Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon előerősítő
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 22, 2005
Lapozás: OK   15 / 21
(#) pucuka válasza Davidd hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Lehet, de nem vagyok biztos abban, hogy dinamikus mikrofont mutattál. Ha csak 10 - 30 mV -ot kell erősíteni, kisebb igények esetén, ha megelégszel 40 - 50 dB jel/zaj viszonnyal, a 4558 is megfelel. Minden normális keverő mikrofon bemenetén mikrofon trafó van. Utánna már vidáman lehet erősíteni.
Igaz nem derült ki, de gondoltam építeni akarsz mikrofon erősítőt. Dinamikus mikrofon esetén az első fokozat nagyon kritikus, már ha nem játszásiból építed.
(#) Davidd válasza pucuka hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Gondolom a mikrofon trafóval ellátott keverők azért nem alsókategória. Beszédet kell hangosítani. Igen építeni szeretnék. Még kezdő szintüt szeretnék, aztán majd ahogy tudok roházok én be rendes zenekari keverőre(ami kimerül egy behringer alsóbb osztályaiban) Amíg nincsenek igények komolyabbra, addig ezzel ellenék.
(#) HA5AWS válasza Davidd hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szia!
Trafó nélkül is lehet jó bemenetet csinálni: Bővebben: Link
Ez után mehet az EQ és kész.
Üdv: Gábor
(#) Davidd válasza HA5AWS hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Erről van szó. Nagyon szépen köszönöm szépen tervezem is meg a panelt. Kérdésem annyi lenne, hogy a 100 ohm az kell a kimenetre ha jön még az eq? Másik kérdésem pedig a P1 az a gain potméter lenne?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) Gab04 hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Üdv! Ezt a nagyon egyszerű kis kapcsolást nézegettem, Levan írva, hogy BF245A val is helyettesíthető a BF244A, de én csak BF244B -t kaptam azzl is megoldható ez a kapcsolás?
(#) zolka100 hozzászólása Okt 22, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy kamerarendszer aminek az egyik csatornájához tartozik hang. Van hozzá egy mikrofon egy kis előerősítővel, viszont elég halk a hang. Nem szeretnék külön építeni egy másikat ezért arra gondoltam, hogy valahogy állítani kellene az erősítésen (már ha lehetséges).

Mellékelve csatolom az előerősítő fényképét (sajnos ennél jobbat nem tud a fényképezőm).

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) HA5AWS válasza Davidd hozzászólására (») Okt 22, 2013 /
 
Szia!
A leírás szerint a 100 ohm a kimeneti kapacitív terhelés miatti stabilitás miatt kell. Szerintem ne hagyd ki. A P1 nem az erősítés hanem a lehető legjobb közösmódusú elnyomás beállítására van. A szint szabályzást a kimenetre kötött potméterrel tudod a legegyszerűbben megoldani.
Üdv: Gábor
(#) kérdező hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Sziasztok!
A BEAG MD 14N mikrofonhoz milyen előerősítőt érdemes építeni, amivel jól szól? Maga a háza tartalmaz valamilyen erősítőt? Ha igen, milyen tápot igényel? Lehetőleg tranzisztorosat építenék, mert nem áll rendelkezésre a csőhöz szükséges anódfeszültség, valamint trafót se szeretnék készíteni.
A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
A mikrofon csak egy dinamikus mikrofon kapszula. Leginkább egy mikrofon trafó kell hozzá, és utánna már nem nehéz erősíteni a jelet.
(#) asti hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok,
Elektret mikrofonhoz szeretnék előerősítőt csinálni, mellékeltem a rajzot ami eddig készült, a rajzhoz képest ezek változtak: R1 2.2K, R5 100K trimmer.
Raspberry pi-hez egy audio boardon keresztül lenne a mikrofon kimenete bekötve (line-inre), az audio board line-inről kap pc hangjelet akkor kiválóan müködik szépen szól, semmi zaj, viszont a mikrofon az valami elképesztő zajos, és ha nagyon nagyon közel beszélek akkor valamit hallani de totál erős morajlás van, több mikrofonnal is próbáltam ugyanaz a jelenség.
Elsőre próbapanelen raktam össze (dugdosós) majd miután ott is * volt lett belőle nyákos próbapanel forrasztással, eredmény ugynaz. 5-ról van táplálva amit a pítől kap, lehet ez is a baj forrása, nem tudom hogy kellene leszűrni a tápot, bár próbáltam 9v-os elemről járatni akkor meg kattogás hallatszott. Mit javasoltok mivel próbálkozzak?
Átolvastam a fórumot de ezerféle bonyolultabbnál bonyolultabb kapcsolás van amit nem tudok egyenként kipróbálni, a neten szép számmal van lm358-as kapcsolás ami másoknál működik, azt tudom hogy a kapcsolás szerint most max 100x-os lehet az erősítés ami kevés lehet, de amig a zajt nem szüntetem meg addig még egy erősítő fokozatot nem teszek bele. Szkópom nincs, ilyen jellegű méréseket nem tudok végezni, esetleg ha valahol tudtok kapható kompakt működő erősítő modult elektret mikrofonhoz itthon akkor ne tartsátok magatokban az információt Segítségeteket előre is köszönöm.
(A legjobb az lenne ha 3.3v-ről mehetne a cucc mert az audio board az 3.3-as, elvileg az lm358-nak ez is megfelelne)
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2013
(#) asti hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Még valami, sima LM358A-t nem tudtam venni, LM358N került a kapcsolásba (ezt lehetett kapni 2 helyes is)
(#) bencikusz válasza teddysnow hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Szia! Tudom elég régi hozzászólásod, de végül te melyik kapcsolást építetted meg ami bevált?
Előre is köszi.
B
(#) martin96 válasza asti hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Inkább legyen ez a kapcsolás.
Nekem bevált, bár én 5V-ról működtettem, de semmi zaja nem volt.

preamp.jpg
    
(#) bali00 hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy mikrofon előfokot építeni. A legjobb hangminőség a cél amit műveleti erősítőből ki lehet hozni. Tudtok valamit ajánlani?
(#) steelbird válasza bali00 hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Szia!
Nekem ez van megépítve, jó és kicsi a zaja.
Összehasonlítottuk egy 16 csatornás Soundcraft Spirit mixerrel, annak csak az előfokát használva, ennek kisebb a zaja.
Az IC előtt van még egy kiszajú diff. erősítő, ezáltal jobb lett a jel/zaj viszony.
Érdemes a bemeneti fokozat tranzisztorait párba, és zajra válogatni.
(#) bali00 hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Jónak tűnik, lehet meg is csinálom. Még azon gondolkozok ,hogy egy kapcsolható fantomtápot hogyan lehetne bele építeni. Esetleg ha van nyákterved hozzá elkérném azt is.
(#) steelbird válasza bali00 hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Nyáktervem nincs, ez még a tusrajzolós korszakban készült, jópár éve...
Fantom tápra rengeteg rajzot lehet találni a neten, ez például lágyindítós, egész jónak tűnik:
Fantom táp
(#) Fantasy hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Üdv.
A mellékelt kapcsolást át lehet alakítani asszimetrikus kimenetűvé?
(#) kadarist válasza Fantasy hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Szia!
Persze, hagyd ki az IC2b-t- Egyébként van aszimmetrikus kimenete: unbalanced output (con2).
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) Fantasy hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
A mellékelt rajzokból melyik lenne a legjobb választás a legkisebb zaj szempontjából? Az LM387 és LF356-tal felépített előerősítőről nem tudja valaki véletlenül, hogy melyik Rádiótechnikából való?
(#) Fantasy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Köszi.
(#) steelbird válasza Fantasy hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Hello!
Zaj szempontjából a bal oldali (mic preamp kapcs.jpg) a legjobb választás.
(#) Fantasy válasza steelbird hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Köszi, ezt fogom megépíteni.
(#) Warloxk hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Mikrofon előerősítőt szeretnék építeni, mert a jelenlegi elektret mikrofonom (500ft-os talpas genius) nagyon halk.
Átolvastam ezt a topikot de igazából csak összezavarodtam.

Ezt találtam: Nagyérzékenységű mikrofon PC hangkártyához
Ez működik, eleget erősít, nem terhelné nagyon a hangkártyát?
Valamint ha kapcsolni is szeretném a mikrofont (ki/be), akkor elég a mikrofonhoz egy kapcsoló?

Vagy jobb volna valami USB-re (+5V) köthetőt keresnem, mint ez?

Köszönöm a segítséget,
Péter
(#) Fantasy válasza steelbird hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Hello!
Megépítettem, nagyon jó,szimmetrikus mikrofonhoz tökéletes, alig-alig van csak zaj. Az R9, R14 ellenállást és a VR1 potmétert nyugodtan ki lehet hagyni, hogy csak a C1 kondenzátor maradjon.
(#) steelbird válasza Fantasy hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Én ezt használom már nagyon régen a hangfelvételeimhez.
Jó, kicsi a zaja, szépen szól.
(#) Davidd hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Sziasztok! Elkészítettem a mellékelt mikrofon előfokot, és nem tudom miért, de mikor a kimeneten a potit elkezdem tekerni(volum) akkor nagyon csúnya búgó hangot ad az erősítő bemenetelére. Stabil 12V tápja van, és emiatt nem értem meg honnan van a búgás. Tina szerint jó a rajz. Próbálkozzam zéneres megoldással?

Elofok.png
    
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Szia! Nem jó az illesztés a két fokozat között, az R8 pedig egyenes rejtély a számomra. Keress másik rajzot!
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ezen kellene valamit alakítani. Ez már elvan készítve stb. Az r8 csak azért van ott, hogy töltse fel a kondit, gondolom ilyenkor már nem lenne rá szükség ha így írod.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Táp, árnyékolás, bármi lehet, de maga a terv sem jó. Milyen mikrofont szeretnél elékötni?
Következő: »»   15 / 21
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem