Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Castone erősítő javítás
 
Témaindító: xray, idő: Ápr 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 23
(#) pumukli56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Köszi! de nem sikerült megtalálnom
(#) pinyó39 válasza pumukli56 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Mindkét oldal zajos?
(#) pumukli56 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Igen rákerestem és több esetben az elkok kiszáradása okozza közel 11-éves a masina
kicseréltem őket de továbbra is fen áll nem tudom mi okozhatja még
mondtak olyat is hogy a ventinek a zaja esetleg azt is kicseréltem új golyós csapágyasra
hálózati résznél van egy kondi esetleg azt se ártana kicserélni?
képet mellékelek

IMAG0230.jpg
    
(#) kozuu hozzászólása Márc 7, 2013 /
 
helo,van egy castone cpa-500b-m sajnos táp hibás lett,ki tud valamit a javítási lehetőségről,pl milyen táp kell bele és mikép-és hol lehet beszerezni hozzá.köszi előre.
(#) kadarist válasza kozuu hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Szia!
Milyen tápra gondolsz? A nagy hálózati trafóra?
(#) kozuu hozzászólása Márc 9, 2013 /
 
helo,igen a nagy hálózati tápra ami a készülék közepén van.
(#) reloop válasza lacake274 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Nem mai a kérdés, viszont a válasz teljesen friss.
Íme a CPA 800 védelmének rajza Sprint-layout formátumban. (Abban tudtam haladósan rajzolni.)
(#) agressiv válasza reloop hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Egy screenshot-ot nem tennél fel róla? Nem tudok mit kezdeni a sprint layout fileokkal és érdekelne a dolog.
(#) reloop válasza agressiv hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Csatolom.
Szerk.: úgy látom olvasható.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) trash23 hozzászólása Máj 14, 2013 /
 
Sziasztok!

v*an egy CPA 500B tipusu erosito, ami valoszinuleg 380V-ra lett rakotve
a* kerdesem az lenne, hogy mi mehetett tonkre a keszulekben.
l*ehetseges hogy par alkatresz cserejevel ujra muzsikalhat?
m*it erdemes ellenorizni illetve cserelni ez esetben?

e*lore is koszonet! Pter
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2013
(#) zolika60 válasza trash23 hozzászólására (») Máj 14, 2013 /
 
A tápegység részt.
(#) magatomi21 hozzászólása Jún 20, 2013 2 /
 
sziasztok segítséget szeretnék kérni tőletek van 1-pár wharfedale lx 215 és Cascone cpa 1000b végfok és 1 -JAYTEC DJM-3 keveröm és az lene a problémám hogy egy ideje a vékfok amikor adom felfele a hangeröt akkor fura recsegő hang halható mi lehet a oka a hangfalaimal nincs gond probáltam másik végfokal valaki tudna segiteni????????
(#) reloop válasza magatomi21 hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Szia! A Castone potiját ellenőrizd elsőként, járasd meg egy kicsit!
(#) magatomi21 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
szia köszi hogy segitesz montat hogy Castone potiját ellenörizem esz hogy tudom elenörizni és mi az a poti válaszod váro... köszi
(#) levaitamas válasza magatomi21 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Először is elnézést reloop-tól, hogy helyette válaszolok. A hangerő szabályozó potenciométereket kellene minimumtól maximumig tekergetned egy párszor, amiket az előlapon találsz meg. WD-40 csodákra képes (egy darabig).
(#) Kiszsan hozzászólása Júl 1, 2013 /
 
üdv.aki ért castone végfokhoz az légyszives irjon privibe.
(#) kadarist válasza Kiszsan hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Szia!
Fórumba miért nem jó?
(#) Kiszsan válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
mi különbözteti meg az 1200es castone-t a többitől? ha levesszük a tetejét mi különbözteti meg mondjuk a 800 vagy 500astól? meg vajon miert talani olyan 1200est aminek a hatuljara az áramfelvétel vmelyiken 1500VA vmelyiken 2000VA meg vmelyiken 2500VA??szamomra ez érdekes....

Légy olyan kedves írj a mondat elejére nagybetűt.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2013
(#) kadarist válasza Kiszsan hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Gondolom a teljesítménye különbözteti meg. Az 1200-as kétszer 600W-os végfokot rejt és a legtöbb 1200-as típust hidalni is lehet és lesz egy monó 1200W-os erősítőd.
(#) levaitamas válasza Kiszsan hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Például a tápfeszültség, az alkalmazott végtranzisztor párok típusa, mennyisége. A Castone-okat (a régi CPA, CPA-B) egy kaptafára készítették, az alapjuk egyforma csupán a feszültség emeléssel, illetve az erősítőben lévő végek számának növelésével emelték a kimenő teljesítményt. A régiek (CPA) MJ15003-MJ15004, az újabbak (CPA-B) már MJ15024-MJ15025-ös végtranzisztorokat kaptak. A mai "dizájnos" Castone-t nem ismerem.
(#) Tibikee0214 hozzászólása Júl 27, 2013 /
 
Sziasztok van egy castone cpa 800B végfokom... úgy néz ki, hogy le égett a B csatornája :\ olyan kérdéssel fordulnék hozzátok körülbelül mennyibe kerül ennek a javítása? :O
(#) levaitamas válasza Tibikee0214 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Hello!
Ki kellene mérned, hogy hány végtranzisztor, illetve hány meghajtó szállt el. Egyébként mitől "égett le"?
(#) sepu666 hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Szép jó napot a mester embereknek. Olyan gondal fordulok hozzátok. Hogy az egyik ismerősöm hozott nekem egy Caston cpa-800b erőlködöt. A A oldala szált el. Miután elkezdtem ki mérni a tranyokat A hangszóró védelemnél a be tápjánál volt egy 8,2ohm-os ellenállás ami el volt szállva. És a relé is cserére szorult. ez után sem akarja az igazat. Viszont a felső panelen volt olyan hogy a panel szélén volt egy össze kötő szál. Ami sajna szét durrant. Újra építettem ezt is a másik oldal alapján. De nem akar feltámadni. Lehet hogy valamelyik kondi meg adta volna magát? Vagy nem vetem észre valami zárlatot? Van esetleg valakinek rajz a végről? Előre is köszönöm. További szép napot.
(#) sepu666 hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Jó napot mindenkinek.
Ki cseréltem a végeket és a meghajtó tranyokat. Viszont most olyant prodúkál hogy az alsó panelen az első és utolsó mj15004-es tranyokat és a bd139-est kilövi a negatív biztivel. Mi lehet az oka? Lassan kezdem feladni. Segítséget előre is köszönöm.
(#) reloop válasza sepu666 hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia! A saját tápjával nehéz vizsgálni az erősítőt. Kaptam egy pár 800-as végfokpanelt bordástól, azt +/-40V-ról élesztettem 15 ohm 10W ellenállásokkal a tápágban. Ekkor ugye 3A alatt marad az áram és nem pusztul el semmi. Szerencsémre gondtalanul indult.
Ebben minden végtranzisztor NPN, tehát nem pontos mása a nálad lévőnek. Szerintem ilyen elrendezésű a paneled. A +/- táp között van egy ellenállás sor: 3,3k; 2,2k; 1k és ennek a tükörképe. Ha a sorban szakadás van, akkor a feszültségemelők (melyek kollektora a tápra kapcsolódik) teljesen kinyitnak vezérlés nélkül is.
(#) kukac_24 hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Helló, van egy Castone UT-500 végfokom, amiben Boke Audio végfokpanel van, Ehhez van esetleg valakinek rajza? A jobb csatorna protect ledje folyamatosan világit. A végtranyók jók...
(#) sepu666 válasza reloop hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
Az a helyzet hogy a jó oldalt ki mértem és azon az összes tranyo npn-es. A hűtő bordán bd139-esek vannak. Nekem elégé gyárinak tűnik. Szerintem nem volt még babrálva. ellenállásokat is ki mértem már. Szintem most az lesz a baj hogy találtam egy rajzot és az alapján cseréltem ki a meghajtó tranyokat. És nem ehhez való. Csatolok képet róla hát ha könnyebb lesz. Ha jól tudom a B-s az újab és azokban npn, Pnp-s a vég tranyo. De engem nem kicsit meg kavar hogy ez meg npn-es.:S
(#) reloop válasza sepu666 hozzászólására (») Okt 20, 2013 /
 
A nálam lévő 800-as a mellékelt kép szerint néz ki. Ez megint egy másik változat. Mint írtam is, mind a nyolc végtranzisztor egyforma (KD503). Nézd meg mi kapcsolódik a táphoz! Abból rá lehet jönni, hogy N-es, vagy P-s a végtranzisztor anélkül, hogy visszarajzolnád a teljes kapcsolást.
(#) sepu666 válasza reloop hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Már nézte még mielőtt hozzá fogtam. Npn-es mind. A táp bejövő oldalán npn-es a tranyo. És a jó oldalon ahogy mértem a vég tranyokat azok is egyformák mind a nyolc npn-es. gondolom hogy akkor az A oldal is az. Az első képen nincs rajta a hangszóró védelem. Mert az ép akkor javítottam mikor a képet csináltam. A két panel közt van a bordán.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2013
(#) reloop válasza sepu666 hozzászólására (») Okt 21, 2013 /
 
Bennem még maradt bizonytalanság, hogy a javított panelen is minden végtranzisztor NPN-e. Ebben az esetben a negatív táp emitter-ellenállással kell találkozzon. Lehet a két panel eltérő, nálam egyik oldal Tesla, a másik Toshiba. Az se semmi.
Következő: »»   7 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem