Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCF-mérő
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Feb 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) morgo válasza mutyur hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Én a Hutale féle műszert építettem meg, és kb. fél éve hibátlanul működik teljes megelégedésemre. Persze nem a demo szofverrel, de semmiféle bekapcsolási problémával nem találkoztam. Azt a 4-5 mp. feléledési időt meg nem nevezném problémának...
(#) mutyur válasza morgo hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Csupán érdeklődtem ki milyen véleménnyel van és mit érdemes megépíteni? Természetesen szempont az is egy megépítésnél, hogy a teljes verziós szoftver mennyibe kerül. Esetleg EZT az áramkört elkészítette már valaki? Vagy mit szóltok hozzá, érdemes belefogni? Üdv
(#) elektromos válasza mutyur hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Nem értelek minek futsz felesleges köröket. Már több százan leírták, hogy jó az LCM3, és jól is működik. Minden támogatást megkapsz hozzá a fórumon. Tehát ne keress tovább, hanem építs! A HUTALE féle is jó szerintem, de a forgó kapcsló nem nyerte el a tetszésemet, sem a proci ára. Így maradt az LCM3.
(#) mutyur válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
frekvenciamérőre is szükségem lenne, ezért a "felesleges" kör. Csupán azt kérdedeztem, ki mit szól, mihhez. A LCM3-at megépitettem és szuper. A hutele féle cucc több külföldi oldalon létezik freebe...Más oldalról kiglancolt forrásafájlért nem igazán szeretnék 4-5 ezret fizetni..tehát a hutale az felejtőssé vált...
Azért köszi az infot
(#) hutale válasza mutyur hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Tényleg felesleges köröket futsz itt!
Az LCFesR mérő szoftverével kapcsolatban már 2009 ősszel az LC-mérő fórumon bizonyítottam, hogy senki másnak a programját nem használtam. Az elméletet, a hardver-ötleteket az Interneten találtam (ezekről a dokumentációban le is írtam), melyekhez javaslatokat kaptam, melyeket megváltoztattam, melyekhez hozzáadtam stb., hogy megfeleljenek nekem . A programot magam fejlesztettem ki, mert az egy kihívás. Az alap szoftvert megcsinálni nem túl bonyolult, de azért sokat kell dolgozni, hogy minél szélesebb legyen a mérési tartománya, illetve jól mérjen a teljes mérési tartományban.

Az egyszerű frekvencia-mérést nagyon egyszerű megcsinálni (széles tartományban való mérést megcsinálni már valamivel nehezebb), de szerintem te magad is tudsz fejleszteni egyet (a kapcsolásokat az Interneten sok helyen megtalálod), így nagyobb örömöt lelhetsz benne.

Kérlek, ha nem tudsz biztosan dolgokat, akkor jobb, ha óvatosan nyilatkozol és nem állítasz. Nem szeretném a vitát, itt be is fejeztem.
(#) pjg hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
No! Elkészült ez a csoda műszer. Az induktivitás mérő viszonylag stabil, de a kapacitásmérő össze-vissza ugrál. Beraktam az 5-7 lábak közé a kb 47pF-os kondit. Meg is nyugodott a kicsike. Kicseréltem az oszcillátor 1 nanós kondiját. Az új kondi multiméterrel mérve 1001 pF. Mégis a mért érték 100nF-os kondi esetén 26nF. Találtam egy doksit. Ezt: Azt írja, hogy a 3 kapus áramkör nagyon stabil a 2 kapushoz képest.

AN-118.pdf
    
(#) pjg hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Mondjátok, hogyan lehet ezzel a masinával frekvenciát mérni. A kapcsoló első állásában induktivitást mér. A másodikban kapacitást. A harmadik és a negyedik állásban is kapacitást mérne, csak a mérő csatlakozók le vannak választva. A kijelzőn egyértelműen kondi mérést ír. A kapcsolási rajz szerint is megy a kondimérés oszcillátora. Láttam egy műszerelőlapot, ahol a 3. állásra induktivitás mérést írtak. Hogyan van ez?
(#) mutyur hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek! Valaki el tudná nekem küldeni az eredeti EPE féle hex-et? A doncsó féle fordítás nem egészségesen müx nálam...Egyrészt dupla akkora, másrészt meg utáltam a webcimreklámot egy műszerben mindig, főleg ha nem is az illető szenvedett a forrás megírásával... Előre is köszi mindenkinek!
(#) qvasz2 válasza mutyur hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Itt van, ha ezt keresed:
(#) saraha hozzászólása Júl 1, 2012 /
 
Üdv.Szabadidő teljes hiányában kész lett végre a kütyüm.
Már csak a dobozolás van hátra...
Köszönet hutale mesternek...nagyon jó kis műszer ez.
Képek
(#) Leginus hozzászólása Márc 17, 2013 /
 
Szervusztok egy kis segitség kellene felteszem a nyákot!
És a gond az, 78L05 stabot jól raktam be jó pozicioba van? Próbáltam minnél élesebb képet csinálni.
ott látszik feliratozva két féle lehetöség van stabnak vagyis tipusnak..Én 78L05-öt tudtam beszerezni 5v. Most csinálgatnám ezt az lcm mérökét de megakattam.
Köszönöm elöreis a megoldásokat!
(#) pjg válasza saraha hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
A nyák rajzát elkérhetem?
(#) p_istvan válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Bővebben: Link
Nem jó topikot választott a kérdező...
(#) pjg válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Köszi. Én a Hutale féléhez keresek nyák tervet.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Talán ez lesz az .
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Igen! Ez az. Nekem is megvan, csak reméltem van valakinek egy kicsit szebb, Sprint Layoutos fájlja. Akkor tennék rá lötstopp fólíát. Ráadásul ez nem méretarányos. Az IC-k lábai szerint.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) hotib válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Az IC-k lábai szerint méretarányos...
(#) pjg válasza hotib hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Mekkora a nyák a 4 sarkánál mérve? Nálam 10,4 x 7,1mm.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Akkor vagy valamit nem jól mértél , vagy nem jól írtad.
Saroktól sarokig 109,4 x 74,1 mm
Saroktól sarokig 10,9 x 7,4 cm.

Nálam ezek az értékek.Ugyan nem nyomtattam ki , de ezeket az adatokat adta a gép.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Ezt mértem, csak cm-ben. Kinyomtatva.

104 x 71 mm.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Nagyítottam rajta 5%-ot. Így már jó. Köszi.
(#) hotib válasza pjg hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Én 109,2 x 74,1 mm-t mérek, ezek a jelölők külső sarokpontjai. A nyák határoló keret mérete: 108,5 x 73,5 mm. Ezeket a FoxIt távolság mérőjével mértem, 6400x nagyításban helyezve el a mérő pontokat.
A keret egyébként 308,62 x 209,2 pont méretű. A pdf 72dpi felbontású, ha ebből számolom, akkor 108,87 x 73,73 mm jön ki. De nem voltam nagyon pontos, mert 25,4-gyel szoroztam a coll méretet, nem több tizedessel.
(#) hotib válasza hotib hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Reagálva a saját írásomra, több tizedessel számolva így nézne ki a szorzó: 25,4000...
Mindettől függetlenül úgy gondolom, válaszolva az eredeti felvetésre: a nyák terv pontos. Ha bármit kell vele csinálni, hogy a nyomat is pontos legyen, az nyomtató / driver kérdés.
(#) pjg válasza hotib hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Az zavart meg, hogy eddig ezzel a beállítással bármit jól kinyomtatott. (pdf) Kivéve ezt.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Nov 29, 2013 /
 
Na átrajzoltam az én verziómat. Kicsit módosítottam az eredeti nyákhoz képest. Többször is leellenőriztem és nem találtam hibát, de ha valakinek volna kapacitása és kedve átnézni azt megköszönném.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2013
(#) hutale hozzászólása Nov 30, 2013 /
 
Szia, a nyakterv pontos. Altalaban a pdf-ben a nyomtatasnal a meretet (skalazast) kellene beallitani 100%-ra. Az Acrobat Reader csereje az ujabb verziora is segithet.
(#) hutale válasza pjg hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia, a lötstop és a felirat rétegek is megtalálhatók a PCB nyákterv zip file-ban Bővebben: Link
(#) pjg válasza hutale hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Köszi!
Adobe Accrobat pro 11-et használok.
Figyu! Mekkora a nyák pontos mérete a 4 sarok markernél mérve?
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
(#) pjg válasza hutale hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Á! Az én verziómban ezek még nem voltak benne. Köszönöm.
(#) hutale válasza pjg hozzászólására (») Nov 30, 2013 /
 
Szia, a nyák mérete (a külső vonalak távolsága) pontosan: 108.5mm x 73.5mm. Nálam így (ld. kép) beállítva nyomtatom ki.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2013
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem