már elavult cím szepelt.
(#) (Felhasználó 1195) válasza Norberto hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
Az alábbi pdf-t a DXP korábbi változatához találtam a neten. Eléggé tömör, de talán használható.
Üdv!
(#) Thomas10100 válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
Helló!
Köszi a címet, de miért nem jön be?
(#) Pavel válasza Thomas10100 hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
hi

Hát az én hibám még mindig nem javult meg sajnos!! Egy pic - áramkörhöz szertnék panelt tervezni!! De a kvarcot nem tudom hozzákötni a az osc1 - es lábhoz (a pic 13 - as lába) mert amikor elindítom a compille pcb project - et akkor a köv hibaüz jön elő

vez.SCHDOC Compiler Net OSC has no driving source (Pin poic-13,Pin xtal-1) 08:49:25 PM 2006.02.19. 1

pedig össze van kötve meg minden!!!! kipróbáltam Xtal helyett más alkatrész (pl ellenállást ), és úgy sem viszont ha testre kötöm (VSS ), akkor meg müxik
mi lehet a baj? !!!!!!!

Már a régi protelemet is visszaraktam ( 99SE ), mert ha nem megy akkor maradok a réginél!!!!
(#) Norberto válasza Pavel hozzászólására (») Feb 20, 2006 /
 
Hali!

Légy szíves, tedd fel ide az sch fájlt. Holnap délután átnézem, hogy mi lehet benne a baj.
(#) Pavel válasza Norberto hozzászólására (») Feb 21, 2006 /
 
Hi!

Köszi de már sajnos a rajzomnak lőttek:violent: , mert tegnap este megadta magát a pc - m, szóval reinstall windows!!!! ( formáztam a HDD - t , mert úgy gondoltam nincs rjta semmi fontos), tehát most újrarajzolom és ha utána sem megy akkor majd küldök egy üzit priviben! De azért köszi a segítséged

Üdv.: Pavel
(#) Router válasza Pavel hozzászólására (») Márc 13, 2006 /
 
Sziasztok!
nekem olyan kérdésem lenne hogy hol találok TDA ic-ket a protel 2004-ben? mert idáig sehol sem találtam
(#) Norberto válasza Router hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Én is kerestem tegnap, végignéztem az összes ST Microelectronics library-t, de egyikben se voltak végerősítők. Ez elég nagy "hiba", mert ugye benne lehetne, de sztem elég régi fejlesztésűek ezek az IC-k, úgyhogy talán azért nem tették bele egyik alkatrész-könyvtárba se...
(#) Router válasza Norberto hozzászólására (») Márc 14, 2006 /
 
Idézet:
„elég régi fejlesztésűek ezek az IC-k, úgyhogy talán azért nem tették bele egyik alkatrész-könyvtárba se...”


na igenám de ami régi azt bele sem teszik egy profi programba? nagyon elszomorító ez a tény de így hogy szerkesszen erősítőt az ember?
(#) zzz válasza Router hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Itt kerested?
(#) Norberto válasza zzz hozzászólására (») Márc 15, 2006 /
 
Router nem biztos, de én kerestem az alkatrészek között olyat, ami Router-nek kell...nem talál olyat, úgyhogy ez is kilőve...lehet saját alkatrészt definiálni
(#) Router válasza Norberto hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Ez nagyon faja dolog ezekszerint akkor az összes TDA kilőve... érdekes, csak tudnám hogy mitől 800mb akkor a program...
(#) (Felhasználó 1195) válasza Router hozzászólására (») Márc 19, 2006 /
 
Üdv!
A DXP korábbi változatával már dolgoztam. Az egyik ok, amiért áttértem az Eagle-re, nem tudtam úgy kinyomtatni a kész NYÁK-ot, hogy a forrszemek közepén furat legyen. A DXP 2004-sel ez megoldható?
Következő: »»   1 / 47
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem