Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Távirányító, távkapcsoló
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Pret hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Kaptam szerelésre egy Samsung TM940-RMXXX távirányítót, az egyetlen baja hogy a LED dióda kitörött belőle ráadásul a tövénél törött el.
Csatoltam egy linket mert csak a kapcsolási rajzot találtam meg.



Meg tudja valaki mondani milyen LED való bele.
(TV szerelő 2.000 Ft-ot kért azért hogy ezt az információt megmondja )
Köszönöm! Link
(#) Sebi válasza Pret hozzászólására (») Máj 22, 2012 /
 
Veszel egy infra LED-et... Ha elviszed egy boltba, biztosan tudnak segíteni. Max 20..30Ft.
(#) johniee hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Üdv!
Vettem egy két relés, 315MHz-en kommunikáló kapcsolást, távirányítóval (2 gombos
Működésbe lehet hozni a relék egyikét a távirányító adott gombjával, viszont utána csak váltogatni lehet a kettő között, kikapcsolni már nem
Tudna-e valaki erre megoldást?
SC2272-L4 IC-vel szerelt a cucc.
(#) csabeszq hozzászólása Jún 20, 2013 /
 
Sziasztok,

Apósom kőkörszaki Videoton tévéjének a távirányítója tönkrement, állandóan küldi az adatokat, mintha az egyik gomb beszorult volna. Amikor szétszedtem kiderült, hogy a SAA 1250-1 IC 2 lába (billentyűzet), ki van törve, valaki gányolta, forrasztotta.

A kérdés az, hogy ha veszek egy új IC-t azzal simán menni fog-e, vagy előtte fel kellene programozni?
(#) zolika60 válasza csabeszq hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Nem kell programozni.
(#) viktorio333 hozzászólása Szept 10, 2013 /
 
Sziasztok.
Van egy nagy problemam az erositom infra tavkapcsolojara reagal a cd lejatszom.
mikor hangot szeretnek tenni az erositore akkor a cd lejatszo masik szamra valt .....
lehetne ezzel valamit kezdeni szerintetek ?
valaszokat eloreis koszonom
(#) zolika60 válasza viktorio333 hozzászólására (») Szept 11, 2013 /
 
Csak úgy, hogy külön helyre teszed őket. Ne lássák egymás távirányítóit.
(#) Viktor07 hozzászólása Nov 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni egy Hyundai távkapcsoló tanításában, kép a távkapcsolóról:
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2013

táv.jpg
    
(#) Viktor07 válasza (») Nov 24, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) Zsolt2813 hozzászólása Jan 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy technika típusú tv-m.Az lett a baja hogy nem veszi a távirányító jelét.Mi lehet a baj?
Köszönöm a segítséget:

Nem kell 20 üres sort berakni. -moderátor
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) Barret válasza Zsolt2813 hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Nekem egy dvd lejátszó csinált ilyet!
Sikerült megcsinálnom,holott nem vagyok
elektronikai szakember.
Az infra vevő mellett volt egy kis kondi,és egy ellenállás!
Mindkettő tönkrement,a cseréjük viszont eredményre vezetett!
(#) Zsolt2813 hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Köszönöm,megpróbálom.
(#) kaqkk válasza Zsolt2813 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A telód kamerájával nézd meg hogy ha megnyomsz egy gombot dolgozik e a távirányító (villogást kell látnod) ha nem villog először cserélj elemet,aztán egy újabb teszt és csak ezután szedd szét...
(#) Inhouse válasza Zsolt2813 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Az infra vevő a TV-ben van, ne azzal kezdj! Ahogy Kaqkk írta, először a távirányítót ellenőrizd le egy digitális fényképezővel, vagy mobil kamerával!
(#) turi84 hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Van egy házimozi erősitőm /maxmann lss100 5.1/ távirányitóm elveszett hogy lehetne müködtetni bekapcsolni nélküle...az országban nincs hozzávaló távirányitó.
(#) FTomcsi válasza turi84 hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Anyósom vett a tévéjéhez egy tök mezei után gyártott programozható távirányítót

Ez azt csinálja az automata kereséskor, hogy szépen végigpróbálgatja az összes létező kódot a bekapcsolásra, majd a programváltásra.
Érdemes lehet kipróbálnod egyet, biztosan beindítja az erősítőd. Nem hiszem, hogy spéci infra kódok lennének egy ilyen készülékben.
(#) turi84 hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
ahha majd kipróbálom, de idegesitő hogy 1 db gomb vagy valami lenne rajta de semmi
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) turi84 hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
szintén én vettem univerzális távirányitót semi igy sem jó :/
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) kissnorbika hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy házimozim és eltört a távirányítója és magán a házimozin nincs semmiféle fizikai gomb. A távirányítón van egy be- kikapcsoló gomb, hangerő fel,le valamint bass fel,le. Próbálkoztam már univerzális távirányítóval, de az automatikus kódkeresés nem járt sikerrel, márkáját meg nem találtam a távirányító füzetkéjében.
Kérdésem az lenne, hogy lehet-e valahogyan a házimozira fizikai gombokat rakni a távirányító kiváltására. Ha megoldható és kell valami konkrétum, lefényképezem amit kell.
(#) jdani hozzászólása Dec 22, 2015 /
 
Üdv. Egí olyan modult keresek, amit távolrol tudok kapcsolni neten keresztül. Hogy működik az ilyen, és hogy keressek rá kínában?
(#) peter1300 hozzászólása Dec 23, 2015 /
 
Egy távirányítót szeretnék különböző funkciókhoz hozzárendelni.

A kérdésem:

Hogyan tudom azt megoldani, hogy az egyik nyomógomb teszem azt, ha 1x megnyomom, felkapcsolja a világítást az autón, ha még egyszer megnyomom, lekapcsolja azt, egy másik távirányítón lévő gombot nyomva tartva pedig a dudál az adott gépjármű addig, ameddig a nyomógombot nyomva tartom? A kérdésem természetesen nem arra irányul, hogy melyik kábelt hová kell kötni, hanem arra, hogy hogyan tudom kapcsolóként, illetve nyomógombként használni a távirányító mikrokapcsolóit.

Előre is köszönöm a segítséget, Uraim! Kellemes Ünnepeket!
(#) proba válasza kissnorbika hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Legjárhatóbb út a régi távirányító életre lehelése.Csak jó szem kell hozzá. Az ic-ree közvetlenül gombokat forrasztva már készíthetsz egy helyhez csak kismértékben kötött új távirányítót.
A házimozit ha szétszeded, az előlapon nem találsz gombhelyeket kialakítva, valamint ezek nem működnek, esélytelen vagy.
(#) proba válasza jdani hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
(#) Jonas hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Vettem egy-egy HT12E és HT12D párost. Semmi konkrét célom nincs vele, csak kísérletezgetni akarok, a kérdés az lenne hogy feltétlenül szükséges ehhez még valamilyen modul/IC? Mert az adatlapjukat néztem, és az encodernek a kivezetéséhez hozzá volt csatolva egy transmitter nevű valami (fogalmam sincs hogy ez mit jelent). Maga a 2 IC páros nem képes egymással kommunikálni?
(#) pucuka válasza Jonas hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Alaposan olvasgasd az adatlapjaikat.
Ahhoz, hogy párban legyenek, két feltételt kell teljesíteni.
Az egyik, hogy minkét áramkör ugyanazon a clock frekvencián járjon. Ezt egy ellenállással kell beállítani az osc lábakon. Nem az ellenállás azonos, hanem a beállított frekvencia.
A másik, hogy a címük is azonos legyen. Ezt az A0 - A7 lábakon tudod beállítani.
Az AD8 - AD11 az enkóderben, és a neki megfelelő D8 . D11 lábak az adatlábak. Amelyik aktív az enkóderen, az lesz aktív a dekóderen.
A transmission medium az átviteli közeg, amivel összekötöd a két áramkört. Mivel soros adatátvitel van, egyszerűbb esetben ez egy darab drót, de lehet optikai, és lehet rádiós is. A kényeg, hogy a dekóder bemenetére formázott impulzusok kerüljenek.
Konkrét megvalósítást találhatsz az RX2/TX2 adatlapján.
Bővebben: Link
(#) Jonas válasza pucuka hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Igen, a csatornás dolgot (A0-A7) sikerült kiszűrnöm, viszont az azonos frekvenciát nem tudtam, ugyanis az angol tudásom nem tökéletes, de képekkel adatokkal megpróbálom megtalálni a lényeget,ezért köszi hogy ezt leírtad.
Én átviteli közegnek első sorban egy vezetéket szántam, ezzel tehát nem kell semmi mást tennem mint az encoder OUT lábát összekötni a decoder IN lábával, ugye?
Ez után, már vezeték nélkül is megpróbálnám, méghozzá infra leddel és vevővel. Erről az az elképzelésem, hogy az encoder kimenetét egy 555-ös IC control voltage lábára kötöm, az 555 pedig vezérli az infra ledet (természetesen az 555-ön már alapból beállítok egy frekvenciát, tervek szerint 36kHz-et, mert van egy TSOP4836 vevőm). A vevő oldalon meg a TSOP kimenetét egyből a decoder IN lábára húznám. Ez működhet?
(#) pucuka válasza Jonas hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Az az egy vezeték azért kettő, a GND -t is össze kell kötni.
Azért nem ártana egy oszcilloszkóp, hogy lásd az impulzusokat. Elvileg működhet az átvitel, bár kissé bonyolultnak tűnik, az átvitt jelalakokon bukhat a dolog.
(#) Jonas válasza pucuka hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Hát sajnos nincs oszcilloszkópom, de ki fogom próbálni akkor így. Egy nem teljesen ide illő gyors kérdés: Említettem az 555-öt. Ha ezen beállítok pl. 36, 40kHz-et, akkor ez már vivőfrekvenciaként fog viselkedni?
(#) Inhouse válasza Jonas hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
(#) Bakman válasza Jonas hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Ideig-óráig. Az 555-tel felépített oaszcillátorok az alkatrészek szórása, a hőmérsékletváltozás és egyéb paraméterek miatt elhangolódnak, csak idő kérdése a dolog. Precíz frekvenciához precíz alap kell, az 555-ös nem az.
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem