Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   71 / 74
(#) Pixit101 hozzászólása Jún 30, 2013 /
 
Üdv. Lenne egy olyan kérdésem, hogy valakinek van-e tapasztalata a PROEL FLASH15SP mélyládáról?
(#) Janszen hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
sziasztok(!) a segitségeteket szeretném kérni(.) milyen kültéri ládát kell ehhez a hagszóróhoz épiteni(?) elöre is köszönöm! Bővebben: Link

Használd mondatkezdéskor a shift billentyűt, mondatvégén az írásjeleket, link beszúrásához a LINK gombot! mod.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) Janszen hozzászólása Aug 28, 2013 /
 
Hali segítségeteket szeretném kérni milyen kültéri ládát kell építeni ehhez a hangszó hoz Márka ( Eminence kilomax pro) Paraméterek :Névleges átmérő
15" (381 mm)
Névleges impedancia (Z)
8 Ω
Teljesítmény 1250W Zenei teljesítmény 2500W
Rezonancia (fs)
41 Hz
Érzékenység (Spl)
95,5 dB
Hasznos átviteli sáv 44 Hz - 0,8 kHz Mágnes 109 oz
Résmagasság 9,53 mm
Tekercs
4" (101,6 mm)
Thiele / Small paraméterek
Fs 41Hz Re 4,97 Ω
Le 1,78 mH Qms 8,8
Qes 0,40 Qts 0,39
Vas 154,5 l Vd 677cc
Cms 0,15 mm/N
BL 17,7 T-M
Mms 98 gr. EBP 103
Xmax 7,9 mm
Sd
856,3 cm2
Egyéb adatok
Tekercs anyaga
réz
Hordozó polyamid
Mágnes ferrit Kosár öntvény
Membrán papír Perem szövet
Porvédő Hűtőbordán papírszűrő Teljes súly
11,2 kg előre is köszi
(#) ptesza válasza Janszen hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A linkeden ott van három féle dobozterv is. Egy kisebb ,egy olyan ami mélyre megy ,meg egy 2 hangszórós.
(#) soos csaba hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Sziasztok! Szeretnék vásárolni két darab JBL JRX 125-ös-hangsugárzot, csak az a problémám vele hogy a magas hangsugárzója csak 80W-osnak írják ITT, egy másik helyen pedig azt olvastam hogy csak 30W-os, már nem lelem hogy hol!. A kérdés az volna hogy akkor hány Wattos a JBL JRX 125-ös magas hangszórója?. A másik kérdés pedig az volna hogy szerintetek melyik hangsugárzót volna érdemesebb meg venni, a JBL JRX 125-öst, vagy van még egy típus ami még szóba jöhet, ez a SAMSON RS215HD EZ VOLNA . Szerintetek melyik a jobb?. Felteszem a JBL hangsugárzóról is a paramétereket.

jrx125.pdf
    
(#) soos csaba hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Sziasztok! Valaki nem tudna nekem segíteni egy kicsit?.
(#) andras99 válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Én a helyedben építenék ennyi pénzből egy igényeimnek megfelelő hangsugárzót. A JBL esetében a márkát fizeted meg... Én nem tudom megmondani miből építkezzél, talán Eminence amit tudok ajánlani, majd a nálam okosabbak megmondjál.
(#) sound.man válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
JBL JRX széria somogyi színvonal. Maréknyi driver, lemezkosaras hangszóró ami széria hibás. Mit szeretnél még tudni róla? Az meg miért ennyire fontos, hogy hány wattos a driver? 70W-os driver RMS-be már bőven jó.
(#) soos csaba válasza sound.man hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Szia! Akkor milyen típusú hangsugárzót ajánlsz a JBL helyet, ami ugyan ebben az árban van?.
(#) sound.man válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Vagy használtan valamit, vagy építeni. Szerintem.
(#) Saskeraj hozzászólása Okt 20, 2013 /
 
Sziasztok! Keresgéltem a tölcséres mely-közép / Tölcséres magas läda tervek között a googliban, és erre a képre bukkantam, további kép itt . Felkeltette az érdeklődésem, lehet mär kitärgyaltätok itt a fórumban, csak elkerülte a figyelmem, stb.. Szóval ha valakinek van valami infója ezzel a ládával kapcsolatban akkor megköszönném ha megosztana velem.... Amúgy ezeket 4 darab Es 15 blh mellé szeretnem, próba céljából, mert Nagyon Szeretem a tölcseres ladakat
(#) pgazso hozzászólása Nov 18, 2013 /
 
Sziasztok! Tudtok esetleg ajánlani olyan hangfaltervet ami viszonylag kis költségvetésű és amit esetleg hangosítási célokra is lehet használni? 15"-os kompakt hangfalat szeretnék lehetőleg 300W /darab körüli teljesítménnyel. A segítséget előre is köszönöm!
(#) zsozso17 hozzászólása Nov 26, 2013 /
 
Üdv Minden Fórumozónak!
Lenne hozzátok egy olyan kérdésem hogy építek 2db hidalt Tda 7294-et 8ohmba, 2x130W-tal fog szólni torzítás nélkül. Ezt szeretném használni Top hangfalnak. Lesz 1db hidalt Tda 7294 180W-os 8ohmos ezt akarom mély ládára.
Hangszóró 30as vagy 40es lesz.

Reflex vagy Tölcsér vagy W tölcsér ládába ajánlanátok?

Hangszóró egy 40cm-es 8ohmos vagy dupla (2x4ohmos) tekercses 30cm-es.

W tölcsérbe 30cm-es hangszórót gondoltam reflexként vagy zártként. Reflex (30-as vagy 40-es), Tölcséresbe 40-es.

Rakok be képet milyen ládákra gondoltam. Szobába többet lesz használva csak a két top között legyen ereje, ezért gondolkozok tölcséren.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2013
(#) ptesza válasza zsozso17 hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
A sub-nak inkább egy bevált project-et építs után , pontosan. Pl Bővebben: Link ilyent .
Ugyanolyan hangszórót ,és méreteket értek ez alatt. Szobába amúgy sem való ekkora teljesítmény, de ha ki is akarod vinni akkor inkább ilyent. A szobába meg sarokba kell tenni és lesz annyi mély ami már sok is.

A TOP hangsugárzók építése sokkal komolyabb felkészültséget ,és műszerezettséget igényel , azt inkább vennék a helyedben valami használtat. De 100000 Ft környékén érdemes gondolkodni ,mert az alatt jóra nemigen számítasz.
(#) Izeg. válasza ptesza hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Az a baj, a tölcséres szubokkal, hogy iszonyatosan búgnak. Persze van aki pont ezért épít/vesz ilyet. Én speciel hangosításnál kifejezetten utálom, ha búg a mély, és elveszti tőle a zene a karakterét. Sokkal inkább a patent, feszes mélyek szólnak szépen, ami nem kong, hanem üt. És erre a célra pedig jobb egy sima láda, tölcsér nélkül, relative nagy reflexnyílással.

Toppot is lehet okosan építeni, ha az ember jót akar akkor minimum 3 utasat csinál. Ha már úgyis lesz alatta szub. Érdemes álló rendszerűt készíteni/venni és mindenképp fontos, hogy a mélysugáró (mármint a toppban a mélyhangszóró) külön légtérben legyen mint a többi. Különben a néha igen nagy légnyomások tompítják a középhangszóró hangját, ezáltal elvesz az a tartomány, ami pont az emberi hangot sugározná le.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) zsozso17 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Sziasztok!
Hát igen ezen töröm a fejem. Két láda nem ugyan az.
Teszek be képet. Gondolom erre a Cerwin Vegára (hornra) gondoltál. Elég nagy méretre. Frekvenciába milyen mélyre megy le? Lehetne reflex csővel hangolni a hangszóró ládát hogy mélyebbre menjen le?

Második képről mi a véleményed? Fórumon olvastam hogy az 50hz-től indul. Ha reflexre alakítom és mélyebbre hangolom jobb lenne hangzásba? Persze a kicsi láda méret miatt írtam.

Reflex ládába is gondolkozok, csak nem akarom hogy a két top láda túl szólja a mély ládát. 80-90hz körüli vágással egészen 150hz-ig hangolnám. Ezzel! Alul áteresztő szűrővel.

Top ládából nem akarok drágát. Omnitronic DX-1022 néztem de a magasra panaszkodtak hogy lehetne inkább tölcséres vagy ring, illetve a mélyre mert papír membránú, dobozra mert zárt és reflexbe jobb. Sal ládát is néztem 1020cp de a mély inkább közepet szól szerintem mint mélyet. Szóval ezek nem nagyon győztek meg.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2013
(#) andras99 válasza zsozso17 hozzászólására (») Nov 27, 2013 /
 
Omnitronic vagy Sal topládát nehogy vegyél!!! Ebben az árkategóriában inkább tudom ajánlani a VoiceKraft illetve az MK Audio hangsugárzóit. VoiceKraftnál csak 10"-tól felfelé, a kisebb 8" változatba piezot raknak.
(#) ptesza válasza zsozso17 hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Az is lehet jó amit úgy csináltak!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Éppen elég mélyre megy, a hangerőt meg amúgy is te szabályozod.

A felsorolt típusokat kerüljed ,mert sokak szemében értéktelen.

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) zsozso17 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Rendben. Itt lévő mélyvágó szűrőt készítettem el és be vált. Előző hozzászólásomra is tudnál írni. Jólenne
Két láda különbsége érdekel.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) ptesza válasza zsozso17 hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Ez nem úgy van , hogy meglékelek egy ládát tetszés szerint.
A lehető legjobban akkor jársz, ha utánépítesz egy bevált dobozt. Pontosan.
(#) zsozso17 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Értem. Nem tetszés szerint akartam hanem zárt ládát amibe a hangszóró van hz-t számolni programmal. Reflexre alakítani olyan hz mint a zártat vagy alacsonyabbra. W ládá nál is olvastam ilyenről illetve youtubon is van egy video amit ugyan igy oldottak meg. Csak ugye bele szól a fizika mert más egy zárt és egy reflex hz tartománya ha jól tudom? De természetesen ez egy el gondolás. Kíváncsi vagyok ha nem zárt hanem reflex úgy hogy szólna.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) pinyó39 válasza zsozso17 hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
A hangszóró paraméterektől függ, hogy milyen dobozba érdemes tenni az adott hszórót.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2013
(#) zsozso17 válasza pinyó39 hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Ez teljesen így van. Csak egy Carwin Vega ládánál zárt részbe van a hangszóró. Itt ahogy a videóba látni reflex nyílás van rajta. Itt pedig gyárilag hagyták meg, ahogy látod a videóba.
Én ezért írtam a reflex illetve a zárt láda egy Carwin Vegába miként szólna máshogy.
(#) panti015 hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok valaki tudna rcf tts 18 hangfaltervet küldeni?ha tud valaki akkor *

Mod: A fórum az fórum, az email meg, magánposta.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) Farkas Zoltán válasza panti015 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
nézd meg
(#) Davidd válasza panti015 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia!Ezek a tts ládák terveid nagyon titkolják. Annó énis kerestem a tts28-asnak de semmit nem lehetett róluk tudni. Láttam már utánépítésről képet de terv rajzot akkor sem láttam hozzá.
(#) cooper85 hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Sziasztok!

Úgy döntöttem belekezdek egy Dynacord F17 hangsugárzó építésébe.
Azzal kapcsolatban kérdeznék, hogy a gyári 18"-os EV hangszóró helyett milyen olcsóbb alternatívát javasolnátok, amit esetleg használtan is be lehetne szerezni?

Ez az eredeti terv hozzá?
18 vagy 22mm-es MDF lap elég hozzá, vagy inkább rétegelt lemezt használjak?

Ha jól tudom ez 70Hz környékétől indul, itt szükséges vágni, vagy csak erre az alsó frekvenciára van behangolva? Esetleg indulhatok 50Hz környékéről, vagy ezzel már többet veszítenék, mint nyernék?

Bocsánat a sok kérdésért így egyszerre!
(#) sound.man válasza cooper85 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Alját 30-35Hz-nél vágd, tetejét 160 körül. Az a terv jó lesz, de valami komolyabb szórót tegyél bele, ha azt akarod, hogy szóljon is. Persze hozzá is kell majd hangolni.
(#) cooper85 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Köszi!

Nem akarok gagyit beletenni, használtan pl rengeteg McCauley fut. De láttam Porkolábot is.
Te milyet tettél a sajátodba?

Közben utánanéztem a rétegelt lemez áraknak, szerintem maradok az MDF-nél, mert az fele annyiba kerül... A biztonság kedvéért maradjak a 22mm-nél?
(#) ptesza válasza cooper85 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Lealkudsz mindent? Akkor mi is lesz ebből? Az említett dolog biztosan nem.
Következő: »»   71 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem