Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GSM tetőtéri antenna építése
Lapozás: OK   3 / 12
(#) fano válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Próbáld ki egy 3g-s telefonnal, van-e jel kint, én is így tettem. Ha már 1 csík van (Nokián), akkor jó eséllyel meg lehet oldani, a térképek szerintem nem érnek sokat. A legjobb erősítő a jó antenna! Ja, simán a biquaddal (parabola nélkül) szintén nem értem el semmit!
(#) fano válasza pucuka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Vigyázz, NE GSM antennát vegyél hozzá, ha ezt választod, hanem UMTS/HSDPA/HSUPA, más a freki!
(#) pucuka válasza fano hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ezt pontosan tudom, de a készülék leírásában így hivatkozik rá, valójában ide egy 3 sávos antenna kellene, 900, 1800, és 2100 MHz -re. Így lenne korrekt. Különben nem nekem van rá szükségem, hanem JamesTKirk -nek, meg ha jól értettem neked. Egyébként csak GSM (EGSM) és UMTS, és semmi több. (HSDPA, HSUPA, az mást jelent, modulációs eljárást, nem frekvenciát, sávot)
(#) pucuka válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Szerintem, ha rá tudnád szánni, Te is megpróbálkozhatnál ezzel a szerkezettel.
(#) fano válasza pucuka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi, igazad van, de úgy tudom, ilyen antenna nem létezik. Persze háromból össze lehetne rakni
Már nincs szükségem rá, hál az égnek, csak szükség megoldás volt.
(#) pucuka válasza fano hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Létezni létezik, csak nem valami hatékony. Logper antenna elég szélessávú lehet. De 3 különálló nyereséges antennát is össze lehet kötni szűrőváltóval.
(#) gyulank válasza pucuka hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ha parabola nélkül nem volt különbség, talán JamesTKirk USB hosszabbító megoldásával, az is elég lenne, ha a modem lenne a fej helyén.
(#) JamesTKirk válasza pucuka hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Köszönöm segítséged,látszik,hogy számtál időt utánajárni a dolgoknak.Ezért szeretem ezt az oldalt,mert mindenki segítőkész és nem sajnálja a saját idejét segíteni a másikon.Már megoldódni látszik a kálvária,felhívtam a T-mobil informatikai osztályát pesten és kb 5 telefon és némi fogyasztóvédelemmel való fenyegetés után arra jutottak,hogy mégis jár az a jelerősítő antenna a hozzá tartozó beltéri egységgel együtt.Igaz sima GPRS alapú antennát adnak hozzá de a beltéri tudja kezelni az UMTS hálózatot is,úgyhogy amint a szerelők elmentek már cserélem is ki az antennát egy ilyenre.Február 14.-ig ígérték a szerelőket,most várok.
(#) gyulank hozzászólása Feb 11, 2011 /
 
Sziasztok!
A NETHUN-tól kaptam egy szórólapot. Jobban megérné, mint az EDGE-es mobilnet.
Valakinek van hasonló? Tudja valaki, hogy hogy működik? Hogy választják szét a felhasználókat, és hogy korlátozzák a csomaghoz a sebességet? Milyen eszközök kellenek az ilyen nethez?

NET.jpeg
    
(#) poli27 hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Helló

Ezelek néztem ki gsm antennának,igazából kicsi a térerő a lakásban, és néha meg is szakad a vétel, a mobilnet csak edgen megy. : külső antenna
belső antenna

Kb 3m-4m kábel lenne rajtuk(még veszek hozzá egy 2m-es toldót), ezzel lehetne segíteni a dolgon, mert feleslegesen nem akarom megvenni!
(#) pucuka válasza poli27 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Ha jól érzékelem, passzív átjátszóban mesterkedsz. Elég nehéz kenyér, vannak feltételek, hogy működjön. Bambán összerakva csak akkor működik, ha a vételi helyen van elegendően nagy térerő, csak a használati hely felé nagy a csillapitás. Pl padlás, pince viszonylat. Pontosan eldönteni, hogy működik-e, térerősség méréssel lehetne. Ha már a szabad térben is csak éppen hogy van kapcsolat, akkor ílyen módszernek nem sok esélye van.
(#) poli27 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Szabad térben működik, tehát van térerő meg 4 g is a ház mellett, csak a házban gyenge!
(#) pucuka válasza poli27 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Sajnos, az nem elég, hogy "szabad térben működik". Ha lenne elég térerő, a házban is működne, mert nyiván vannak ablakok. A nagy kérdés az, hogy az a szabadtéri térerő mennyi. Sajnos a telón látható pucukák száma nem sokat mond a térerősségről, mérni kellene.
De ha rászánod a fáradságot, és a pénzt, kísérletezhetsz, csak könnyen lehet, hogy nem fog működni.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2013
(#) Bakman válasza poli27 hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
A vételi szint valószínűleg jó lesz, de a vissza irány szinte biztos, hogy nem. A jó kapcsolathoz pedig kétirányú adatáramlás kell. Az rendben van, hogy a yagi szerűség veszi a jelet (viszonylag erősen) és az ufo antenna azt szétszórja, de visszafelé a telefont kb. a beltéri antennára kellene ragasztani, hogy jó legyen.

Vannak ilyen Repeater berendezések különböző frekvenciákra, de az egyszerű felhasználónak kb. elérhetetlen kategória.
(#) poli27 hozzászólása Nov 3, 2013 /
 
Akkor nem veszem meg...* 2013 van mi a * nem lehet ezt valahogy megoldani!

*Moderáld magad, nem a kocsmában vagy!
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2013
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2013 /
 
Idézet:
„a telón látható pucukák száma”

(#) pucuka válasza poli27 hozzászólására (») Nov 4, 2013 /
 
Meg lehet oldani, de magadnak kell. Igen valószínű, hogy nem érné meg. Egy ilyen mini átjátszó felszerelése több százezer forint, a szolgáltató csak akkor szerel fel ilyet, hogyha a forgalom elegendően nagy. Pl. olyan szórakozó, vagy egyéb közösségi helyek, ahol nagy forgalom várható. Szerinted mikor térülne meg azzal a napi néhány hívással?
(#) zsozsoka30 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy az alábbi termék telepítése legális-e:
vagy inkább próbálkozzak az egy másik termékkel :Myamplifier

Segítséget előre is köszi Zsolt
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) pucuka válasza zsozsoka30 hozzászólására (») Jan 12, 2014 /
 
Nem. Hálózati eszközt nem telepíthetsz más hálózatába. Egy ilyen eszköz használatához a hálózat üzemeltetőjének hozzájárulása, beillesztéséhez közreműködése kell. Ezek nélkül zavart okozol a hálózat egyensújában, ami a bekapcsoláskor már hibajelzést okoz.
Mivel nem is olcsó, mielőtt bármit lépsz, vedd fel a hálózat üzemeltetőjével a kapcsolatot.
(#) redlingg hozzászólása Márc 23, 2014 /
 
Hello.
mi a javaslat ha a Balaton mellett szeretnek begyujteni erosebb 3g/umts jelet? A telefon/ipad mobilinternet egyszeruen nevetseges.Padlasra szerelt router mobil stickel megoldas lehet?(igy viszont mashol nem fog mobil internet rendelkezesre allni az ipaddel..)Vagy vhogy tobb jelet kellene becserkeszni es azt szetosztani.
A dvbt antennak es a gsm agas-bogas antennak miben kulonboznek?Nem lehet ezt hasznalni vhogy?
(#) pucuka válasza redlingg hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Ma már lehet kapni ún. mobil HotSpot -okat. Ez alkalmas a mobil hálózat elérésére (megfelelő előfizetéssel), másrészt WIFI -vel lehet hozzá csatlakozni. A legtöbbnek külsőantenna csatlakozási lehetősége is van. Egy ilyen berendezés padláson való elhelyezésével, magasan elhelyezett külső antennával lehet operálni.
Sajnos az antennának, mivel nem csak vételre, hanem adásra használjuk, pontosan illeszkednie kell frekvenciában, és talpponti impedanciában a csatlakozó berendezéshez. Egyrészt a DVB-T más frekvencián működik, másrészt a talpponti impedanciák is eltérők, ezért a DVB-T antennák nem használhatók. A nagysebességű internet szolgáltatás a 3G/LTE által használt sávban történik, erre kell az antennát beszerezni. (2100 MHz)
(#) redlingg válasza pucuka hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
haaaat kerestem a neten ilyet de csak nagyon mobilt talaltam,antenna nelkul.Ez nem egy router,amibe dughatok usb netet?
koszi

ps.:ha igen,akkor ez nem biztos,h jo,mert az usb antennaja biztosan nem lesz eleg a jel befogasara sztem...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) pucuka válasza redlingg hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Például innen is választhatsz, de a többi mobilszolgáltatónál is hozzájuthatsz kedvezményesen, de szerintem van más üzletben is.
(#) redlingg válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
koszonom a valaszt. Ez nekem nem laptopba kell,hanem iphonet/ipadet szeretnek hasznalni.Mivel ezek csak nagyon gyenge jelet vesznek,ezert gondoltam vmi mas megoldasra.Arra gondoltam,h ha az altalad javasolt megoldas fele indulok akkor egy usb stickes net kellene egynwiris routerbe bedugva.Hm?
(#) pucuka válasza redlingg hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Alaposabban nézd át a választékot. A 3G/4G - router, ill. hotspot a megoldásod.
Ha egy ilyet felteszel a padlásra, az csatlakozik a mobil hálózatra, és a a WIFI -je csak leér a szobába.
De az USB stick a WIFI -s routerbe (amalyik alkalmas rá) is jó, de ez drágább megoldás.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
(#) redlingg válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
viszont talan jobb lehet a vetele az antennak miatt...(?)
(#) redlingg válasza redlingg hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
van egy ilyen aranyos nekem de sajnos nem 3g.... csak wifis
félek,h a a jel 2 emelettel lejjebb(bar nincs beton fodem)nem lenne elerheto
(#) Dany7 hozzászólása Aug 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni a Huawei E5776s-32 tíousú modememhez külső antenát, ehez kérném a segítségeteket. Van pár alternatíva, szeretném ha véleményeket mondanátok róluk, illetve ha valakinek van tapasztalata róluk, megoszthatná
Az antennák:
http://www.ostelsat.hu/lte_antenna_trans-data_lte_kpv_7-10_A741021.htm
http://www.ostelsat.hu/4g-3g-gsm_antenna_trans-data_lte_kyz_7_5-8-1...31.htm
Kábelek:
http://www.ostelsat.hu/koaxialis_kabel_50_ohm_tri-lan_240_1m__E1171_1.htm
http://www.ostelsat.hu/koaxialis_kabel_50_ohm_tri-lan_400_wll_1m__E..._1.htm

A kábelből 10m kellene leglább, gondolom a drágábbik fajta fog kelleni, vagy elég az olcsóbb?
A hely ahol lakom térkép szerint csak EDGE lefedettségű, viszont én nem ezen szeretném használni , ezért nekiálltam keresgélni (4G+3G módba, tehát 2G kiiktatva) és láss csodát találtam is hálózatot, 2 cellát is. Azt már sikerült kideríteni hogy azok a cellák 12 km távolságban vannak, sajnos légvonalban van egy kis domb az útjában.
Ami a lényeg:
-Telekom hálózat (2100 MHz-en) DC-HSPA+
- legjobb esetben RSSI: -95 dBm,(ennél már 3 rublikát mutat) de van mikor csak -101 dBm vagy -103dBm. (ebben az esetben 2 vagy 1 rublika, ennél rosszabbnál egyse)
-legjobb sebesség amit mértem lefelé:16 Mbps , felfelé 0,6 Mbps
Az a megoldás, hogy oda heyezem a modemet ahol műödik, az kizárt. Mivel ezek a a helyek ahol működnek, az a padlás illetve a felső szinti erkélyek. Mindenképpen olyan antennát akarok ami jó lessz későbbiekben is akár 4G hálózatra is, 2600 MHz illetve a 900 Mhz-es sávba, illetve a 800 Mhz-es sávra. Elképzelhető hogy az alacsonyabb frekvencián lessz későbbiekben 3G szolgáltatás, de addig is kell valami Vároma véleményeket és a tapasztalatokat
(#) pucuka válasza Dany7 hozzászólására (») Aug 17, 2014 / 1
 
Idézet:
„Az a megoldás, hogy oda heyezem a modemet ahol műödik, az kizárt.”

Miért is? Pont ezzel a modemmel lehet "átjátszani" WIFI -vel az internetet, tehát oda teheted közel az antennához. Mindenképpen törekedni kell a rövid antenna vezetékre, amúgy sincs valami nagy térerőd.
Az antennát piszokul nemérdekli, hogy LTE, vagy G3, vagy bármi, az antennát csak a vételi, és az adási frekvencia érdekli. Az pedig elég széles sáv, 890 - 2100 MHz. Erre pedig a logper típusú antennákat lehet használni. Annak pedig igen gyér a nyeresége, ellentétben a linkeden szereplő adatokkal.
A viszonylag kis térerő, az alacsony antenna nyereség miatt, csak rövid, minél kisebb csillapítású antenna kábelt használhatsz. Viszont a modemnek elég csak 5 V -os tápot adni a telepítés helyén.
Következő: »»   3 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem