Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Aktív hangsugárzók
 
Témaindító: Medve88, idő: Okt 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Ha a kapcsoló a hibás és kiveszed, akkor a munkád jutalma az AUTO üzem lesz
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
És nem fog neki melegedni R152, sőt visszajön a +14,2V-ja.
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia! Igen, ezt már le is próbáltuk.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Ha nincs benne a kapcsoló, akkor az AUTO üzem lesz aktív?
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Próbáld ki
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
És igen! Él az AUTo Üzem Köszönöm a rengeteg segítséget! Holnap első dolgom lesz beszerezni egy ilyen kapcsolót!
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szívesen
Jól nézd meg milyen az a kapcsoló, elég szokatlan fajta! Most már érted mit várunk el tőle, ha lehet szedd szét, hátha javítható.
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szerintem javítható. Erősen oxidosak az érintkezők. És tényleg elég szokatlan 16 lába van!
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Akkor az két pók
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Igen xD 2db pók XD Egyébként kapcsoló csere lesz, mert sajnos az érintkezők a kapcsolón belül az egyik sorban konkrétan összeérnek, teljesen feketék :S És mellesleg teljesen felesleges a 16 láb mert csak 8-at használunk a többi csak üresben volt beforrasztva..
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2013
(#) Atka15 válasza reloop hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Kicseréltem a kapcsolót, illetve az ellenállást is, és tökéletesen dolgozik a mélyláda. Köszönök minden segítséget
(#) reloop válasza Atka15 hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Örülök, hogy sikeresen megoldottad
(#) betonfej hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Ha van valakinek ötlete,hogy hány wattos lehet ez a cucc szívesen venném.
A neten nem találok róla semmit....
Az egyik búg.
Nemrég jutottam hozzá ezekhez az aktív hangfalakhoz - nem volt drága - és nem tudom mit is vettem tulajdonképp de az biztos,hogy jól szól viszont az egyik búg amikor áram alatt van.
Szétkaptam,de nem tudom miért csinálja - az biztos,hogy valaki már berhelte - a másik makk egészséges.
Nagyok lettek a fotók amiket csinálta róla így átméretezés után töltök fel többet is.
Szóval,ha van ötlet írjatok előre is köszi - beton

DSC01325.JPG
    
(#) reloop válasza betonfej hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Szia! Erre szükséged lehet. A ±26V táp alapján 50W/4 ohm, vagy 30W/8 ohm a hangszóróktól függően.
A búgás kézenfekvő oka, hogy a 10000µF pufferek kiszáradóban vannak, persze lehet más is.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
(#) betonfej válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2013 /
 
Ez hihetetlen ! Nagy vagy !

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET !
(#) tutyikabandi hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Üdv. Kezdjük az elejéről. Sajnos nem igazán értek az elektronikához. Viszont. Olyan kérdéssel fordultam hozzátok, hogy van egy Ibiza Sound 15" aktív hangfalam és arra gondoltam, hogy ha vennék mellé egy dvd lejátszót, lehetséges-e az az ötlet, hogy úgy összekötni a kettőt, hogy egy áramforrásból működjön mindkettő, illetve a dvd-n irányítsak mindent, ahelyett, hogy állandóan mászkálni kellene a hangerőszabályzót csavargatni, és ki-be kapcsolgatni a hangfalat. Vagy ez egy megvalósíthatatlan dolog lenne?
Elnézést a tudatlanságom miatt, illetve előre is köszönöm a válaszokat.
A hangfal hátuljáról itt egy kép:
(#) gergo960722 válasza tutyikabandi hozzászólására (») Dec 20, 2014 / 1
 
Üdv.
Az elképzelésed gondolom a legújabb hangfalakból meríthetted, amelyekben már gyártanak komplett hangfalat beépített cd és USB lejátszóval. Az ötlet nem megvalósíthatatlan de elég bonyolult lenne, de a legegyszerűbben tapasztalatom szerint úgy tudnád megoldani hogy a "keverő" részét kompletten kiemeled a hangfalból és egy kábelen távolról tudod vezérelni az erősítőt, persze ez egyáltalán nem egy esztétikus dolog, és nem is támogatom. Konkrétan a DVD lejátszóba teljesen új kapcsolást kellene építened hogy vezérelni tudd ugyan ezeket a frekvenciasávokat mint ami a hangfal hátulján megtalálható (EQ), emellett ezt a DVD lejátszót valahogy össze is kellene kötnöd a hangfal áramköreivel, vagyis ez a megoldás számomra a legbonyolultabb, és számodra is az lenne. A harmadik megoldás pedig, amit a legjobbnak látok, hogy vagy építesz egy audio keverő pultot, vagy veszel egyet, olyan keverőpult mint ami az aktív hangfalban van körülbelül 15.000 Ft-tól már kaphatóak, és ezzel a megoldással a keverő bemenetére rákötheted a DVD lejátszót, a kimenetére pedig a hangfalat, és a keverőn pedig ugyan úgy képes vagy állítani az EQ-t. Persze ha nem készülsz ilyen venni, akkor elég bonyolult dolgokba csöppenhetsz bele, amiben sajnos én már nem tudok segíteni, hiszen csak a hangtechnikusi életben vagyok benne.
Remélem valamit azért segítettem.
(#) hobbyboby hozzászólása Dec 21, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem a szakemberekhez.

Egy hangfalban a mély-magas hangsugárzók együttes táplálásánál vajon elegendő egy kondenzátor (a magas-sugárzóhoz), vagy kissé jobban járok a tekercses-kondis hangváltó egység megoldással?
És ha már csupán kondenzátoros a dolog - az eredő impedanciát mennyire befolyásolhatja mindez?
A 2 db. 8 ohm-os hangszóró (1 mély, és 1 magas) a kondenzátorral továbbra is 8 ohm-os impedanciájú lesz, avagy - mint párhuzamosan kötött "ellenállások" - az impedancia lefeleződik?
(#) andras99 válasza hobbyboby hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Szia!
A váltást mindig az adott hangszórókhoz/hangsugárzóhoz kell tervezni. Jó esetben 8 Ohm magas + 8 Ohm mély = 8 Ohm eredő, de ha nem megfelelően van váltva ez lejjebb is mehet.
(#) hobbyboby válasza andras99 hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Adott a 20W 8 ohm-os Sony hangszóró (illetve kettő darab, mert természetesen sztereóban van), és melléje a két kisméretű dóm magyasnyomó, amelyek szintén 8 ohm-osak.
A leválasztó elektrolit kondi (a magassugárzóhoz) 10µF/63V.
Ezen mit kell még tervezni? Összerakom -"oszt jónapot".

Eredetileg csak azt kérdeztem volna, (már elnézést érte) - jó megoldás lehet ez, vagy némileg jobb lenne az a bizonyos hangváltós (kondis-tekercses alsó-felső "frekivágó") megoldás?
Mindez egy LCD TV-hez lenne - olyan majdnem "házimozis kivitel-ként" - és persze sztereóban.
A harmadik erősítős ágán - a középső SUB /mélynyomó láda/ - még erősen gondolkodom ...
(#) Ferike2001 hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Üdv!
Egy boomboxot szeretnék keszíteni TDA7294 segítségével. Lenne benne egy subwoofer, egy woofer és egy tweeter.
Segítségeteket kérem mert nem tudom hogy hány wattosak legyenek és egy kapcsolási rajzot is szeretnék kérni tőletek.
Köszi előre is,
Feri.
(#) sancy0727 hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy JAMO E500 tipusú hangfalpáram.
Szeretném aktív hangfalpárrá átalakítani.
Ehez kérnék segítséget (linket vagy bármi építő hozzászólást).
Üdv.
(#) Near hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok! Kaptam egy àgota technik csodát. Nem hajlandó indulni csak többszöri gyors ki be kapcsra a 230 megszakitásával. Ha elindul akkor egy bizonyos jelszintig minden ok aztàn kikapcs és kezdi előröl. Amit észre vettem: Amikor kikapcsolom hangadás közben egy darabig még szól szóval talán a kondik nem ludasak bár erre még rálesek. A ventillátora csak segitéssel indul meg és van h le is áll hiába segitek neki. Csak akkor indul el a táp ha pörren egy picit a ventillátor.
Gondoltam arra nem e a ventillátor a gond mert ha elindul elég csapágyas hangon és nagyon lassan.
Először van nálam ilyen aktív hangfal, halkan hibátlanul megy szóval fura
(#) taxi92 hozzászólása Jan 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Wharfedale powercube 8 + egyik este elkezdett súgni meg recsegni. Ha nincs rádugva semmi akkor is súg. mi lehet a hiba? Válaszokat előre is köszönöm!
(#) reloop válasza taxi92 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Szabálytalan egy kérdést több témában is feltenni!
(#) proba hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Ismerősöm vett egy fenton SPB10 aktív hangfalszetet. A hátuljára rá volt írva, hogy csak a hozzá való hangfallal lehet használni. Sajnos kipróbáltam több kissebb hangfallal. Szólt vagy 2-3 órát 20, 50, 60 perc elosztásban, amikoris tönkrement. A hangerő nem volt feltekerve, két vezetéknélküli mikrofonnal volt használva, normál beszéd hangosításra. Egyszer csak elkezdett akadozni a hang , majd elment. A hangszórók ellenállása összekötés után kicsit több volt mint az eredeti hangfalé. Kérdésem mi a franc lehet a passzív oldali dobozban, mivel a kezelési utasítás szerint ( utólag elolvasva) még a polaritáscserétől is tönkre megy (???). Vagy ne érdekeljen a dolog, és egyszerűen ennyit bírt?
(#) videoton6363 válasza proba hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Szia!
Először is, ajjaj, jaj. Én is elkövettem a nagy hibát hogy a "Kék Csillagos" weboldalról vettem egy Fenton SPB-12 aktív szettet, esküvőre hogy legyen min döngetni a mulatóst. Ebben 30 centis mélynek nevezett játékhangszórók vannak, és felül 3 tölcséres kukorékoló piezó magas.
Az a gyártói megállapítás, hogy csak a saját passzív hangdobozát kötheted rá, az hülyeség! Főleg úgy hogy nagyobb volt a rákötött idegen hangfal impedanciája (ohm), mint az aktívon feltüntetett. Ezek ha jól emlékszem 4 ohmon adják le a teljesítményt. Tehát egy 8 ohmos hangfal nem teheti tönkre, még akkor sem ha fordítva van bekötve, bár vannak igen ritka kivételek. Ezekben, vagyis az összes Fentonban ugyanaz az erősítő van, egyik sem erősebb a másiknál, csak ráírják hogy 800W meg 400W meg hasonlók. 4db TIP41C mosfet van bennük végfoknak, a legnagyobb megengedett tápfeszültség mellett, erősen hűtve is csak 65W-ot tudnak, a Fentonokban található kb női ököl méretű hagyományos transzformátor, egyenirányítás után sajnos csak +/-22V-ot présel ki magából. Ezen tápfeszültség mellett a mosfetek kb 30W-ot adnak le, emiatt nem is szereltek rájuk nagy hűtőbordákat. Egyszerűen nagyon igénytelen, kókány hangfalak ezek. Kérdésedre a válasz: Mi a franc lehet a passzív dobozban? Semmi. De tényleg. Csak a mélyhangszóró, meg a magasak, némi cérnavékony hangszóróvezeték, és a nagy kongó üresség.
(#) proba válasza videoton6363 hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Szét nem szedtem, mert garanciális, és nem az enyém. Ami érdekes számomra, pár nap múlva egyszer csak az eredeti hangfal visszakötése után "megjavult" Homlok törölgetés után gyors távozás, én többet nem kötök rá semmit, az biztos fogadalom. Bár míg működött tökéletes volt a feladatra. Én inkább valami olcsó D osztályú erősítőre tippeltem volna benne, ami a nem megfelelő lezárás miatt begerjed. A jelenség leginkább erre hasonlított. Végül lett véve a többi hangfalhoz, meg a passzív részhez egy kisebb erősítő és a probléma megoldva.
(#) videoton6363 válasza proba hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Én azon döbbentem meg, hogy mind a négy végfok félvezető ugyanaz a típus. Tehát nem úgy mint a tranzisztoros erősítőknél, hogy komplementer párok vannak, hanem mind a négy TIP41C jelzésű.
(#) Peter65 válasza videoton6363 hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
A TIP41C nem mosfet, hanem hagyományos bipoláris NPN tranzisztor.
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem